ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 30 november 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

47

tävlingar

173

matcher

173

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Kuwait
1-2
Oman

Bahrain
0-2
Saudiarabien

 
Luftëtari Gjirokastër
Inst
Vllaznia Shkodër

Teuta Durrës
Inst
Skënderbeu Korçë

Tirana
Inst
Kukësi

Bylis
Inst
Partizani Tirana

Laçi
Inst
Flamurtari

 
Qəbələ
3-0
Zira

Keşlə
2-1
Sumqayıt

 
Club Brugge
1-0
Royal Excel Mouscron

Zulte-Waregem
1-0
Eupen

Sporting Charleroi
2-0
Waasland-Beveren

Genk
1-2
Sint-Truiden

 
Sloboda Tuzla
1-1
Tuzla City

Sarajevo
1-3
Željezničar

Zrinjski
1-1
Mladost Doboj Kakanj

 
Cherno More
4-1
Botev Vratsa

Tsarsko selo
0-3
Botev Plovdiv

Beroe
1-1
Levski Sofia

 
AEK
1-2
Anorthosis

Ethnikos Achna
0-1
AEL

 
Newcastle United
2-2
Manchester City

Burnley
0-2
Crystal Palace

Chelsea
0-1
West Ham United

Liverpool
2-1
Brighton & Hove Albion

Tottenham Hotspur
3-2
Bournemouth

Southampton
2-1
Watford

 
Charlton Athletic
1-3
Sheffield Wednesday

Barnsley
3-1
Hull City

Birmingham City
1-1
Millwall

Brentford
7-0
Luton Town

Bristol City
5-2
Huddersfield Town

Derby County
1-1
Queens Park Rangers

Leeds United
4-0
Middlesbrough

Nottingham Forest
0-1
Cardiff City

Stoke City
1-2
Blackburn Rovers

Wigan Athletic
1-3
Reading

 
Macclesfield Town
1-1
Bradford City

 
Andra omgången
Portsmouth
2-1
Altrincham

Shrewsbury Town
2-0
Mansfield Town

Kingstonian
0-2
Fylde

Walsall Wood
0-1
Oxford United

Forest Green Rovers
2-2
Carlisle United

Oldham Athletic
0-1
Burton Albion

Cheltenham Town
1-3
Port Vale

Eastleigh
1-1
Crewe Alexandra

 
Strasbourg
1-2
Olympique lyonnais

Stade Reims
1-1
Girondins Bordeaux

Nîmes Olympique
1-1
Metz

Montpellier-Hérault
4-2
Amiens

Lille
1-0
Dijon

Nice
3-1
Angers

 
Sochaux
0-1
Troyes

 
Saburtalo
5-1
Sioni

Rustavi
2-2
Dila

 
Manchester 62
1-4
Mons Calpe

St Joseph's
5-0
Europa Point

 
Panionios
2-1
Panaitolikos

AEL
3-0
Volos

OFI
1-0
AEK

 
Hapoel Ra'anana
0-0
Sektzia Nes Tziona

Hapoel Haifa
1-2
Maccabi Netanya

Ironi Kiryat Shmona
0-1
Maccabi Tel Aviv

Ashdod
0-0
Hapoel Kfar Saba

Hapoel Be'er Sheva
1-2
Bnei Yehuda

 
Brescia
0-3
Atalanta

Genoa
0-1
Torino

Fiorentina
0-1
Lecce

 
Cremonese
0-0
Livorno

Crotone
1-1
Cittadella

Frosinone
4-0
Empoli

Venezia
0-2
Benevento

Salernitana
1-1
Ascoli

 
Varaždin
1-1
Osijek

Istra 1961
1-2
Dinamo Zagreb

 
Jeunesse d'Esch
1-2
Hostert

 
Makedonija GjP
1-1
Struga

 
Tredje omgången
Balzan
3-0
San Gwann

Tarxien Rainbows
1-2
Hamrun Spartans

Mqabba
0-3
Pietà Hotspurs

Gzira United
1-2
Senglea Athletic

St. Andrews
0-4
