ecst.se fotboll

 

Säsong

2023

Start: 3 mars 2023
Slut: 2 december 2023

Spelade matcher

180 / 180

100,00 %

Målsnitt

2,54

Totalt: 458 mål

Publiksnitt

399

Totalt: 43 940 åskådare

Omgångar

36

Omgång för omgång

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36

Estland
Estland Estland
Estland Estland Vaprus Estland Harju
Estland
Estland

Aktuella matcher

Lördag 4 november 2023
Kuressaare
1-1
Laagri
Trans
3-1
Paide
Söndag 5 november 2023
Tallinna Kalev
1-1
Nõmme Kalju
FCI Levadia
2-1
Flora
Vaprus
2-0
Tammeka
Fredag 10 november 2023
Tammeka
2-1
Laagri
Lördag 11 november 2023
Flora
0-0
Nõmme Kalju
Paide
2-2
FCI Levadia
Kuressaare
1-0
Vaprus
Tallinna Kalev
5-0
Trans

Tabell

Uppdaterad: 11.11.2023, 17:00

 
 
*
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
1
 
Estland
Flora
1
36
36
23
10
3
74
- 24
50
79
 
11
5
2
39
- 12
38
 
12
5
1
35
- 12
41
2
 
Estland
FCI Levadia
2
36
36
22
11
3
67
- 24
43
77
 
13
5
0
39
- 8
44
 
9
6
3
28
- 16
33
3
 
Estland
Tallinna Kalev
8
36
36
14
11
11
49
- 41
8
53
 
4
8
6
19
- 22
20
 
10
3
5
30
- 19
33
4
 
Estland
Paide Linnameeskond
3
36
36
12
14
10
48
- 36
12
50
 
7
6
5
25
- 16
27
 
5
8
5
23
- 20
23
5
 
Estland
Nõmme Kalju
4
36
36
12
13
11
50
- 42
8
49
 
8
6
4
33
- 20
30
 
4
7
7
17
- 22
19
6
 
Vaprus
Vaprus
10
36
36
12
12
12
40
- 43
-3
48
 
5
6
7
19
- 26
21
 
7
6
5
21
- 17
27
7
 
Estland
Kuressaare
5
36
36
12
7
17
36
- 60
-24
43
 
6
4
8
20
- 29
22
 
6
3
9
16
- 31
21
8
 
Harju
Harju
ny
36
36
13
2
21
34
- 62
-28
41
 
8
1
9
19
- 23
25
 
5
1
12
15
- 39
16
9
 
Estland
Tammeka
6
36
36
5
12
19
33
- 65
-32
27
 
3
7
8
18
- 27
16
 
2
5
11
15
- 38
11
10
 
Estland
Narva Trans
7
36
36
5
8
23
27
- 61
-34
23
 
3
2
13
15
- 29
11
 
2
6
10
12
- 32
12

Placeringar: 23:59

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Playoff (endasst för att avgöra ligatiteln). 3. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål, vunna matcher). 4. Målskillnad. 5. Gjorda mål. 6. Vunna matcher. 7. Fairplayranking. 8. Lottning.

* Placering föregående säsong.

Skytteliga

Uppdaterad: 11.11.2023, 23:59

Namn
Klubb
Mål
Tristan Koskor
Narva Trans
16
Konstantin Vassiljev
Flora
14
Guy Bessala
FCI Levadia
13
Sergei Zenjov
Flora
12
Ernest Agyiri
FCI Levadia
11
Tristan Teeväli
Tallinna Kalev
10
Kevin Mätas
Tammeka
10
Sten Reinkort
Flora
9
Mattias Männilaan
Kuressaare
8
Bourama Fomba
FCI Levadia
8
Foday Trawally
Tallinna Kalev
8
Kevin Kauber
Vaprus
8

Publiksnitt

Uppdaterad: 06.08.2023, 23:59

Totalt
43 940
110
399
FCI Levadia
7 757
10
776
Vaprus
8 606
13
662
Flora
5 850
12
488
Tallinna Kalev
3 752
11
341
Tammeka
3 090
10
309
Harju
3 058
10
306
Paide Linnameeskond
3 351
11
305
Nõmme Kalju (-1)
3 204
11
291
Narva Trans
2 837
11
258
Kuressaare
2 435
11
221

