ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 3 november 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

50

tävlingar

158

matcher

158

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kukësi
1-0
Flamurtari

Partizani Tirana
2-0
Luftëtari Gjirokastër

 
UE Santa Coloma
1-0
Carroi

Atlètic Club d'Escaldes
2-0
Ordino

Engordany
1-1
Inter Club d'Escaldes

Sant Julià
0-3
FC Santa Coloma

 
Andra omgången
West Armenia
0-5
Ararat-Armenia

Torpedo Yerevan
1-3
Alashkert

Noah
1-0
Ararat

 
Zira
2-2
Sumqayıt

Qəbələ
1-2
Sabah

 
Anderlecht
2-1
Cercle Brugge

Gent
3-1
Standard Liège

Mechelen
2-2
Sporting Charleroi

 
Borac Banja Luka
2-0
Radnik Bijeljina

Željezničar
Inst
Čelik

 
Enosis
0-3
Apollon

Anorthosis
4-0
Olympiakos Nicosia

 
Randers
2-1
Lyngby

OB
2-1
Hobro

Nordsjælland
0-1
AGF

AaB
0-1
Midtjylland

FC København
3-0
SønderjyskE

 
Crystal Palace
0-2
Leicester City

Everton
1-1
Tottenham Hotspur

 
Charlton Athletic
0-1
Preston North End

 
Tulevik
2-1
Maardu

Flora
7-0
Kuressaare

Tammeka
3-2
Paide

 
Europa League-playoff, omgång 3:3, match 2:2
Honka
1-0
IFK Mariehamn

Information Honka vinnare med sammanlagt 3-1.

 
Girondins Bordeaux
2-0
Nantes

Nice
2-0
Stade Reims

Saint-Etienne
1-0
Monaco

 
Dila
2-0
Saburtalo

Dinamo Tbilisi
2-1
Torpedo Kutaisi

 
AEL
3-2
OFI

Panaitolikos
1-1
Asteras Tripolis

AEK
3-2
Atromitos

PAOK
2-2
Panathinaikos

 
Final
Dundalk
1-1* f
Shamrock Rovers

Information Shamrock Rovers vinnare efter 4-2 på straffar.

 
Ashdod
2-2
Sektzia Nes Tziona

Hapoel Be'er Sheva
2-0
Maccabi Netanya

 
Atalanta
0-2
Cagliari

Genoa
1-3
Udinese

Hellas Verona
2-1
Brescia

Lecce
2-2
Sassuolo

Fiorentina
1-1
Parma

Milan
1-2
Lazio

 
Cittadella
0-0
Frosinone

Pordenone
2-1
Trapani

Benevento
2-0
Empoli

 
Aktobe
3-2
Shakhter Karagandy

Okzhetpes
1-1
Zhetysu

Taraz
2-1
Kaisar

Atyrau
1-3
Ordabasy

Irtysh
5-0
Kairat

Tobol
0-1
Astana

 
Gjilani
4-0
Ferizaj

Flamurtari
1-0
Drita

 
Slaven Koprivnica
0-0
Istra 1961

Osijek
3-2
Rijeka

 
Jelgava
0-0
Valmiera/BSS

Rīgas FS
2-1
Ventspils

Liepāja
2-2
Riga

Spartaks Jūrmala
2-0
BFC Daugavpils

 
Panevėžys
1-5
Sūduva

 
Match 1:2
Banga
2-0
Palanga

 
Fola Esch
5-0
Rodange

Mondorf-les-Bains
1-2
Victoria Rosport

UT Pétange
2-0
Hostert

Blue Boys Muhlenbach
4-2
Jeunesse d'Esch

Etzella Ettelbrück
0-4
Progrès Niederkorn

UNA Strassen
2-1
Racing

Differdange 03
0-3
F91 Dudelange

 
Shkendija
4-0
Borec

Vardar
2-0
Renova

Makedonija GjP
0-1
Sileks

Shkupi
0-0
Struga

 
Sirens
0-0
Valletta

Hibernians
1-0
Sliema Wanderers

 
Emmen
2-1
Vitesse

Utrecht
6-0
Fortuna Sittard

VVV
0-3
Feyenoord

Groningen
2-0
Willem II

ADO Den Haag
1-1
Heerenveen

 
Ranheim
0-2
Stabæk

Sarpsborg 08
3-2
Tromsø

Bodø / Glimt
2-2
Haugesund

Viking
3-0
Lillestrøm

Vålerenga
1-0
Brann

 
Jagiellonia Białystok
2-0
ŁKS Łódź

Górnik Zabrze
1-1
Piast Gliwice

Arka Gdynia
0-1
Legia Warszawa

 
Gil Vicente
2-0
Marítimo

Tondela
1-0
Sporting CP

Porto
1-0
Desportivo Aves

Sporting Braga
2-2
Famalicão

 
Voluntari
1-2
Botoşani

FCSB
2-1
Sepsi

 
FK Krasnodar
2-2
Rostov

 
Fiorentino
3-0
Cosmos

San Giovanni
1-3
Virtus

Libertas
3-1
Cailungo

 
Basel
1-1
Neuchâtel Xamax

Luzern
1-2
Lugano

Servette
3-0
Young Boys

 
Inđija
2-3
Javor Ivanjica

Mačva Šabac
0-0
Čukarički

Napredak
0-1
Spartak Subotica

Rad Beograd
0-0
Mladost Lučani

Radnik Surdulica
2-2
Voždovac

Bačka Topola
2-0
Radnički Niš

 
Semifinal
Rangers
3-0
Hearts

 
Trenčín
3-0
Žilina

 
Tabor Sežana
1-1
Rudar

Mura
3-1
Olimpija

Aluminij
4-2
Domžale

 
Real Valladolid
3-0
Mallorca

Villarreal
0-0
Athletic Club

Osasuna
4-2
Deportivo Alavés

Celta de Vigo
0-1
Getafe

Leganés
1-2
Eibar

Granada
1-2
Real Sociedad

 
Extremadura UD
1-3
Girona

Lugo
1-0
Rayo Vallecano

Real Zaragoza
3-0
Las Palmas

Elche
4-2
Mirandés

 
Jönköpings Södra
2-2
Brommapojkarna

Öster
4-0
Frej

Norrby
4-4
Örgryte

Brage
2-1
Västerås SK

GAIS
0-0
Trelleborg

Dalkurd
1-3
Degerfors

Varberg
1-1
Mjällby

Syrianska
0-2
Halmstad

 
Teplice
1-3
České Budějovice

Karviná
0-1
Jablonec

Slovan Liberec
3-2
Příbram

Opava
0-1
Sparta Praha

 
Denizlispor
0-2
Sivasspor

Kasımpaşa
2-2
Yeni Malatyaspor

Kayserispor
1-0
Fenerbahçe

 
Fortuna Düsseldorf
2-0
1. FC Köln

Augsburg
2-3
Schalke 04

 
VfB Stuttgart
3-1
Dynamo Dresden

Arminia Bielefeld
2-1
Holstein Kiel

Wehen Wiesbaden
1-1
Hamburger SV

 
Dnipro-1
1-4
Zorya Luhansk

Oleksandria
3-1
Mariupol

Dynamo Kyiv
4-0
FK Lviv

Kolos Kovalivka
1-2
Olimpik Donetsk

 
Torpedo BelAZ
4-0
Dinamo Minsk

Dnyapro
2-0
Vitebsk

Dinamo Brest
1-1
Shakhtyor Soligorsk

BATE Borisov
2-4
Isloch

 
Admira
0-1
Hartberg

Swarovski Tirol
0-4
Rheindorf Altach

LASK
2-0
Austria Wien