ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Antal lag

732

Omgångar

6+8

Spelade matcher

811/852

Omgång
EFK
FK
K1
K2
K3
K4
1
Lag
416
272
224
160
80
64
80
Matcher
253
169
136
99
48
39
47
Spelade
253
169
136
99
48
39
47
Omgång
2
3
4
5
KF
SF
F
Lag
40
64
32
16
8
4
2
Matcher
22
32
16
8
4
2
1
Spelade
20
0
0
0
0
0
0

Final

1 matcher

2 lag

Spelas 3 juni 2023.

-

1 matcher

2 lag

Spelas 3 juni 2023.

Semifinaler

2 matcher

4 lag

Spelas 22 april 2023.

-

2 matcher

4 lag

Spelas 22 april 2023.

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

Spelas 18 mars 2023.

-

4 matcher

8 lag

Spelas 18 mars 2023.

Femte omgången

8 matcher

16 lag

Spelas 1 mars 2023.

-

8 matcher

16 lag

Spelas 1 mars 2023.

Fjärde omgången

16 matcher

32 lag

Spelas 28 januari 2023.

-

16 matcher

32 lag

Spelas 28 januari 2023.

Tredje omgången

32 matcher

64 lag

Spelas 7 januari 2023.

-

32 matcher

64 lag

Spelas 7 januari 2023.

Andra omgången

22 matcher

40 lag

Spelas 26 november 2022.

Lördag 26 november 2022
Andra omgången
King's Lynn Town
0-3
Stevenage
Accrington Stanley
1-0
Barnet
Barnsley
3-0
Crewe Alexandra
Forest Green Rovers
2-1
Alvechurch
Portsmouth
3-2
Milton Keynes Dons
Shrewsbury Town
3-1
Peterborough United
Hartlepool United
3-1
Harrogate Town
Charlton Athletic
2-2
Stockport County
Sheffield Wednesday
2-1
Mansfield Town
AFC Wimbledon
0-2
Chesterfield
Walsall
2-1
Carlisle United
Cambridge United
1-2
Grimsby Town
Oxford United
4-1
Exeter City
Wrexham
4-1
Farnborough
Dagenham & Redbridge
1-1
Gillingham
Söndag 27 november 2022
Andra omgången
Ebbsfleet United
0-1
Fleetwood Town
Bristol Rovers
0-2
Boreham Wood
Burton Albion
6-1
Chippenham Town
Newport County
1-2
Derby County
Ipswich Town
4-0
Buxton
Omspel
Tisdag 6 december 2022
Andra omgången, omspel
Stockport County
20:45
Charlton Athletic
Gillingham
20:45
Dagenham & Redbridge

22 matcher

40 lag

Spelas 26 november 2022.

Första omgången

47 matcher

80 lag

Spelas 4-7 november 2022.

Uppdaterad: 27.11.2022, 20:29

Fredag 4 november 2022
Första omgången
Sheffield Wednesday
2-0
Morecambe
Hereford
1-3
Portsmouth
Lördag 5 november 2022
Första omgången
South Shields
0-2
Forest Green Rovers
Bradford City
0-1
Harrogate Town
Bolton Wanderers
1-2
Barnsley
Boreham Wood
3-1
Eastleigh
Maidenhead United
0-1
Dagenham & Redbridge
Crawley Town
1-4
Accrington Stanley
Solihull Moors
2-2
Hartlepool United
Peterborough United
0-0
Salford City
Sutton United
0-2
Farnborough
Grimsby Town
5-1
Plymouth Argyle
Ebbsfleet United
2-1
Halifax Town
Carlisle United
2-1
Tranmere Rovers
Shrewsbury Town
2-1
York City
Buxton
2-0
Merthyr Town
Charlton Athletic
4-1
Coalville Town
Weymouth
1-1
AFC Wimbledon
Stockport County
4-0
Swindon Town
Doncaster Rovers
0-1
King's Lynn Town
Fleetwood Town
3-1
Oxford City
Burton Albion
1-0
Needham Market
Port Vale
2-3
Exeter City
Bristol Rovers
1-0
Rochdale
Wycombe Wanderers
0-2
Walsall
Crewe Alexandra
1-0
Leyton Orient
Barnet
1-1
Chelmsford City
Chesterfield
1-0
Northampton Town
Cheltenham Town
1-2
Alvechurch
Barrow
0-1
Mansfield Town
Chippenham Town
1-0
Lincoln City
Gateshead
2-3
Stevenage
Fylde
1-1
Gillingham
Newport County
2-0
Colchester United
Milton Keynes Dons
6-0
Taunton Town
Söndag 6 november 2022
Första omgången
Wrexham
3-0
Oldham Athletic
Curzon Ashton
0-0
Cambridge United
Torquay United
2-2
Derby County
Måndag 7 november 2022
Första omgången
Bracknell Town
0-3
Ipswich Town
Onsdag 16 november 2022
Första omgången
Woking
1-2
Oxford United
Omspel
Måndag 14 november 2022
Första omgången, omspel
Chelmsford City
0-1
Barnet
Tisdag 15 november 2022
Första omgången, omspel
Hartlepool United
*1.1
Solihull Moors

Hartlepool United vidare efter 4-3 på straffar.

Gillingham
1-0
Fylde
AFC Wimbledon
3-1
Weymouth
Cambridge United
*0-0
Curzon Ashton

Cambridge United vidare efter 4-2 på straffar.

Derby County
5-0
Torquay United
Onsdag 16 november 2022
Första omgången, omspel
Salford City
0-3
Peterborough United

47 matcher

80 lag

Spelas 4-7 november 2022.

