ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Antal lag

-

Omgångar

2+6

Spelade matcher

52/-

Omgång
K1
K2
1
2
Lag
6
98
-
32
Matcher
3
49
41
16
Spelade
3
49
1
0
Omgång
3
KF
SF
F
Lag
16
8
4
2
Matcher
8
4
2
1
Spelade
0
0
0
0

Final

1 matcher

2 lag

-

1 matcher

2 lag

Semifinaler

2 matcher

4 lag

-

2 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

-

4 matcher

8 lag

Tredje omgången

8 matcher

16 lag

-

8 matcher

16 lag

Andra omgången

16 matcher

32 lag

-

16 matcher

32 lag

Första omgången

41 matcher

- lag

Spelas 10-24 augusti 2022.

Uppdaterad: 10.08.2022, 20:47

Onsdag 10 augusti 2022
Första omgången
Viktorie Přerov
1-4
Prostějov
Tisdag 16 augusti 2022
Första omgången
Uherský Brod
17:00
Vyškov
Hranice
17:00
Karviná
Onsdag 17 augusti 2022
Första omgången
Klatovy
17:00
Příbram
Žďár nad Sázavou
17:00
Vysočina Jihlava
Újezd Praha 4
17:00
Motorlet Praha
Sokol Tasovice
17:00
Hodonín
Nový Jičín
17:00
Hanácká
Sokol Brozany
17:00
Varnsdorf
Tatran Všechovice
17:00
Valašské Meziříčí
Ždírec nad Doubravou
17:00
Líšeň
Cidlina Novy Bydzov
17:00
Přepeře
Libčany
17:00
Český Brod
Dobrovice
17:00
Ústí nad Labem
Benešov
17:00
Táborsko
Jiskra Domažlice
17:00
Králův Dvůr
Otava Katovice
17:00
Přeštice
Hvězda Cheb
17:00
Mariánské Lázně
Chomutov
17:00
Slavia Karlovy Vary
Turnov
17:00
Slovan Velvary
Dálnice Speřice
17:00
Slovan Rosice
Bílovec
17:00
Třinec
Jiskra Rýmařov
17:00
Opava
Libišany
17:00
Letohrad
Ústí nad Orlicí
17:00
Sokol Živanice
Kozlovice
17:00
Frýdek-Místek
Aritma Praha
17:00
Olympie Březová
Velké Hamry
17:00
Chlumec nad Cidlinou
Spartak Soběslav
17:00
Písek
Bospor Bohumín
17:00
Hlučín
Vítkovice
17:00
Kvítkovice
Baník Most
17:00
Admira Praha
Šumperk
17:00
Uničov
Bzenec
17:00
Tatran Bohunice
Start Brno
17:30
Velké Meziříčí
Povltava FA
17:30
Chrudim
Čáslav
18:00
Loko Vltavín
Rokycany
18:00
Kladno
Arsenal Česká Lípa
18:00
Benátky nad Jizerou
Kosmonosy
18:00
Viktoria Žižkov
Onsdag 24 augusti 2022
Första omgången
Sokol Hostouň
17:30
Dukla Praha

41 matcher

- lag

Spelas 10-24 augusti 2022.

Andra kvalomgången

49 matcher

98 lag

Spelas 29 juli-3 augusti 2022.

Uppdaterad: 03.08.2022, 21:17

Fredag 29 juli 2022
Andra kvalomgången
Slavičín
1-5
Viktoria Otrokovice
Nový Jičín
5-0
Nové Sady
Humpolec
1-3
Dálnice Speřice
Slaný
0-1
Sokol Hostouň
Havlíčkův Brod
2-3
Velké Meziříčí
Start Brno
*1-1 f
Znojmo

Start Brno vidare efter 6-5 på straffar.

Rokycany
1-0
Komárov
Baťov
0-5
Uherský Brod
Lördag 30 juli 2022
Andra kvalomgången
Vsetín
1-2
Valašské Meziříčí
Štětí
3-6
Dobrovice
Újezd Praha 4
4-2
Petřín Plzeň
Neratovice-Byškovice
2-2* f
Čáslav

Čáslav vidare efter 4-3 på straffar.

Olympie Březová
5-2
Baník Sokolov
Kladno
2-0
Zbuzany
Břeclav
1-3
Sokol Tasovice
Slavoj Český Krumlov
0-1
Benešov
HFK Olomouc
0-5
Kozlovice
Bystřice nad Pernštejnem
2-6
Slovan Rosice
Viktorie Přerov
5-3 f
Skaštice
Tatran Všechovice
3-0
Frýdlant
Ždírec nad Doubravou
5-0
Stará Říše
Náchod
0-0* f
Velké Hamry

Velké Hamry vidare efter straffar.

Libčany
1-0
Hlinsko
Tochovice
0-5
Králův Dvůr
SK Hořovice
0-3
Přeštice
Sokol Kralovice
2-5 f
Klatovy
Unie Hlubina
1-3
Vítkovice
Jankov
1-3
Spartak Soběslav
Turnov
3-2
Vilémov
Rousínov
0-4
Bzenec
Břidličná
1-3
Šumperk
Beskyd Frenštát
1-4
Frýdek-Místek
Louny
0-2
Baník Most
Libišany
4-1
Vysoké Mýto
Nový Bor
0-7
Arsenal Česká Lípa
Holešov
2-2* f
Hranice

Hranice vidare efter 4-3 på straffar.

Bospor Bohumín
5-2
Havířov
Karlovy Vary-Dvory
1-1* f
Hvězda Cheb

Hvězda Cheb vidare efter 5-2 på straffar.

Dolany
0-0* f
Jiskra Rýmařov

Jiskra Rýmařov vidare efter straffar.

Žďár nad Sázavou
3-0
Velká Bíteš
Krnov
0-7
Hlučín
Söndag 31 juli 2022
Andra kvalomgången
Cidlina Novy Bydzov
3-1
Dvůr Králové
Trutnov
0-4
Ústí nad Orlicí
Sokol Lanžhot
0-3
Hodonín
Polanka nad Odrou
1-2
Bílovec
Tisdag 2 augusti 2022
Andra kvalomgången
Tatran Bohunice
1-0
Blansko
Slavoj Olympia Bruntál
0-1
Uničov
Onsdag 3 augusti 2022
Andra kvalomgången
Sokol Libiš
5-3
Sparta Kolín
Hřebeč
5-1
Brandýs nad Labem

49 matcher

98 lag

Spelas 29 juli-3 augusti 2022.

Första kvalomgången

3 matcher

6 lag

Spelas 23 juli 2022.

Uppdaterad: 23.07.2022, 23:59

Fredag 22 juli 2022
Första kvalomgången
Sokol Kateřinice
2-8
Vsetín
Lördag 23 juli 2022
Första kvalomgången
Dolany
0-1
Šternberk
Sokol Nová Ves pod Pleší
1-2
Žďár nad Sázavou

3 matcher

6 lag

Spelas 23 juli 2022.

Skytteliga

Uppdaterad: -