ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 7 december 2019

43

tävlingar

206

matcher

200

resultat

0

matchfakta

Luftëtari Gjirokastër
0-2
Skënderbeu Korçë

Bylis
2-1
Laçi

Tirana
1-3
Flamurtari

 
Mechelen
1-1
Kortrijk

Gent
2-0
Zulte-Waregem

Cercle Brugge
1-2
Genk

Sint-Truiden
20 : 30
Club Brugge

 
Tuzla City
1-0
Široki Brijeg

Zvijezda 09
1-1
Sarajevo

Zrinjski
1-0
Radnik Bijeljina

Mladost Doboj Kakanj
4-2
Čelik

Željezničar
0-2
Velež

 
Botev Plovdiv
3-1
Beroe

Ludogorets
1-1
Cherno More

 
Anorthosis
2-0
AEL

Olympiakos
2-0
APOEL

 
Everton
3-1
Chelsea

Bournemouth
0-3
Liverpool

Tottenham Hotspur
5-0
Burnley

Watford
0-0
Crystal Palace

Manchester City
1-2
Manchester United

 
Huddersfield Town
0-2
Leeds United

Blackburn Rovers
1-0
Derby County

Cardiff City
3-2
Barnsley

Fulham
1-2
Bristol City

Hull City
2-1
Stoke City

Luton Town
2-1
Wigan Athletic

Middlesbrough
1-0
Charlton Athletic

Queens Park Rangers
2-0
Preston North End

Reading
2-3
Birmingham City

Sheffield Wednesday
2-1
Brentford

 
Blackpool
3-1
Fleetwood Town

Bolton Wanderers
2-2
Wimbledon

Bristol Rovers
4-2
Southend United

Burton Albion
0-2
Lincoln City

Coventry City
1-1
Ipswich Town

Doncaster Rovers
1-1
Milton Keynes Dons

Gillingham
1-0
Sunderland

Oxford United
0-0
Shrewsbury Town

Portsmouth
2-2
Peterborough United

Rotherham United
0-1
Rochdale

Tranmere Rovers
1-1
Accrington Stanley

 
Bradford City
1-0
Newport County

Cambridge United
1-0
Plymouth Argyle

Colchester United
1-0
Salford City

Exeter City
3-2
Northampton Town

Forest Green Rovers
0-2
Scunthorpe United

Grimsby Town
0-3
Swindon Town

Macclesfield Town
Inst
Crewe Alexandra

Mansfield Town
0-3
Cheltenham Town

Morecambe
1-1
Carlisle United

Oldham Athletic
1-1
Leyton Orient

Port Vale
0-1
Walsall

Stevenage
0-0
Crawley Town

 
Montpellier-Hérault
1-3
Paris Saint-Germain

Nice
4-1
Metz

Rennes
2-1
Angers

Strasbourg
4-2
Toulouse

Monaco
3-0
Amiens

 
Åttonde omgången
Vandœuvre
2-3 f
Red Star

Côte Chaude
0-1
Le Puy Foot

4 Rivières 70
0-2
Bourg-en-Bresse

Prix-lès-Mézières
3-1
Quevilly Rouen

Annecy
1-2
Chambly

Stade Pontivy
0-1
Lorient

C' Chartres
0-1
Caen

Hombourg-Haut
2-1
Auxerre

Cournon
0-2
Chamois niortais

Tours
2-1 f
Club Franciscain

St-Pryvé St-Hilaire
6-0
Saint-Georges

Guichen
2-1
Le Rheu

Raon l'Etape
6-2
Boulay

Mulhouse
2-3
Épinal

Chilly
0-1 f
Fabrègues

Stade Poitevin
1-3
Rodez

Olympique St Quentin
1-3
Grande-Synthe

Jeunesse Evolution
18 : 00
Belfort

Montceau
3-0
Racing Besançon

Limonest
2-1 f
Villefranche

Grasse
1-2
Athlético Marseille

Angoulême
5-1
Saint-Flour

Bergerac
0-0* f
Trélissac

Information Trélissac vidare efter straffar.

Aviron Bayonnais
4-1
Vendée Fontenay

Challans
*1-1 f
Colomiers

Information Challans vidare efter straffar.

Sablé
2-0
Concarneau

Châteaubriant
0-0* 1
Stade Briochin

Information Stade Briochin vidare efter straffar.

Stade Plabennec
0-2
Granville

Rouen
1-0
Orléans

Gonfreville
4-2 f
Créteil

Croix Football IC
0-1
Entente SSG

Fréjus St-Raphaël
*1-1 f
Olympique d'Alès

Information Fréjus St-Raphaël vidare efter straffar.