Femte kvalomgången

39 matcher

64 lag

-

Uppdaterad: 16.11.2022, 22:42

Lördag 15 oktober 2022
Fjärde kvalomgången
Anstey Nomads
0-3
Chesterfield
Blyth Spartans
1-1
Wrexham
Oldham Athletic
1-1
Chester
Kidderminster Harriers
2-2
Fylde
King's Lynn Town
3-1
Ashington AFC
Bury AFC
1-2
York City
South Shields
1-0
Scunthorpe United
Solihull Moors
1-0
Basford United
Peterborough Sports
0-1
Curzon Ashton
Altrincham
2-2
Gateshead
Alvechurch
3-2
Worksop Town
Buxton
2-1
Hyde United
Notts County
2-3
Coalville Town
St Ives Town
0-3
Halifax Town
Bromley
1-2
Hereford
Torquay United
2-2
Hampton & Richmond
Yeovil Town
0-0
Taunton Town
Maidenhead United
2-1
Eastbourne Borough
Dorking Wanderers
1-3
Eastleigh
Ebbsfleet United
2-0
Sevenoaks Town
Woking
2-1
Southend United
Beckenham Town
0-7
Dagenham & Redbridge
Hendon
2-2
Chippenham Town
Havant & Waterlooville
1-2
Weymouth
Hornchurch
1-4
Oxford City
Bracknell Town
2-1
Banbury United
Boreham Wood
5-3
Wealdstone
Barnet
3-0
Weston-super-Mare
Needham Market
1-0
Maidstone United
Chelmsford City
2-0
Aldershot Town
Merthyr Town
2-1
Folkestone Invicta
Farnborough
7-0
Biggleswade Town
Omspel
Tisdag 18 oktober 2022
Fjärde kvalomgången, omspel
Chester
3-4 f
Oldham Athletic
Chippenham Town
1-0
Hendon
Gateshead
2-1
Altrincham
Taunton Town
1-0
Yeovil Town
Fylde
2-0
Kidderminster Harriers
Hampton & Richmond
1-2
Torquay United
Wrexham
3-2
Blyth Spartans

39 matcher

64 lag

-

Tredje kvalomgången

48 matcher

80 lag

-

Uppdaterad: 18.10.2022, 23:59

Fredag 30 september 2022
Tredje kvalomgången
Needham Market
2-0
Brightlingsea Regent
Lördag 1 oktober 2022
Tredje kvalomgången
Congleton Town
1-1
Fylde
Anstey Nomads
5-0
Shefford Town & Campton
Gainsborough Trinity
0-1
Worksop Town
Bamber Bridge
0-3
Buxton
South Shields
5-2
Marske United
Hyde United
1-0
Darlington
Chester
0-0
Hanley Town
Scarborough Athletic
2-2
Curzon Ashton
Chorley
0-1
Blyth Spartans
Stocksbridge Park Steels
2-2
Ashington AFC
Clitheroe
1-1
Bury AFC
Peterborough Sports
3-1
Hemel Hempstead Town
Cheshunt
1-2
Kidderminster Harriers
Hornchurch
3-0
Braintree Town
Coalville Town
3-0
AFC Sudbury
Billericay Town
3-3
Biggleswade Town
Alvechurch
4-0
Nuneaton Borough
King's Lynn Town
6-1
Kettering Town
Romford
0-5
Chelmsford City
Basford United
1-1
Boston United
Banbury United
2-0
Berkhamsted
St Ives Town
3-1
Chasetown
Taunton Town
1-0
Walton & Hersham
Dulwich Hamlet
0-1
Folkestone Invicta
Hendon
3-2
Herne Bay
Weston-super-Mare
7-2
Helston Athletic
Carshalton Athletic
0-2
Havant & Waterlooville
Metropolitan Police
1-2
Chippenham Town
Hampton & Richmond
6-1
Paulton Rovers
Weymouth
3-0
Welling United
Oxford City
1-1
Plymouth Parkway
Gloucester City
0-1
Merthyr Town
Worthing
1-2
Eastbourne Borough
Three Bridges
0-3
Hereford
Bath City
0-1
Sevenoaks Town
Beckenham Town
5-3
Binfield
Yate Town
0-3
Bracknell Town
Swindon Supermarine
1-5
Farnborough
Hanwell Town
1-2
Ebbsfleet United
Omspel
Tisdag 4 oktober 2022
Tredje kvalomgången, omspel
Fylde
5-1
Congleton Town
Hanley Town
0-4
Chester
Curzon Ashton
3-2 f
Scarborough Athletic
Ashington AFC
3-0
Stocksbridge Park Steels
Biggleswade Town
3-0
Billericay Town
Boston United
3-3* f
Basford United

Basford United vidare efter 4-2 på straffar.

Plymouth Parkway
1-3 f
Oxford City
Onsdag 5 oktober 2022
Tredje kvalomgången, omspel
Bury AFC
2-0
Clitheroe

