ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Start: 6 augusti 2022
Slut: 14 maj 2023

Spelade matcher

119 / 165

72,12 %

Målsnitt

2,42

Totalt: 288 mål

Publiksnitt

-

Totalt: - åskådare

Omgångar

30

Omgång för omgång

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Struga
Shkupi Shkëndija 79
Sileks Bregalnica Štip Makedonija GP Tikvesh Rabotnički
Akademija Pandev FK Skopje
Podeba

Aktuella matcher

Lördag 18 mars 2023
Akademija Pandev
1-1
Shkupi
Pobeda
1-5
Sileks
Rabotnički
0-1
Struga
Tikvesh
0-1
Makedonija GjP
Söndag 19 mars 2023
Skopje
14:00
Shkëndija 79
Söndag 2 april 2023
Bregalnica Štip
15:00
Tikvesh
Makedonija GjP
15:00
Rabotnički
Shkëndija 79
15:00
Pobeda
Shkupi
15:00
Skopje
Struga
15:00
Akademija Pandev

Tabell

Uppdaterad: 18.03.2023, 17:30

 
 
*
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
1
 
Struga
Struga
6
22
22
13
7
2
32
- 13
19
46
 
8
3
0
18
- 5
27
 
5
4
2
14
- 8
19
2
 
Shkupi
Shkupi
1
22
22
12
6
4
45
- 23
22
42
 
8
3
0
27
- 10
27
 
4
3
4
18
- 13
15
3
 
Shkëndija 79
Shkëndija 79
3
21
21
10
8
3
27
- 17
10
38
 
4
6
1
11
- 8
18
 
6
2
2
16
- 9
20
4
 
Sileks
Sileks
ny
22
22
11
5
6
36
- 27
9
38
 
5
2
4
18
- 17
17
 
6
3
2
18
- 10
21
5
 
Bregalnica Štip
Bregalnica Štip
7
21
21
8
8
5
24
- 19
5
32
 
5
3
3
15
- 10
18
 
3
5
2
9
- 9
14
6
 
Makedonija GP
Makedonija GP
4
22
22
7
8
7
24
- 22
2
29
 
3
4
3
13
- 9
13
 
4
4
4
11
- 13
16
7
 
Tikvesh
Tikvesh
10
21
21
8
4
9
26
- 26
0
28
 
6
2
3
18
- 10
20
 
2
2
6
8
- 16
8
8
 
Rabotnički
Rabotnički
8
22
22
7
3
12
25
- 37
-12
24
 
4
1
6
14
- 17
13
 
3
2
6
11
- 20
11
9
 
Akademija Pandev
Akademija Pandev
2
22
22
5
5
12
26
- 27
-1
20
 
3
1
7
11
- 13
10
 
2
4
5
15
- 14
10
10
 
FK Skopje
FK Skopje
9
21
21
2
8
11
8
- 31
-23
14
 
2
6
2
5
- 6
12
 
0
2
9
3
- 25
2
11
 
Podeba
Podeba
ny
22
22
3
4
15
15
- 46
-31
13
 
2
2
7
8
- 25
8
 
1
2
8
7
- 21
5

Placeringar: Lag 1 till Champions League, lag 2-3 till Europa Conference League. Lag 9-10 till nedflyttningskval, lag 11 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Målskillnad. 3. Gjorda mål. 4. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål på bortaplan, gjorda mål). 5. Lottning. 6. Playoff.

* Placering föregående säsong.

Skytteliga

Uppdaterad: 11.03.2023, 16:50

Namn
Klubb
Mål
Ljupco Doriev
Shkëndija 79
9
Besart Ibraimi
Struga
9
Krste Velkoski
Rabotnički
7
Freddy Álvarez
Shkupi
7
Renaldo Cephas
Shkupi
7

Publiksnitt

Uppdaterad: -

Totalt
-
-
-
-
-
-
-

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema

Uppdaterad:

