ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 4 december 2019

21

tävlingar

100

matcher

100

resultat

0

matchfakta

Partizani Tirana
Inst
Tirana

Kukësi
Inst
Teuta Durrës

Skënderbeu Korçë
Inst
Vllaznia Shkodër

Flamurtari
Inst
Bylis

Laçi
Inst
Luftëtari Gjirokastër

 
Första omgången
Zira
4-0
Qaradağ Lökbatan

Sabah
5-0
Ağsu

Sumqayıt
2-0
Zaqatala

 
Sjunde omgången
Zulte-Waregem
3-0
Sint-Truiden

Kortrijk
2-1
AS Eupen

Standard Liège
3-0
Rebecq

Union Saint-Gilloise
*0-0 f
Westerlo

Information Union Saint-Gilloise vidare efter 4-1 på straffar.

KV Oostende
1-1* f
Club Brugge

Information Club Brugge vidare efter 4-2 på straffar.

Sporting Charleroi
1-0
Gent

 
Andra omgången
Septemvri Sofia
0-3
Ludogorets

Botev Galabovo
2-1
Vitosha Bistritsa

Botev Vratsa
4-0
Kariana Erden

Levski Sofia
1-0
Cherno More

 
Första omgången
Othellos
2-3
Enosis

Apollon
5-1
Aris

Akritas
0-7
Doxa

 
Leicester City
2-0
Watford

Manchester United
2-1
Tottenham Hotspur

Wolverhampton Wanderers
2-0
West Ham United

Chelsea
2-1
Aston Villa

Southampton
2-1
Norwich City

Liverpool
5-2
Everton

 
Saint-Etienne
4-1
Nice

Dijon
2-2
Montpellier-Hérault

Amiens
Inst
Stade Reims

Toulouse
1-2
Monaco

Metz
0-1
Rennes

Paris Saint-Germain
2-0
Nantes

 
Lions Gibraltar
2-5
Europa

 
Femte omgången, match 2:2
OFI
4-0
Kavala

Asteras Tripolis
3-2 f
Platanias

Xanthi
3-0
Apollon Larissa

Panionios
6-0
Olympiakos Volos

Veria
1-2
PAS Giannina

AEL
1-0
Kalamata

 
Sektzia Nes Tziona
1-2
Hapoel Haifa

Beitar Jerusalem
2-0
Hapoel Hadera

Maccabi Haifa
3-3
Ashdod

Hapoel Tel Aviv
0-3
Maccabi Tel Aviv

 
Fjärde omgången
Sassuolo
1-2
Perugia

SPAL
5-1
Lecce

Udinese
4-0
Bologna

 
Kvartsfinal
Inter Zaprešić
0-2
Osijek

Gorica
1-2
Slaven Koprivnica

 
Kvartsfinal, match 1:2
Shkendija
1-1
Rabotnički

Shkupi
0-1
Akademija Pandev

Struga
0-0
Renova

Bregalnica Štip
1-0
Labunishta

 
Femte omgången
Stal Stalowa Wola
0-2
Lech Poznań

Lechia Gdańsk
3-2
Zagłębie Lubin

Tychy 71
2-0
ŁKS Łódź

 
Tredje omgången, gruppspel
Vitória Setúbal
0-2
Vitoria Guimaraes

Gil Vicente
0-2
Sporting CP

 
Academica Clinceni
1-1
Hermannstadt

CFR Cluj
1-0
Sepsi

Dinamo Bucureşti
4-1
Chindia Târgovişte

 
Inđija
1-0
Rad Beograd

Čukarički
2-1
Bačka Topola

Mladost Lučani
0-1
Crvena Zvezda

Voždovac
1-0
Radnički Niš

Mačva Šabac
2-1
Javor Ivanjica

Partizan
2-3
Napredak

Vojvodina
1-0
Radnik Surdulica

Spartak Subotica
4-1
Proleter Novi Sad

 
Aberdeen
2-2
Rangers

Celtic
2-1
Hamilton Academical

Hearts
1-1
Livingston

Kilmarnock
0-0
St. Johnstone

Ross County
2-1
Hibernian

St. Mirren
0-3
Motherwell

 
Femte omgången
Slovan Bratislava
2-0
Žilina

 
Tabor Sežana
0-4
Celje

Aluminij
8-1
Triglav

Rudar
1-1
Maribor

Olimpija
0-1
Domžale

 
Femte omgången, match 1:2
Hekimoğlu Trabzon
0-1
Istanbul Basakşehir

Eyüpspor
0-3
Antalyaspor

Kasımpaşa
2-1
Vanspor FK

BB Erzurumspor
4-2
Bursaspor

Altay
1-2
Trabzonspor

Galatasaray
0-2
Tuzlaspor

 
Åttonde omgången
Monor
1-3
Honvéd

Ózdi
Inst
Kaposvári Rákóczi

Pécsi MFC
1-0
Várda SE

Vác
Inst
Újpest

Dorogi
Inst
Debrecen

Szarvasi
0-2
Zalaegerszegi TE

Dabas-Gyón
0-3
Puskás

Lipót Pékség
3-1 f
Gyirmót

III. Kerületi TUE
2-1 f
Vasas

MTE 1904
0-4
Paksi SE

Szombathelyi Haladás
2-1
Budafoki MTE

Győri ETO
2-3 f
Mezőkövesd-Zsóry

Dunaújváros-Pálhalma
2-1
Siófok

Békéscsaba
2-0
Ferencvaros