ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Antal lag

171

Omgångar

4+6

Spelade matcher

370/415

Omgång
K1
K2
K3
K4
GS
Lag
60
106
64
44
32
Matcher
60
106
64
44
96
Spelade
60
106
64
44
96
Omgång
ÅF
PÅF
KF
SF
F
Lag
16
16
8
4
2
Matcher
16
16
8
4
1
Spelade
0
0
0
0
0

Final

-

Semifinaler

1 matcher

2 lag

Spelas 7 juni 2023.

-

1 matcher

2 lag

Spelas 7 juni 2023.

Kvartsfinaler

4 matcher

4 lag

Spelas 11 maj 2023, returer 18 maj.

-

4 matcher

4 lag

Spelas 11 maj 2023, returer 18 maj.

Åttondelsfinaler

16 matcher

16 lag

Spelas 9 mars 2023, returer 16 mars.

Preliminära åttondelsfinaler

16 matcher

16 lag

Spelas 9 mars 2023, returer 16 mars.

-

16 matcher

16 lag

Spelas 9 mars 2023, returer 16 mars.

Gruppspel

16 matcher

16 lag

Spelas 16 februari 2023, returer 23 februari.

Uppdaterad: 03.11.2022, 23:00

Torsdag 8 september 2022
Gruppspel
Hearts
0-4
İstanbul Başakşehir
Fiorentina
1-1
Rigas FS
Anderlecht
1-0
Silkeborg
Villarreal
4-3
Lech Poznań
Austria Wien
0-0
Hapoel Be'er Sheva
Slovacko
3-3
Partizan
Nice
1-1
1. FC Köln
Ballkani
1-1
CFR Cluj
West Ham United
3-1
FCSB
Vaduz
0-0
Apollon
Dnipro-1
0-1
AZ
Molde
0-0
Gent
Shamrock Rovers
0-0
Djurgården
Sivasspor
1-1
Slavia Praha
Basel
3-1
Pyunik
Slovan Bratislava
0-0
Žalgiris
Torsdag 15 september 2022
Gruppspel
Apollon
1-3
Dnipro-1
AZ
4-1
Vaduz
Djurgården
3-2
Molde
Gent
3-0
Shamrock Rovers
Slavia Praha
3-2
Ballkani
CFR Cluj
0-1
Sivasspor
Žalgiris
0-1
Basel
Pyunik
2-0
Slovan Bratislava
Rigas FS
0-2
Hearts
İstanbul Başakşehir
3-0
Fiorentina
FCSB
0-0
Anderlecht
Silkeborg
2-3
West Ham United
Lech Poznań
4-1
Austria Wien
Hapoel Be'er Sheva
1-2
Villarreal
Partizan
1-1
Nice
1. FC Köln
4-2
Slovácko
Torsdag 6 oktober 2022
Gruppspel
Anderlecht
0-1
West Ham United
Silkeborg
5-0
FCSB
Lech Poznań
0-0
Hapoel Be'er Sheva
Slovácko
0-1
Nice
Dnipro-1
2-2
Vaduz
Molde
3-0
Shamrock Rovers
Sivasspor
3-4
Ballkani
Pyunik
2-0
Žalgiris
Hearts
0-3
Fiorentina
Rigas FS
0-0
İstanbul Başakşehir
Villarreal
5-0
Austria Wien
1. FC Köln
0-1
Partizan
AZ
3-2
Apollon
Gent
0-1
Djurgården
Slavia Praha
0-1
CFR Cluj
Basel
0-2
Slovan Bratislava
Torsdag 13 oktober 2022
Gruppspel
İstanbul Başakşehir
3-0
Rigas FS
Fiorentina
5-1
Hearts
Austria Wien
0-1
Villarreal
Partizan
2-0
1. FC Köln
Apollon
1-0
AZ
Djurgården
4-2
Gent
CFR Cluj
2-0
Slavia Praha
Slovan Bratislava
3-3
Basel
FCSB
0-5
Silkeborg
West Ham United
2-1
Anderlecht
Hapoel Be'er Sheva
1-1
Lech Poznań
Nice
1-2
Slovácko
Vaduz
1-2
Dnipro-1
Shamrock Rovers
0-2
Molde
Ballkani
1-2
Sivasspor
Žalgiris
2-1
Pyunik
Torsdag 27 oktober 2022
Gruppspel
Fiorentina
2-1
İstanbul Başakşehir
Anderlecht
2-2
FCSB
Villarreal
2-2
Hapoel Be'er Sheva
Austria Wien
1-1
Lech Poznań
Nice
2-1
Partizan
Vaduz
1-2
AZ
Hearts
2-1
Rigas FS
West Ham United
1-0
Silkeborg
Dnipro-1
1-0
Apollon
Molde
2-3
Djurgården
Shamrock Rovers
1-1
Gent
Ballkani
0-1
Slavia Praha
Sivasspor
3-0
CFR Cluj
Basel
2-2
Žalgiris
Slovan Bratislava
2-1
Pyunik
Torsdag 27 oktober 2022
Gruppspel
Slovácko
0-1
1. FC Köln
Torsdag 3 november 2022
Gruppspel
Rigas FS
0-3
Fiorentina
İstanbul Başakşehir
3-1
Hearts
Apollon
1-0
Vaduz
AZ
2-1
Dnipro-1
Djurgården
1-0
Shamrock Rovers
Gent
4-0
Molde
Slavia Praha
1-1
Sivasspor
CFR Cluj
1-0
Ballkani
Žalgiris
1-2
Slovan Bratislava
Pyunik
1-2
Basel
FCSB
0-3
West Ham United
Silkeborg
0-2
Anderlecht
Lech Poznań
3-0
Villarreal
Hapoel Be'er Sheva
4-0
Austria Wien
Partizan
1-1
Slovácko
1. FC Köln
2-2
Nice
Grupp A
-
1
- İstanbul Başakşehir
 
