ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 26 oktober 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

58

tävlingar

206

matcher

206

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Lori
2-1
Gandzasar

 
Keşlə
2-1
Qəbələ

Sabah
2-2
Zira

 
Sporting Charleroi
1-0
Royal Excel Mouscron

Zulte-Waregem
2-0
Oostende

Antwerp
3-1
Kortrijk

Genk
1-0
Cercle Brugge

 
Radnik Bijeljina
0-0
Široki Brijeg

Zrinjski
2-1
Željezničar

 
Pafos
1-1
Ethnikos Achna

Apollon
1-2
AEL

 
Manchester City
3-0
Aston Villa

Brighton & Hove Albion
3-2
Everton

Watford
0-0
Bournemouth

West Ham United
1-1
Sheffield United

Burnley
2-4
Chelsea

 
Sheffield Wednesday
0-0
Leeds United

Birmingham City
2-1
Luton Town

Huddersfield Town
2-1
Barnsley

Hull City
2-0
Derby County

Middlesbrough
0-0
Fulham

Millwall
2-0
Stoke City

Nottingham Forest
Inst
Reading

Preston North End
3-2
Blackburn Rovers

West Bromwich Albion
2-2
Charlton Athletic

 
Accrington Stanley
0-1
Gillingham

Bristol Rovers
2-2
Portsmouth

Burton Albion
0-0
Blackpool

Fleetwood Town
1-0
Milton Keynes Dons

Lincoln City
Inst
Bolton Wanderers

Oxford United
3-0
Rochdale

Peterborough United
2-2
Coventry City

Rotherham United
0-1
Wycombe Wanderers

Shrewsbury Town
1-0
Sunderland

Southend United
1-3
Ipswich Town

Tranmere Rovers
Inst
Doncaster Rovers

 
Exeter City
4-0
Plymouth Argyle

Colchester United
3-1
Newport County

Crawley Town
0-4
Swindon Town

Forest Green Rovers
Inst
Crewe Alexandra

Grimsby Town
Inst
Cheltenham Town

Leyton Orient
1-1
Carlisle United

Macclesfield Town
Inst
Bradford City

Northampton Town
2-0
Cambridge United

Port Vale
0-0
Oldham Athletic

Salford City
1-1
Scunthorpe United

Stevenage
1-0
Morecambe

Walsall
1-2
Mansfield Town

 
Tulevik
0-2
Trans

Tallinna Kalev
1-2
Tammeka

Maardu
1-4
FCI Levadia

 
Lille
3-0
Girondins Bordeaux

Strasbourg
1-0
Nice

Stade brestois 29
2-0
Dijon

Olympique lyonnais
2-0
Metz

Stade Reims
0-0
Nîmes Olympique

Montpellier-Hérault
0-0
Angers

 
Lorient
0-1
Troyes

 
NSÍ
3-1
ÍF

B36
0-3

TB
0-2
Víkingur

AB
1-2
HB

Skála
5-0
EB/Streymur

 
Sioni
2-1
Chikhura

 
Glacis United
2-3
Manchester 62

Lions Gibraltar
0-4
St Joseph's

 
OFI
2-0
Xanthi

Volos
0-2
PAOK

 
Hapoel Haifa
3-0
Hapoel Tel Aviv

Ironi Kiryat Shmona
2-1
Hapoel Ra'anana

Maccabi Netanya
2-4
Ashdod

Hapoel Kfar Saba
0-3
Maccabi Haifa

 
Lecce
1-1
Juventus

Internazionale
2-2
Parma

Genoa
3-1
Brescia

 
Cosenza
1-1
Chievo

Crotone
3-2
Venezia

Pescara
4-0
Benevento

Pordenone
0-0
Cittadella

Salernitana
1-1
Perugia

Spezia
2-0
Juve Stabia

Trapani
2-2
Empoli

Livorno
1-0
Pisa

 
Ordabasy
2-0
Irtysh

Shakhter Karagandy
2-2
Okzhetpes

Kairat
2-0
Tobol

 
Vushtrria
1-0
Llapi

Drenica Skënderaj
1-0
Feronikeli

 
Hajduk Split
2-0
Slaven Koprivnica

Rijeka
1-2
Gorica

 
Final
Rīgas FS
3-2 f
Jelgava

 
Kauno Žalgiris
Inst
Stumbras

Sūduva
1-0
Žalgiris

Atlantas
0-1
Palanga

Riteriai
4-0
Panevėžys

 
Progrès Niedercorn
0-0
Strassen

 
Rabotnički
0-2
Vardar

 
Gzira United
6-1
Gudja United

Valletta
3-1
Tarxien Rainbows

 
Andra omgången
Rabat Ajax
4-1
Gharghur