48 matcher

80 lag

-

Andra kvalomgången

99 matcher

160 lag

-

Uppdaterad: 05.10.2022, 22:47

Fredag 16 september 2022
Andra kvalomgången
Chesham United
2-2
Bracknell Town
Lördag 17 september 2022
Andra kvalomgången
Walton & Hersham
2-2
Chatham Town
Prescot Cables
1-2
Bamber Bridge
Liversedge
1-1
Chorley
Shildon AFC
0-5
South Shields
Stocksbridge Park Steels
2-1
Marine
Scarborough Athletic
3-2
Dunston UTS
Fylde
1-1
Farsley Celtic
Whitby Town
0-1
Marske United
Blyth Spartans
2-0
Guiseley
Darlington
3-2
Southport
United of Manchester
2-3
Curzon Ashton
AFC Telford United
2-4
Chasetown
Long Eaton United
1-1
Gainsborough Trinity
Leamington
0-1
Nuneaton Borough
Alvechurch
4-0
Harborough Town
Brackley Town
0-2
Worksop Town
Hereford
1-0
Bromsgrove Sporting
Redditch United
2-2
Peterborough Sports
Buxton
2-1
Alfreton Town
Newcastle Town
1-1
Congleton Town
Anstey Nomads
1-1
Ilkeston Town
Kidderminster Harriers
1-0
Tamworth
East Thurrock United
0-3
Biggleswade Town
St Albans City
1-1
AFC Sudbury
Maldon & Tiptree
0-3
Hornchurch
Canvey Island
0-3
St Ives Town
Berkhamsted
2-0
Concord Rangers
Chelmsford City
6-1
Kings Langley
Cheshunt
3-1
St Neots Town
Heybridge Swifts
1-1
Braintree Town
Hemel Hempstead Town
3-0
Royston Town
Hendon
3-1
Wingate & Finchley
Needham Market
2-0
Sheringham
King's Lynn Town
1-1
Bedford Town
Waltham Abbey
2-3
Brightlingsea Regent
Enfield
0-4
Billericay Town
Grays Athletic
1-3
Shefford Town & Campton
Farnborough
1-1
Hayes & Yeading United
Dulwich Hamlet
2-1
Margate
Westfield
1-2
Carshalton Athletic
Ebbsfleet United
2-0
Dover Athletic
Cray Valley PM
1-2
Hanwell Town
Eastbourne Borough
2-0
Uxbridge
Folkestone Invicta
3-0
Chichester City
Binfield
4-0
Tonbridge Angels
Slough Town
1-3
Worthing
Phoenix Sports
0-1
Sevenoaks Town
Havant & Waterlooville
1-0
AFC Totton
Taunton Town
1-0
Laverstock & Ford
Merthyr Town
1-1
Cirencester Town
Bath City
2-2
Hartley Wintney
Yate Town
2-1
Tiverton Town
Winchester City
1-3
Weymouth
Bishop's Cleeve
3-3
Helston Athletic
Hungerford Town
1-3
Gloucester City
Salisbury
1-2
Oxford City
Lancaster City
1-1
Bury AFC
Chester
2-0
Pontefract Collieries
Ashington AFC
2-1
Bradford (Park Avenue)
Clitheroe
2-0
Spennymoor Town
Hyde United
1-0
Warrington Town
Lichfield City
0-4
Boston United
Basford United
2-0
Rugby Town
Coalville Town
1-0
Macclesfield
Barwell
1-4
Kettering Town
Hanley Town
4-1
Atherstone Town
Potters Bar Town
1-2
Romford
Dartford
1-2
Beckenham Town
Welling United
0-0
Fisher
Lewes
1-1
Three Bridges
Metropolitan Police
3-1
Burgess Hill Town
Bognor Regis Town
0-2
Hampton & Richmond
Weston-super-Mare
1-0
Shepton Mallet
Gosport Borough
1-1
Paulton Rovers
Swindon Supermarine
1-0
Dorchester Town
North Leigh
2-3
Plymouth Parkway
Chippenham Town
3-0
Sholing
Söndag 18 september 2022
Andra kvalomgången
Herne Bay
2-0
Ashford United
Tisdag 20 september 2022
Andra kvalomgången
Stratford Town
0-1
Banbury United
Omspel
Tisdag 20 september 2022
Andra kvalomgången, omspel
Bracknell Town
3-0
Chesham United
Hartley Wintney
0-1 f
Bath City
Chorley
9-0
Liversedge
Farsley Celtic
0-3
Fylde
Gainsborough Trinity
4-2 f
Long Eaton United
Peterborough Sports
1-0
Redditch United
Congleton Town
3-2
Newcastle Town
Ilkeston Town
3-3* f
Anstey Nomads

Anstey Nomads vidare efter 5-4 på straffar.

AFC Sudbury
2-1
St Albans City
Braintree Town
2-1
Heybridge Swifts
Bedford Town
0-3
King's Lynn Town
Hayes & Yeading United
0-2
Farnborough
Fisher
0-3
Welling United
Three Bridges
4-0
Lewes
Chatham Town
1-3
Walton & Hersham
Cirencester Town
1-2
Merthyr Town
Helston Athletic
4-3
Bishop's Cleeve
Onsdag 21 september 2022
Andra kvalomgången, omspel
Bury AFC
5-3
Lancaster City
Paulton Rovers
2-1
Gosport Borough

