ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 2 november 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

53

tävlingar

206

matcher

203

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Teuta Durrës
1-1
Tirana

Skënderbeu Korçë
1-4
Laçi

 
Andra omgången
Sevan
2-0
Yerevan

Lokomotiv
0-1
Van

Pyunik
0-0* f
Urartu

Information Urartu vidare efter 5-3 på straffar.

 
Səbail
0-0
Keşlə

 
Eupen
2-0
Genk

Royal Excel Mouscron
3-1
Antwerp

Waasland-Beveren
1-2
Zulte-Waregem

Sint-Truiden
1-0
Oostende

Club Brugge
3-0
Kortrijk

 
Velež
2-2
Sloboda Tuzla

Zvijezda 09
2-0
Zrinjski

Tuzla City
1-0
Mladost Doboj Kakanj

Sarajevo
3-0
Široki Brijeg

 
Ludogorets
3-1
Beroe

 
APOEL
0-0
AEK

Ethnikos Achna
1-2
Omonia

 
Bournemouth
1-0
Manchester United

Arsenal
1-1
Wolverhampton Wanderers

Aston Villa
1-2
Liverpool

Brighton & Hove Albion
2-0
Norwich City

Manchester City
2-1
Southampton

Sheffield United
3-0
Burnley

West Ham United
2-3
Newcastle United

Watford
1-2
Chelsea

 
Blackburn Rovers
2-1
Sheffield Wednesday

Brentford
0-1
Huddersfield Town

Cardiff City
4-2
Birmingham City

Derby County
2-0
Middlesbrough

Fulham
0-3
Hull City

Leeds United
2-0
Queens Park Rangers

Luton Town
1-2
Nottingham Forest

Reading
2-1
Millwall

Wigan Athletic
1-2
Swansea City

 
Wimbledon
1-1
Lincoln City

Blackpool
4-3
Peterborough United

Bolton Wanderers
2-1
Fleetwood Town

Coventry City
0-0
Accrington Stanley

Doncaster Rovers
2-2
Burton Albion

Gillingham
0-3
Rotherham United

Milton Keynes Dons
1-3
Tranmere Rovers

Portsmouth
1-1
Oxford United

Rochdale
1-2
Bristol Rovers

Sunderland
1-0
Southend United

Wycombe Wanderers
1-0
Shrewsbury Town

 
Bradford City
2-0
Exeter City

Cambridge United
2-1
Crawley Town

Carlisle United
2-1
Macclesfield Town

Cheltenham Town
1-2
Forest Green Rovers

Crewe Alexandra
0-1
Port Vale

Mansfield Town
2-3
Colchester United

Morecambe
1-0
Leyton Orient

Newport County
1-2
Salford City

Oldham Athletic
2-2
Northampton Town

Plymouth Argyle
Inst
Grimsby Town

Scunthorpe United
0-0
Stevenage

Swindon Town
2-1
Walsall

 
Trans
2-0
Tallinna Kalev

FCI Levadia
1-1
Nõmme Kalju

 
Olympique Marseille
2-1
Lille

Nîmes Olympique
Inst
Stade rennais

Metz
2-2
Montpellier-Hérault

Toulouse
2-3
Olympique lyonnais

Angers
1-0
Strasbourg

Amiens
1-0
Stade brestois 29

 
Lens
1-0
Lorient

Grenoble Foot 38
0-0
Paris FC

Clermont Foot
0-1
Le Mans

Chamois niortais
0-2
Sochaux

 
Sioni
2-1
Rustavi

WIT Georgia
0-2
Lokomotivi Tbilisi

 
Panionios
1-1
Aris

Xanthi
0-0
Olympiakos

 
Hapoel Haifa
2-1
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Ra'anana
0-2
Maccabi Tel Aviv

