ecst.se fotboll

 

Säsong

2022-23

Antal lag

34

Omgångar

1+5

Spelade matcher

50/63

Omgång
Kv
1
2
KF
SF
F
Lag
4
32
16
8
4
2
Matcher
2
32
16
8
4
1
Spelade
2
32
16
0
0
0

Final

1 matcher

2 lag

-

1 matcher

2 lag

Semifinaler

4 matcher

4 lag

Match 2:2
Match 1:2

4 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

8 matcher

8 lag

Match 2:2
Match 1:2

8 matcher

8 lag

Andra omgången

16 matcher

16 lag

Spelas 17-18 januari 2023, returer 2-3 februari.

Uppdaterad: 03.02.2023, 19:47

Match 2:2
Torsdag 2 februari 2023
Andra omgången, match 2:2
Tirana
1-0
Lushnja

Tirana vidare med sammanlagt 4-0.

Partizani
3-0
Korabi Peshkopi

Partizani vidare med sammanlagt 6-1.

Kastrioti Krujë
0-0
Dinamo Tirana

Kastrioti Krujë vidare med sammanlagt 3-1.

Laçi
2-0
Tomori Berat

Laçi vidare med sammanlagt 5-1.

Kukësi
5-0
Apolonia Fier

Kukësi vidare med sammanlagt 5-0.

Egnatia Rrogozhinë
1-1
Skënderbeu Korçë

Egnatia Rrogozhinë vidare med sammanlagt 2-1.

Fredag 3 februari 2023
Andra omgången, match 2:2
Vllaznia Shkodër
1-1
Bylis

Vllaznia Shkodër vidare med sammanlagt 3-1.

Teuta Durrës
1-0
Erzeni Shijak

Teuta Durrës vidare med sammanlagt 2-1.

Match 1:2
Tisdag 17 januari 2023
Andra omgången, match 1:2
Lushnja
0-3
Tirana
Korabi Peshkopi
1-3
Partizani
Bylis
0-2
Vllaznia Shkodër
Dinamo Tirana
1-3
Kastrioti Krujë
Tomori Berat
1-3
Laçi
Onsdag 18 januari 2023
Andra omgången, match 1:2
Apolonia Fier
0-0
Kukësi
Erzeni Shijak
1-1
Teuta Durrës
Skënderbeu Korçë
0-1
Egnatia Rrogozhinë

16 matcher

16 lag

Spelas 17-18 januari 2023, returer 2-3 februari.

Första omgången

32 matcher

32 lag

Spelas 28 september 2022, returer 12 oktober.

Uppdaterad: 12.10.2022, 20:18

Match 2:2
Tisdag 11 oktober 2022
Första omgången, match 2:2
Laçi
5-0
Devolli

Laçi vidare med sammanlagtr 7-0.

Dinamo Tirana
3-0
Butrinti Sarandë

Dinamo Tirana tilldömdes seger med 3-0 och är vidare med sammanlagt 4-0.

Bylis
7-1
Pogradeci

Bylis vidare med sammanlagt 10-1-

Teuta Durrës
2-0
Luzi 2008

Teuta Durrës vidare med sammanlagt 2-0.

Tërbuni Pukë
3-2 f
Lushnja

Lushnja vidare med sammanlagt 4-3.

Onsdag 12 oktober 2022
Första omgången, match 2:2
Oriku
0-2
Partizani Tirana

Partizani Tirana vidare med sammanlagt 2-0.

Tirana
2-2
Veleçiku Koplik

Tirana vidare med sammanlagt 5-2.

Vllaznia Shkodër
3-0 f
Flamurtari

Vllaznia Shkodër vidare med sammanlagt 4-2.

Vora
0-0
Kastrioti Krujë

Kastrioti Krujë vidare med sammanlagt 1-0.

Korabi Peshkopi
3-0
Besa Kavajë

Korabi Peshkopi vidare med sammanlagt 4-1.

Kukësi
2-0
Labëria

Kukësi vidare med sammanlagt 5-0.

Egnatia Rrogozhinë
3-0
Shkumbini Peqin

Egnatia Rrogozhinë vidare med sammanlagt 6-0.

Skënderbeu Korçë
3-0
Maliqi

Skënderbeu Korçë vidare med sammanlagt 8-1.

Erzeni Shijak
4-0
Turbina Cërrik

Erzeni Shijak vidare med sammanlagt 6-1.

Apolonia Fier
1-1
Besëlidhja Lezhë

Apolonia Fier vidare med sammanlagt 2-1.

Tomori Berat
4-0 f
Burreli

Tomori Berat vidare med sammanlagt 5-2.

Match 1:2
Söndag 25 september 2022
Första omgången, match 1:2
Besëlidhja Lezhë
0-1
Apolonia Fier
Måndag 26 september 2022
Första omgången, match 1:2
Flamurtari
2-1
Vllaznia Shkodër
Kastrioti Krujë
1-0
Vora
Pogradeci
0-3
Bylis
Besa Kavajë
1-1
Korabi Peshkopi
Labëria
0-3
Kukësi
Luzi 2008
0-0
Teuta Durrës
Maliqi
1-5
Skënderbeu Korçë
Turbina Cërrik
1-2
Erzeni Shijak
Devolli
0-2
Laçi
Onsdag 28 september 2022
Första omgången, match 1:2
Partizani Tirana
0-0
Oriku
Butrinti Sarandë
0-1
Dinamo Tirana
Lushnja
2-0
Tërbuni Pukë
Shkumbini Peqin
0-3
Egnatia Rrogozhinë
Burreli
2-1
Tomori Berat
Veleçiku Koplik
0-3
Tirana

32 matcher

32 lag

Spelas 28 september 2022, returer 12 oktober.

Kvalomgång

2 matcher

4 lag

Spelas 15 september 2022.

Uppdaterad: 15.09.2022, 20:15

Torsdag 15 september 2022
Kvalomgång
Veleçiku Koplik
3-0
Murlani
Devolli
5-1
Sopoti Librazhd

2 matcher

4 lag

Spelas 15 september 2022.

Skytteliga

Uppdaterad: -