99 matcher

160 lag

-

Första kvalomgången

136 matcher

224 lag

-

Uppdaterad: 21.09.2022, 22:57

Fredag 2 september 2022
Stourbridge
2-2
Hanley Town
Three Bridges
2-1
Erith Town
Aylesbury United
0-1
Margate
Baffins Milton Rovers
1-5
Winchester City
Lördag 3 september 2022
Bury AFC
2-1
North Shields
Morpeth Town
2-2
Warrington Town
South Shields
3-2
Workington
Ashton United
0-0
Ashington AFC
Stalybridge Celtic
0-0
Lancaster City
Warrington Rylands
0-4
Hyde United
Shildon AFC
2-1
Penistone Church
Witton Albion
0-1
United of Manchester
Clitheroe
1-1
Heaton Stannington
Charnock Richard
2-2
Pontefract Collieries
Guiseley
2-1
Avro
West Didsbury & Chorlton
0-1
Macclesfield
Nantwich Town
0-2
Congleton Town
Goole
0-1
Prescot Cables
Marske United
2-1
Runcorn Linnets
Bamber Bridge
1-0
Whickham
Whitby Town
5-0
Bishop Auckland
Dunston UTS
3-0
City of Liverpool
Liversedge
2-1
Glossop North End
Stocksbridge Park Steels
2-1
Atherton Collieries
Rushall Olympic
1-4
Redditch United
Mickleover
2-3
Alvechurch
Nuneaton Borough
3-1
Belper Town
Lye Town
1-2
Harborough Town
Barwell
1-1
Highgate United
Stone Old Alleynians
0-1
Chasetown
Shepshed Dynamo
1-1
Coalville Town
Worksop Town
5-0
Worcester Raiders
Anstey Nomads
3-1
Whitchurch Alport
Stafford Rangers
0-2
Newcastle Town
Grantham Town
3-3
Rugby Town
Hednesford Town
1-3
Long Eaton United
Atherstone Town
3-1
Kimberley Miners Welfare
Gainsborough Trinity
3-1
Loughborough University
Tamworth
6-0
Boldmere St. Michaels
Basford United
5-0
Romulus
Lichfield City
2-2
Stourport Swifts
Bromsgrove Sporting
4-3
Stamford
Matlock Town
0-2
Ilkeston Town
Cleethorpes Town
0-4
Stratford Town
Romford
3-2
Hashtag United
St Ives Town
4-0
Barking
Dunstable Town
0-2
Shefford Town & Campton
Potton United
1-5
Hendon
Waltham Abbey
7-2
Buckhurst Hill
Berkhamsted
2-1
Witham Town
Hitchin Town
0-3
Heybridge Swifts
Hertford Town
0-3
Royston Town
Brightlingsea Regent
3-0
Mildenhall Town
Harlow Town
0-2
Kings Langley
Aveley
Avbr.
Potters Bar Town
AFC Kempston Rovers
1-2
Bedford Town
Bishop's Stortford
0-2
St Neots Town
Canvey Island
5-1
Enfield Town
Needham Market
3-1
Leiston
Dereham Town
0-1
Biggleswade Town
Maldon & Tiptree
2-1
Haringey Borough
Wingate & Finchley
1-0
Bowers & Pitsea
Lowestoft Town
0-1
Sheringham
Edgware & Kingsbury
1-4
Grays Athletic
Ipswich Wanderers
1-3
Hornchurch
Billericay Town
4-1
Leverstock Green
Bury Town
0-3
AFC Sudbury
East Thurrock United
2-1
Biggleswade
Ashford Town (Middlesex)
2-4
Westfield
Carshalton Athletic
5-1
VCD Athletic
Sheppey United
2-2
Lewes
Leatherhead
1-2
Chichester City
Phoenix Sports
4-1
Rusthall
Metropolitan Police
2-2
Corinthian
Hythe Town
0-2
Hayes & Yeading United
Folkestone Invicta
3-1
North Greenford United
Cray Valley PM
3-0
Hastings United
Eastbourne Town
0-2
Hanwell Town
Bracknell Town
4-1
Harrow Borough
Walton & Hersham
2-2
Beaconsfield Town
Corinthian-Casuals
1-2
Burgess Hill Town
Herne Bay
2-1
Horsham
Fisher
1-1
Spelthorne Sports
Sevenoaks Town
2-1
Kingstonian
Bognor Regis Town
2-2
Cray Wanderers
Midhurst & Easebourne
0-6
Chatham Town
Ashford United
2-1
Hanworth Villa
Chesham United
5-2
Peacehaven & Telscombe
Marlow
0-1
Uxbridge
East Grinstead Town
2-2
Beckenham Town
Basingstoke Town
2-4
Weston-super-Mare
Didcot Town
1-1
Plymouth Parkway
Poole Town
0-2
Salisbury
Willand Rovers
1-1
Swindon Supermarine
North Leigh
2-2
AFC Stoneham
Frome Town
0-1
Tiverton Town
Cinderford Town
2-3
Laverstock & Ford
Larkhall Athletic
0-2
Cirencester Town
Blackfield & Langley
0-0
Shepton Mallet
Roman Glass St George
0-4
Hartley Wintney
Torpoint Athletic
1-2
Helston Athletic
Bishop's Cleeve
3-1
Westbury United
Yate Town
4-3
Aylesbury Vale Dynamos
Royal Wootton Bassett
2-4
Paulton Rovers
Slimbridge
0-0
Sholing
Wincanton Town
2-9
AFC Totton
Hamworthy United
0-0
Gosport Borough
Merthyr Town
5-2
Truro City
Wimborne Town
0-0
Dorchester Town
Marine
2-1
Radcliffe
Söndag 4 september 2022
Enfield
2-1
AFC Rushden & Diamonds
Holyport
0-1
Binfield
Omspel
Måndag 5 september 2022
Första kvalomgången, omspel
Beaconsfield Town
0-1 f
Walton & Hersham
Tisdag 6 september 2022
Första kvalomgången, omspel
Shepton Mallet
3-2
Blackfield & Langley
Hanley Town
2-1
Stourbridge
Plymouth Parkway
3-2
Didcot Town
Spelthorne Sports
0-4
Fisher
Sholing
5-2 f
Slimbridge
Dorchester Town
1-0
Wimborne Town
AFC Stoneham
1-3
North Leigh
Warrington Town
2-1
Morpeth Town
Lancaster City
1-0 f
Stalybridge Celtic
Ashington AFC
3-0
Ashton United
Pontefract Collieries
2-1
Charnock Richard
Highgate United
0-3
Barwell
Coalville Town
2-0
Shepshed Dynamo
Rugby Town
1-0 f
Grantham Town
Stourport Swifts
0-1
Lichfield City
Beckenham Town
3-1
East Grinstead Town
Potters Bar Town
2-1
Aveley
Corinthian
1-2 f
Metropolitan Police
Lewes
8-0
Sheppey United
Onsdag 7 september 2022
Första kvalomgången, omspel
Swindon Supermarine
1-0
Willand Rovers
Cray Wanderers
0-4
Bognor Regis Town
Gosport Borough
4-0
Hamworthy United
Heaton Stannington
1-2
Clitheroe

