ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Antal lag

115

Omgångar

1+7

Spelade matcher

65/124

Omgång
Kv
1
2
3
Lag
20
110
56
32
Matcher
10
55
28
16
Spelade
10
55
0
0
Omgång
4
KF
SF
F
Lag
16
8
4
2
Matcher
8
4
2
1
Spelade
0
0
0
0

Final

1 matcher

2 lag

-

1 matcher

2 lag

Semifinaler

2 matcher

4 lag

-

2 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

-

4 matcher

8 lag

Fjärde omgången

8 matcher

16 lag

-

8 matcher

16 lag

Tredje omgången

16 matcher

32 lag

-

16 matcher

32 lag

Andra omgången

28 matcher

56 lag

Spelas 20-22 december 2022.

Tisdag 20 december 2022
Andra omgången
Guadalajara
19:00
Elche
Diocesano
19:00
Getafe
Intercity
19:00
Mirandés
Real Unión
21:00
Mallorca
Sestao River
21:00
Athletic Club
Guijuelo
21:00
Villarreal
Alcorcón
21:00
FC Cartagena
Atlético Paso
22:00
Espanyol
Onsdag 21 december 2022
Andra omgången
Saguntino
19:00
Rayo Vallecano
Ibiza Islas Pitiusas
19:00
Eibar
Mérida
19:00
Deportivo Alavés
Numancia
19:00
Sporting Gijón
Levante
19:00
FC Andorra
Arenas Getxo
21:00
Real Valladolid
Juventud Torremolinos
21:00
Sevilla
Arnedo
21:00
Osasuna
CD Coria
21:00
Real Sociedad
UD Logroñés
21:00
Albacete
Ceuta
21:00
Ibiza
Pontevedra
21:00
Tenerife
Torsdag 22 december 2022
Andra omgången
Gernika
19:00
Celta Vigo
Cacereño
19:00
Girona
Linares Deportivo
19:00
Racing Santander
Eldense
19:00
Burgos
Arenteiro
21:00
Atlético Madrid
Gimnàstic Tarragona
21:00
Málaga
La Nucía
21:00
Las Palmas
Real Oviedo
21:00
Granada

28 matcher

56 lag

Spelas 20-22 december 2022.

Första omgången

55 matcher

110 lag

Spelas 12-13 november 2022.

Uppdaterad: 13.11.2022, 22:52

Lördag 12 november 2022
Första omgången
Fuentes
1-4
Osasuna
Barbadás
0-2
Real Valladolid
Manacor
1-3
FC Andorra
Olot
0-4
Levante
Guijuelo
2-0
Deportivo La Coruña
Saguntino
1-0
Amorebieta
Navalcarnero
1-3 f
UD Logroñés
Huétor Tájar
0-3 f
Albacete
Guadalajara
2-1
Ponferradina
Gernika
*0-0
Leganés

Gernika vidare efter 6-5 på straffar.

Arenas Getxo
1-0
Lugo
Beasain
2-3 f
Sporting Gijón
Racing Rioja
0-2
Gimnàstic Tarragona
Sestao River
1-0
Racing Ferrol
Utrera
0-1
Ceuta
Alcora
0-3
Elche
Autol
0-6
Mallorca
Cristo Atlético
0-2 f
Ibiza
Cacereño
3-0
Córdoba
CD Coria
2-0
Fuenlabrada
Santa Amalia
0-9
Villarreal
Rincón
0-3
Espanyol
Almazán
0-2
Atlético Madrid
Söndag 13 november 2022
Första omgången
Mollerussa
1-3
Rayo Vallecano
Quintanar del Rey
1-2
Girona
Vimenor
0-2
Mirandés
Lealtad
0-2
Tenerife
Las Rozas
0-3
Eibar
Peña Deportiva
1-1*
Málaga

Málaga vidare efter 8-7 på straffar.

Alfaro
0-1
FC Cartagena
Recreativo Huelva
0-0*
Burgos

Burgos vidare efter 4-3 på straffar.

Gimnástica Torrelavega
2-3
Real Oviedo
Diocesano
1-0
Real Zaragoza
Juventud Torremolinos
*2-2
Huesca

Juventud Torremolinos vidare efter 3-2 på straffar.

Atlético Paso
*1-1
Real Murcia

Atlético Paso vidare efter 3-2 på straffar.

Manresa
1-3
Pontevedra
Arnedo
*1-1
Atlético Baleares

Arnedo vidare efter 4-3 på straffar.

Unión Adarve
1-2
Linares Deportivo
Ibiza Islas Pitiusas
3-1
Rayo Majadahonda
Hércules
2-4
La Nucía
Velarde
0-2
Sevilla
Algar
1-6
Celta Vigo
Cirbonero
0-1
Intercity
Teruel
0-1
Las Palmas
Yeclano
2-3
Granada
Coruxo
2-2*
Eldense

Eldense vidare efter 4-2 på straffar.''

San Juan
0-2
Numancia
Ourense CF
1-1*
Alcorcon

Alcorcon vidare efter 4-2 på straffar.

Lleida Esportiu
0-1
Deportivo Alavés
Utebo
2-2*
Mérida

Mérida vidare efter 4-3 på straffar.

Real Unión
3-2
Cádiz
San Roque Lepe
2-3
Getafe
Cazalegas
1-4
Real Sociedad
Arenteiro
2-0
Almería
Alzira
0-2
Athletic Club

55 matcher

110 lag

Spelas 12-13 november 2022.

Kvalomgång

10 matcher

20 lag

Spelas 19 oktober 2022.

Uppdaterad: 19.10.2022, 23:59

Onsdag 19 oktober 2022
Kvalomgång
Amigó
0-3
Fuentes
Ceuta 6 de Junio
0-3
Alcora
Velarde
1-0
Turégano
Autol
*1-1 f
Dinamo San Juan

Autol vidare efter 7-6 på straffar.

Algar
4-1
Melilla CD
Santa Amalia
2-1
Universitario FC
Barbadás
2-1
Atlético Lugones
Mollerussa
4-2 f
Cardassar
Montilla
0-0* f
Rincón

Rincón vidare efter 5-4 på straffar.

Cazalegas
2-1 f
Los Yébenes SB

10 matcher

20 lag

Spelas 19 oktober 2022.

Skytteliga

Uppdaterad: -