ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 24 november 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

43

tävlingar

138

matcher

138

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Vllaznia Shkodër
0-0
Teuta Durrës

 
FC Santa Coloma
2-0
UE Santa Coloma

Inter Club d'Escaldes
1-0
Sant Julià

Engordany
3-1
Atlètic Club d'Escaldes

Ordino
2-2
Carroi

 
Zira
3-1
Keşlə

Neftçi
4-1
Qəbələ

 
Gent
1-1
Royal Antwerp

Anderlecht
0-0
Kortrijk

Sint-Truiden
1-3
Sporting Charleroi

 
Željezničar
1-2
Široki Brijeg

 
Dunav
0-3
Beroe

Levski Sofia
2-0
Tsarsko selo

 
AEL
0-0
Olympiakos

Anorthosis
2-1
Ethnikos Achna

 
SønderjyskE
2-2
Lyngby

AaB
4-0
Horsens

Silkeborg
1-2
Esbjerg

FC København
2-1
Hobro

AGF
2-1
Brøndby

 
Sheffield United
3-3
Manchester United

 
Middlesbrough
2-2
Hull City

 
Girondins Bordeaux
2-1
Monaco

Saint-Etienne
0-0
Montpellier-Hérault

Toulouse
0-2
Olympique Marseille

 
Sjunde omgången
Olympique de Valence
3-1
Thonon Évian

 
Dinamo Batumi
2-1
Rustavi

Dila
1-2
Dinamo Tbilisi

Chikhura
1-3
Saburtalo

WIT Georgia
0-2
Torpedo Kutaisi

Sioni
1-2
Lokomotivi Tbilisi

 
Mons Calpe
0-6
St Joseph's

 
Atromitos
2-1
OFI

Asteras Tripolis
0-0
Volos

PAOK
1-0
AEL

AEK
1-1
Aris

Panaitolikos
0-0
Panathinaikos

 
Bologna
2-2
Parma

Hellas Verona
1-0
Fiorentina

Roma
3-0
Brescia

Sassuolo
1-2
Lazio

Sampdoria
2-1
Udinese

 
Ascoli
3-2
Cosenza

Cittadella
1-1
Pisa

Spezia
2-0
Frosinone

 
Ferizaj
2-0
Dukagjini

 
Osijek
1-0
Istra 1961

Inter Zaprešić
1-4
Rijeka

 
Hostert
1-1
Fola Esch

Rodange
1-1
Mondorf-les-Bains

Victoria Rosport
2-3
Differdange 03

F91 Dudelange
2-2
UNA Strassen

Racing
0-3
Etzella Ettelbrück

Jeunesse d'Esch
1-4
UT Pétange

 
Borec
0-0
Sileks

Shkendija
6-1
Renova

Akademija Pandev
1-1
Struga

Vardar
1-1
Shkupi

 
Mosta
0-4
Valletta

Hibernians
2-1
Balzan

 
Groningen
1-1
Feyenoord

PSV
2-1
Heerenveen

RKC Waalwijk
1-1
Emmen

VVV
2-1
Twente

Sparta Rotterdam
2-0
Vitesse

 
Vålerenga
2-4
Molde

Ranheim
2-1
Lillestrøm

Sarpsborg 08
1-1
Haugesund

Odd
2-1
Tromsø

Bodø / Glimt
3-0
Kristiansund

Strømsgodset
6-0
Brann

Stabæk
4-2
Mjøndalen

Viking
2-2
Rosenborg

 
Jagiellonia Białystok
2-0
Arka Gdynia

Śląsk Wrocław
2-1
Wisła Kraków

 
Fjärde omgången
Pedras Salgadas
0-0* f
Canelas 2010

Information Canelas 2010 vidare efter 6-5 på straffar.

Moreirense
1-3
Mafra

Anadia
2-1
Beira-Mar

Sintra
0-2
Marinhense

Paços de Ferreira
1-0
Sanjoanense

Rio Ave
1-0
Alverca

Porto
4-0
Vitória Setúbal

Chaves
1-0
Belenenses

 
Academica Clinceni
2-2
Dinamo Bucureşti

Gaz Metan Mediaş
0-0
Botoşani

Universitatea Craiova
3-0
Hermannstadt

 
Ufa
1-1
Sochi

Ural
0-0
Spartak Moskva

Arsenal Tula
1-2
FK Krasnodar

CSKA Moskva
1-0
Krylya Sovetov

 
San Giovanni
0-1
Cailungo

Fiorentino
0-4
Libertas

Cosmos
0-4
Tre Penne

 
Sion
3-4
Young Boys

St. Gallen
4-1
Neuchâtel Xamax

Thun
0-3
Lugano

 
Inđija
0-0
Mačva Šabac

Spartak Subotica
3-1
Radnik Surdulica

 
Hamilton Academical
1-3
Rangers

St. Johnstone
1-1
Aberdeen

 
Tabor Sežana
1-1
Mura

Aluminij
0-2
Maribor

 
Espanyol
1-1
Getafe

Osasuna
1-2
Athletic Club

Eibar
0-2
Deportivo Alavés

Villarreal
1-3
Celta Vigo

Real Valladolid
0-1
Sevilla

 
Almería
2-0
Numancia

Albacete
1-2
Mirandés

Málaga
3-3
Elche

Girona
2-0
Fuenlabrada

Las Palmas
3-1
Real Oviedo

Cádiz
2-1
Lugo

 
Teplice
1-1
Baník Ostrava

Karviná
1-1
Viktoria Plzen

 
Kayserispor
1-4
Sivasspor

Kasımpaşa
1-2
Gençlerbirliği

Alanyaspor
0-1
Göztepe

Yeni Malatyaspor
0-0
Fenerbahçe

 
Augsburg
4-0
Hertha BSC

1899 Hoffenheim
1-5
Mainz 05

 
VfB Stuttgart
3-0
Karlsruher SC

Jahn Regensburg
3-1
1. FC Heidenheim

Greuther Fürth
0-0
1. FC Nürnberg

 
Kolos Kovalivka
2-0
Desna

Karpaty Lviv
1-2
Olimpik Donetsk

Dynamo Kyiv
3-0
Mariupol

 
Ferencvaros
3-2
Zalaegerszegi TE

 
Neman Grodno
1-1
Energetyk-BDU

Gorodeya
2-3
Gomel

FK Minsk
1-0
Shakhtyor Soligorsk

Slavia
2-0
Isloch

Dinamo Brest
1-0
Vitebsk

BATE Borisov
3-0
Dinamo Minsk

Dnyapro
2-1
Torpedo BelAZ

 
Admira
0-0
Austria Wien

Hartberg
2-1
Rheindorf Altach

Rapid Wien
1-1
Sturm Graz