ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 16 november 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

17

tävlingar

92

matcher

92

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Nordirland
0-0
Nederländerna

Tyskland
4-0
Vitryssland

 
Gruppspel
Azerbajdzjan
0-2
Wales

Kroatien
3-1
Slovakien

 
Gruppspel
Slovenien
1-0
Lettland

Israel
1-2
Polen

Österrike
2-1
Nordmakedonien

 
Gruppspel
Cypern
1-2
Skottland

San Marino
1-3
Kazakstan

Ryssland
1-4
Belgien

 
Gruppspel
Saint Martin
1-0
Barbados

St Lucia
1-0
Dominikanska republiken

Caymanöarna
1-0
Amerikanska Jungfruöarna

Guatemala
5-0
Puerto Rico

El Salvador
1-0
Montserrat

 
Gruppspel
Madagaskar
1-0
Etiopien

Elfenbenskusten
1-0
Niger

 
Blackpool
2-0
Wimbledon

Bolton Wanderers
1-0
Milton Keynes Dons

Coventry City
2-1
Rochdale

Gillingham
1-0
Lincoln City

Rotherham United
1-0
Accrington Stanley

 
Crawley Town
1-1
Morecambe

Exeter City
0-0
Cheltenham Town

Forest Green Rovers
0-1
Plymouth Argyle

Leyton Orient
0-2
Scunthorpe United

Macclesfield Town
0-0
Mansfield Town

Northampton Town
4-1
Crewe Alexandra

Port Vale
2-1
Carlisle United

Salford City
2-3
Swindon Town

Walsall
2-1
Cambridge United

 
Match 1:2
Vaprus
1-4
Kuressaare

 
Sjunde omgången
Nœux-les-Mines
0-2
Bastia-Borgo

Auch
0-5
Rodez

Saint-Flour
3-1
Ajaccio

Fabrègues
3-1 f
Agde

Belfort
1-0
Gazélec Ajaccio

Amnéville
0-2
Paris FC

Betton
0-6
Concarneau

Gennevilliers
0-2
Le Mans

La Charité
0-4
Auxerre

Bergerac
1-0
Clermont

Ardziv
0-1
Le Puy Foot

Épinal
2-0
Sochaux

Châteauroux
1-1* f
Chamois niortais

Information Chamois niortais idare efter 7-6 på straffar.

Jura Sud Foot
0-1
Saint-Pierroise

Theix
2-3
Red Star

Vauban Strasbourg
3-1
Hienghène Sport

Lens
3-1 f
Boulogne

Fréjus St-Raphaël
2-1
Grenoble Foot 38

Sarre Union
0-2
Créteil

Tours
2-0
Chauray

Lorient
3-0
Guingamp

Gonfreville
1-0
Le Touquet

Cambrai
0-1
Quevilly Rouen

Trélissac
2-0
Stade Montois

Alberes Argelès
0-1
Pau

Grasse
2-0
Marseille Endoume

Montceau
4-2 f
Geispolsheim

FC Lyon
0-1
Athlético Marseille

Lons
1-2
Annecy

Moulins-Yzeure Foot
1-2
St-Pryvé St-Hilaire

Châteaubriant
4-0
TA Rennes

Montagnarde
1-2 f
Stade Briochin

Granville
2-0
AG Caennaise

La Flèche RC
2-3
Linas-Montlhery

Mûrs-Erigné
0-6
Caen

Montlouis
Inst
Vire

Challans
3-0
Le Poiré sur Vie

La Baule-Le Pouliguen
0-1
Angoulême

Marssac SRDT
2-1
Saint-Médard-en-Jalles

Olympique d'Alès
1-0
Lattes

Villemomble Sports
1-5
Orléans

Bourges Foot
1-1* f
Sablé

Information Sablé vidare efter 5-3 på straffar.

Sireuil
1-7
Les Herbiers

Beauvais
1-4
Chambly

 
Match 2:2
Super Nova
1-3
Metta/LU

Information Metta/LU vinnare med sammanlagt 3-1.

 
Institute
0-3
Linfield

Cliftonville
1-0
Ballymena United

Dungannon Swifts
0-1
Larne

Warrenpoint Town
3-1
Coleraine

 
Andra omgången, gruppspel
Casa Pia
0-1
Chaves

 
Fjärde omgången
Partizán Bardejov
2-5
Slovan Bratislava

 
Fuenlabrada
3-2
Huesca

Extremadura UD
2-0
Deportivo La Coruña

Elche
1-1
Almería

Numancia
2-2
Rayo Vallecano

Real Zaragoza
0-1
Albacete

 
Cardiff MU
0-3
Carmarthen Town

Cefn Druids
1-0
Barry Town United

 
Andra omgången
Chepstow Town
0-5
STM Sports

Pontardawe Town
6-1
Croesyceiliog AFC