ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 8 december 2019

43

tävlingar

137

matcher

137

resultat

0

matchfakta

Laçi
3-0
Flamurtari

Teuta Durrës
1-0
Skënderbeu Korçë

 
FC Santa Coloma
1-0
Ordino

Sant Julià
3-0
UE Santa Coloma

Engordany
3-1
Carroi

Inter Club d'Escaldes
1-2
Atlètic Club d'Escaldes

 
Sumqayıt
1-1
Qəbələ

Zira
4-1
Səbail

Sabah
0-2
Neftçi

 
Royal Excel Mouscron
2-2
Standard Liège

Anderlecht
0-0
Sporting Charleroi

Eupen
1-0
Oostende

 
Borac Banja Luka
2-1
Sloboda Tuzla

 
Botev Vratsa
0-2
Slavia Sofia

Arda
0-0
CSKA Sofia

Levski Sofia
2-0
Vitosha Bistritsa

 
Omonia
2-0
Doxa

Apollon
3-1
AEK

 
Silkeborg
2-1
Randers

SønderjyskE
2-1
Esbjerg

AGF
1-1
Lyngby

Nordsjælland
0-1
FC København

Brøndby
1-2
Midtjylland

 
Aston Villa
1-4
Leicester City

Newcastle United
2-1
Southampton

Norwich City
1-2
Sheffield United

Brighton & Hove Albion
2-2
Wolverhampton Wanderers

 
West Bromwich Albion
5-1
Swansea City

 
Stade Reims
3-1
Saint-Etienne

Nantes
1-0
Dijon

Olympique Marseille
3-1
Girondins Bordeaux

 
Åttonde omgången
Linas-Montlhery
3-1
Évreux

Nanterre
1-2
Bastia-Borgo

Senlis
0-1
Le Portel

Reims Sainte-Anne
1-0
Dunkerque

Dieppe
2-1
Lens

Olympique de Valence
0-1 f
Paris FC

Vire
0-3
Versailles

Vauban Strasbourg
1-3
Nancy

Les Herbiers
1-2 f
Le Mans

Tourcoing
1-2
Valenciennes

Saint-Pierroise
*1-1
Thaon

Information Saint-Pierroise vidare efter straffar.

 
Lamia
2-1
OFI

Asteras Tripolis
1-1
AEL

Atromitos
2-2
Aris

Volos
1-1
Panathinaikos

 
Hapoel Hadera
0-1
Hapoel Tel Aviv

Ashdod
2-2
Beitar Jerusalem

 
Lecce
2-2
Genoa

Sassuolo
2-2
Cagliari

SPAL
0-1
Brescia

Torino
2-1
Fiorentina

Sampdoria
0-1
Parma

Bologna
2-3
Milan

 
Juve Stabia
0-2
Frosinone

Pisa
0-2
Virtus Entella

Pordenone
1-0
Crotone

 
Första omgången
Trepça Mitrovicë
2-4
Vushtrria

Gjilani
6-1
2 Korriku

Arbëria
0-1
Prishtina

Liria Prizren
1-0
Ferizaj

 
Osijek
4-0
Lokomotiva Zagreb

Rijeka
2-0
Istra 1961

 
Blue Boys Muhlenbach
0-1
Hostert

 
Fjärde omgången
Bettembourg
0-3
Victoria Rosport

Mondercange
*1-1 f
Fola Esch

Information Mondercange vidare efter 4-3 på straffar.

Swift Hesperange
5-0
Jeunesse Canach

Esch
0-1
Differdange 03

Racing
5-1
UNA Strassen

Kehlen
0-3
Progrès Niederkorn

 
Vardar
2-2
Shkendija

Shkupi
2-3
Makedonija GjP

Struga
1-1
Borec

Renova
4-3
Rabotnički

 
Tarxien Rainbows
0-3
Sirens

Valletta
1-1
Hibernians

 
Vitesse
0-0
Feyenoord

RKC Waalwijk
1-3
Heerenveen

Groningen
0-1
Utrecht

Sparta Rotterdam
0-0
Heracles

 
Final
Haugesund
0-1
Viking

 
Cracovia Kraków
3-0
Raków Częstochowa

Pogoń Szczecin
1-0
Piast Gliwice

Śląsk Wrocław
0-3
Legia Warszawa

 
Paços de Ferreira
2-3
Vitória Setúbal

Vitoria Guimaraes
2-0
Portimonense

Sporting CP
1-0
Moreirense

Belenenses
1-1
Porto

 
Botoşani
2-1
CFR Cluj

Astra
1-0
Universitatea Craiova

 
Krylya Sovetov
2-3
Ural

Sochi
1-1
Rubin Kazan

Spartak Moskva
1-4
Rostov

 
Fiorentino
1-4
Pennarossa

San Giovanni
1-1
Domagnano

Juvenes/Dogana
1-2
Faetano

 
Basel
4-0
Sion

Thun
1-4
St. Gallen

Zürich
0-5
Servette

 
Rad Beograd
1-2
Partizan

Javor Ivanjica
1-2
Voždovac

Radnički Niš
3-0
Mladost Lučani

Proleter Novi Sad
2-1
Čukarički

Bačka Topola
2-0
Vojvodina

Radnik Surdulica
2-0
Inđija

Napredak
2-1
Mačva Šabac

 
Final
Rangers
0-1
Celtic

 
Senica
1-2
Žilina

 
Eibar
0-1
Getafe

Real Betis
3-2
Athletic Club

Real Valladolid
0-0
Real Sociedad

Leganes
3-2
Celta Vigo

Osasuna
1-1
Sevilla

 
Girona
3-1
Lugo

Deportivo La Coruña
1-3
Real Zaragoza

Las Palmas
3-1
Numancia

Cádiz
0-0
Elche

 
Karviná
1-1
Sigma Olomouc

České Budějovice
2-0
Příbram

Sparta Praha
5-2
Mladá Boleslav

 
Konyaspor
0-0
Gaziantep FK

Antalyaspor
1-3
Trabzonspor

Denizlispor
1-1
İstanbul Başakşehir

Kasımpaşa
2-3
Beşiktaş

 
1. FC Union Berlin
2-0
1. FC Köln

Werder Bremen
0-1
Paderborn 07

 
Jahn Regensburg
1-0
St. Pauli

Dynamo Dresden
1-1
Sandhausen

Wehen Wiesbaden
0-0
Darmstadt 98

 
Karpaty Lviv
2-6
Desna

Mariupol
0-0
FK Lviv

Dynamo Kyiv
1-2
Zorya Luhansk

 
Ferencvaros
2-2
Puskás

 
Sturm Graz
1-2
Rheindorf Altach

Mattersburg
1-2
Admira

Rapid Wien
2-2
Austria Wien