ecst.se fotboll

Resultatservice: Tisdag 17 december 2019

13

tävlingar

54

matcher

54

resultat

0

matchfakta

Semifinal
Flamengo
3-1
Al-Hilal

 
Kvartsfinal
Zulte-Waregem
2-0
Sporting Charleroi

 
Andra omgången, omspel
Plymouth Argyle
0-1
Bristol Rovers

 
Kvartsfinal
Aston Villa
5-0
Liverpool

 
Fjärde omgången
Stade Reims
1-0
Montpellier

Monaco
0-3
Lille

 
Mons Calpe
0-7
Europa

Lions Gibraltar
6-4
Boca Juniors

 
Andra omgången
Twente
2-5
Go Ahead Eagles

IJsselmeervogels
1-0
SteDoCo

Heerenveen
2-0
Roda JC

Vitesse
4-0
ODIN '59

Katwijk
0-0* f
TOP Oss

Information TOP Oss vidare efter 4-3 på straffar.

Excelsior
0-2
Eindhoven

Fortuna Sittard
3-0
PEC Zwolle

 
Femte omgången
Academico Viseu
1-0
Chaves

Varzim
2-1 f
Anadia

Marinhense
0-2
Rio Ave

 
Första omgången
Lealtad
0-1
Cádiz

Coruxo
4-5 f
Mirandés

Real Jaén
3-1
Deportivo Alavés

SD Logroñés
0-5
Eibar

L'Hospitalet
2-3 f
Granada

Illueca
0-2
Deportivo La Coruña

Marbella
2-1
Guijuelo

Langreo
2-3
Ebro

Cacereño
1-0
Alcorcón

Socuéllamos
0-1
Real Zaragoza

Portugalete
1-0
Extremadura UD

Peña Sport
0-1 f
Fuenlabrada

Castellón
0-2
Las Palmas

Tarazona
0-1 f
Rayo Vallecano

Gimnástica Segoviana
0-2
Elche

Zamora
2-1
Sporting Gijón

Escobedo
2-0
Málaga

Unionistas de Salamanca
1-0
Atlético Baleares

Hércules
0-1
Recreativo Huelva

Intercity
0-3
Athletic Club

FC Andorra
1-1* f
Leganes

Information Leganes vidare efter 6-5 på straffar.

Ceuta
*1-1 f
Numancia

Information Ceuta vidare efter 3-2 på straffar.

FC Cartagena
5-1
Leioa

Real Murcia
1-0
Racing Santander

Mensajero
0-3
Tenerife

 
Femte omgången, match 2:2
Vanspor FK
2-2
Kasımpaşa

Information Kasımpaşa vidare med sammanlagt 4-3.

Antalyaspor
2-2
Eyüpspor

Information Antalyaspor vidare med sammanlagt 5-2.

Samsunspor
1-1
Rizespor

Information Rizespor vidare med sammanlagt 4-3.

Adanaspor
1-7
Alanyaspor

Information Alanyaspor vidare med sammanlagt 12-2.

Tuzlaspor
0-4
Galatasaray

Information Galatasaray vidare med sammanlagt 4-2.

 
Werder Bremen
0-5
Mainz 05

Borussia Dortmund
3-3
RB Leipzig

Augsburg
3-0
Fortuna Dusseldorf

Union Berlin
0-2
Hoffenheim

 
Bala Town
4-0
Penybont