ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 10 november 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

49

tävlingar

161

matcher

161

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Laçi
1-0
Kukësi

Flamurtari
1-1
Partizani Tirana

 
Sant Julià
0-3
Engordany

UE Santa Coloma
1-0
Ordino

 
Noah
3-1
Lori

Ararat-Armenia
7-2
Yerevan

 
Sabah
1-3
Sumqayıt

Qarabag
1-1
Zira

 
Antwerp
2-1
Club Brugge

Genk
0-2
Gent

Standard Liège
1-2
Mechelen

 
Mladost Doboj Kakanj
1-1
Borac Banja Luka

Široki Brijeg
1-0
Velež

 
Beroe
0-1
Arda

Botev Plovdiv
1-0
Levski Sofia

Vitosha Bistritsa
0-1
Ludogorets

 
Pafos
1-1
Enosis

Olympiakos Nicosia
4-0
Ethnikos Achna

Apollon
1-1
APOEL

 
Hobro
2-2
Nordsjælland

AGF
4-2
SønderjyskE

Lyngby
4-3
OB

Brøndby
2-1
Esbjerg

Midtjylland
4-1
FC København

 
Manchester United
3-1
Brighton & Hove Albion

Wolverhampton Wanderers
2-1
Aston Villa

Liverpool
3-1
Manchester City

 
Cardiff City
0-1
Bristol City

 
Första omgången
Dover Athletic (5)
1-0
Southend United (3)

Barnet (5)
0-1
Fleetwood Town (3)

Bristol Rovers (3)
1-2
Bromley (5)

Leyton Orient (4)
1-2
Maldon & Tiptree (8)

Chippenham Town (6)
0-3
Northampton Town (4)

Macclesfield Town (4)
1-1
Kingstonian (7)

York City (6)
0-4
Altrincham (6)

Wrexham (5)
0-2
Rochdale (3)

Gateshead (6)
0-0
Oldham Athletic (4)

Hayes & Yeading United (7)
0-2
Oxford United (3)