6
4
1
1
14
- 3
11
13
2
- Fiorentina
 
6
4
1
1
14
- 6
8
13
3
- Hearts
 
6
2
0
4
6
- 16
-10
6
4
- Rīgas FS
 
6
0
2
4
2
- 11
-9
2
Grupp B
-
1
- West Ham United
 
6
6
0
0
13
- 4
9
18
2
- Anderlecht
 
6
2
2
2
6
- 5
1
8
3
- Silkeborg
 
6
2
0
4
12
- 7
5
6
4
- FCSB
 
6
0
2
4
3
- 18
-15
2
Grupp C/h5>
-
1
- Villarreal
 
6
4
1
1
14
- 9
5
13
2
- Lech Poznań
 
6
2
3
1
12
- 7
5
9
3
- Hapoel Be'er Sheva
 
6
1
4
1
8
- 5
3
7
4
- Austria Wien
 
6
0
2
4
2
- 15
-13
2
Grupp D
-
1
- Partizan
 
6
2
3
1
9
- 7
2
9
2
- Nice
 
6
2
3
1
8
- 7
1
9
3
- 1. FC Köln
 
6
2
2
2
8
- 8
0
8
4
- Slovácko
 
6
1
2
3
8
- 11
-3
5
Grupp E
-
1
- AZ
 
6
5
0
1
12
- 6
6
15
2
- Dnipro-1
 
6
3
1
2
9
- 7
2
10
3
- Apollon
 
6
2
1
3
5
- 7
-2
7
4
- Vaduz
 
6
0
2
4
5
- 11
-6
2
Grupp F
-
1
- Djurgården
 
6
5
1
0
12
- 6
6
16
2
- Gent
 
6
2
2
2
10
- 6
4
8
3
- Molde
 
6
2
1
3
9
- 10
-1
7
4
- Shamrock Rovers
 
6
0
2
4
1
- 10
-9
2
Grupp G
-
1
- Sivasspor
 
6
3
2
1
11
- 7
4
11
2
- CFR Cluj
 
6
3
1
2
5
- 5
0
10
3
- Slavia Praha
 
6
2
2
2
6
- 7
-1
8
4
- Ballkani
 
6
1
1
4
8
- 11
-3
4
Grupp H
-
1
- Basel
 
6
3
2
1
11
- 9
2
11
2
- Slovan Bratislava
 
6
3
2
1
9
- 7
2
11
3
- Pyunik
 
6
2
0
4
8
- 9
-1
6
4
- Žalgiris
 
6
1
2
3
5
- 8
-3
5

16 matcher

16 lag

Spelas 16 februari 2023, returer 23 februari.

