ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 23 november 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

51

tävlingar

203

matcher

203

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kukësi
2-1
Bylis

Flamurtari
1-1
Luftëtari Gjirokastër

Skënderbeu Korçë
2-1
Tirana

 
Shirak
1-3
Alashkert

Lori
2-0
Ararat-Armenia

Urartu
0-0
Noah

 
Səbail
1-3
Sabah

 
Eupen
1-2
Standard Liège

Mechelen
0-2
Zulte-Waregem

Waasland-Beveren
1-1
Cercle Brugge

Royal Excel Mouscron
2-2
Genk

 
Zvijezda 09
1-1
Sloboda Tuzla

Velež
1-2
Sarajevo

Mladost Doboj Kakanj
0-4
Radnik Bijeljina

Tuzla City
1-0
Čelik

Borac Banja Luka
0-0
Zrinjski

 
Slavia Sofia
0-1
Cherno More

Botev Vratsa
0-3
CSKA Sofia

Ludogorets
2-1
Lokomotiv Plovdiv

 
Nea Salamis
1-0
AEK

APOEL
3-0
Pafos

Enosis
0-2
Omonia

 
West Ham United
2-3
Tottenham Hotspur

Bournemouth
1-2
Wolverhampton Wanderers

Arsenal
2-2
Southampton

Brighton & Hove Albion
0-2
Leicester City

Crystal Palace
1-2
Liverpool

Everton
0-2
Norwich City

Watford
0-3
Burnley

Manchester City
2-1
Chelsea

 
Charlton Athletic
2-2
Cardiff City

Blackburn Rovers
3-2
Barnsley

Brentford
1-0
Reading

Bristol City
0-0
Nottingham Forest

Derby County
1-0
Preston North End

Huddersfield Town
1-1
Birmingham City

Luton Town
1-2
Leeds United

Stoke City
2-1
Wigan Athletic

Swansea City
0-1
Millwall

West Bromwich Albion
2-1
Sheffield Wednesday

 
Wimbledon
1-0
Gillingham

Accrington Stanley
7-1
Bolton Wanderers

Fleetwood Town
2-1
Tranmere Rovers

Ipswich Town
2-2
Blackpool

Milton Keynes Dons
2-3
Rotherham United

Peterborough United
1-0
Burton Albion

Rochdale
0-3
Portsmouth

Shrewsbury Town
3-4
Bristol Rovers

Southend United
0-4
Oxford United

Sunderland
1-1
Coventry City

Wycombe Wanderers
1-0
Doncaster Rovers

 
Carlisle United
0-0
Cambridge United

Cheltenham Town
1-1
Colchester United

Crawley Town
0-1
Exeter City

Crewe Alexandra
5-0
Morecambe

Leyton Orient
2-4
Forest Green Rovers

Newport County
0-1
Oldham Athletic

Northampton Town
2-0
Grimsby Town

Plymouth Argyle
2-1
Bradford City

Salford City
0-0
Macclesfield Town

Scunthorpe United
2-1
Port Vale

Swindon Town
1-0
Mansfield Town

Walsall
0-0
Stevenage

 
Match 2:2
Kuressaare
1-2
Vaprus

Information Kuressaare vinnare med sammanlagt 5-3.

