ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Antal lag

171

Omgångar

4+6

Spelade matcher

0/415

Omgång
K1
K2
K3
K4
GS
Lag
60
106
64
44
32
Matcher
60
106
64
44
96
Spelade
0
0
0
0
0
Omgång
ÅF
PÅF
KF
SF
F
Lag
16
16
8
4
2
Matcher
16
16
8
4
1
Spelade
0
0
0
0
0

Final

-

Semifinaler

1 matcher

2 lag

Spelas 7 juni 2023.

-

1 matcher

2 lag

Spelas 7 juni 2023.

Kvartsfinaler

4 matcher

4 lag

Spelas 11 maj 2023, returer 18 maj.

-

4 matcher

4 lag

Spelas 11 maj 2023, returer 18 maj.

Åttondelsfinaler

16 matcher

16 lag

Spelas 9 mars 2023, returer 16 mars.

Preliminära åttondelsfinaler

16 matcher

16 lag

Spelas 9 mars 2023, returer 16 mars.

-

16 matcher

16 lag

Spelas 9 mars 2023, returer 16 mars.

Gruppspel

16 matcher

16 lag

Spelas 16 februari 2023, returer 23 februari.

Grupp A
-
1
 
-
2
 
-
3
 
-
4
 
-
Grupp B
-
1
 
-
2
 
-
3
 
-
4
 
-
Grupp C/h5>
-
1
 
-
2
 
-
3
 
-
4
 
-
Grupp D
-
1
 
-
2
 
-
3
 
-
4
 
-
Grupp E
-
1
 
-
2
 
-
3
 
-
4
 
-
Grupp F
-
1
 
-
2
 
-
3
 
-
4
 
-
Grupp G
-
1
 
-
2
 
-
3
 
-
4
 
-
Grupp H
-
1
 
-
2
 
-
3
 
-
4
 
-

16 matcher

16 lag

Spelas 16 februari 2023, returer 23 februari.

Fjärde kvalomgången

96 matcher

32 lag

Spelas 8 september-3 november 2022.

-

96 matcher

32 lag

Spelas 8 september-3 november 2022.

Tredje kvalomgången

44 matcher

44 lag

Spelas 18 augusti 2022, returer 26 augusti.

-

44 matcher

44 lag

Spelas 18 augusti 2022, returer 26 augusti.

Andra kvalomgången

64 matcher

64 lag

Spelas 4 augusti 2022, returer 11 augusti.

Match 2:2
Onsdag 27 juli 2022
Kvalomg 2:4, match 2:2
AIK
19:00
Vorskla Poltava
Gomel
20:00
Aris
Torsdag 28 juli 2022
Kvalomg 2:4, match 2:2
Radnički Niš
-
Gzira United / Atlètic Club d'Escaldes
Aris
-
Gomel
APOEL
-
Botev Plovdiv
Qəbələ
-
Fehervar
Maccabi Netanya
-
İstanbul Başakşehir
Alashkert / Hamrun Spartans
-
Velež
FCSB
-
Saburtalo / Partizani Tirana
Makedonija GjP
-
CSKA Sofia
Dinamo Minsk / Decic
-
Hapoel Be'er Sheva
Maccabi Tel Aviv
-
Zira
Universitatea Craiova
-
Vllaznia Shkodër
Dinamo Tbilisi / Paide
-
Ararat-Armenia
Kisvárda
-
Kairat
Konyaspor
-
BATE Borisov
Olimpija / Differdange 03
-
Sepsi
Osijek
-
Kyzyl-Zhar
Young Boys
-
Liepaja / Gjilani
Lechia Gdańsk / Akademija Pandev
-
Rapid Wien
Lillestrøm
-
Flora / SJK
Buducnost / Llapi
-
Breiðablik / UE Santa Coloma
Sfîntul Gheorghe / Mura
-
St Patrick's Athletic
Slavia Praha
-
Larne / St Joseph's
HB / Newtown
-
Spartak Trnava
Viborg
-
Sūduva
DAC 1904 / Cliftonville
-
Víkingur / Europa
Brøndby
-
Pogoń Szczecin / KR
AZ
-
Tre Penne / Tuzla City
Bala Town / Sligo Rovers
-
Motherwell
Elfsborg
-
Molde
Vaduz
-
Koper
Tre Fiori / Fola Esch
-
Borac Banja Luka / B36
Derry City / Riga
-
Ružomberok / Kauno Žalgiris
Magpies / Crusaders
-
Basel
Inter Turku / Drita
-
Royal Antwerp
Laçi / Iskra
-
Floriana / Petrocub
Čukarički
-
Racing Union Luxembourg
PAOK
-
Levski Sofia
Puskas
-
Vitoria Guimarães
Djurgården
-
Rijeka
Shkendija / Ararat
-
Valmiera
Astana
-
Raków Częstochowa
Panevezys / Milsami
-
KuPS / Dila
Viking
-
Sparta Praha
Match 1:2
Torsdag 21 juli 2022
Kvalomg 2:4, match 1:2
Gzira United / Atlètic Club d'Escaldes
-
Radnički Niš
Gomel
-
Aris
Botev Plovdiv
-
APOEL
Fehervar
-
Qəbələ
İstanbul Başakşehir
-
Maccabi Netanya
Aris
-
Neftçi
Velež
-
Alashkert / Hamrun Spartans
Saburtalo / Partizani Tirana
-
FCSB
CSKA Sofia
-
Makedonija GjP
Hapoel Be'er Sheva
-
Dinamo Minsk / Decic
Zira
-
Maccabi Tel Aviv
Vllaznia Shkodër
-
Universitatea Craiova
Ararat-Armenia
-
Dinamo Tbilisi / Paide
Kairat
-
Kisvárda
BATE Borisov
-
Konyaspor
Sepsi
-
Olimpija / Differdange 03
Kyzyl-Zhar
-
Osijek
Liepaja / Gjilani
-
Young Boys
Rapid Wien
-
Lechia Gdańsk / Akademija Pandev
Flora / SJK
-
Lillestrøm
Breiðablik / UE Santa Coloma
-
Buducnost / Llapi
St Patrick's Athletic
-
Sfîntul Gheorghe / Mura
Larne / St Joseph's
-
Slavia Praha
Spartak Trnava
-
HB / Newtown
Sūduva
-
Viborg
Víkingur / Europa
-
DAC 1904 / Cliftonville
Pogoń Szczecin / KR
-
Brøndby
Tre Penne / Tuzla City
-
AZ
Motherwell
-
Bala Town / Sligo Rovers
Molde
-
Elfsborg
Koper
-
Vaduz
Borac Banja Luka / B36
-
Tre Fiori / Fola Esch
Ružomberok / Kauno Žalgiris
-
Derry City / Riga
Basel
-
Magpies / Crusaders
Royal Antwerp
-
Inter Turku / Drita
Floriana / Petrocub
-
Laçi / Iskra
Racing Union Luxembourg
-
Čukarički
Levski Sofia
-
PAOK
Vitoria Guimarães
-
Puskas
Rijeka
-
Djurgården
Vorskla Poltava
-
AIK
Valmiera
-
Shkendija / Ararat
Raków Częstochowa
-
Astana
KuPS / Dila
-
Panevezys / Milsami
Sparta Praha
-
Viking