Fjärde kvalomgången

96 matcher

32 lag

Spelas 8 september-3 november 2022.

Uppdaterad: 25.08.2022, 23:59

Match 2:2
Tisdag 23 augusti 2022
Kvalomg 4:4, match 2:2
APOEL
3-2
Djurgården

Djurgården vidare med sammanlagt 5-3.

Torsdag 25 augusti 2022
Kvalomg 4:4, match 2:2
CFR Cluj
1-0
Maribor

CFR Cluj vidare med sammanlagt 1-0.

Basel
2-0
CSKA Sofia

Basel vidare med sammanlagt 2-1.

Slavia Praha
2-0 f
Raków Częstochowa

Slavia Praha vidare med sammanlagt 3-2.

Hapoel Be'er Sheva
*1-1 f
Universitatea Craiova

Hapoel Be'er Sheva vidare med sammanlagt 2-2 och på straffar.

Viking
1-3
FCSB

FCSB vidare med sammanlagt 4-3.

Twente
0-0
Fiorentina

Fiorentina vidare med sammanlagt 2-1.

Fehérvár
0-3
1. FC Köln

1. FC Köln vidare med sammanlagt 4-2.

Viborg
0-3
West Ham United

West Ham United vidare med sammanlagt 6-1.

AIK
0-1
Slovácko

Slovácko vidare med sammanlagt 4-0.

Wolfsberger AC
0-4
Molde

Molde vidare med sammanlagt 4-1.

Ballkani
1-0
Shkupi

Ballkani vidare med sammanlagt 3-1.

Nice
3-0 f
Maccabi Tel Aviv

Nice vidare med sammanlagt 3-1.

Hamrun Spartans
3-3
Partizan

Partizan vidare med sammanlagt 7-4.

Anderlecht
*0-1 f
Young Boys

Anderlecht vidare med sammanlagt 1-1 och på straffar.

F91 Dudelange
1-1
Lech Poznań

Lech Poznań vidare med sammanlagt 3-1.

Slovan Bratislava
*2-1 f
Zrinjski

Slovan Bratislava vidare med sammanlagt 2-2 och på straffar.

Linfield
1-1* f
Rigas FS

Rigas FS vidare med sammanlagt 3-3 och på straffar.

Royal Antwerp
1-3
İstanbul Başakşehir

İstanbul Başakşehir vidare med sammanalgt 4-2.

Rapid Wien
0-1
Vaduz

Vaduz vidare med sammanlagt 2-1.

Hajduk Split
0-2
Villarreal

Villarreal vidare med sammanlagt 6-2.

Gil Vicente
1-2
AZ

AZ vidare med sammanlagt 6-1.

Match 1:2
Onsdag 17 augusti 2022
Kvalomg 4:4, match 1:2
Djurgården
3-0
APOEL
Torsdag 18 augusti 2022
Kvalomg 4:4, match 1:2
Raków Częstochowa
2-1
Slavia Praha
Rigas FS
2-2
Linfield
CSKA Sofia
1-0
Basel
Maccabi Tel Aviv
1-0
Nice
Young Boys
0-1
Anderlecht
Slovácko
3-0
AIK
Molde
0-1
Wolfsberger AC
Universitatea Craiova
1-1
Hapoel Be'er Sheva
İstanbul Başakşehir
1-1
Royal Antwerp
Zrinjski
1-0
Slovan Bratislava
Maribor
1-1
CFR Cluj
Lech Poznań
0-0
F91 Dudelange
FCSB
2-0
Viking
1. FC Köln
1-2
Fehérvár
Villarreal
1-2
Hajduk Split
West Ham United
4-2
Viborg
Shkupi
3-1
Ballkani
Vaduz
1-2
Rapid Wien
Partizan
4-1
Hamrun Spartans
Fiorentina
2-1
Twente
AZ
4-0
Gil Vicente

96 matcher

32 lag

Spelas 8 september-3 november 2022.