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema

Uppdaterad: 11.11.2023, 17:00

Mars 2023
Fredag 3 mars 2023
Flora
4-0
Harju
Lördag 4 mars 2023
Tallinna Kalev
0-0
Nõmme Kalju
Söndag 5 mars 2023
Paide
2-1
Trans
FCI Levadia
0-0
Vaprus
Tisdag 7 mars 2023
Kuressaare
1-1
Narva Trans
Tisdag 14 mars 2023
Flora
5-0
Trans
Onsdag 15 mars 2023
Laagri
0-2
Tallinna Kalev
FCI Levadia
3-0
Tammeka
Paide
0-1
Kuressaare
Torsdag 16 mars 2023
Vaprus
1-1
Nõmme Kalju
Lördag 18 mars 2023
Trans
0-2
FCI Levadia
Tallinna Kalev
0-2
Flora
Söndag 19 mars 2023
Kuressaare
1-2
Vaprus
Laagri
1-2
Nõmme Kalju
Tammeka
0-0
Paide
April 2023
Lördag 1 april 2023
Flora
1-1
Tammeka
Paide
1-0
Laagri
Nõmme Kalju
2-0
Trans
Söndag 2 april 2023
Vaprus
0-2
Tallinna Kalev
FCI Levadia
4-1
Kuressaare
Lördag 8 april 2023
Laagri
1-2
Trans
Kuressaare
1-4
Flora
Vaprus
1-0
Tammeka
Söndag 9 april 2023
Nõmme Kalju
1-1
Paide
Tallinna Kalev
0-2
FCI Levadia
Lördag 15 april 2023
Paide
0-1
Tallinna Kalev
FCI Levadia
6-1
Laagri
Söndag 16 april 2023
Tammeka
0-2
Nõmme Kalju
Flora
4-0
Vaprus
Trans
0-1
Kuressaare
Tisdag 18 april 2023
Paide
1-1
FCI Levadia
Onsdag 19 april 2023
Tammeka
1-2
Tallinna Kalev
Vaprus
1-0
Trans
Nõmme Kalju
2-2
Flora
Lördag 22 april 2023
Trans
2-1
Tallinna Kalev
Söndag 23 april 2023
Laagri
2-3
Tammeka
Flora
0-2
FCI Levadia
Kuressaare
2-0
Nõmme Kalju
Vaprus
2-2
Paide
Fredag 28 april 2023
Tammeka
1-1
Trans
Laagri
1-2
Vaprus
Lördag 29 april 2023
Tallinna Kalev
0-3
Kuressaare
Paide
1-3
Flora
Nõmme Kalju
0-1
FCI Levadia
Maj 2023
Tisdag 2 maj 2023
Trans
2-0
Laagri
Nõmme Kalju
1-2
Tallinna Kalev
Onsdag 3 maj 2023
Tammeka
0-3
Flora
FCI Levadia
2-0
Paide
Vaprus
1-2
Kuressaare
Lördag 6 maj 2023
Laagri
2-1
FCI Levadia
Söndag 7 maj 2023
Kuressaare
1-4
Paide
Flora
3-1
Nõmme Kalju
Trans
0-2
Vaprus
Tallinna Kalev
1-1
Tammeka
Fredag 12 maj 2023
Nõmme Kalju
1-1
Laagri
Lördag 13 maj 2023
Vaprus
0-2
Tallinna Kalev
Paide
0-0
Tammeka
Söndag 14 maj 2023
Kuressaare
0-3
Flora
Trans
0-1
FCI Levadia
Fredag 19 maj 2023
Laagri
0-1
Flora
Lördag 20 maj 2023
Trans
0-2
Nõmme Kalju
Kuressaare
1-2
Tallinna Kalev
Söndag 21 maj 2023
Tammeka
2-2
FCI Levadia
Paide
0-1
Vaprus
Tisdag 23 maj 2023
Trans
0-1
Flora
Laagri
1-1
Kuressaare
Onsdag 24 maj 2023
Nõmme Kalju
1-2
Tammeka
Tallinna Kalev
1-1
Paide
Vaprus
0-0
FCI Levadia
Lördag 27 maj 2023
Tammeka
0-0
Kuressaare
Flora
3-0
Tallinna Kalev
Söndag 28 maj 2023
FCI Levadia
2-1
Nõmme Kalju
Vaprus
0-1
Laagri
Paide
1-2
Trans
Juni 2023
Fredag 2 juni 2023
Kuressaare
18:00
Tammeka
Tisdag 6 juni 2023
Kuressaare
0-2
FCI Levadia
Nõmme Kalju
1-0
Vaprus
Onsdag 7 juni 2023
Tammeka
2-0
Laagri
Tallinna Kalev
0-1
Trans
Flora
0-0
Paide
Lördag 10 juni 2023
Vaprus
1-5
Flora
Nõmme Kalju
2-0
Kuressaare
Söndag 11 juni 2023
Laagri
0-1
Paide
FCI Levadia
2-1
Tallinna Kalev
Trans
2-0
Tammeka
Tisdag 27 juni 2023
Kuressaare
3-0
Trans
Tammeka
2-3
Vaprus
Paide
0-0
Nõmme Kalju
Onsdag 28 juni 2023
Tallinna Kalev
1-1
Laagri
FCI Levadia
0-0
Flora
Fredag 30 juni 2023
Vaprus
1-1
Paide
Juli 2023
Lördag 1 juli 2023
Laagri
1-1