64 matcher

64 lag

Spelas 4 augusti 2022, returer 11 augusti.

Första kvalomgången

106 matcher

106 lag

Spelas 21 juli 2022, returer 28 juli.

Match 2:2
Tisdag 12 juli 2022
Kvalomg 1:4, match 2:2
Drita
20:00
Inter Turku
Torsdag 14 juli 2022
Kvalomg 1:4, match 2:2
Liepāja
16:00
Gjilani
Akademija Pandev
17:00
Lechia Gdańsk
Europa
17:00
Víkingur
Ararat Yerevan
17:00
Shkëndija
Paide
18:00
Dinamo Tbilisi
Milsami Orhei
18:00
Panevėžys
Kauno Žalgiris
18:00
Ružomberok
Tuzla City
18:00
Tre Penne
SJK
18:00
Flora
Dila Gori
19:00
KuPS
Atlétic Club d'Escaldes
19:00
Gzira United
B36
19:00
Borac Banja
Petrocub
19:00
Floriana
Riga FC
19:00
Derry City
Newtown
19:15
HB
Differdange 03
19:30
Olimpija
Hamrun Spartans
20:00
Alashkert
Mura
20:00
Sfîntul Gheorghe
Llapi
20:00
Budućnost
Sligo Rovers
20:00
Bala Town
Partizani
20:00
Saburtalo
KR
20:15
Pogoń Szczecin
Larne
20:45
St. Joseph's
Tre Fiori
20:45
Fola Esch
Dečić
20:45
Dinamo Minsk
Iskra
21:00
Laçi
Cliftonville
21:00
DAC Dunajská Streda
Crusaders
21:00
Bruno's Magpies
Breiðablik
21:15
UE Santa Coloma
Match 1:2
Tisdag 5 juli 2022
Kvalomg 1:4, match 1:2
Gzira United
19:00
Atlétic Club d'Escaldes
St. Joseph's
19:00
Larne
Onsdag 6 juli 2022
Kvalomg 1:4, match 1:2
Inter Turku
17:00
Drita
Víkingur
20:00
Europa
Torsdag 7 juli 2022
Kvalomg 1:4, match 1:2
Alashkert
17:00
Hamrun Spartans
UE Santa Coloma
17:00
Breiðablik
Panevėžys
18:00
Milsami Orhei
KuPS
18:00
Dila Gori
Borac Banja
18:00
B36
Saburtalo
18:00
Partizani
Pogoń Szczecin
18:00
KR
Bruno's Magpies
18:00
Crusaders
Flora
18:00
SJK
Ružomberok
18:30
Kauno Žalgiris
Dinamo Tbilisi
19:00
Paide
Sfîntul Gheorghe
19:00
Mura
Olimpija
19:00
Differdange 03
Floriana
19:00
Petrocub
Laçi
20:00
Iskra
Gjilani
20:00
Liepāja
Bala Town
20:00
Sligo Rovers
Fola Esch
20:00
Tre Fiori
Dinamo Minsk
20:00
Dečić
Shkëndija
20:00
Ararat Yerevan
HB
20:00
Newtown
Lechia Gdańsk
20:15
Akademija Pandev
Budućnost
20:30
Llapi
DAC Dunajská Streda
20:30
Cliftonville
Tre Penne
20:45
Tuzla City
Derry City
20:45
Riga FC

106 matcher

106 lag

Spelas 21 juli 2022, returer 28 juli.

Skytteliga

Uppdaterad: -