Marssac SRDT
1-4
Pau

 
Magpies
0-3
St Joseph's

Europa Point
1-3
Manchester 62

 
PAOK
2-0
Xanthi

AEK
5-0
Panionios

Panaitolikos
0-3
Olympiakos

 
Hapoel Ra'anana
1-1
Hapoel Kfar Saba

Hapoel Haifa
3-0
Bnei Yehuda

Ironi Kiryat Shmona
1-0
Sektzia Nes Tziona

Maccabi Tel Aviv
0-0
Maccabi Netanya

 
Atalanta
3-2
Hellas Verona

Udinese
1-1
Napoli

Lazio
20 : 45
Juventus

 
Cittadella
4-3
Salernitana

Empoli
2-1
Ascoli

Pescara
2-2
Venezia

Spezia
2-0
Livorno

Chievo
1-0
Cremonese

 
Första omgången
Feronikeli
5-0
A&N

Drenica Skënderaj
4-0
Dardana

Vitia
1-2
Dukagjini

Ballkani
3-0
Trepça'89

 
Gorica
2-0
Slaven Koprivnica

Inter Zaprešić
1-1
Hajduk Split

 
Fjärde omgången
F91 Dudelange
4-1
Mondorf-les-Bains

Wiltz
3-0
Jeunesse d'Esch

 
Sileks
3-1
Akademija Pandev

 
Gzira United
3-1
Mosta

Floriana
2-1
Santa Lucia

Sliema Wanderers
2-1
Birkirkara

Gudja United
4-1
Senglea Athletic

 
ADO Den Haag
0-0
Twente

PSV
5-0
Fortuna Sittard

VVV
2-0
Emmen

PEC Zwolle
20 : 45
AZ

 
Carrick Rangers
3-0
Institute

Coleraine
2-2
Glentoran

Crusaders
0-1
Ballymena United

Dungannon Swifts
3-1
Warrenpoint Town

Glenavon
1-3
Larne

Linfield
1-0
Cliftonville

 
Match 1:2
Start
2-1
Lillestrøm

 
Jagiellonia Białystok
0-1
Zagłębie Lubin

Lech Poznań
2-0
ŁKS Łódź

Lechia Gdańsk
2-0
Wisła Płock

 
Marítimo
2-2
Santa Clara

Famalicão
2-3
Tondela

Desportivo Aves
21 : 30
Sporting Braga

 
Chindia Târgovişte
2-1
Politehnica Iași

Hermannstadt
4-2
Dinamo Bucureşti

 
Tambov
3-0
Orenburg

FK Krasnodar
1-1
CSKA Moskva

Akhmat Grozny
0-1
Ufa

 
Tre Fiori
3-3
Tre Penne

Virtus
1-3
Cailungo

Murata
1-2
La Fiorita

Libertas
1-1
Folgore

 
Neuchâtel Xamax
1-1
Lugano

Young Boys
1-0
Luzern

 
Crvena Zvezda
3-1
Spartak Subotica

 
Hamilton Academical
0-1
St. Mirren

Hibernian
3-0
Aberdeen

Livingston
3-0
Kilmarnock

Motherwell
1-0
Hearts

 
Zemplín Michalovce
2-0
Spartak Trnava

Ružomberok
0-0
Zlaté Moravce

Nitra
1-1
Trenčín

Pohronie
2-1
Sereď

Slovan Bratislava
2-0
DAC

 
Real Madrid
2-0
Espanyol

Granada
3-0
Deportivo Alavés

Levante
2-4
Valencia

Barcelona
21 : 00
Mallorca

 
Huesca
0-2
Rayo Vallecano

Sporting Gijón
1-0
Ponferradina

Almería
3-1
Mirandés

 
Teplice
2-1
Zlín

Opava
1-2
Jablonec

Slovácko
2-1
Viktoria Plzen

 
Yeni Malatyaspor
1-3
Sivasspor

Ankaragücü
1-3
Göztepe

Galatasaray
1-0
Alanyaspor

 
Borussia Dortmund
5-0
Fortuna Dusseldorf

RB Leipzig
3-1
1899 Hoffenheim

Borussia Mönchengladbach
2-1
Bayern München

Freiburg
1-0
Wolfsburg

Augsburg
2-1
Mainz 05

Bayer Leverkusen
2-1
Schalke 04

 
Hannover 96
3-2
Erzgebirge Aue

Holstein Kiel
2-4
Osnabrück

Greuther Fürth
3-1
Bochum

 
Oleksandria
3-0
Vorskla Poltava

Kolos Kovalivka
4-0
Dnipro-1

 
Mezőkövesd-Zsóry
0-1
Diósgyőr

Debrecen
1-1
Honvéd

Újpest
1-0
Várda SE

Fehérvár
0-2
Paksi SE

Zalaegerszegi TE
2-0
Kaposvári Rákóczi

 
Tredje omgången
Pontardawe Town
3-1
Buckley Town

Rhyl
2-0
STM Sports

Swansea University
3-0
Cambrian & Clydach

Penrhyncoch
1-2
Prestatyn Town

Afan Lido
5-1
Llandudno

Penybont
Avbr.
Porthmadog

The New Saints
9-0
Mold Alexandra

Barry Town United
0-1
Newtown

Cardiff MU
1-0
Pontypridd Town

Aberystwyth Town
2-1
Ruthin Town

Cefn Druids
2-0
Guilsfield

Abertillery Bluebirds
0-3
Nomads at Connah's Quay

Goytre United
0-4
Caernarfon Town

Flint Town United
2-0
Bala Town

 
Salzburg
5-1
Swarovski Tirol

Wolfsberger AC
1-3
LASK

Hartberg
3-2
St. Pölten