ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 11 januari 2020

15

tävlingar

94

matcher

94

resultat

0

matchfakta

Barbados
1-4
Kanada

 

AEL
1-2
Nea Salamis

Ethnikos Achna
2-5
AEK

 

Crystal Palace
1-1
Arsenal

Chelsea
3-0
Burnley

Everton
1-0
Brighton & Hove Albion

Leicester City
1-2
Southampton

Manchester United
4-0
Norwich City

Wolverhampton Wanderers
1-1
Newcastle United

Tottenham Hotspur
0-1
Liverpool

 

Brentford
3-1
Queens Park Rangers

Barnsley
2-1
Huddersfield Town

Blackburn Rovers
1-1
Preston North End

Charlton Athletic
2-2
West Bromwich Albion

Hull City
0-1
Fulham

Leeds United
0-2
Sheffield Wednesday

Luton Town
1-2
Birmingham City

Middlesbrough
2-2
Derby County

Reading
1-1
Nottingham Forest

Stoke City
0-0
Millwall

Wigan Athletic
0-2
Bristol City

 

Bristol Rovers
0-2
Doncaster Rovers

Burton Albion
1-0
Fleetwood Town

Coventry City
1-1
Milton Keynes Dons

Ipswich Town
4-1
Accrington Stanley

Oxford United
1-3
Rotherham United

Peterborough United
0-0
Gillingham

Portsmouth
2-1
Wimbledon

Rochdale
2-0
Bolton Wanderers

Shrewsbury Town
1-1
Lincoln City

Southend United
0-0
Tranmere Rovers

Sunderland
4-0
Wycombe Wanderers

 

Carlisle United
0-3
Plymouth Argyle

Cheltenham Town
3-1
Walsall

Crawley Town
2-1
Bradford City

Exeter City
2-0
Cambridge United

Leyton Orient
1-1
Grimsby Town

Macclesfield Town
1-1
Oldham Athletic

Mansfield Town
3-4
Forest Green Rovers

Morecambe
1-1
Colchester United

Salford City
1-2
Northampton Town

Scunthorpe United
1-2
Newport County

Stevenage
0-1
Port Vale

Swindon Town
3-1
Crewe Alexandra

 

Girondins Bordeaux
1-2
Olympique lyonnais

Toulouse
2-5
Stade brestois 29

Amiens
1-2
Montpellier-Hérault

Angers
1-1
Nice

Nîmes Olympique
2-0
Stade Reims

Metz
1-0
Strasbourg

 

Volos
1-3
Xanthi

AEL
0-0
Aris

Panaitolikos
0-1
Atromitos

 

Hapoel Haifa
1-0
Ashdod

Hapoel Ra'anana
2-1
Hapoel Be'er Sheva

Ironi Kiryat Shmona
0-1
Hapoel Hadera

Maccabi Netanya
0-2
Maccabi Haifa

 

Cagliari
0-2
Milan

Lazio
1-0
Napoli

Internazionale
1-1
Atalanta

 

Santa Lucia
2-2
Valletta

Senglea Athletic
2-2
Sirens

Sliema Wanderers
1-2
Balzan

Mosta
5-2
Tarxien Rainbows

 

Dungannon Swifts
Inst
Ballymena United

Glenavon
2-2
Institute

Glentoran
2-1
Warrenpoint Town

 

Portimonense
0-0
Paços de Ferreira

Boavista
0-1
Famalicão

Vitória Setúbal
1-3
Sporting CP

 

Andra omgången

Zamora
0-1
Mallorca

Haro Deportivo
1-2
Osasuna

Gimnàstic Tarragona
1-3
Real Zaragoza

UCAM Murcia
2-3 f
Mirandés

Real Murcia
0-4
Leganes

Portugalete
0-3
Real Betis

Ebro
1-0 f
Ponferradina

Ibiza
*1-1 f
Albacete

Information Ibiza vidare efter 5-3 på straffar.

Rayo Majadahonda
1-1* f
Tenerife

Information Tenerife vidare efter 4-2 på straffar.

Yeclano
1-2
Elche

Badajoz
2-1
Las Palmas

Sestao River
0-4
Athletic Club

Badalona
2-0
Getafe

Cultural Leonesa
2-1
Huesca

Recreativo Huelva
*0-0 f
Fuenlabrada

Information Recreativo Huelva vidare efter 5-4 på straffar.

FC Cartagena
2-4 f
Girona

UD Logroñés
*1-1 f
Cádiz

Information UD Logroñés vidare efter 4-2 på straffar.

Tamaraceite
0-1
Granada

Marbella
1-1* f
Real Valladolid

Information Real Valladolid vidare efter 4-1 på straffar.

Orihuela
1-2 f
Villarreal

 

Carmarthen Town
2-2
Airbus UK

Cefn Druids
2-3
Penybont

Connah's Quay
2-0
Barry Town United

Cardiff MU
1-0
Bala Town