Tredje kvalomgången

44 matcher

44 lag

Spelas 18 augusti 2022, returer 26 augusti.

Uppdaterad: 11.08.2022, 23:59

Match 2:2
Tisdag 9 augusti 2022
Kvalomg 3:4, match 2:2
Gzira United
0-4
Wolfsberger AC

Wolfsberger AC vidare med sammanlagt 4-0.

B36
1-2
Viborg

Viborg vidare med sammanlagt 5-1.

Onsdag 10 augusti 2022
Kvalomg 3:4, match 2:2
Vitória Guimarães
1-0
Hajduk Split

Hajduk Split vidare med sammanlagt 3-2.

Torsdag 11 augusti 2022
Kvalomg 3:4, match 2:2
Kyzyl-Zhar
0-0
APOEL

APOEL vidare med sammanlagt 1-0.

Tobol
1-1
Zrinjski

Zrinjski vidare med sammanlagt 2-1.

Raków Częstochowa
1-0
Spartak Trnava

Raków Częstochowa vidare med sammanlagt 3-0.

Basel
*2-1 f
Brøndby

Basel vidare med sammanlagt 2-2 och 3-1 på straffar.

Royal Antwerp
2-0
Lillestrøm

Royal Antwerp vidare med sammanlagt 5-1.

Konyaspor
2-4
Vaduz

Vaduz vidare med sammanlagt 5-3.

Djurgården
3-1
Sepsi

Djurgården vidare med sammanlagt 6-2.

Petrocub
1-2
Fehérvár

Fehérvár vidare med sammanlagt 7-1.

Twente
4-1
Čukarički

Twente vidare medf sammanlagt 7-2.

CFR Cluj
1-0
Shakhtyor Soligorsk

CFR Cluj vidare med sammanlagt 1-0.

Hapoel Be'er Sheva
3-1
Lugano

Hapoel Be'er Sheva vidare med sammanlagt 5-1.

FCSB
1-0
DAC 1904

FCSB vidare med sammanlagt 2-0.

Universitatea Craiova
3-0
Zorya Luhansk

Universitatea Craiova vidare med sammanlagt 3-1.

Panathinaikos
1-1
Slavia Praha

Slavia Praha vidare med sammanlagt 3-1.

İstanbul Başakşehir
3-0
Breiðablik

İstanbul Başakşehir vidare med sammanlagt 6-1.

2-1* f
Ballkani

Ballkani vidare med sammanlagt 4-4 och 4-3 på straffar.

Shkëndija 79
1-1* f
AIK

AIK vidare med sammanlagt 2-2 och 3-2 på straffar.

Sligo Rovers
1-0
Viking

Viking vidare med sammanlagt 5-2.

Levski Sofia
1-2* f
Hamrun Spartans

Hamrun Spartans vidare med sammanlagt 2-2 och 4-1 på straffar.

Aris
2-1
Maccabi Tel Aviv

Maccabi Tel Aviv vidare med sammanlagt 3-2.

Hibernians
1-3
Rigas FS

Rigas FS vidare med sammanlagt 4-2.

Anderlecht
3-0
Paide

Anderlecht vidare med sammanlagt 5-0.

Lech Poznań
4-1 f
Víkingur

Lech Poznań vidare med sammanlagt 4-2.

Rapid Wien
2-0 f
Neftçi

Rapid Wien vidare med sammanlagt 3-2.

St Patrick's Athletic
0-2
CSKA Sofia

CSKA Sofia vidare med sammanlagt 2-1.

Young Boys
3-0
KuPS

Young Boys vidare med sammanlagt 5-0.

Kisvárda
2-1
Molde

Molde vidare med sammanlagt 4-2.

AZ
7-0
Dundee United

AZ vidare med sammanlagt 8-0.

Gil Vicente
4-0
Riga

Gil Vicente vidare med sammanlagt 5-1.

