ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Antal lag

48

Omgångar

1+5

Spelade matcher

39/47

Omgång
Kv
1
2
KF
SF
F
Lag
-
-
-
8
4
2
Matcher
16
16
8
4
2
1
Spelade
16
16
7
0
0
0

Final

-

Semifinaler

1 matcher

2 lag

-

1 matcher

2 lag

Kvartsfinaler

2 matcher

4 lag

-

2 matcher

4 lag

Andra omgången

8 matcher

- lag

Spelas 2 november 2022-14 februari 2023

Uppdaterad: 09.11.2022, 20:55

Onsdag 2 november 2022
Andra omgången
Nedelišće
0-6
Slaven Koprivnica
Tisdag 8 november 2022
Andra omgången
Mladost Ždralovi
0-2
Hajduk Split
Rudeš
2-1
Istra 1961
Onsdag 9 november 2022
Andra omgången
Bijelo Brdo
2-1
Rijeka
Bjelovar
0-1
Lokomotiva Zagreb
Varaždin
1-2
Osijek
Šibenik
2-0
HNK Gorica
Andra omgången
RNK Split
14:00
Dinamo Zagreb

8 matcher

- lag

Spelas 2 november 2022-14 februari 2023

Första omgången

16 matcher

- lag

Spelas 27 september-19 oktober 2022

Uppdaterad: 19.10.2022, 23:59

Tisdag 27 september 2022
Första omgången
Borinci Jarmina
0-4
Dinamo Zagreb
Onsdag 12 oktober 2022
Första omgången
Tehničar 1974
1-5
Hajduk Split
Tisdag 18 oktober 2022
Första omgången
Papuk
0-2
Osijek
Dubrava Zagreb
2-3
HNK Gorica
Solin
1-2 f
Slaven Koprivnica
Jadran Poreč
1-2
Šibenik
Mladost Ždralovi
6-0
Oriolik Oriovac
Onsdag 19 oktober 2022
Första omgången
Nedelišće
3-0
Inter Zaprešić

Nedelišće tilldelades vinst med 3-0.

Moslavina
1-1* f
Rijeka

Rijeka vidare efter 5-4 på straffar.

Bistra
1-6
Lokomotiva Zagreb
Grobničan Čavle
1-2
Istra 1961
Bednja
0-3
Rudeš
Primorac Biograd
1-4 f
Varaždin
Bjelovar
4-2 f
Vinogradar
RNK Split
2-0
Cibalia
Belišće
1-5
Bijelo Brdo

16 matcher

- lag

Spelas 27 september-19 oktober 2022

Kvalomgång

16 matcher

- lag

Spelas 31 augusti 2022

Uppdaterad: 31.08.2022, 21:58

Onsdag 31 augusti 2022
Kvalomgång
Sava Strmec
4-6
Bednja
Moslavina
3-2
Međimurje Čakovec
Solin
6-1
Funtana
Nehaj
0-4
Primorac Biograd
Neretva Metković
0-2
Grobničan Čavle
Bijelo Brdo
5-1
Marsonia
Radnik Križevci
1-3
Dubrava Zagreb
Nedelišće
*3-3 f
Varteks Varaždin

Nedelišće vidare efter 5-4 på straffar.

Virovitica
0-6
Mladost Ždralovi
Tehničar 1974
4-0
Mladost Petrinja
Belišće
3-0
BSK Buk
Bjelovar
1-0 f
Gaj
Slavonac Bukovlje
0-2
Borinci Jarmina
Papuk
4-2
Karlovac 1919
Vuteks-Sloga
1-2
Jadran Poreč
Bistra
2-1
Vodice

16 matcher

- lag

Spelas 31 augusti 2022

Skytteliga

Uppdaterad: -