 
Stade rennais
3-1
Amiens

Montpellier-Hérault
3-0
Toulouse

Nantes
2-3
Saint-Etienne

Olympique Marseille
2-1
Olympique lyonnais

 
Torpedo Kutaisi
1-1
Dila

 
Aris
2-1
Asteras Tripolis

Xanthi
1-2
Panionios

Olympiakos
2-0
Atromitos

Panathinaikos
3-2
AEK

 
Hapoel Kfar Saba
0-0
Hapoel Hadera

Bnei Yehuda
2-0
Ashdod

Maccabi Haifa
3-1
Beitar Jerusalem

 
Cagliari
5-2
Fiorentina

Lazio
4-2
Lecce

Sampdoria
0-0
Atalanta

Udinese
0-0
SPAL

Parma
2-0
Roma

Juventus
1-0
Milan

 
Cremonese
1-0
Salernitana

Trapani
2-2
Cosenza

Frosinone
2-0
Chievo

 
Tobol
2-1
Aktobe

Astana
0-2
Irtysh

Kairat
2-1
Atyrau

Ordabasy
3-0
Taraz

Kaisar
1-1
Okzhetpes

Zhetysu
3-2
Shakhter Karagandy

 
Trepça'89
0-0
Ballkani

Gjilani
1-1
Drenica Skënderaj

 
Hajduk Split
3-2
Osijek

Rijeka
0-5
Dinamo Zagreb

 
Tredje omgången
Steinfort
0-2
Victoria Rosport

Bettembourg
6-0
Blô-Weiss Medernach

Kehlen
1-0 f
Mamer

Esch
4-0
UN Käerjéng

Mondercange
4-0
Alisontia Steinsel

Jeunesse Canach
2-0
Etzella Ettelbrück

Lorentzweiler
0-5
Progrès Niederkorn

Blo Weiss Itzig
2-4
Differdange 03

Rodange
1-3
Mondorf-les-Bains

Union Mertert
0-2
F91 Dudelange

Wiltz
2-0
Blue Boys Muhlenbach

Racing
5-1
Hostert

UT Pétange
1-2
Fola Esch

Rumelange
0-4
UNA Strassen

 
Rabotnički
1-2
Shkendija

 
Gzira United
0-1
Sirens

Floriana
2-2
Hibernians

 
Sutjeska
2-0
Podgorica

 
Ajax
4-0
Utrecht

Willem II
2-1
PSV

Twente
2-1
PEC Zwolle

Feyenoord
3-2
RKC Waalwijk

AZ
3-0
Emmen

 
Molde
4-0
Strømsgodset

Kristiansund
4-0
Sarpsborg 08

Tromsø
0-0
Vålerenga

Lillestrøm
1-3
Stabæk

Mjøndalen
3-1
Ranheim

Rosenborg
3-2
Bodø/Glimt

 
Zagłębie Lubin
2-2
Raków Częstochowa

Lech Poznań
0-0
Korona Kielce

Lechia Gdańsk
0-1
Pogoń Szczecin

 
Paços de Ferreira
1-0
Tondela

Marítimo
1-1
Portimonense

Sporting CP
2-0
Belenenses

Vitoria Guimaraes
0-2
Sporting Braga

Boavista
0-1
Porto

 
Sepsi
0-1
Gaz Metan Mediaş

Dinamo Bucureşti
0-0
CFR Cluj

 
Orenburg
0-0
Ufa

Arsenal Tula
0-1
Zenit Sankt-Petersburg

Sochi
2-3
CSKA Moskva

Lokomotiv Moskva
1-1
FK Krasnodar

 
Lugano
0-3
Basel

Young Boys
4-3
St. Gallen

Zürich
4-2
Sion

 
Javor Ivanjica
1-1
Crvena Zvezda

Bačka Topola
2-2
Voždovac

Partizan
3-0
Inđija

 
Celtic
2-0
Motherwell

Livingston
0-2
Rangers

 
Zlaté Moravce
0-1
Slovan Bratislava

 
Triglav
1-0
Bravo

Olimpija
2-0
Tabor Sežana

Mura
2-4
Aluminij

 
Mallorca
3-1
Villarreal

Athletic Club
2-1
Levante

Atlético Madrid
3-1
Espanyol

Getafe
0-0
Osasuna

Real Betis
1-2
Sevilla

 
Deportivo La Coruña
1-3
Elche

Almería
1-1
Real Zaragoza

Málaga
0-0
Fuenlabrada

Racing Santander
2-2
Ponferradina

Rayo Vallecano
1-1
Cádiz

 
Match 2:2
Öster
1-0
Landskrona BoIS

Information Öster vinnare med sammanlagt 2-1.

Frej
2-2
Umeå

Information Umeå vinnare med sammanlagt 3-3 och fler mål på bortaplan.

 
Andra omgången
IFK Värnamo
0-2
Malmö FF

 
Match 2:2
Kalmar FF
2-2
Brage

Information Kalmar FF vinnare med sammanlagt 4-2.

 
Viktoria Plzen
4-1
Slovan Liberec

České Budějovice
2-0
Slovácko

Slavia Praha
3-0
Teplice

 
Göztepe
1-1
Yeni Malatyaspor

Trabzonspor
1-0
Alanyaspor

İstanbul Başakşehir
2-1
Ankaragücü

Beşiktaş
1-0
Denizlispor

 
Borussia Mönchengladbach
3-1
Werder Bremen

Wolfsburg
0-2
Bayer Leverkusen

Freiburg
1-0
Eintracht Frankfurt

 
1. FC Nürnberg
1-5
Arminia Bielefeld

1. FC Heidenheim
4-0
Hannover 96

Darmstadt 98
2-2
Jahn Regensburg

 
Zorya Luhansk
2-0
Kolos Kovalivka

Shakhtar Donetsk
1-0
Dynamo Kyiv

Olimpik Donetsk
0-0
Oleksandria

 
Debrecen
1-6
Ferencvaros

 
Energetyk-BDU
2-1
Torpedo BelAZ

Isloch
1-1
Dinamo Stade brestois 29

Vitebsk
1-2
BATE Borisov

 
LASK
1-0
Admira

Austria Wien
2-1
Mattersburg

Wolfsberger AC
0-3
Salzburg