ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Antal lag

-

Omgångar

1+5

Spelade matcher

34/-

Omgång
Kv
1
2
KF
SF
F
Lag
-
32
16
8
4
2
Matcher
15
16
8
4
4
1
Spelade
15
16
3
0
0
0

Final

1 matcher

2 lag

-

1 matcher

2 lag

Semifinaler

4 matcher

4 lag

-

4 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

-

4 matcher

8 lag

Andra omgången

8 matcher

16 lag

Uppdaterad: 28.11.2022, 14:37

Lördag 26 november 2022
Andra omgången
Maritsa Plovdiv
1-1*
Arda

Arda vidare efter 3-2 på straffar.

Söndag 27 november 2022
Andra omgången
Spartak Varna
1-0
Chavdar Etropole
Måndag 28 november 2022
Andra omgången
Lokomotiv Sofia 1929
3-0
Vitosha Bistritsa
Torsdag 1 december 2022
Andra omgången
Septemvri Sofia
11:00
CSKA Sofia
Fredag 2 december 2022
Andra omgången
Beroe
11:30
CSKA 1948 Sofia
Lördag 3 december 2022
Andra omgången
Slavia Sofia
11:00
Botev Plovdiv
Cherno more
14:00
Lokomotiv Plovdiv
Söndag 4 december 2022
Andra omgången
Ludogorets
12:30
Levski Sofia

8 matcher

16 lag

Första omgången

16 matcher

32 lag

Uppdaterad: 27.11.2022, 18:10

Onsdag 16 november 2022
Första omgången
Strumska slava
0-2
Spartak Varna
Fredag 18 november 2022
Första omgången
Rozova dolina
0-2
Ludogorets
Lördag 19 november 2022
Första omgången
Maritsa Plovdiv
4-2
Hebar 1918
Vihren Sandanski
1-4
Levski Sofia
Chavdar Etropole
2-0
Pirin Blagoevgrad
Vitosha Bistritsa
1-0
Botev Vratsa
Dunav ot Ruse
1-2
Arda
Spartak Pleven
1-4
Lokomotiv Sofia 1929
Sportist Svoge
1-2 f
Slavia Sofia
Onsdag 23 november 2022
Första omgången
Krumovgrad
0-1
Septemvri Sofia
Fredag 25 november 2022
Första omgången
Chernomorets Balchik
0-3
Botev Plovdiv
Lördag 26 november 2022
Första omgången
Gigant Saedinenie
1-1*
CSKA Sofia

CSKA Sofia vidare efter 7-6 på straffar.

Minyor Pernik
0-2
Beroe
Sevlievo
0-4
CSKA 1948 Sofia
Söndag 27 november 2022
Första omgången
Marek
0-1
Lokomotiv Plovdiv
Lovech
0-2
Cherno more

16 matcher

32 lag

Kvalomgång

15 matcher

- lag

Spelas 22 september 2022.

Uppdaterad: 22.09.2022, 20:25

Torsdag 22 september 2022
Kvalomgång
Yambol 1915
0-0* f
Spartak Pleven

Spartak Pleven vidare efter 4-1 på straffar.

Rozova dolina
3-0
Yantra 2019
Lokomotiv GO
1-3 f
Minyor Pernik
Partizan Cherven bryag
0-3
Krumovgrad
Vihren Sandanski
2-0
Sozopol
Marek
2-1 f
Montana
Sayana Haskovo
1-2
Dunav ot Ruse
Botev Novi pazar
0-3
Sportist Svoge
Chavdar Etropole
1-0
Belasitsa
Sevlievo
3-2
Etar VT
Levski Rakovski
2-3
Maritsa Plovdiv
Svetkavitsa Tg
0-6
Strumska slava
Lokomotiv Mezdra
0-1 f
Lovech
Chernolomets 1919
1-3
Vitosha Bistritsa
Gigant Saedinenie
2-1
Dobrudzha 1919

15 matcher

- lag

Spelas 22 september 2022.

Skytteliga

Uppdaterad: -