ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 17 november 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

9

tävlingar

65

matcher

65

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Kosovo
0-4
England

Bulgarien
1-0
Tjeckien

 
Gruppspel
Serbien
2-2
Ukraina

Luxemburg
0-2
Portugal

 
Gruppspel
Moldavien
1-2
Island

Andorra
0-2
Turkiet

Albanien
0-2
Frankrike

 
Gruppspel
Bonaire
1-1
Bahamas

Costa Rica
1-1
Haiti

Guadeloupe
10-0
Turks och Caicos-öarna

Grenada
3-2
Belize

Honduras
4-0
Trinidad och Tobago

 
Gruppspel
Sydsudan
1-2
Burkina Faso

Tchad
0-2
Mali

Uganda
2-0
Malawi

Sydafrika
1-0
Sudan

Eswatini
1-4
Senegal

Benin
1-0
Sierra Leone

Guinea
2-0
Namibia

Rwanda
0-1
Kamerun

Kongo-Brazzaville
3-0
Guinea-Bissau

Lesotho
2-4
Nigeria

Gabon
2-1
Angola

 
Litauen
1-0
Nya Zeeland

 
Tranmere Rovers
0-2
Wycombe Wanderers

 
Sjunde omgången
Évreux
2-0
Mtsapere

Gravelines
2-3 f
Rouen

Olympique Lumbrois
3-3* f
Grande-Synthe

Information Grande-Synthe vidare efter 4-2 på straffar.

Saint-Omer
0-1
Dieppe

Tourcoing
5-0
Grand Calais Pascal

Pont Saintte-Maxence
1-2
Senlis

Olympique Adamois
2-3 f
Olympique St Quentin

Prix-lès-Mézières
2-0
Wasquehal

Saint-Maximin
0-2
Valenciennes

Mozac
2-3
Cournon

Union Saint-Jean
0-1
Aviron Bayonnais

Saint-Galmier-Chambaeuf
0-0* f
Côte Chaude

Information Côte Chaude vidare efter 3-2 på straffar.

Nancy
2-1
Belfort Sud

Vandœuvre
2-0
Lunéville

Sundhoffen
0-3
Mulhouse

Chilly
1-0
Hauts Lyonnais

Annecy-le-Vieux
0-4
Limonest

4 Rivières 70
3-1
Chassieu Décines

Hombourg-Haut
1-0
Forbach

Boulay
2-1
Meaux Academy

Reims Sainte-Anne
*0-0 f
MJEP Cormontreuil

Information Reims Sainte-Anne vidare efter 5-4 på straffar.

CEP Lorient
1-3
Stade Plabennec

Guichen
0-1
Saint-Pierre Milizac

Le Rheu
4-3 f
Paimpol

Ancienne Château-Gontier
0-1
C' Chartres

Nanterre
2-0
Laval

St Liguaire Niort
1-3
Vendée Fontenay

Stade Poitevin
5-0
Nueillaubiers

Verton
0-3
Le Portel

Vénus
1-4
Racing Besançon

Olympique Marcquois
0-1
Croix Football IC

Erstein
0-2
Thaon

Oberschaeffolsheim
1-3
Raon l'Etape

Sainte-Marienne
2-3
Versailles

 
Ponferradina
1-1
Girona

Alcorcón
1-0
Málaga

Real Oviedo
0-0
Sporting Gijón

Lugo
1-1
Racing Santander

Mirandés
2-1
Las Palmas

Tenerife
1-1
Cádiz