ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Start: 6 augusti 2022
Slut: 14 maj 2023

Spelade matcher

80 / 165

48,48 %

Målsnitt

2,36

Totalt: 189 mål

Publiksnitt

-

Totalt: - åskådare

Omgångar

30

Omgång för omgång

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Struga
Shkupi Shkëndija 79
Tikvesh Sileks Bregalnica Štip Rabotnički Makedonija GP
Akademija Pandev Podeba
FK Skopje

Aktuella matcher

Lördag 26 november 2022
Sileks
1-2
Struga
Söndag 27 november 2022
Skopje
2-1
Akademija Pandev
Shkëndija 79
0-0
Tikveš
Rabotnički
2-0
Makedonija GjP
Pobeda
0-6
Shkupi
Söndag 4 december 2022
Pobeda
13:00
Skopje
Shkupi
13:00
Bregalnica Štip
Renova
13:00
Rabotnički
Makedonija GjP
13:00
Shkëndija 79
Tikveš
13:00
Sileks
Struga
13:00
Akademija Pandev

Tabell

Uppdaterad: 27.11.2022, 18:20

 
 
*
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
1
 
Struga
Struga
6
15
15
10
3
2
26
- 10
16
33
 
6
1
0
15
- 4
19
 
4
2
2
11
- 6
14
2
 
Shkupi
Shkupi
1
14
14
8
4
2
27
- 11
16
28
 
5
2
0
16
- 5
17
 
3
2
2
11
- 6
11
3
 
Shkëndija 79
Shkëndija 79
3
15
15
6
7
2
18
- 12
6
25
 
1
6
1
5
- 6
9
 
5
1
1
13
- 6
16
4
 
Tikvesh
Tikvesh
10
15
15
7
2
6
23
- 19
4
23
 
6
1
1
17
- 6
19
 
1
1
5
6
- 13
4
5
 
Sileks
Sileks
ny
15
15
6
5
4
18
- 18
0
23
 
3
2
2
11
- 10
11
 
3
3
2
7
- 8
12
6
 
Bregalnica Štip
Bregalnica Štip
7
14
14
5
5
4
14
- 13
1
20
 
4
0
3
9
- 8
12
 
1
5
1
5
- 5
8
7
 
Rabotnički
Rabotnički
8
15
15
5
3
7
15
- 25
-10
18
 
3
1
3
8
- 11
10
 
2
2
4
7
- 14
8
8
 
Makedonija GP
Makedonija GP
4
14
14
4
5
5
15
- 16
-1
17
 
2
4
1
9
- 5
10
 
2
1
4
6
- 11
7
9
 
Akademija Pandev
Akademija Pandev
2
15
15
3
3
9
17
- 18
-1
12
 
2
0
6
7
- 10
6
 
1
3
3
10
- 8
6
10
 
Podeba
Podeba
ny
14
14
3
2
9
11
- 25
-14
11
 
2
1
4
6
- 14
7
 
1
1
5
5
- 11
4
11
 
FK Skopje
FK Skopje
9
14
14
2
3
9
5
- 22
-17
9
 
2
3
2
3
- 4
9
 
0
0
7
2
- 18
0

Placeringar: Lag 1 till Champions League, lag 2-3 till Europa Conference League. Lag 9-10 till nedflyttningskval, lag 11 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Målskillnad. 3. Gjorda mål. 4. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål på bortaplan, gjorda mål). 5. Lottning. 6. Playoff.

* Placering föregående säsong.

Skytteliga

Uppdaterad: 27.11.2022, 21:00

Namn
Klubb
Mål
Besart Ibraimi
Struga
8
Ljupco Doriev
Shkëndija 79
7
Renaldo Cephas
Shkupi
6
Anael Ngoba
Tikvesh
6
Anes Rušević
Rabotnički
5
Filip Obadović
Sileks
5
Bunjamin Shabani
Struga
5
Ivan Ivanovski
Tikvesh
5

Publiksnitt

Uppdaterad: -

Totalt
-
-
-
-
-
-
-

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema

Uppdaterad:

