ecst.se fotboll

Resultatservice: Tisdag 29 oktober 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

26

tävlingar

107

matcher

107

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Alashkert
2-1
Ararat-Armenia

 
Kortrijk
1-2
Eupen

Oostende
0-1
Sporting Charleroi

Cercle Brugge
2-2
Royal Excel Mouscron

 
Beroe
4-0
Botev Vratsa

Lokomotiv Plovdiv
1-0
Cherno More

Tsarsko selo
0-2
Ludogorets

 
Fjärde omgången
Everton
2-0
Watford

Manchester City
3-1
Southampton

Burton Albion
1-3
Leicester City

Crawley Town
1-3
Colchester United

Oxford United
*1-1
Sunderland

Information Oxford United vidare efter 4-2 på straffar.

 
Tredje omgången
Tabasalu Charma
2-1
Flora II

 
Tredje omgången
Nîmes Olympique
3-0
Lens

Girondins Bordeaux
2-0
Dijon

 
Femte omgången, match 1:2
Apollon Larissa
2-1
Xanthi

Panserraikos
1-1
Volos NFC

PAS Giannina
1-0
Veria

 
Sjunde omgången
Hapoel Kaukab
2-3 f
Maccabi Kirya…´t Malachi

Hapoel Marmorek
1-0
Maccabi Tzur Shalom

Maccabi Ahva Sha'ab
1-2
Maccabi Ironi Sderot

Maccabi Kiryat Ata
0-1
Hapoel Ramat H…

Maccabi Bnei Raina
2-1
Ironi Nesher

Tira
2-1
Bnei HaGolan VeHaGalil

Hapoel Umm al-Fahm
6-0
Beitar Ramat Gan

Agudat Sport Ashdod
2-0
Hapoel Acre

Beitar Kfar Saba
0-4
Hapoel Nof HaGalil

Maccabi Ahi Nazareth
1-2 f
Kafr Qasim

Hapoel Ashkelon
*1-1 f
Maccabi Yavne

Information Hapoel Ashkelon vidare efter 4-3 på strafar.

Hapoel Rishon LeZion
3-0
Beitar Tel Aviv Bat Yam

Hapoel Ramat Gan
0-2
Maccabi Petah Tikva

 
Parma
0-1
Hellas Verona

Brescia
1-2
Internazionale

 
Chievo
2-1
Crotone

Cittadella
1-0
Livorno

Empoli
1-1
Spezia

Juve Stabia
2-1
Pescara

Perugia
1-1
Ascoli

Pisa
2-1
Salernitana

Venezia
1-2
Pordenone

Virtus Entella
1-0
Cosenza

 
Tredje omgången
Schaan II
0-7
Balzers

Triesen
1-3
Vaduz

 
Kvartsfinal, match 2:2
Speranţa Nisporeni
5-0
Codru Lozova

Information Speranţa Nisporeni vidare med sammanlagt 7-2.

Dinamo-Auto
0-5
Sheriff

Information Sheriff vidare med sammanlagt 6-0.

 
Första omgången
Vitesse
2-0
De Graafschap

GOES
0-5
Cambuur

Flevo Boys
0-3
Katwijk

GVVV
2-1
Helmond Sport

Dordrecht
3-1
MVV

IJsselmeervogels
3-0
Den Bosch

Koninklijke HFC
1-2
Telstar

HSV Hoek
0-3
PEC Zwolle

Almere City
1-3
Go Ahead Eagles

Achilles Veen
0-2
Roda JC

Excelsior
4-2 f
NEC

Rijnsburgse Boys
0-4
Eindhoven

OSS '20
1-2
TOP Oss

NAC Breda
3-2
Emmen

 
Kvartsfinal
Ballymena United
1-2 f
Crusaders

Dundela
1-5
Coleraine

Newry City AFC
0-1
Institute

Linfield
1-0
Cliftonville

 
Andra omgången
Stilon Gorzów
1-5
Zagłębie Lubin

Rekord Bielsko-Biala
0-2
Górnik Łęczna

Stargard Szczeciński
3-0
Sandecja Nowy Sącz

Radomiak Radom
1-2
Tychy 71

Resovia Rzeszów
0-4
Lech Poznań

Bytovia Bytów
2-3 f
Cracovia Kraków

Miedź Legnica
1-0 f
Jastrzębie

ŁKS Łódź
2-0
Górnik Zabrze

 
Sjätte omgången
Mioveni
0-2
Hermannstadt

Universitatea Cluj
0-1
FCSB

 
Tredje omgången
Béroche-Gorgier
1-7
Bavois

 
Kvartsfinal, match 2:2
Radomlje
0-0
Celje

Koper
3-2
Aluminij

 
Deportivo Alavés
1-1
Atlético Madrid

Barcelona
5-1
Real Valladolid

 
Fjärde omgången
Opava
0-2 f
Jablonec

Sigma Olomouc
4-0
Dukla Praha

 
Fjärde omgången
Altınordu
3-1
Amed

1074 Çankırıspor
1-3
Rizespor

Hekimoğlu Trabzon
3-0
Menemenspor

Niğde Anadolu
0-0* f
Antalyaspor

Information Antalyaspor vidare efter 3-2 på straffar.

Eyüpspor
1-0 f
Konyaspor

Altay
1-0
Görelespor

Adanaspor
3-0
Diyarbekirspor

Alanyaspor
3-0
İnegölspor

 
Andra omgången
MSV Duisburg
0-2
1899 Hoffenheim

Saarbrücken
3-2
1. FC Köln

Freiburg
1-3
Union Berlin

Hamburger SV
1-2 f
VfB Stuttgart

Bochum
1-2
Bayern München

Darmstadt 98
0-1
Karlsruher SC

Bayer Leverkusen
1-0
Paderborn

Arminia Bielefeld
2-3
Schalke 04

 
Sjunde omgången
Ajka
2-5
Újpest

 
Första omgången
Porthmadog
7-0
Llanberis

 
Kvartsfinal
Prestatyn Town
1-2
Bala Town

Connah's Quay
4-1
Flint Town United

Newtown
2-2*
STM Sports

Information STM Sports vidare efter 4-3 på straffar.

Carmarthen Town
0-3
Aberystwyth Town

 
Tredje omgången
St. Pölten
1-0
Ried

Gurten
2-3
Austria Lustenau

St. Anna
0-3
Amstetten

Gleisdorf 09
1-4 f
Swarovski Tirol

Kapfenberger SV
0-2
Sturm Graz