ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 27 oktober 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

54

tävlingar

154

matcher

154

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Luftëtari Gjirokastër
0-3
Tirana

Bylis
0-0
Teuta Durrës

Laçi
3-0
Vllaznia Shkodër

 
Carroi
0-0
Atlètic Club d'Escaldes

Inter Club d'Escaldes
1-1
UE Santa Coloma

Ordino
1-3
Sant Julià

FC Santa Coloma
0-1
Engordany

 
Ararat
4-2
Pyunik

 
Sumqayıt
2-4
Neftçi

 
Club Brugge
1-1
Standard Liège

Sint-Truiden
0-0
Gent

Waasland-Beveren
1-3
Mechelen

 
Sloboda Tuzla
1-1
Sarajevo

Borac Banja Luka
2-0
Tuzla City

 
AEK
4-4
Enosis

Doxa
0-6
Anorthosis

 
Hobro
1-1
Silkeborg

OB
3-1
Nordsjælland

Lyngby
2-1
Horsens

Brøndby
5-2
Randers

SønderjyskE
1-3
AaB

 
Newcastle United
1-1
Wolverhampton Wanderers

Arsenal
2-2
Crystal Palace

Liverpool
2-1
Tottenham Hotspur

Norwich City
1-3
Manchester United

 
Swansea City
1-0
Cardiff City

Bristol City
2-2
Wigan Athletic

 
Kuressaare
Avbr
Nõmme Kalju

Flora
1-0
Paide

 
Nedflyttningskval, omgång 1:1, match 2:2
KPV
0-3
TPS

 
Europa League-playoff, omgång 2:3, match 1:1
HJK
1-2 f
IFK Mariehamn

 
Stade rennais
3-2
Toulouse

Saint-Etienne
2-2
Amiens

Paris Saint-Germain
4-0
Olympique Marseille

 
Saburtalo
0-0
Dinamo Tbilisi

Rustavi
2-0
Torpedo Kutaisi

Lokomotivi Tbilisi
1-0
Dila

 
Mons Calpe
0-2
Lincoln Red Imps

 
Panathinaikos
1-2
AEL

Atromitos
4-0
Panionios

Aris
2-0
Panaitolikos

Olympiakos
2-0
AEK

 
Sektzia Nes Tziona
2-2
Hapoel Hadera

Bnei Yehuda
0-2
Beitar Jerusalem

 
Bologna
2-1
Sampdoria

Atalanta
7-1
Udinese

SPAL
1-1
Napoli

Torino
1-1
Cagliari

Roma
2-1
Milan

Fiorentina
1-2
Lazio

 
Cremonese
1-1
Frosinone

 
Zhetysu
0-0
Taraz

Shakhter Karagandy
5-0
Okzhetpes

 
Ballkani
3-0
Dukagjini

Gjilani
0-2
Trepça'89

Ferizaj
0-2
Drita

 
Istra 1961
0-2
Lokomotiva Zagreb

Dinamo Zagreb
1-0
Osijek

 
Valmiera/BSS
3-0
Spartaks Jūrmala

BFC Daugavpils
1-0
Liepāja

 
Hostert
2-3
Rodange

Victoria Rosport
0-4
Fola Esch

F91 Dudelange
3-1
Mondorf-les-Bains

Racing
3-2
Differdange 03

Jeunesse d'Esch
1-1
Etzella Ettelbrück

UT Pétange
2-0
Blue Boys Muhlenbach

 
Sileks
1-0
Struga

Renova
2-2
Shkupi

Borec
1-0
Akademija Pandev

Makedonija GjP
0-0
Shkendija

 
Balzan
2-4
Sirens

Hamrun Spartans
0-0
Birkirkara

 
Andra omgången
Kercem Ajax
2-1
