ecst.se fotboll

Resultatservice: Tisdag 3 december 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

20

tävlingar

46

matcher

46

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Första omgången
Keşlə
3-1
Kapaz

 
Sjunde omgången
Royal Antwerp
*3-3 f
Genk

Information Royal Antwerp vidare efter 4-3 på straffar.

 
Andra omgången
Beroe
3-4
CSKA 1948 Sofia

Slavia Sofia
1-2
Botev Plovdiv

 
Crystal Palace
1-0
Bournemouth

Burnley
1-4
Manchester City

 
Burton Albion
1-1
Southend United

 
Girondins Bordeaux
6-0
Nîmes Olympique

Angers
0-2
Olympique Marseille

Stade brestois 29
5-0
Strasbourg

Olympique lyonnais
0-1
Lille

 
Orléans
0-4
Lorient

Auxerre
1-1
Valenciennes

Troyes
1-0
Rodez

Grenoble Foot 38
1-1
Clermont

LB Châteauroux
1-1
Sochaux

Le Havre
2-0
Le Mans

Lens
3-0
Chambly

Chamois niortais
0-1
Ajaccio

Paris FC
0-3
EA Guingamp

 
Femte omgången, match 2:2
Ergotelis
0-1
Trikala

Panaitolikos
5-1
Ialysos

 
Bnei Yehuda
1-1
Hapoel Ra'anana

Maccabi Netanya
1-0
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Kfar Saba
0-1
Hapoel Be'er Sheva

 
Fjärde omgången
Cremonese
1-0
Empoli

Genoa
3-2
Ascoli

Fiorentina
2-0
Cittadella

 
Kvartsfinal
Šibenik
0-4
Lokomotiva Zagreb

 
Glentoran
Inst
Glenavon

 
Semifinal
Linfield
2-0
Coleraine

Crusaders
0-3
Institute

 
Femte omgången
Legia Warszawa II
0-2
Piast Gliwice

Górnik Łęczna
0-2
Legia Warszawa

 
Tredje omgången, gruppspel
Sporting Covilhã
1-1
Benfica

 
Gaz Metan Mediaş
1-0
Voluntari

Politehnica Iași
1-2
FCSB

 
Tredje omgången, omspel
Brora Rangers
1-3
Greenock Morton

 
Femte omgången, match 1:2
Fatih Karagümrük
1-2
Göztepe

Yeni Malatyaspor
3-1
Keçiörengücü

Alanyaspor
5-1
Adanaspor

Erokspor
0-2
Sivasspor

Fenerbahçe
4-0
İstanbulspor

 
Åttonde omgången
MTK
1-0 f
Diósgyőr

Szeged 2011
0-1 f
Fehérvár

 
Cefn Druids
2-1
Cardiff MU

The New Saints
1-0
Carmarthen Town