Uppdaterad: 18.03.2023, 17:30

Augusti 2022
Lördag 6 augusti 2022
Struga
3-0
Pobeda
Söndag 7 augusti 2022
Sileks
2-0
Rabotnički
Akademija Pandev
1-2
Bregalnica Štip
Lördag 13 augusti 2022
Shkupi
2-1
Makedonija GP
Söndag 14 augusti 2022
Pobeda
0-1
Tikvesh
Bregalnica Štip
0-1
Struga
Rabotnički
0-5
Akademija Pandev
Shkëndija
1-1
Sileks
Onsdag 17 augusti 2022
Shkëndija
2-0
Skopje
Lördag 20 augusti 2022
Makedonija GP
4-1
Podeba
Söndag 21 augusti 2022
Sileks
3-1
Skopje
Akademija Pandev
0-1
Shkëndija
Struga
2-1
Rabotnički
Tikvesh
1-1
Bregalnica Štip
Lördag 27 augusti 2022
Sileks
1-1
Akademija Pandev
Söndag 28 augusti 2022
Skopje
0-2
Shkupi
Bregalnica Štip
1-0
Makedonija GP
Rabotnički
2-0
Tikvesh
Shkëndija
0-3
Struga
Onsdag 31 augusti 2022
Akademija Pandev
3-0
Skopje
Struga
2-1
Sileks
Tikvesh
1-3
Shkëndija
Makedonija GP
1-1
Rabotnički
Shkupi
1-1
Pobeda
September 2022
Söndag 4 september 2022
Skopje
1-0
Pobeda
Bregalnica Štip
2-0
Shkupi
Shkendija
1-1
Makedonija GjP
Sileks
3-2
Tikvesh
Akademija Pandev
0-3
Struga
Onsdag 7 september 2022
Tikveš
3-1
Shkupi
Lördag 10 september 2022
Makedonija GP
0-1
Sileks
Söndag 11 september 2022
Struga
3-0
Skopje
Tikveš
2-1
Akademija Pandev
Shkupi
5-0
Rabotnički
Pobeda
1-0
Bregalnica Štip
Lördag 17 september 2022
Rabotnički
1-0
Pobeda
Shkëndija 79
0-0
Shkupi
Akademija Pandev
0-1
Makedonija GP
Struga
2-0
Tikveš
Söndag 18 september 2022
Skopje
0-0
Bregalnica Štip
Oktober 2022
Lördag 1 oktober 2022
Makedonija GjP
1-1
Struga
Bregalnica Štip
1-3
Rabotnički
Söndag 2 oktober 2022
Tikveš
2-0
Skopje
Shkupi
0-0
Sileks
Pobeda
1-3
Shkëndija 79
Lördag 8 oktober 2022
Tikveš
4-0
Makedonija GjP
Söndag 9 oktober 2022
Skopje
0-0
Rabotnički
Shkëndija 79
0-0
Bregalnica Štip
Sileks
0-3
Pobeda
Akademija Pandev
0-1
Shkupi
Lördag 15 oktober 2022
Makedonija GjP
2-0
Skopje
Pobeda
1-1
Akademija Pandev
Bregalnica Štip
2-3
Sileks
Rabotnički
2-4
Shkëndija 79
Söndag 16 oktober 2022
Shkupi
1-0
Struga
Tisdag 25 oktober 2022
Bregalnica Štip
1-0
Akademija
Onsdag 26 oktober 2022
Skopje
0-1
Shkëndija 79
Rabotnički
0-1
Sileks
Pobeda
2-0
Struga
Shkupi
4-2
Tikveš
Söndag 30 oktober 2022
Makedonija GjP
1-1
Shkupi
Tikveš
1-0
Pobeda
Struga
2-2
Bregalnica Štip
Akademija Pandev
0-2
Rabotnički
Sileks
1-1
Shkëndija 79
November 2022
Lördag 5 november 2022
Skopje
0-0
Sileks
Söndag 6 november 2022
Shkendija
1-1
Akademija Pandev
Rabotnički
1-1
Struga
Bregalnica Štip
2-1
Tikvesh
Pobeda
1-3
Makedonija GjP
Lördag 12 november 2022
Shkupi
3-1
Skopje
Tikvesh
3-0
Rabotnički
Struga
1-0
Shkendija
Akademija Pandev
3-0
Sileks
Söndag 13 november 2022
Makedonija GjP
0-0
Bregalnica Štip
Lördag 26 november 2022
Sileks
1-2
Struga
Söndag 27 november 2022
Skopje
2-1
Akademija Pandev
Shkëndija 79
0-0
Tikveš
Rabotnički
2-0
Makedonija GjP
Pobeda
0-6
Shkupi
December 2022
Söndag 4 december 2022
Pobeda
0-0
Skopje
Shkupi
3-1
Bregalnica Štip
Makedonija GjP
1-3
Shkëndija 79
Tikveš
0-2
Sileks
Struga
1-0
Akademija Pandev
Söndag 11 december 2022
Skopje
1-1
Struga
Akademija Pandev
0-2
Tikvesh
Sileks
1-3
Makedonija GjP
Rabotnički
2-4
Shkupi
Bregalnica Štip
2-2
Pobeda
Januari 2023
-
Februari 2023
Söndag 19 februari 2023
Bregalnica Štip
0-0
Skopje
Pobeda
0-2
Rabotnički
Shkupi
2-0
Shkendija
Makedonija GjP
0-1
Akademija Pandev
Tikveš
1-1
Struga
Lördag 25 februari 2023
Struga
0-0
Makedonija
Söndag 26 februari 2023
Skopje
0-0
Tikvesh
Sileks
2-1
Shkupi
Shkendija
1-0
Pobeda
Rabotnički
0-1
Bregalnica Štip
Mars 2023
Lördag 4 mars 2023
Rabotnički
4-0
Skopje
Shkupi
3-3
Akademija Pandev
Söndag 5 mars 2023
Bregalnica Štip
0-0
Shkendija
Pobeda
1-4
Sileks
Makedonija GjP
3-0
Tikvesh
Onsdag 8 mars 2023
Skopje
1-1
Makedonija GjP
Struga
2-1
Shkupi
Akademija Pandev
3-0
Pobeda
Sileks
1-2
Bregalnica Štip
Shkendija
3-1
Rabotnički
Lördag 11 mars 2023
Sileks
3-1
Skopje
Söndag 12 mars 2023
Bregalnica Štip
4-0
Pobeda
Shkëndija 79
2-1
Akademija Pandev
Shkupi
3-1
Rabotnički
Struga
0-0
Makedonija GjP
Lördag 18 mars 2023
Akademija Pandev
1-1
Shkupi
Pobeda
1-5
Sileks
Rabotnički
0-1
Struga
Tikvesh
0-1
Makedonija GjP
Söndag 19 mars 2023
Skopje
14:00
Shkëndija 79
April 2023
Söndag 2 april 2023
Bregalnica Štip
15:00
Tikvesh
Makedonija GjP
15:00
Rabotnički
Shkëndija 79
15:00
Pobeda
Shkupi
15:00
Skopje
Struga
15:00
Akademija Pandev
Söndag 9 april 2023
Akademija Pandev
15:00
Rabotnički
Bregalnica Štip
15:00
Makedonija GjP
Skopje
15:00
Struga
Pobeda
15:00
Shkupi
Tikvesh
15:00
Sileks
Maj 2023
-