ecst.se fotboll

Resultatservice: Tisdag 19 november 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

11

tävlingar

59

matcher

59

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Nederländerna
5-0
Estland

Tyskland
6-1
Nordirland

 
Gruppspel
Wales
2-0
Ungern

Slovakien
2-0
Azerbajdzjan

 
Gruppspel
Polen
3-2
Slovenien

Lettland
1-0
Österrike

Nordmakedonien
1-0
Israel

 
Gruppspel
Belgien
6-1
Cypern

Skottland
0-5
Ryssland

Skottland
3-1
Kazakstan

 
Gruppspel
Puerto Rico
3-0
Anguilla

St Lucia
0-1
Montserrat

El Salvador
2-0
Dominikanska republiken

Amerikanska Jungfruöarna
1-2
Saint Martin

Barbados
3-0
Kaymanöarna

Kuba
0-4
USA

Mexiko
2-1
Bermuda

 
Gruppspel
Burundi
0-3
Marocko

Etiopien
2-1
Elfenbenskusten

Mauritanien
2-0
Centralafrika

Niger
2-6
Madagaskar

Zambia
1-2
Zimbabwe

Ekvatorialguinea
0-1
Tunisien

Libyen
2-1
Tanzania

 
Andra omgången, gruppspel
Nepal
0-1
Kuwait

Myanmar
1-0
Mongoliet

Maldiverna
3-1
Guam

Turkmenistan
2-0
Sri Lanka

Hong Kong
2-0
Kambodja

Uzbekistan
2-0
Palestina

Malaysia
2-0
Indonesien

Vietnam
0-0
Thailand

Syrien
1-0
Filippinerna

Irak
0-0
Bahrain

Afganistan
0-1
Qatar

Kirgisistan
1-1
Tadzjikistan

Jemen
1-2
Singapore

Oman
1-0
Indien

Jordanien
5-0
Taiwan

Libanon
0-0
Nordkorea

 
Japan
1-4
Venezuela

Brasilien
3-0
Sydkorea

Kroatien
2-1
Georgien

Saudiarabien
0-0
Paraguay

Montenegro
2-0
Vitryssland

Ecuador
0-1
Colombia

 
Första omgången, omspel
Gillingham
1-0 f
Sunderland

Exeter City
1-0
Cambridge United

Eastleigh
3-0
Stourbridge

Burton Albion
4-1
Salford City

Doncaster Rovers
2-0
Wimbledon

Bradford City
0-1
Shrewsbury Town

Swindon Town
0-1
Cheltenham Town

Rochdale
1-0
Wrexham

Peterborough United
2-0
Stevenage

Bromley
0-1
Bristol Rovers

 
Sjunde omgången
Rodéo
0-1
Colomiers

Bourgoin-Jallieu
0-2
Villefranche

 
Rodange
1-0
Victoria Rosport