Kuressaare
FCI Levadia
3-0
Trans
Söndag 2 juli 2023
Nõmme Kalju
1-2
Tallinna Kalev
Flora
3-0
Tammeka
Fredag 7 juli 2023
Paide
0-0
Flora
Lördag 8 juli 2023
Trans
0-4
Vaprus
Tallinna Kalev
1-3
Kuressaare
Söndag 9 juli 2023
Laagri
3-0
Tammeka
FCI Levadia
3-0
Nõmme Kalju
Lördag 22 juli 2023
Tallinna Kalev
1-1
Vaprus
Nõmme Kalju
1-0
Laagri
Söndag 23 juli 2023
Kuressaare
0-4
Paide
Tammeka
0-0
FCI Levadia
Flora
1-4
Trans
Fredag 28 juli 2023
Flora
1-1
Vaprus
Måndag 31 juli 2023
Kuressaare
3-1
Tammeka
Augusti 2023
Fredag 4 augusti 2023
Flora
4-0
Kuressaare
Lördag 5 augusti 2023
Nõmme Kalju
4-0
Trans
Tallinna Kalev
1-1
Tammeka
Söndag 6 augusti 2023
Laagri
0-1
Paide
Vaprus
0-3
FCI Levadia
Lördag 12 augusti 2023
Paide
1-1
Tallinna Kalev
FCI Levadia
1-1
Laagri
Söndag 13 augusti 2023
Tammeka
1-1
Nõmme Kalju
Trans
2-0
Kuressaare
Fredag 18 augusti 2023
Laagri
0-2
Trans
Lördag 19 augusti 2023
Paide
6-3
Tammeka
Vaprus
3-3
Nõmme Kalju
Söndag 20 augusti 2023
Kuressaare
2-1
FCI Levadia
Tallinna Kalev
1-1
Flora
Fredag 25 augusti 2023
Flora
2-0
Laagri
Lördag 26 augusti 2023
Tammeka
0-0
Vaprus
FCI Levadia
1-1
Tallinna Kalev
Söndag 27 augusti 2023
Trans
0-0
Paide
Nõmme Kalju
4-1
Kuressaare
September 2023
Fredag 1 september 2023
Trans
2-1
Tallinna Kalev
Lördag 2 september 2023
Laagri
0-4
Vaprus
Kuressaare
1-1
Tammeka
Söndag 3 september 2023
Paide
2-0
Nõmme Kalju
Flora
2-2
FCI Levadia
Fredag 15 september 2023
Tammeka
3-0
Trans
Lördag 16 september 2023
Tallinna Kalev
2-1
Laagri
FCI Levadia
1-0
Paide
Söndag 17 september 2023
Nõmme Kalju
0-0
Flora
Vaprus
3-1
Kuressaare
Fredag 22 september 2023
Flora
1-0
Tallinna Kalev
Lördag 23 september 2023
Trans
1-3
Laagri
Paide
3-0
Vaprus
Nõmme Kalju
4-1
Tammeka
FCI Levadia
4-0
Kuressaare
Tisdag 26 september 2023
Kuressaare
0-2
Nõmme Kalju
Laagri
0-1
FCI Levadia
Onsdag 27 september 2023
Tallinna Kalev
2-1
Paide
Vaprus
3-2
Trans
Tammeka
1-2
Flora
Lördag 30 september 2023
Tammeka
1-2
Paide
Laagri
1-0
Nõmme Kalju
Oktober 2023
Söndag 1 oktober 2023
Kuressaare
1-1
Tallinna Kalev
Vaprus
0-1
Flora
FCI Levadia
3-0
Trans
Lördag 7 oktober 2023
Nõmme Kalju
1-1
Vaprus
Tallinna Kalev
1-2
FCI Levadia
Trans
2-0
Tammeka
Flora
3-0
Kuressaare
Söndag 8 oktober 2023
Paide
4-0
Laagri
Lördag 21 oktober 2023
Tallinna Kalev
1-0
Vaprus
Trans
2-1
Nõmme Kalju
FCI Levadia
2-1
Tammeka
Söndag 22 oktober 2023
Paide
1-0
Kuressaare
Laagri
2-3
Flora
Fredag 27 oktober 2023
Vaprus
0-0
Laagri
Tammeka
2-7
Tallinna Kalev
Lördag 28 oktober 2023
Kuressaare
1-0
Trans
Flora
2-1
Paide
Nõmme Kalju
4-3
FCI Levadia
Tisdag 31 oktober 2023
Laagri
0-2
Tallinna Kalev
Nõmme Kalju
3-3
Paide
November 2023
Onsdag 1 november 2023
Tammeka
0-1
Kuressaare
FCI Levadia
0-0
Vaprus
Trans
1-3
Flora
Lördag 4 november 2023
Kuressaare
1-1
Laagri
Trans
3-1
Paide
Söndag 5 november 2023
Tallinna Kalev
1-1
Nõmme Kalju
FCI Levadia
2-1
Flora
Vaprus
2-0
Tammeka
Fredag 10 november 2023
Tammeka
2-1
Laagri
Lördag 11 november 2023
Flora
0-0
Nõmme Kalju
Paide
2-2
FCI Levadia
Kuressaare
1-0
Vaprus
Tallinna Kalev
5-0
Trans
December 2023
-