136 matcher

224 lag

-

Förkval

169 matcher

272 lag

-

Uppdaterad: 07.09.2022, 22:48

Fredag 19 augusti 2022
Förkval
Northwich Victoria
2-3
West Didsbury & Chorlton
Stansted
1-1
Buckhurst Hill
Aylesbury United
1-0
Ardley United
Southall
0-1
Peacehaven & Telscombe
Sholing
2-1
AFC Portchester
Lördag 20 augusti 2022
Förkval
Marlow
3-1
Thame United
Stockton Town
2-3
Pontefract Collieries
Tow Law Town
1-2
Ashington AFC
West Allotment Celtic
0-7
Workington
Newcastle Benfield
1-1
Shildon AFC
Carlisle City
2-3
Goole
Bishop Auckland
5-2
Kendal Town
North Shields
2-0
Seaham Red Star
Bridlington Town
0-3
Dunston UTS
Heaton Stannington
4-1
North Ferriby
Avro
0-0
Albion Sports
Ramsbottom United
0-0
City of Liverpool
Mossley
2-4
Macclesfield
Trafford
1-2
Runcorn Linnets
Congleton Town
0-0
Bootle
Clitheroe
2-0
Colne
Sheffield
0-1
Glossop North End
Silsden
1-5
Charnock Richard
Brighouse Town
1-2
Penistone Church
Ossett United
1-2
Whitchurch Alport
Skelmersdale United
1-3
Prescot Cables
Prestwich Heys
2-2
Stocksbridge Park Steels
Market Drayton Town
1-2
Highgate United
Hanley Town
1-0
Hinckley Leicester Road
Lye Town
1-1
Kidsgrove Athletic
Leek Town
1-5
Atherstone Town
Romulus
3-0
Halesowen Town
Coleshill Town
1-2
Chasetown
Witton Albion
4-1
Tividale
Lichfield City
2-0
Bugbrooke St Michaels
Malvern Town
3-3
Worcester Raiders
Sporting Khalsa
0-1
Boldmere St. Michaels
Newcastle Town
1-1
Bedworth United
Wolverhampton Casuals
3-3
Stone Old Alleynians
Stourport Swifts
1-0
Racing Club Warwick
Studley
1-2
Rugby Town
Carlton Town
0-1
Loughborough University
Long Eaton United
4-1
Quorn
AFC Mansfield
0-3
Worksop Town
Spalding United
0-1
Stamford
Anstey Nomads
5-2
Skegness Town
Harborough Town
6-1
Bottesford Town
Kimberley Miners Welfare
2-0
Leicester Nirvana
Lincoln United
0-0
Grantham Town
Cleethorpes Town
1-1
Handsworth
Shepshed Dynamo
3-2
Pinchbeck United
Ipswich Wanderers
3-0
Gorleston
Bury Town
3-0
Newmarket Town
AFC Kempston Rovers
2-0
Wisbech Town
St Neots Town
3-0
Godmanchester Rovers
Mildenhall Town
2-1
Histon
Soham Town Rangers
1-1
Potton United
Fakenham Town
0-0
Sheringham
AFC Sudbury
1-1
Stowmarket Town
Dereham Town
2-0
Felixstowe & Walton Utd
Lowestoft Town
Inst
Mulbarton Wanderers
Biggleswade Town
4-1
Whitton United
Waltham Abbey
3-0
Tilbury
Brentwood Town
1-1
Harlow Town
Barton Rovers
0-3
Hashtag United
Maldon & Tiptree
2-0
Harpenden Town
Leverstock Green
2-2
St. Panteleimon
AFC Dunstable
2-2
Edgware & Kingsbury
Southend Manor
1-1
Shefford Town & Campton
Berkhamsted
1-0
Ware
Clacton
0-1
East Thurrock United
Welwyn Garden City
1-2
Hertford Town
Ilford
0-3
Enfield
Stotfold
2-2
Grays Athletic
Brantham Athletic
0-2
Witham Town
Barking
0-0
Leighton Town
Bishop's Cleeve
2-0
Brimscombe & Thrupp
Cinderford Town
0-0
Chipping Sodbury Town
Kidlington
0-3
Binfield
Flackwell Heath
0-1
Slimbridge
Holyport
2-1
Ascot United
Easington Sports
0-0
Roman Glass St George
Royal Wootton Bassett
3-1
Reading City
Aylesbury Vale Dynamos
3-1
Bristol Manor Farm
Cirencester Town
1-1
Clevedon Town
Didcot Town
4-0
Cadbury Heath
Beckenham Town
3-2
K Sports
Walton & Hersham
3-2
Littlehampton Town
Burgess Hill Town
3-1
Stansfeld
North Greenford United
2-1
Sheerwater
Sheppey United
0-0
Newhaven
Colliers Wood United
0-2
Chatham Town
Hassocks
1-3
Uxbridge
Fisher
2-2
Sittingbourne
Midhurst & Easebourne
2-1
Harefield United
Crawley Down Gatwick
2-3
Spelthorne Sports
Leatherhead
3-0
Haywards Heath Town
Corinthian
3-0
Guildford City
Virginia Water
1-1
Eastbourne Town
Punjab United
1-2
Westfield
Ashford Town (Middlesex)
2-2
Northwood
Merstham
1-1
Sevenoaks Town
Three Bridges
3-2
Deal Town
Chichester City
2-0
Knaphill
Sutton Athletic
1-2
Ashford United
Erith Town
2-1
Bedfont Sports
Tunbridge Wells
0-1
Phoenix Sports
Lancing
1-4
East Grinstead Town
Raynes Park Vale
2-2
Hythe Town
Glebe
0-3
Cray Valley PM
Hanworth Villa
2-1
Chertsey Town
Rusthall
2-1
Ramsgate
Tooting & Mitcham United
1-2
VCD Athletic
Blackfield & Langley
2-1
Fareham Town
Cowes Sports
1-1
Larkhall Athletic
Moneyfields
1-3
Wimborne Town
Laverstock & Ford
2-0
United Services
Baffins Milton Rovers
3-0
Horndean
Hamworthy United
3-2
Badshot Lea
Shaftesbury / Camberley Town
1-1
Wincanton Town
Westbury United
5-1
Andover New Street
AFC Totton
3-0
Melksham Town
Lymington Town
0-6
Basingstoke Town
AFC Stoneham
2-0
Newport (Isle of Wight)
Helston Athletic
2-1
Falmouth Town
Willand Rovers
2-1
Ilfracombe Town
Shepton Mallet
4-0
Brixham
Paulton Rovers
5-2
Bideford
Torpoint Athletic
3-2
Mousehole
Buckland Athletic
0-3
Frome Town
Söndag 21 augusti 2022
Förkval
Whickham
4-0
Sunderland RCA
Biggleswade
3-2
Cambridge City
Bury AFC
2-0
Widnes
FC Romania
0-2
Heybridge Swifts
Romford
1-1
Takeley
Dunstable Town
2-1
West Essex
Omspel
Tisdag 23 augusti 2022
Förkval, omspel
Shildon AFC
4-2
Newcastle Benfield
Eastbourne Town
*2-2 f
Virginia Water