Fgura United

Attard
0-1
Zabbar St. Patrick

Qormi
1-0
Luqa St. Andrew's

Birzebbuga
2-7
Xewkija Tigers

Xaghra United
0-3
Victoria Hotspurs

Zejtun Corinthians
2-1
Naxxar Lions

Vittoriosa Stars
0-3
Nadur Youngsters

Zebbug Rangers
3-1
Kalkara

 
Sutjeska
3-0
Rudar

 
Heerenveen
1-1
Groningen

Sparta Rotterdam
1-2
Utrecht

PSV
0-4
AZ

Ajax
4-0
Feyenoord

 
Haugesund
2-2
Strømsgodset

Kristiansund
4-2
Viking

Tromsø
4-2
Ranheim

Stabæk
0-0
Odd

Mjøndalen
0-0
Sarpsborg 08

Rosenborg
3-1
Molde

 
Wisła Płock
3-1
Jagiellonia Białystok

Śląsk Wrocław
2-1
Arka Gdynia

Legia Warszawa
7-0
Wisła Kraków

 
Tondela
0-1
Benfica

Porto
3-0
Famalicão

Sporting CP
3-1
Vitoria Guimaraes

 
Academica Clinceni
0-0
Universitatea Craiova

Botoşani
1-2
Astra

Dinamo Bucureşti
3-2
Viitorul

 
Krylya Sovetov
0-2
Zenit

CSKA Moskva
0-1
Dinamo Moskva

Lokomotiv Moskva
0-3
Spartak Moskva

FK Krasnodar
1-1
Orenburg

 
Lugano
1-3
St. Gallen

Young Boys
4-2
Thun

Zürich
3-2
Basel

 
Inđija
1-3
Čukarički

Partizan
4-0
Spartak Subotica

Bačka Topola
1-1
Proleter Novi Sad

 
Aberdeen
0-4
Celtic

Rangers
2-1
Motherwell

 
Andra omgången, omspel
BSC Glasgow
2-1
Lochee United

 
Zemplín Michalovce
0-1
Slovan Bratislava

Spartak Trnava
0-1
Žilina

 
Rudar
1-2
Mura

Domžale
2-0
Bravo

 
Celta de Vigo
0-1
Real Sociedad

Granada
1-0
Real Betis

Levante
0-1
Espanyol

Sevilla
2-0
Getafe

Osasuna
3-1
Valencia

 
Girona
0-0
Alcorcón

Sporting Gijón
4-0
Real Zaragoza

Huesca
2-0
Elche

Las Palmas
1-3
Fuenlabrada

Almería
3-2
Extremadura UD

 
Häcken
0-1
IFK Norrköping

AFC Eskilstuna
0-0
Sirius

Östersund
1-2
Hammarby

 
Halmstad
3-2
Brage

Brommapojkarna
1-1
Varberg

 
Mladá Boleslav
1-3
Slovan Liberec

České Budějovice
3-0
Karviná

Viktoria Plzen
0-1
Slavia Praha

 
Yeni Malatyaspor
4-0
Kayserispor

Gençlerbirliği
0-2
Denizlispor

Göztepe
1-4
Kasımpaşa

Beşiktaş
1-0
Galatasaray

 
Wolfsburg
0-0
Augsburg

Borussia Mönchengladbach
4-2
Eintracht Frankfurt

 
1. FC Nürnberg
1-1
Jahn Regensburg

Heidenheim
1-0
St. Pauli

Osnabrück
0-0
Greuther Fürth

 
FK Lviv
1-4
Desna

Dynamo Kyiv
1-1
Karpaty Lviv

Shakhtar Donetsk
0-0
Oleksandria

 
Fehérvár
1-2
Ferencvaros

 
Vitebsk
0-0
Torpedo BelAZ

Shakhtyor Soligorsk
2-2
BATE Borisov

 
Penybont
2-3
Cefn Druids

 
Wolfsberger AC
2-2
Admira

Rheindorf Altach
0-1
LASK

Salzburg
3-2
Rapid Wien