Match 1:2
Onsdag 3 augusti 2022
Kvalomg 3:4, match 1:2
Viborg
3-0
B36
Riga
1-1
Gil Vicente
Wolfsberger AC
0-0
Gzira United
DAC 1904
0-1
FCSB
Torsdag 4 augusti 2022
Kvalomg 3:4, match 1:2
KuPS
1-1
Young Boys
Rigas FS
0-2
Hibernians
Spartak Trnava
0-2
Raków Częstochowa
Paide
0-2
Anderlecht
AIK
1-1
Shkëndija 79
Lillestrøm
1-3
Royal Antwerp
Viking
5-1
Sligo Rovers
CSKA Sofia
0-1
St Patrick's Athletic
APOEL
1-0
Kyzyl-Zhar
Molde
3-0
Kisvárda
Neftçi
2-1
Rapid Wien
Maccabi Tel Aviv
2-0
Aris
Slavia Praha
2-0
Panathinaikos
Shakhtyor Soligorsk
0-0
CFR Cluj
Zorya Luhansk
1-0
Universitatea Craiova
Ballkani
3-2
Vaduz
1-1
Konyaspor
Sepsi
1-3
Djurgården
Hamrun Spartans
0-1
Levski Sofia
Čukarički
1-3
Twente
Lugano
0-2
Hapoel Be'er Sheva
Brøndby
1-0
Basel
Víkingur
1-0
Lech Poznań
Breiðablik
1-3
İstanbul Başakşehir
Fehérvár
5-0
Petrocub
Zrinjski
1-0
Tobol
Hajduk Split
3-1
Vitória Guimarães
Dundee United
1-0
AZ

44 matcher

44 lag

Spelas 18 augusti 2022, returer 26 augusti.

Andra kvalomgången

64 matcher

64 lag

Spelas 4 augusti 2022, returer 11 augusti.

Uppdaterad: 28.07.2022, 22:57

Match 2:2
Tisdag 26 juli 2022
Kvalomg 2:4, match 2:2
Lincoln Red Imps
0-1
Tobol

Tobol vidare med sammanlagt 3-0.

Ballkani
6-0
La Fiorita

Ballkani vidare med sammanlagt 10-0.

The New Saints
0-0
Víkingur Reykjavík

Víkingur vidare med sammanlgt 2-0.

Onsdag 27 juli 2022
Kvalomg 2:4, match 2:2
Inter Club d'Escaldes
1-1
CFR Cluj

CFR Cluj vidare med sammanlagt 4-1.

AIK
2-0 f
Vorskla Poltava

AIK vidare med sammanlagt 4-3.

Gomel
1-2
Aris

Aris vidare med sammanlagt 7-2.

1-0
Sutjeska

KÍ vidare med sammanlagt 1-0.

Torsdag 28 juli 2022
Kvalomg 2:4, match 2:2
Astana
0-1
Raków Częstochowa

Raków Częstochowa vidare med sammanlagt 6-0.

Paide
*0-0 f
Ararat-Armenia

Paide vidare efter 5-3 på straffar.

Milsami
1-4
KuPS

KuPS vidare med sammanlagt 6-3.

Qəbələ
2-1
Fehérvár

Fehérvár vidare med sammanlagt 5-3.

Kisvárda
1-0
Kairat

Kisvárda vidare me sammanlagt 2-0.

Maccabi Netanya
0-1
İstanbul Başakşehir

İstanbul Başakşehir vidare med sammanlagt 2-1.

Elfsborg
1-2
Molde

Molde vidare med sammanlagt 6-2.

Radnički Niš
3-3* f
Gzira United

Gzira United vidare med sammanlagt 5-5 och 3-1 på straffar.

Olimpija
2-0* f
Sepsi

Sepsi vidare med sammanlagt 3-3 och 4-2 på straffar.

Lillestrøm
5-2
SJK

Lillestrøm vidare med sammanlagt 6-2.

Slavia Praha
7-0
St Joseph's

Slavia Praha vidare med sammanlagt 11-0.

Riga
2-1
Ružomberok

Riga vidare med sammanlagt 5-1.

CSKA Sofia
4-0
Makedonija GjP

CSKA Sofia vidare med sammanlagt 4-0.

APOEL
2-0
Botev Plovdiv

APOEL vidare med sammanlagt 2-0.

Viborg
1-0
Sūduva

Viborg vidare med sammanlagt 2-0.

