ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 23 oktober 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

17

tävlingar

55

matcher

54

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
RB Leipzig
2-1
Zenit Sankt-Petersburg

Ajax
0-1
Chelsea

Salzburg
2-3
Napoli

Genk
1-4
Liverpool

Benfica
2-1
Olympique lyonnais

Internazionale
2-0
Borussia Dortmund

Slavia Praha
1-2
Barcelona

Lille
1-1
Valencia

 
Kukësi
4-1
Luftëtari Gjirokastër

Laçi
3-0
Teuta Durrës

Bylis
3-1
Tirana

Flamurtari
1-3
Vllaznia Shkodër

 
Bristol City
2-1
Charlton Athletic

Derby County
1-0
Wigan Athletic

Fulham
3-2
Luton Town

Huddersfield Town
0-0
Middlesbrough

Nottingham Forest
1-2
Hull City

 
Ipswich Town
0-2
Rotherham United

Peterborough United
4-0
Accrington Stanley

Coventry City
2-1
Fleetwood Town

 
Fjärde omgången
Tallinna Kalev
7-0
Põhja-Tallinna Volta II

FCI Levadia
1-2
Nõmme Kalju

 
Tredje omgången
Maardu
0-7
Flora

 
Europa League-playoff, omgång 1:3, match 1:1
HJK
*2-2 f
Lahti

Information HJK vinnare efter 4-2 på straffar.

IFK Mariehamn
*0-0 f
HIFK

Information IFK Mariehamn vidare efter 4-2 på straffar.

 
Semifinal
Saburtalo
2-0
Torpedo Kutaisi

Gareji
2-3
Lokomotivi Tbilisi

 
Fjärde omgången
Aiolikos
1-0
Apollon Smirnis

 
Trepça'89
1-0
Ferizaj

Gjilani
3-0
Llapi

Drenica Skënderaj
3-0
Dukagjini

 
Tredje omgången
Zadar
0-3
Osijek

 
Jelgava
0-0
Riga

 
Tredje omgången
Triesenberg
0-5
Ruggell

 
Akademija Pandev
4-0
Makedonija GjP

Shkendija
3-0
Sileks

Vardar
2-0
Borec

Shkupi
2-0
Rabotnički

Struga
1-0
Renova

 
Andra omgången, match 1:2
Iskra
4-1
Grbalj

Information Iskra vidare med sammanlagt 5-4.

Zeta
3-0
Ibar

Information Zeta vidare med sammanlagt 3-0.

Lovćen
0-3
Sutjeska

Information Sutjeska vidare med sammanlagt 7-0.

Podgorica
3-0
Petnjica

Information Podgorica vidare med sammanlagt 6-0.

Budućnost
2-1
Rudar

Information Budućnost vidare med sammanlagt 2-1.

Drezga
-
Petrovac

OFK Titograd
2-1
Bokelj

Information OFK Titograd vidare med sammanlagt 4-2..

 
Tredje omgången
Glenavon
2-3
Newry City

 
Andra omgången
Partizan
Inst
Spartak Subotica

Crvena Zvezda
Inst
Mačva Šabac

Radnički Niš
2-0
Bačka Palanka

Teleoptik
0-1
Čukarički

Inđija
2-1
Proleter Novi Sad

OFK Beograd
1-2
Radnik Surdulica

Mladost Lučani
*1-1 f
Bačka Topola

Information Mladost Lučani vidare efter 5-4 på straffar.

Vojvodina
4-0
Sinđelić Beograd