Eastbourne Town vidare efter 4-3 på straffar.

Buckhurst Hill
3-0
Stansted
Bootle
1-4
Congleton Town
Bedworth United
0-1
Newcastle Town
Stone Old Alleynians
2-1
Wolverhampton Casuals
Grantham Town
5-1
Lincoln United
Potton United
3-1
Soham Town Rangers
Sheringham
3-0
Fakenham Town
Stowmarket Town
2-3 f
AFC Sudbury
Harlow Town
*1-1 f
Brentwood Town

Harlow Town vidare efter 4-2 på straffar.

Stocksbridge Park Steels
2-1 f
Prestwich Heys
Kidsgrove Athletic
1-2 f
Lye Town
Edgware & Kingsbury
1-0 f
AFC Dunstable
Shefford Town & Campton
3-2
Southend Manor
Chipping Sodbury Town
0-5
Cinderford Town
Newhaven
1-2
Sheppey United
Sittingbourne
0-1
Fisher
Northwood
1-3
Ashford Town (Middlesex)
Hythe Town
5-4 f
Raynes Park Vale
Leighton Town
1-1* f
Barking

Barking vidare efter 4-3 på straffar.

Onsdag 24 augusti 2022
Förkval, omspel
Clevedon Town
1-2 f
Cirencester Town
Sevenoaks Town
2-0
Merstham
Larkhall Athletic
4-2 f
Cowes Sports
Albion Sports
0-0* f
Avro

Avro vidare efter straffar.

Worcester Raiders
4-0
Malvern Town
Handsworth
1-5
Cleethorpes Town
St. Panteleimon
3-3* f
Leverstock Green

Leverstock Green vidare efter 4-2 på straffar.

Wincanton Town
3-0
Camberley Town
Grays Athletic
3-2
Stotfold
Roman Glass St George
3-2 f
Easington Sports
City of Liverpool
4-3
Ramsbottom United
Takeley
2-3
Romford