Djurgården
2-0
Rijeka

Djurgården vidare med sammanlagt 4-1.

Viking
2-1
Sparta Praha

Viking vidare med sammanlagt 2-1.

Neftçi
3-0
Aris Limassol

Neftçi vidare med sammanlagt 3-2.

FCI Levadia
1-1
Hibernians

Hibernians vidare med sammanlagt 4-3.

Dinamo Batumi
1-1
Lech Poznań

Lech Poznań vidare med sammanlagt 6-1.

Newtown
1-2
Spartak Trnava

Spartak Trnava vidare med sammanlagt 6-2.

FCSB
4-2
Saburtalo

FCSB vidare med sammanlagt 4-3.

Maccabi Tel Aviv
0-0
Zira

Maccabi Tel Aviv vidare med sammanlagt 3-0.

Universitatea Craiova
3-0
Vllaznia Shkodër

Universitatea Craiova vidare med sammanlagt 4-1.

PAOK
1-1
Levski Sofia

Levski Sofia vidare med sammanlagt 3-1.

Lechia Gdańsk
1-2
Rapid Wien

Rapid Wien vidare med sammanlagt 2-1.

Hamrun Spartans
1-0
Velež

Hamrun Spartans vidare med sammanlagt 2-0.

Dinamo Minsk
0-1
Hapoel Be'er Sheva

Hapoel Be'er Sheva vidare med sammanlagt 3-1.

Young Boys
3-0
Liepāja

Young Boys vidare med sammanlagt 4-0.

Mura
0-0* f
St Patrick's Athletic

St Patrick's Athletic vidare med sammanlagt 1-1 och 6-5 på straffar.

Brøndby
4-0
Pogoń Szczecin

Brøndby vidare med sammanlagt 5-1.

Sligo Rovers
2-0
Motherwell

Sligo Rovers vidare med sammanlagt 3-0.

Drita
0-2
Royal Antwerp

Royal Antwerp vidare med sammanlagt 2-0.

Laçi
1-4
Petrocub

Petrocub vidare med sammanlagt 5-1.

Shkëndija 79
3-1
Valmiera

Shkëndija 79 vdare med sammanlagt 5-2.

Konyaspor
2-0
BATE Borisov

Konyaspor vidare med sammanlagt 5-0.

Vaduz
1-1
Koper

Vaduz vidare med sammanlagt 2-1.

Čukarički
4-0
Racing Union Luxembourg

Čukarički vidare med sammanlagt 8-1.

Budućnost
2-1
Breiðablik

Breiðablik vidare med sammanlagt 3-2.

DAC 1904
2-0
Víkingur

DAC 1904 vidare med sammanlagt 4-0.

Osijek
0-2
Kyzyl-Zhar

Kyzyl-Zhar vidare med sammanlagt 3-2.

Tuzla City
0-4
AZ

AZ vidare med sammanlagt 5-0.

Tre Fiori
0-0
B36

B36 vidare med sammanlagt 1-0.

Crusaders
1-1
Basel

Basel vidare med sammanlagt 3-1.

Zrinjski
3-2
Tirana

Zrinjski vidare med sammanlagt 4-2.

Puskas
0-0
Vitoria Guimarães

Vitoria Guimarães vidare med sammanlagt 3-0.