Valletta

Gudja United
2-0
Lija Athletic

 
Willem II
4-0
Sparta Rotterdam

Fortuna Sittard
1-0
Groningen

Heracles
4-0
ADO Den Haag

 
Institute
2-0
Coleraine

Carrick Rangers
6-2
Glenavon

Cliftonville
0-2
Glentoran

Dungannon Swifts
1-6
Crusaders

Linfield
1-0
Larne

Warrenpoint Town
2-1
Ballymena United

 
Fjärde omgången
Banbridge Town
3-2
Ballymacash Rangers

Belfast Celtic
2-1
Larne Technical Old Boys

Brantwood
2-5
Rathfriland Rangers

Coagh United
0-1
Crumlin Star

Dollingstown
6-0
Tullycarnet

East Belfast
7-1
Islandmagee

Limavady United
1-3
Bangor

Valley Rangers
1-5
Hanover

 
Arka Gdynia
1-1
Pogoń Szczecin

Piast Gliwice
0-3
Śląsk Wrocław

Legia Warszawa
4-0
Korona Kielce

 
Moreirense
3-2
Desportivo Aves

Benfica
4-0
Marítimo

Portimonense
2-1
Famalicão

 
Sepsi
1-0
Universitatea Craiova

Voluntari
Inst
FCSB

 
Krylya Sovetov
0-1
Ufa

Rostov
0-0
Ural

Akhmat Grozny
1-1
Rubin Kazan

 
Cosmos
0-2
San Giovanni

Cailungo
1-3
Tre Penne

Virtus
3-3
Fiorentino

 
Neuchâtel Xamax
0-1
Zürich

Sion
2-1
Thun

 
Javor Ivanjica
0-7
Radnički Niš

Crvena Zvezda
2-0
Voždovac

Radnik Surdulica
3-3
Čukarički

Rad Beograd
1-2
Vojvodina

Napredak
1-3
Inđija

 
Aberdeen
2-1
St. Mirren

Hibernian
2-2
Kilmarnock

Livingston
0-0
Hamilton Academical

Motherwell
4-0
St. Johnstone

 
DAC
1-0
Nitra

Trenčín
0-1
Pohronie

Zlaté Moravce
0-0
Senica

Sereď
0-2
Zemplín Michalovce

 
Tabor Sežana
1-1
Aluminij

Celje
1-0
Mura

Maribor
0-2
Triglav

 
Deportivo Alavés
1-2
Real Madrid

Real Sociedad
4-1
Eibar

Mallorca
1-2
Real Betis

Valencia
2-1
Villarreal

 
Alcorcón
0-2
Huesca

Mirandés
0-0
Sporting Gijón

Ponferradina
1-1
Albacete

Tenerife
1-3
Almería

Real Zaragoza
3-3
Girona

 
Zlín
2-1
Slovácko

Sigma Olomouc
1-0
Slovan Liberec

Příbram
0-1
Sparta Praha

 
Sivasspor
2-0
Kasımpaşa

Rizespor
3-1
Konyaspor

Alanyaspor
5-0
Ankaragücü

Göztepe
2-2
Fenerbahçe

 
1899 Hoffenheim
1-1
Fortuna Dusseldorf

Hertha BSC
1-2
Borussia Dortmund

1. FC Köln
1-1
Augsburg

Paderborn 07
2-3
RB Leipzig

Bayern München
1-2
Bayer Leverkusen

 
1. FC Nürnberg
0-2
Wehen Wiesbaden

St. Pauli
0-1
Hannover 96

Bochum
2-0
Erzgebirge Aue

Dynamo Dresden
1-2
Holstein Kiel

 
Zorya Luhansk
2-0
Karpaty Lviv

FK Lviv
0-2
Dnipro-1

Vorskla Poltava
1-0
Kolos Kovalivka

 
Zalaegerszegi TE
0-2
Debrecen

Puskás
1-1
Mezőkövesd-Zsóry

Paksi SE
2-4
Újpest

Várda SE
2-0
Honvéd

Diósgyőr
1-3
Fehérvár

 
Gomel
Inst
Tarpeda

 
Airbus UK
0-12
The New Saints

Barry Town United
0-1
Newtown

Carmarthen Town
0-3
Bala Town

Penybont
0-0
Connah's Quay

 
Austria Wien
5-0
Hartberg

St. Pölten
0-0
Mattersburg

Swarovski Tirol
1-5
Sturm Graz