169 matcher

272 lag

-

Extra förkval

253 matcher

416 lag

-

Uppdaterad: 24.08.2022, 23:59

Fredag 5 augusti 2022
Extra förkval
Redcar Athletic
1-2
Seaham Red Star
Market Drayton Town
2-1
Shifnal Town
Wroxham
1-2
Dereham Town
Thetford Town
2-2
Soham Town Rangers
Stansted
1-0
Hadley
Ascot United
2-1
Cribbs
Bishop's Cleeve
4-1
Wantage Town
Baffins Milton Rovers
4-1
Alton
Walsham Le Willows
1-6
St Neots Town
Lördag 6 augusti 2022
Extra förkval
North Shields
2-1
Knaresborough Town
Garforth Town
1-2
Pontefract Collieries
Newcastle Benfield
2-0
Crook Town AFC
Goole
4-1
Consett
Sunderland RCA
3-1
Hebburn Town
West Auckland Town
1-2
Carlisle City
Bridlington Town
3-1
Whitley Bay
Thornaby
1-3
Kendal Town
Tadcaster Albion
1-1
Tow Law Town
Ashington AFC
3-2
Newton Aycliffe
North Ferriby
3-0
Northallerton Town
Guisborough Town
0-1
Bishop Auckland
Penrith AFC
0-2
West Allotment Celtic
Heaton Stannington
1-0
Pickering Town
Thackley
1-1
Ramsbottom United
Yorkshire Amateur
2-2
Charnock Richard
Silsden
1-0
Burscough
Whitchurch Alport
2-0
Vauxhall Motors
Wythenshawe Town
0-2
Macclesfield
Colne
2-1
1874 Northwich
Glossop North End
1-0
AFC Emley
Skelmersdale United
2-1
Padiham
Longridge Town
0-1
West Didsbury & Chorlton
Ossett United
2-0
New Mills
Prestwich Heys
1-1
Litherland Remyca
Trafford
6-0
AFC Liverpool
Winsford United
1-1
Widnes
Irlam
0-4
Avro
Barnoldswick Town
1-1
Albion Sports
Stocksbridge Park Steels
3-0
Golcar United
Lower Breck
0-2
Penistone Church
Eccleshill United
0-4
Sheffield
Prescot Cables
1-1
Ashton Athletic
Squires Gate
1-2
Northwich Victoria
Abbey Hey
0-4
Congleton Town
Daventry Town
2-2
Worcester Raiders
Malvern Town
2-1
Worcester City
Coventry Sphinx
2-2
Bedworth United
Atherstone Town
2-1
Gresley Rovers
Darlaston Town
0-4
Tividale
Hereford Lads Club
1-5
Hanley Town
Bugbrooke St Michaels
3-0
Long Buckby
Racing Club Warwick
2-1
Bewdley Town
AFC Wulfrunians
1-2
Newcastle Town
Heanor Town
1-5
Studley
Romulus
2-0
Sutton Coldfield Town
Evesham United
1-2
Hinckley Leicester Road
Coventry United
2-2
Highgate United
Westfields
2-2
Rugby Town
Boldmere St. Michaels
1-0
Walsall Wood
Cogenhoe United
1-1
Stone Old Alleynians
Hereford Pegasus
0-7
Stourport Swifts
Kimberley Miners Welfare
5-1
Lutterworth Town
Loughborough University
5-1
Newark and Sherwood FC
Spalding United
2-1
Deeping Rangers
Skegness Town
2-0
Loughborough Dynamo
Melton Town
2-2
Pinchbeck United
Leicester Nirvana
1-1
Selston
Anstey Nomads
1-1
Radford
Shepshed Dynamo
0-0
Winterton Rangers
Grimsby Borough
2-3
Lincoln United
Bottesford Town
1-1
Barton Town
Sherwood Colliery
2-2
Long Eaton United
Maltby Main
0-1
Quorn
Handsworth
1-0
Sleaford Town
Boston Town
0-0
Harborough Town
Corby Town
0-1
AFC Mansfield
Hadleigh United
0-1
Mildenhall Town
AFC Kempston Rovers
2-0
Long Melford
Gorleston
4-0
Biggleswade United
Desborough Town
0-0
Histon
March Town United
1-2
Sheringham
Wisbech Town
5-1
Ely City
Godmanchester Rovers
3-0
Rothwell Corinthians
Haverhill Rovers
0-0
Mulbarton Wanderers
Eynesbury Rovers
1-3
Newmarket Town
Kirkley & Pakefield
1-2
Fakenham Town
Lakenheath
0-4
Bury Town
Whitton United
3-2
Wellingborough Town
Ipswich Wanderers
1-0
Yaxley
Norwich United
3-2
Potton United
Coggeshall Town
0-0
Barking
Leighton Town
9-2
Baldock Town
Brantham Athletic
3-0
Basildon United
Stotfold
2-2
Newport Pagnell Town
London Colney
0-5
Witham Town
Leverstock Green
3-0
Halstead Town
Shefford Town & Campton
4-1
Stanway Rovers
Redbridge
1-2
Takeley
Heybridge Swifts
4-0
Clapton
Buckhurst Hill
2-1
Walthamstow
Little Oakley
1-2
Clacton
Harpenden Town
2-1
New Salamis
Southend Manor
1-0
Cockfosters
Milton Keynes Irish
2-4
Tilbury
White Ensign
1-2
St. Panteleimon
West Essex
2-1
Crawley Green
Enfield
3-1
Hullbridge Sports
Barton Rovers
1-1
Arlesey Town
Hertford Town
1-1
Colney Heath
Waltham Abbey
4-1
Woodford Town
Dunstable Town
2-0
Great Wakering Rovers
Romford
5-2
Saffron Walden Town
Ilford
4-1
Sawbridgeworth Town
Ashton & Backwell United
0-2
Aylesbury United
Flackwell Heath
4-0
Keynsham Town
Brimscombe & Thrupp
2-1
Fairford Town
Ardley United
3-2
Wokingham & Emmbrook
Longlevens
2-3
Aylesbury Vale Dynamos
Risborough Rangers
0-1
Holyport
Highworth Town
0-2
Reading City
Tuffley Rovers
1-2
Slimbridge
Clevedon Town
2-1
Chalfont St Peter
Burnham
1-1
Easington Sports
Thornbury Town
1-3
Chipping Sodbury Town
Royal Wootton Bassett
1-1
Windsor
Bitton
1-3
Cinderford Town
Cadbury Heath
2-2
Mangotsfield United
Roman Glass St George
3-1
Tring Athletic
Lydney Town
2-4
Kidlington
Didcot Town
1-1
Shrivenham
Canterbury City
1-1
Newhaven
Raynes Park Vale
1-1
Erith & Belvedere
Rusthall
3-2
Loxwood
Glebe
4-3
Holmesdale
Horsham YMCA
0-3
Beckenham Town
Virginia Water
1-0
Hilltop
Whitehawk
0-0
K Sports
Sheerwater
1-0
Banstead Athletic
Southall
0-0
Redhill
Harefield United
3-2
Lordswood
Pagham
0-4
Erith Town
Chipstead
1-2
Tunbridge Wells
Punjab United
2-1
Balham
Alfold
1-4
Knaphill
East Grinstead Town
1-0
Hollands & Blair
Lancing
4-0
Roffey
Oxhey Jets
1-3
Phoenix Sports
Deal Town
2-2
Egham Town
Hassocks
1-0
Lingfield
Broadfields United
1-2
Guildford City
Sutton Athletic
1-0
Welling Town
Eastbourne Town
2-1
Steyning Town
Crowborough Athletic
2-3
Crawley Down Gatwick
Faversham Town
0-1
Colliers Wood United
Horley Town
0-5
Sevenoaks Town
Westfield
2-0
Eastbourne United
Peacehaven & Telscombe
2-2
AFC Croydon Athletic
Three Bridges
3-0
Whitstable Town
Chichester City
4-0
Frimley Green
Uckfield Town
1-4
Midhurst & Easebourne
Northwood
2-1
South Park
Saltdean United
0-8
Ashford Town (Middlesex)
Walton & Hersham
2-2
Kennington
Littlehampton Town
1-3
Broadbridge Heath
Cobham
0-3
Tooting & Mitcham United
Abbey Rangers
0-3
Hanworth Villa
Fisher
0-0
Sutton Common Rovers
Bexhill United
2-3
North Greenford United
Bearsted
3-3
Spelthorne Sports
Varndeanians
0-1
Hythe Town
Bradford Town
0-4
Hamworthy United
Alresford Town
2-2
Laverstock & Ford
Fareham Town
3-1
Hythe & Dibden
Badshot Lea
4-0
Brockenhurst
Lymington Town
2-0
Portland United
Warminster Town
0-2
Andover New Street
Welton Rovers
0-1
United Services
Thatcham Town
2-3
Horndean
Corsham Town
0-2
AFC Portchester
Larkhall Athletic
4-1
Folland Sports
Westbury United
2-1
Bournemouth FC
Cowes Sports
1-0
Hamble Club
Fleet Town
1-3
Newport (Isle of Wight)
Christchurch
2-3
Blackfield & Langley
Tadley Calleva
2-6
Wincanton Town
Moneyfields
5-0
Bemerton Heath Harleq.
AFC Stoneham
2-1
Bashley
Street
1-2
Helston Athletic
Buckland Athletic
2-1
Exmouth
Willand Rovers
2-1
Wellington AFC
Liskeard Athletic
1-4
Shepton Mallet
Torpoint Athletic
1-1
Millbrook
Tavistock
2-3
Brixham
Falmouth Town
2-1
Saltash United
Bideford
1-0
Bridgwater United
Sherborne Town
1-1
Ilfracombe Town
Barnstaple Town
1-1
Mousehole
Söndag 7 augusti 2022
Extra förkval
Whickham
2-1
Frickley Athletic
Edgware & Kingsbury
2-1
Hoddesdon Town
Hallam
0-0
Bury AFC
Lye Town
4-1
Heather St Johns
Belper United
0-3
Lichfield City
Hinckley AFC
1-3
Wolverhampton Casuals
FC Romania
2-0
London Lions
Stansfeld
4-1
Wembley
Little Common
1-2
Chatham Town
Tisdag 9 augusti 2022
Extra förkval
Athletic Newham
3-3
Sheppey United
Shaftesbury Town
2-2
Camberley Town
Omspel
Tisdag 9 augusti 2022
Extra förkval, omspel
Ilfracombe Town
0-2
Sherborne Town
Easington Sports
*0-0
Burnham

