ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 4 december 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

21

tävlingar

100

matcher

100

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Partizani Tirana
Inst
Tirana

Kukësi
Inst
Teuta Durrës

Skënderbeu Korçë
Inst
Vllaznia Shkodër

Flamurtari
Inst
Bylis

Laçi
Inst
Luftëtari Gjirokastër

 
Första omgången
Zira
4-0
Qaradağ Lökbatan

Sabah
5-0
Ağsu

Sumqayıt
2-0
Zaqatala

 
Sjunde omgången
Zulte-Waregem
3-0
Sint-Truiden

Kortrijk
2-1
AS Eupen

Standard Liège
3-0
Rebecq

Union Saint-Gilloise
*0-0 f
Westerlo

Information Union Saint-Gilloise vidare efter 4-1 på straffar.

KV Oostende
1-1* f
Club Brugge

Information Club Brugge vidare efter 4-2 på straffar.

Sporting Charleroi
1-0
Gent

 
Andra omgången
Septemvri Sofia
0-3
Ludogorets

Botev Galabovo
2-1
Vitosha Bistritsa

Botev Vratsa
4-0
Kariana Erden

Levski Sofia
1-0
Cherno More

 
Första omgången
Othellos
2-3
Enosis

Apollon
5-1
Aris

Akritas
0-7
Doxa

 
Leicester City
2-0
Watford

Manchester United
2-1
Tottenham Hotspur

Wolverhampton Wanderers
2-0
West Ham United

Chelsea
2-1
Aston Villa

Southampton
2-1
Norwich City

Liverpool
5-2
Everton

 
Saint-Etienne
4-1
Nice

Dijon
2-2
Montpellier-Hérault

Amiens
Inst
Stade Reims

Toulouse
1-2
Monaco

Metz
0-1
Rennes

Paris Saint-Germain
2-0
Nantes

 
Lions Gibraltar
2-5
Europa

 
Femte omgången, match 2:2
OFI
4-0
Kavala

Asteras Tripolis
3-2 f
Platanias

Xanthi
3-0
Apollon Larissa

Panionios
6-0
Olympiakos Volos

Veria
1-2
PAS Giannina

AEL
1-0
Kalamata

 
Sektzia Nes Tziona
1-2
Hapoel Haifa

Beitar Jerusalem
2-0
Hapoel Hadera

Maccabi Haifa
3-3
Ashdod

Hapoel Tel Aviv
0-3
Maccabi Tel Aviv

 
Fjärde omgången
Sassuolo
1-2
Perugia

SPAL
5-1
Lecce

Udinese
4-0
Bologna

 
Kvartsfinal
Inter Zaprešić
0-2
Osijek

Gorica
1-2
Slaven Koprivnica

 
Kvartsfinal, match 1:2
Shkendija
1-1
Rabotnički

Shkupi
0-1
Akademija Pandev

Struga
0-0
Renova

Bregalnica Štip
1-0
Labunishta

 
Femte omgången
Stal Stalowa Wola
0-2
Lech Poznań

Lechia Gdańsk
3-2
Zagłębie Lubin

Tychy 71
2-0
ŁKS Łódź

 
Tredje omgången, gruppspel
Vitória Setúbal
0-2
Vitoria Guimaraes

Gil Vicente
0-2
Sporting CP

 
Academica Clinceni
1-1
Hermannstadt

CFR Cluj
1-0
Sepsi

Dinamo Bucureşti
4-1
Chindia Târgovişte

 
Inđija
1-0
Rad Beograd

Čukarički
2-1
Bačka Topola

Mladost Lučani
0-1
Crvena Zvezda

Voždovac
1-0
Radnički Niš

Mačva Šabac
2-1
Javor Ivanjica

Partizan
2-3
Napredak

Vojvodina
1-0
Radnik Surdulica

Spartak Subotica
4-1
Proleter Novi Sad

 
Aberdeen
2-2
Rangers

Celtic
2-1
Hamilton Academical

Hearts
1-1
Livingston

Kilmarnock
0-0
St. Johnstone

Ross County
2-1
Hibernian

St. Mirren
0-3
Motherwell

 
Femte omgången
Slovan Bratislava
2-0
Žilina

 
Tabor Sežana
0-4
Celje

Aluminij
8-1
Triglav

Rudar
1-1
Maribor

Olimpija
0-1
Domžale

 
Femte omgången, match 1:2
Hekimoğlu Trabzon
0-1
Istanbul Basakşehir

Eyüpspor
0-3
Antalyaspor

Kasımpaşa
2-1
Vanspor FK

BB Erzurumspor
4-2
Bursaspor

Altay
1-2
Trabzonspor

Galatasaray
0-2
Tuzlaspor

 
Åttonde omgången
Monor
1-3
Honvéd

Ózdi
Inst
Kaposvári Rákóczi

Pécsi MFC
1-0
Várda SE

Vác
Inst
Újpest

Dorogi
Inst
Debrecen

Szarvasi
0-2
Zalaegerszegi TE

Dabas-Gyón
0-3
Puskás

Lipót Pékség
3-1 f
Gyirmót

III. Kerületi TUE
2-1 f
Vasas

MTE 1904
0-4
Paksi SE

Szombathelyi Haladás
2-1
Budafoki MTE

Győri ETO
2-3 f
Mezőkövesd-Zsóry

Dunaújváros-Pálhalma
2-1
Siófok

Békéscsaba
2-0
Ferencvaros