Uppdaterad: 27.11.2022, 18:20

Augusti 2022
Lördag 6 augusti 2022
Struga
3-0
Pobeda
Söndag 7 augusti 2022
Sileks
2-0
Rabotnički
Akademija Pandev
1-2
Bregalnica Štip
Lördag 13 augusti 2022
Shkupi
2-1
Makedonija GP
Söndag 14 augusti 2022
Pobeda
0-1
Tikvesh
Bregalnica Štip
0-1
Struga
Rabotnički
0-5
Akademija Pandev
Shkëndija
1-1
Sileks
Onsdag 17 augusti 2022
Shkëndija
2-0
Skopje
Lördag 20 augusti 2022
Makedonija GP
4-1
Podeba
Söndag 21 augusti 2022
Sileks
3-1
Skopje
Akademija Pandev
0-1
Shkëndija
Struga
2-1
Rabotnički
Tikvesh
1-1
Bregalnica Štip
Lördag 27 augusti 2022
Sileks
1-1
Akademija Pandev
Söndag 28 augusti 2022
Skopje
0-2
Shkupi
Bregalnica Štip
1-0
Makedonija GP
Rabotnički
2-0
Tikvesh
Shkëndija
0-3
Struga
Onsdag 31 augusti 2022
Akademija Pandev
3-0
Skopje
Struga
2-1
Sileks
Tikvesh
1-3
Shkëndija
Makedonija GP
1-1
Rabotnički
Shkupi
1-1
Pobeda
September 2022
Söndag 4 september 2022
Skopje
1-0
Pobeda
Bregalnica Štip
2-0
Shkupi
Shkendija
1-1
Makedonija GjP
Sileks
3-2
Tikvesh
Akademija Pandev
0-3
Struga
Onsdag 7 september 2022
Tikveš
3-1
Shkupi
Lördag 10 september 2022
Makedonija GP
0-1
Sileks
Söndag 11 september 2022
Struga
3-0
Skopje
Tikveš
2-1
Akademija Pandev
Shkupi
5-0
Rabotnički
Pobeda
1-0
Bregalnica Štip
Lördag 17 september 2022
Rabotnički
1-0
Pobeda
Shkëndija 79
0-0
Shkupi
Akademija Pandev
0-1
Makedonija GP
Struga
2-0
Tikveš
Söndag 18 september 2022
Skopje
0-0
Bregalnica Štip
Oktober 2022
Lördag 1 oktober 2022
Makedonija GjP
1-1
Struga
Bregalnica Štip
1-3
Rabotnički
Söndag 2 oktober 2022
Tikveš
2-0
Skopje
Shkupi
0-0
Sileks
Pobeda
1-3
Shkëndija 79
Lördag 8 oktober 2022
Tikveš
4-0
Makedonija GjP
Söndag 9 oktober 2022
Skopje
0-0
Rabotnički
Shkëndija 79
0-0
Bregalnica Štip
Sileks
0-3
Pobeda
Akademija Pandev
0-1
Shkupi
Lördag 15 oktober 2022
Makedonija GjP
2-0
Skopje
Pobeda
1-1
Akademija Pandev
Bregalnica Štip
2-3
Sileks
Rabotnički
2-4
Shkëndija 79
Söndag 16 oktober 2022
Shkupi
1-0
Struga
Tisdag 25 oktober 2022
Bregalnica Štip
1-0
Akademija
Onsdag 26 oktober 2022
Skopje
0-1
Shkëndija 79
Rabotnički
0-1
Sileks
Pobeda
2-0
Struga
Shkupi
4-2
Tikveš
Söndag 30 oktober 2022
Makedonija GjP
1-1
Shkupi
Tikveš
1-0
Pobeda
Struga
2-2
Bregalnica Štip
Akademija Pandev
0-2
Rabotnički
Sileks
1-1
Shkëndija 79
November 2022
Lördag 5 november 2022
Skopje
0-0
Sileks
Söndag 6 november 2022
Shkendija
1-1
Akademija Pandev
Rabotnički
1-1
Struga
Bregalnica Štip
2-1
Tikvesh
Pobeda
1-3
Makedonija GjP
Lördag 12 november 2022
Shkupi
3-1
Skopje
Tikvesh
3-0
Rabotnički
Struga
1-0
Shkendija
Akademija Pandev
3-0
Sileks
Söndag 13 november 2022
Makedonija GjP
0-0
Bregalnica Štip
Lördag 26 november 2022
Sileks
1-2
Struga
Söndag 27 november 2022
Skopje
2-1
Akademija Pandev
Shkëndija 79
0-0
Tikveš
Rabotnički
2-0
Makedonija GjP
Pobeda
0-6
Shkupi
December 2022
Söndag 4 december 2022
Pobeda
13:00
Skopje
Shkupi
13:00
Bregalnica Štip
Renova
13:00
Rabotnički
Makedonija GjP
13:00
Shkëndija 79
Tikveš
13:00
Sileks
Struga
13:00
Akademija Pandev
Söndag 11 december 2022
Skopje
13:00
Struga
Akademija Pandev
13:00
Tikvesh
Sileks
13:00
Makedonija GjP
Shkëndija 79
13:00
Renova
Rabotnički
13:00
Shkupi
Bregalnica Štip
13:00
Pobeda
Januari 2023
-
Februari 2023
Bregalnica Štip
14:00
Skopje
Pobeda
14:00
Rabotnički
Shkupi
14:00
Shkendija
Renova
14:00
Sileks
Makedonija GjP
14:00
Akademija Pandev
Tikveš
14:00
Struga
Mars 2023
-
April 2023
-
Maj 2023
-