Easington Sports vidare efter 5-4 på straffar.

Soham Town Rangers
2-0
Thetford Town
Mousehole
3-2 f
Barnstaple Town
Millbrook
0-1
Torpoint Athletic
Tow Law Town
2-0
Tadcaster Albion
Ramsbottom United
2-0
Thackley
Charnock Richard
2-0
Yorkshire Amateur
Ashton Athletic
1-2 f
Prescot Cables
Widnes
2-0
Winsford United
Laverstock & Ford
4-0
Alresford Town
Rugby Town
1-0
Westfields
Spelthorne Sports
3-1
Bearsted
Highgate United
4-0
Coventry United
Stone Old Alleynians
2-1
Cogenhoe United
Selston
1-2
Leicester Nirvana
Radford
1-3
Anstey Nomads
Harborough Town
1-0 f
Boston Town
Barton Town
2-2*
Bottesford Town

Bottesford Town vidare efter 4-1 på straffar.

Long Eaton United
3-0
Sherwood Colliery
Histon
4-0
Desborough Town
Kennington
0-4
Walton & Hersham
AFC Croydon Athletic
0-3
Peacehaven & Telscombe
Mulbarton Wanderers
3-2 f
Haverhill Rovers
Barking
2-1
Coggeshall Town
Newport Pagnell Town
1-2
Stotfold
Egham Town
0-1
Deal Town
Redhill
1-3
Southall
Erith & Belvedere
2-3
Raynes Park Vale
Shrivenham
3-4
Didcot Town
Mangotsfield United
2-5
Cadbury Heath
Windsor
0-2
Royal Wootton Bassett
Arlesey Town
0-3
Barton Rovers
Colney Heath
1-6
Hertford Town
Onsdag 10 augusti 2022
Extra förkval, omspel
Newhaven
10-0
Canterbury City
Litherland Remyca
3-4
Prestwich Heys
Albion Sports
*2-2 f
Barnoldswick Town

Albion Sports vidare efter 4-3 på straffar.

Worcester Raiders
4-2
Daventry Town
Sutton Common Rovers
0-1
Fisher
Winterton Rangers
1-3 f
Shepshed Dynamo
Pinchbeck United
3-2
Melton Town
K Sports
3-2 f
Whitehawk
Bury AFC
1-0
Hallam
Tisdag 16 augusti 2022
Extra förkval, omspel
Sheppey United
6-0
Athletic Newham
Onsdag 17 augusti 2022
Extra förkval, omspel
Camberley Town
2-1
Shaftesbury Town

253 matcher

416 lag

-

Skytteliga

Uppdaterad: -