Hapoel Hadera
0-0
Bnei Yehuda

Beitar Jerusalem
1-0
Hapoel Kfar Saba

 
Roma
2-1
Napoli

Bologna
1-2
Internazionale

Torino
0-1
Juventus

 
Ascoli
1-1
Venezia

Crotone
2-3
Perugia

Livorno
2-1
Juve Stabia

Pescara
3-0
Pisa

Salernitana
2-1
Virtus Entella

 
Trepça'89
1-0
Vushtrria

Feronikeli
0-2
Ballkani

Dukagjini
0-0
Prishtina

 
Dinamo Zagreb
1-0
Inter Zaprešić

Gorica
2-1
Hajduk Split

 
Akademija Pandev
1-1
Rabotnički

 
Senglea Athletic
2-2
Balzan

Mosta
1-3
Floriana

 
Petrocub
2-2
Speranţa Nisporeni

Codru Lozova
0-3
Sheriff

Sfîntul Gheorghe
2-1
Zimbru

Milsami
0-2
Dinamo-Auto

 
Zeta
2-1
Budućnost

Petrovac
2-0
Grbalj

Kom
1-2
OFK Titograd

Podgorica
2-2
Sutjeska

Rudar
1-1
Iskra

 
RKC Waalwijk
2-0
Heracles

Sparta Rotterdam
2-2
PSV

AZ
3-0
Twente

 
Ballymena United
0-3
Larne

Crusaders
1-1
Institute

Dungannon Swifts
0-2
Coleraine

Glenavon
1-2
Cliftonville

Linfield
2-0
Carrick Rangers

Warrenpoint Town
0-4
Glentoran

 
Tredje omgången
18th Newtownabbey
2-3
Coagh United

Ardstraw
1-2
Islandmagee

Banbridge Town
2-1
Dunmurry Recre…

Belfast Celtic
3-1
Annagh United

Brantwood
4-3
Crumlin United

Chimney Corner
14 : 30
Valley Rangers

Crumlin Star
14 : 30
Greenisland

Dollingstown
2-1
Lisburn Distillery

Hanover
3-2
Killyleagh Youth

Limavady United
3-0
Aquinas

Moneyslane
1-5
Bangor

Newington Youth
0-3
East Belfast

St. James' Swifts
14 : 30
Ballymacash Ra…

Tobermore United
1-3
Larne Technica…

Tullycarnet
4-3
Armagh City

Rathfriland Ra…
3-0
Lisburn Rangers

 
Molde
2-0
Kristiansund

 
Korona Kielce
1-0
Zagłębie Lubin

Cracovia Kraków
1-0
Lechia Gdańsk

Pogoń Szczecin
1-1
Lech Poznań

 
Benfica
2-0
Rio Ave

Moreirense
1-1
Vitoria Guimaraes

 
Gaz Metan Mediaş
1-1
Hermannstadt

CFR Cluj
3-0
Academica Clinceni

 
Dinamo Moskva
1-1
Akhmat Grozny

Ufa
1-1
Lokomotiv Moskva

Sochi
1-2
Tambov

Zenit
1-1
CSKA Moskva

 
Pennarossa
2-0
Tre Fiori

La Fiorita
1-0
Domagnano

Faetano
0-2
Murata

Juvenes / Dogana
1-5
Folgore

 
St. Gallen
3-0
Sion

Thun
0-1
Zürich

 
Partizan
4-0
Vojvodina

Proleter Novi Sad
0-2
Crvena Zvezda

 
Aberdeen
3-0
Kilmarnock

Hamilton Academical
2-2
Ross County

Motherwell
2-1
Livingston

 
Semifinal
Hibernian
2-5
Celtic

 
Nitra
1-0
Spartak Trnava

Slovan Bratislava
2-0
Senica

Pohronie
1-2
Ružomberok

DAC Dunajská Streda
0-0
Sereď

Zemplín Michalovce
2-2
Zlaté Moravce

 
Bravo
0-1
Maribor

Celje
4-0
Triglav

 
Espanyol
1-2
Valencia

Levante
3-1
Barcelona

Sevilla
1-1
Atlético Madrid

Real Madrid
0-0
Real Betis

 
Fuenlabrada
1-1
Deportivo La Coruña

Alcorcón
1-0
Racing Santander

Tenerife
0-0
Huesca

 
Helsingborg
1-2
Elfsborg

Örebro
0-5
Malmö FF

Falkenberg
1-0
AFC Eskilstuna

IFK Norrköping
2-2
Djurgården

Hammarby
4-1
Häcken

IFK Göteborg
7-1
Östersund

AIK
2-1
GIF Sundsvall

Sirius
3-0
Kalmar FF

 
Sigma Olomouc
2-2
Mladá Boleslav

Slavia Praha
4-0
Baník Ostrava

 
Konyaspor
1-1
Gençlerbirliği

Alanyaspor
0-0
İstanbul Başakşehir

Trabzonspor
0-1
Göztepe

Antalyaspor
1-2
Beşiktaş

 
Borussia Dortmund
3-0
Wolfsburg

RB Leipzig
8-0
Mainz 05

Bayer Leverkusen
1-2
Borussia Mönchengladbach

Eintracht Frankfurt
5-1
Bayern München

Werder Bremen
2-2
Freiburg

Union Berlin
1-0
Hertha BSC

 
St. Pauli
2-2
Karlsruher SC

Greuther Fürth
3-1
Darmstadt 98

Erzgebirge Aue
1-1
Heidenheim

 
Vorskla
0-1
Desna

Karpaty Lviv
0-3
Shakhtar Donetsk

 
Puskás
1-2
Honvéd

Ferencvaros
1-1
Mezőkövesd-Zsóry

Diósgyőr
3-1
Várda SE

Kaposvári Rákóczi
2-3
Újpest

Zalaegerszegi TE
3-3
Fehérvár

Debrecen
3-1
Paksi SE

 
Gorodeya
1-0
Neman Grodno

 
Airbus UK
1-5
Aberystwyth Town

Caernarfon Town
4-1
Barry Town United

Carmarthen Town
1-2
Cefn Druids

 
Första omgången
Aberffraw
0-1
Llanrug United

Llanfair United
5-3
Mynydd Isa

 
Sturm Graz
0-4
Wolfsberger AC

Rapid Wien
0-1
St. Pölten

Mattersburg
0-3
Salzburg