ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 4 januari 2020

12

tävlingar

85

matcher

85

resultat

0

matchfakta

AEK
0-0
Olympiakos

Apollon
2-1
Omonia

 

Sunderland
3-1
Lincoln City

 

Cheltenham Town
3-0
Oldham Athletic

Crawley Town
1-1
Forest Green Rovers

Macclesfield Town
1-0
Cambridge United

Mansfield Town
0-1
Grimsby Town

Salford City
1-2
Walsall

Scunthorpe United
1-3
Plymouth Argyle

Stevenage
0-0
Colchester United

Swindon Town
1-1
Bradford City

 

Tredje omgången

Rochdale
1-1
Newcastle United

Bristol City
1-1
Shrewsbury Town

Millwall
3-0
Newport County

Rotherham United
2-3
Hull City

Burnley
4-2
Peterborough United

Birmingham City
2-1
Blackburn Rovers

Fulham
2-1
Aston Villa

Cardiff City
2-2
Carlisle United

Southampton
2-0
Huddersfield Town

Oxford United
4-1
Hartlepool United

Brighton & Hove Albion
0-1
Sheffield Wednesday

Reading
2-2
Blackpool

Watford
3-3
Tranmere Rovers

Preston North End
2-4
Norwich City

Brentford
1-0
Stoke City

Leicester City
2-0
Wigan Athletic

Wolverhampton Wanderers
0-0
Manchester United

Bournemouth
4-0
Luton Town

Manchester City
4-1
Port Vale

Fleetwood Town
1-2
Portsmouth

 

Nionde omgången

Fabrègues
0-2
Paris FC

Aviron Bayonnais
0-2
Nantes

Chamois niortais
1-2
Saint-Pierroise

Versailles
1-2
Granville

Guichen
1-2
Caen

Monaco
2-1
Stade Reims

Tours
2-2* f
Nîmes Olympique

Information Nîmes Olympique vidare efter 4-2 på straffar.

Le Portel
1-4
Strasbourg

Stade Briochin
1-1* f
Gonfreville

Information Gonfreville vidare efter 4-3 på straffar.

Athlético Marseille
2-1
Rodez

Belfort
3-0
Montceau

St-Pryvé St-Hilaire
1-0
Toulouse

Sablé
2-2* f
Pau

Information Pau vidare efter 4-2 på straffar.

Angoulême
3-1
Challans

Stade rennais
*0-0 f
Amiens

Information Stade rennais vidare efter 5-4 på straffar.

Red Star
2-1
Chambly

Bourg-en-Bresse
0-7
Olympique lyonnais

 

OFI
1-2
Volos

Aris
4-2
PAOK

Atromitos
2-1
Asteras Tripolis

 

Hapoel Kfar Saba
1-2
Maccabi Netanya

Hapoel Hadera
2-0
Hapoel Haifa

Beitar Jerusalem
2-2
Ironi Kiryat Shmona

 

Femte omgången

Banbridge Town
*2-2 f
East Belfast

Queen's University
2-1
Linfield

Ards
1-3
Carrick Rangers

Ballinamallard United
1-0
Dollingstown

Ballyclare Comrades
2-1
H&W Welders

Ballymena United
2-0
Crumlin Star

Cliftonville
6-0
Hanover

Crusaders
3-0
Dundela

Glenavon
0-2
Coleraine

Glentoran
*2-2 f
Portadown

Institute
2-3
Dungannon Swifts

Knockbreda
3-2 f
Dergview

Larne
8-0
Belfast Celtic

Loughgall
1-2
Rathfriland Rangers

Newry City AFC
3-1
Bangor

Warrenpoint Town
3-1
PSNI

 

Desportivo Aves
0-1
Santa Clara

Boavista
1-1
Portimonense

Belenenses
1-7
Sporting Braga

Vitoria Guimaraes
0-1
Benfica

 

Valencia
1-0
Eibar

Getafe
0-3
Real Madrid

Atletico Madrid
2-1
Levante

Espanyol
2-2
Barcelona

 

Fuenlabrada
0-0
Las Palmas

Ponferradina
0-0
Cádiz

Lugo
0-4
Almería

Tenerife
4-2
Albacete

Elche
1-1
Huesca

Mirandés
0-0
Racing Santander

 

Penybont
0-0
Caernarfon Town