Zurrieq
0-2
Melita

Marsaxlokk
1-3
St. Andrews

Mgarr United
5-1
Ghaxaq

Pietà Hotspurs
4-1
St. George's

Mellieha
1-4
Swieqi United

 
Sfîntul Gheorghe
0-1
Sheriff

Zimbru
1-2
Milsami

 
Iskra
3-1
Zeta

OFK Titograd
1-2
Podgorica

Grbalj
1-1
Kom

Budućnost
3-0
Petrovac

 
Willem II
2-1
RKC Waalwijk

Vitesse
0-2
ADO Den Haag

Fortuna Sittard
4-1
VVV

Heracles
4-0
PEC Zwolle

 
Carrick Rangers
1-0
Warrenpoint Town

Cliftonville
5-0
Dungannon Swifts

Coleraine
1-0
Linfield

Larne
1-1
Institute

Glenavon
2-2
Crusaders

 
Lillestrøm
0-0
Vålerenga

 
ŁKS Łódź
2-0
Raków Częstochowa

Piast Gliwice
1-0
Korona Kielce

Lechia Gdańsk
1-1
Górnik Zabrze

 
Gil Vicente
1-1
Portimonense

Belenenses
3-2
Desportivo Aves

Vitória Setúbal
0-0
Marítimo

Moreirense
1-1
Boavista

 
Chindia Târgovişte
1-1
Gaz Metan Mediaş

Hermannstadt
0-4
FCSB

 
Tambov
3-0
Ufa

Akhmat Grozny
1-1
Arsenal Tula

Rostov
2-0
Sochi

 
Första omgången, match 1:2
Folgore
2-1
Faetano

Juvenes / Dogana
2-1
Libertas

San Giovanni
1-4
Cosmos

Pennarossa
2-3
La Fiorita

 
Neuchâtel Xamax
2-0
Luzern

Sion
1-1
Servette

 
Radnik Surdulica
0-5
Crvena Zvezda

Vojvodina
2-2
Javor Ivanjica

Mačva Šabac
0-1
Mladost Lučani

Rad Beograd
1-2
Radnički Niš

 
Hibernian
2-2
Ross County

Kilmarnock
1-0
St. Mirren

Livingston
0-0
Hearts

St. Johnstone
3-2
Hamilton Academical

 
Andra omgången, omspel
Brechin City
0-2
Annan Athletic

Broxburn Athletic
3-0
Cowdenbeath

Fort William
0-5
Albion Rovers

Gala Fairydea…
1-2
Formartine United

 
Andra omgången
Penicuik Athletic
3-0
Stenhousemuir

 
Ružomberok
2-2
Trenčín

Senica
0-1
Sereď

Zlaté Moravce
1-0
Nitra

Pohronie
0-2
DAC

 
Triglav
3-2
Tabor Sežana

Olimpija
3-1
Aluminij

Maribor
1-0
Celje

 
Leganés
1-0
Mallorca

Real Valladolid
2-0
Eibar

Atlético Madrid
2-0
Athletic Club

 
Rayo Vallecano
1-3
Ponferradina

Mirandés
0-0
Tenerife

Racing Santander
1-1
Deportivo La Coruña

Málaga
2-1
Real Oviedo

Numancia
3-1
Lugo

 
GIF Sundsvall
1-2
Helsingborg

Kalmar FF
2-3
Falkenberg

 
Trelleborg
2-3
Jönköpings Södra

Västerås SK
4-1
GAIS

Degerfors
2-0
Öster

 
Slovácko
4-0
Opava

Baník Ostrava
2-2
Sigma Olomouc

Příbram
0-0
Zlín

Sparta Praha
4-0
Bohemians 1905

 
Sivasspor
2-1
Antalyaspor

Gazişehir Gaziantep
1-1
Alanyaspor

Fenerbahçe
5-1
Konyaspor

 
Bayern München
2-1
Union Berlin

Hertha BSC
2-3
1899 Hoffenheim

Freiburg
2-1
RB Leipzig

Schalke 04
0-0
Borussia Dortmund

Paderborn
2-0
Fortuna Düsseldorf

Bayer Leverkusen
2-2
Werder Bremen

 
Hamburger SV
6-2
VfB Stuttgart

Dynamo Dresden
0-1
Arminia Bielefeld

Karlsruher SC
3-3
Hannover 96

 
Mariupol
2-0
Kolos Kovalivka

Olimpik Donetsk
3-2
Dnipro-1

Zorya Luhansk
4-0
Vorskla

 
Mezőkövesd-Zsóry
3-1
Debrecen

Újpest
0-0
Zalaegerszegi TE

Honvéd
2-0
Kaposvári Rákóczi

Várda SE
0-1
Puskás

Paksi SE
1-2
Diósgyőr

 
Tarpeda
Inst
Gorodeya

Energetyk-BDU
3-3
Dinamo Minsk

Slutsk
0-0
Slavia

Gomel
1-2
Dinamo Stade brestois 29

Isloch
1-1
Dnyapro

 
Barry Town United
2-0
Airbus UK

Caernarfon Town
2-0
Carmarthen Town

 
Austria Wien
2-3
Swarovski Tirol

St. Pölten
0-4
Sturm Graz

Hartberg
3-1
Mattersburg