 
Olympique lyonnais
2-1
Nice

Stade brestois 29
1-1
Nantes

Metz
1-1
Stade Reims

Amiens
0-4
Strasbourg

Angers
1-0
Nîmes Olympique

Dijon
2-1
Rennes

 
Lens
4-0
Sochaux

 
Sjunde omgången
Sainte Genevière
0-1
Entente SSG

Dinan Léhon
0-1
Stade Pontivy

Montlouis
02-jan
Vire

 
Magpies
0-3
Lincoln Red Imps

Europa
6-1
Boca Juniors

 
Panionios
1-1
Olympiakos

Lamia
1-0
Xanthi

 
Atalanta
1-3
Juventus

Milan
1-1
Napoli

Torino
0-3
Internazionale

 
Benevento
2-0
Crotone

Juve Stabia
2-0
Salernitana

Livorno
1-2
Trapani

Pordenone
3-0
Perugia

Empoli
1-1
Venezia

 
Drita
2-0
Llapi

Flamurtari
2-2
Feronikeli

Drenica Skënderaj
3-0
Vushtrria

Prishtina
1-0
Trepça'89

 
Gorica
1-0
Varaždin

Slaven Koprivnica
1-0
Lokomotiva Zagreb

 
Riteriai
5-1
Sūduva

Kauno Žalgiris
1-0
Panevėžys

 
Progrès Niederkorn
5-2
Blue Boys Muhlenbach

 
Makedonija GjP
2-0
Rabotnički

 
Santa Lucia
0-4
Sliema Wanderers

Sirens
1-1
Gudja United

 
Zeta
2-0
Grbalj

Budućnost
2-1
OFK Titograd

Petrovac
0-4
Sutjeska

Kom
1-1
Iskra

Podgorica
3-0
Rudar

 
Utrecht
0-3
AZ

PEC Zwolle
3-1
Fortuna Sittard

Ajax
4-1
Heracles

ADO Den Haag
3-3
Willem II

 
Warrenpoint Town
0-1
Crusaders

Ballymena United
1-1
Institute

Coleraine
3-2
Carrick Rangers

Glentoran
6-1
Dungannon Swifts

Larne
1-1
Cliftonville

 
Korona Kielce
3-0
Raków Częstochowa

Pogoń Szczecin
3-1
Legia Warszawa

Lechia Gdańsk
3-1
ŁKS Łódź

 
Fjärde omgången
Sertanense
2-1 f
Farense

Espinho
3-2 f
Arouca

Academico Viseu
1-0
Feirense

Famalicão
1-0
Académica

Sporting Braga
1-0
Gil Vicente

Vizela
1-2
Benfica

 
Politehnica Iași
2-2
Voluntari

FCSB
1-3
Astra

 
Orenburg
1-2
Akhmat Grozny

Rubin Kazan
1-2
Zenit Sankt-Petersburg

Dinamo Moskva
2-1
Rostov

 
Murata
2-2
Tre Fiori

Domagnano
2-0
Faetano

Folgore
4-1
Pennarossa

Juvenes / Dogana
1-3
La Fiorita

 
Servette
2-0
Basel

Zürich
3-0
Luzern

 
Čukarički
2-0
Rad Beograd

Mladost Lučani
0-3
Bačka Topola

Voždovac
2-0
Proleter Novi Sad

Radnički Niš
0-2
Crvena Zvezda

Vojvodina
2-1
Napredak

 
Celtic
4-0
Livingston

Hibernian
3-1
Motherwell

Kilmarnock
3-0
Hearts

St. Mirren
2-1
Ross County

 
Tredje omgången
Auchinleck Talbot
1-1
Arbroath

Stranraer
1-0
Dunfermline Athletic

Dumbarton
3-1
Forfar Athletic

Elgin City
1-3
Alloa Athletic

Greenock Morton
1-1
Brora Rangers

Formartine United
0-4
East Kilbride

Partick Thistle
1-0
Penicuik Athletic

Albion Rovers
1-4
Airdrieonians

Queen of the South
1-2
Queen's Park

Edinburgh City
4-3
Annan Athletic

Stirling Albion
0-2
Clyde

East Fife
3-4
BSC Glasgow

Inverurie Loco Works
0-1
Broxburn Athletic

Bonnyrigg Rose Athletic
2-1
Montrose

Raith Rovers
1-0
Peterhead

 
Pohronie
1-1
Zlaté Moravce

Zemplín Michalovce
5-0
DAC

Nitra
0-0
Žilina

Trenčín
1-0
Spartak Trnava

Ružomberok
2-2
Senica

Slovan Bratislava
2-0
Sereď

 
Bravo
2-1
Rudar

Domžale
3-0
Triglav

Celje
1-3
Olimpija

 
Leganes
1-2
Barcelona

Real Betis
2-1
Valencia

Granada
1-1
Atletico Madrid

Real Madrid
3-1
Real Sociedad

 
Rayo Vallecano
0-1
Real Zaragoza

Deportivo La Coruña
0-0
Alcorcón

Racing Santander
3-0
Extremadura UD

Huesca
2-0
Ponferradina

 
Opava
1-0
Mladá Boleslav

Bohemians 1905
1-0
Příbram

Slovan Liberec
5-0
Zlín

Sigma Olomouc
0-0
Slavia Praha

 
Denizlispor
2-0
Rizespor

Ankaragücü
0-3
Trabzonspor

Konyaspor
0-1
Beşiktaş

 
Bayer Leverkusen
1-1
Freiburg

Eintracht Frankfurt
0-2
Wolfsburg

Werder Bremen
1-2
Schalke 04

Fortuna Dusseldorf
0-4
Bayern München

1. FC Union Berlin
2-0
Borussia Mönchengladbach

RB Leipzig
4-1
1. FC Köln

 
Hamburger SV
2-1
Dynamo Dresden

Arminia Bielefeld
1-1
Sandhausen

Wehen Wiesbaden
3-6
Holstein Kiel

 
Oleksandria
1-0
Zorya Luhansk

Dnipro-1
1-0
Vorskla Poltava

 
Honvéd
2-1
Paksi SE

Fehérvár
1-3
Puskás

Mezőkövesd-Zsóry
2-0
Kaposvári Rákóczi

Várda SE
1-0
Debrecen

Újpest
0-2
Diósgyőr

 
Tarpeda
Inst
Slutsk

 
Cardiff MU
2-1
Cefn Druids

 
Semifinal
Connah's Quay
2-0
Bala Town

STM Sports
2-1
Aberystwyth Town

 
Salzburg
2-2
St. Pölten

Mattersburg
1-4
Wolfsberger AC

Swarovski Tirol
0-2
LASK