Match 1:2
Tisdag 19 juli 2022
Kvalomg 2:4, match 1:2
Hibernians
3-2
FCI Levadia
Tirana
0-1
Zrinjski
La Fiorita
0-4
Ballkani
Onsdag 20 juli 2022
Kvalomg 2:4, match 1:2
Botev Plovdiv
0-0
APOEL
Víkingur
0-2
DAC 1904
Sutjeska
0-0
Torsdag 21 juli 2022
Kvalomg 2:4, match 1:2
Kyzyl-Zhar
1-2
Osijek
Liepaja
0-1
Young Boys
Kairat
0-1
Kisvárda
Tobol
2-0
Lincoln Red Imps
Ararat-Armenia
0-0
Paide
Valmiera
1-2
Shkendija
Makedonija GjP
0-0
CSKA Sofia
Saburtalo
1-0
FCSB
SJK
0-1
Lillestrøm
KuPS
2-2
Milsami Orhei
Zira
0-3
Maccabi Tel Aviv
Molde
4-1
Elfsborg
Koper
0-1
Vaduz
Lech Poznań
5-0
Dinamo Batumi
Pogoń Szczecin
1-1
Brøndby
Ružomberok
0-3
Riga
Sūduva
0-1
Viborg
Gzira United
2-2
Radnički Niš
Rapid Wien
0-0
Lechia Gdańsk
St Joseph's
0-4
Slavia Praha
B36
1-0
Tre Fiori
Basel
2-0
Crusaders
Royal Antwerp
0-0
Drita
Petrocub
0-0
Laçi
Fehervar
4-1
Qəbələ
Levski Sofia
2-0
PAOK
Sparta Praha
0-0
Viking
Vorskla Poltava
3-2
AIK
Hapoel Be'er Sheva
2-1
Dinamo Minsk
Aris Limassol
5-1
Neftçi
CFR Cluj
3-0
Inter Club d'Escaldes
İstanbul Başakşehir
1-1
Maccabi Netanya
Sepsi
3-1
Olimpija
Racing Union Luxembourg
1-4
Čukarički
Aris
5-1
Gomel
Velež
0-1
Hamrun Spartans
Spartak Trnava
4-1
Newtown
AZ
1-0
Tuzla City
Rijeka
1-2
Djurgården
St Patrick's Athletic
1-1
Mura
Motherwell
0-1
Sligo Rovers
Vllaznia Shkodër
1-1
Universitatea Craiova
BATE
0-3
Konyaspor
Raków Częstochowa
5-0
Astana
Breiðablik
2-0
Buducnost
Vitoria Guimarães
3-0
Puskas
Víkingur Reykjavík
2-0
The New Saints

64 matcher

64 lag

Spelas 4 augusti 2022, returer 11 augusti.

Första kvalomgången

106 matcher

106 lag

Spelas 21 juli 2022, returer 28 juli.

Uppdaterad: 14.07.2022, 23:10

Match 2:2
Tisdag 12 juli 2022
Kvalomg 1:4, match 2:2
Drita
3-0
Inter Turku

Drita vidare med sammanlagt 3-1.

Torsdag 14 juli 2022
Kvalomg 1:4, match 2:2
Liepāja
3-1
Gjilani

Liepāja vidare med sammanlagt 3-2.

Akademija Pandev
1-2
Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk vidare med sammanlagt 6-2.

Europa
1-2
Víkingur

Víkingur vidare med sammanlagt 3-1.

Ararat Yerevan
2-2
Shkëndija

Shkëndija vidare med sammanlagt 4-2.

Paide
*1-2 f
Dinamo Tbilisi

Paide vidare med sammanlagt 4-4 och 6-5 på straffar.

Milsami Orhei
2-0
Panevėžys

Milsami Orhei vidare med sammanlagt 2-0.

Kauno Žalgiris
0-0
Ružomberok

Ružomberok vidare med sammanlagt 2-0.

Tuzla City
6-0
Tre Penne

Tuzla City vidare med sammanlagt 8-0.

SJK
4-2 f
Flora

SJK vidare med sammanlagt 4-3.

Dila Gori
0-0
KuPS

KuPS vidare med sammanlagt 2-0.

Atlétic Club d'Escaldes
0-1 f
Gzira United

Gzira United vidare med sammanlagt 2-1.

B36
*3-1 f
Borac Banja

B36 vidare med sammanlagt 3-3 och 4-3 på straffar.

Petrocub
1-0
Floriana

Petrocub vidare med sammanlagt 1-0.

Riga FC
2-0
Derry City

Riga FC vidare med sammanlagt 4-0.

Newtown
*2-1 f
HB

Newtown vidare med sammanlagt 2-2 och 4-2 på straffar.

Differdange 03
1-2 f
Olimpija

Olimpija vidare med sammanlagt 3-2.

Hamrun Spartans
4-1
Alashkert

Hamrun Spartans vidare med sammanlagt 4-2.

Mura
2-1
Sfîntul Gheorghe

Mura vidare med sammanlagt 4-2.

Llapi
2-2
Budućnost

Budućnost vidare med sammanlagt 4-2.

Sligo Rovers
*0-1 f
Bala Town

Sligo Rovers vidare med sammanlagt 2-2 och 4-3 på straffar.

Partizani
0-1* f
Saburtalo

Saburtalo vidare med sammanlagt 1-1 och 5-4 på straffar.

KR
1-0
Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin vidare med sammanlagt 4-2.

Larne
0-1
St. Joseph's

St. Joseph's vidare med sammanlagt 1-0.

Tre Fiori
3-1
Fola Esch

Tre Fiori vidare med sammanlagt 4-1.

Dečić
1-2
Dinamo Minsk

Dinamo Minsk vidare med sammanlagt 3-2.

Iskra
0-1
Laçi

Laçi vidare med sammanlagt 1-0.

Cliftonville
0-3
DAC Dunajská Streda

DAC Dunajská Streda vidare med sammanlagt 5-1.

Crusaders
3-1
Bruno's Magpies

Crusaders vidare med sammanlagt 4-3.

Breiðablik
4-1
UE Santa Coloma

Breiðablik vidare med sammanlagt 5-1.

Match 1:2
Tisdag 5 juli 2022
Kvalomg 1:4, match 1:2
Gzira United
1-1
Atlétic Club d'Escaldes
St. Joseph's
0-0
Larne
Onsdag 6 juli 2022
Kvalomg 1:4, match 1:2
Inter Turku
1-0
Drita
Víkingur
1-0
Europa
Torsdag 7 juli 2022
Kvalomg 1:4, match 1:2
Alashkert
1-0
Hamrun Spartans
UE Santa Coloma
0-1
Breiðablik
Panevėžys
0-0
Milsami Orhei
KuPS
2-0
Dila Gori
Borac Banja
2-0
B36
Saburtalo
0-1
Partizani
Pogoń Szczecin
4-1
KR
Bruno's Magpies
2-1
Crusaders
Flora
1-0
SJK
Ružomberok
2-0
Kauno Žalgiris
Dinamo Tbilisi
2-3
Paide
Sfîntul Gheorghe
1-2
Mura
Olimpija
1-1
Differdange 03
Floriana
0-0
Petrocub
Laçi
0-0
Iskra
Gjilani
1-0
Liepāja
Bala Town
1-2
Sligo Rovers
Fola Esch
0-1
Tre Fiori
Dinamo Minsk
1-1
Dečić
Shkëndija
2-0
Ararat Yerevan
HB
1-0
Newtown
Lechia Gdańsk
4-1
Akademija Pandev
Budućnost
2-0
Llapi
DAC Dunajská Streda
2-1
Cliftonville
Tre Penne
0-2
Tuzla City
Derry City
0-2
Riga FC

106 matcher

106 lag

Spelas 21 juli 2022, returer 28 juli.

Skytteliga

Uppdaterad: 03.11.2022, 23:05

Namn
Klubb
Mål
Artem Dovbyk
Dnipro-1
5
Mikael Ishak
Lech Poznań
4
Michał Skóraś
Lech Poznań
4
Luka Jović
Fiorentina
4
Fousséni Diabaté
Partizan
4
Aleksandar Čavrić
Slovan Bratislava
4
Álex Baena
Villarreal
4
José Morales
Villarreal
4

Skytteligan - kvalomgångar

Uppdaterad: 25.08.2022, 23:59

Namn
Klubb
Mål
Albion Rrahmani
Ballkani
7
Budu Zivivadze
Fehérvár
6
Andre Gray
Aris
5
Nikola Krstović
DAC Dunajská Streda
5
Joel Asoro
Djurgården
5
Dani de Wit
AZ
4
Vangelis Pavlidis
AZ
4
Meriton Korenica
Ballikani
4
Jefferson
Gzira United
4
Matthew Guillaumier
Hamrun Spartans
4
Rotem Hatuel
Hapoel Be'er Sheva
4
Danijel Aleksić
İstanbul Başakşehir
4
Ivi López
Raków Częstochowa
4
Jean-Pierre Nsame
Young Boys
4