ecst.se fotboll

Resultatservice: Tisdag 22 oktober 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

10

tävlingar

47

matcher

47

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Shakhtar Donetsk
2-2
Dinamo Zagreb

Atletico Madrid
1-0
Bayer Leverkusen

Club Brugge
0-5
Paris Saint-Germain

Galatasaray
0-1
Real Madrid

Tottenham Hotspur
5-0
Crvena Zvezda

Olympiakos
2-3
Bayern München

Manchester City
5-1
Atalanta

Juventus
2-1
Lokomotiv Moskva

 
Birmingham City
1-0
Blackburn Rovers

Millwall
2-2
Cardiff City

Queens Park Rangers
2-2
Reading

Sheffield Wednesday
1-0
Stoke City

Swansea City
0-3
Brentford

Preston North End
1-1
Leeds United

West Bromwich Albion
2-2
Barnsley

 
Blackpool
1-1
Wycombe Wanderers

Bristol Rovers
0-2
Bolton Wanderers

Burton Albion
1-0
Wimbledon

Portsmouth
1-0
Lincoln City

Rochdale
2-0
Milton Keynes Dons

Shrewsbury Town
1-1
Gillingham

Southend United
1-7
Doncaster Rovers

Sunderland
5-0
Tranmere Rovers

 
Bradford City
1-2
Port Vale

Cambridge United
0-0
Grimsby Town

Carlisle United
0-2
Northampton Town

Cheltenham Town
3-0
Macclesfield Town

Crewe Alexandra
0-0
Colchester United

Mansfield Town
1-2
Salford City

Morecambe
0-2
Forest Green Rovers

Newport County
1-1
Crawley Town

Oldham Athletic
2-0
Walsall

Plymouth Argyle
4-0
Leyton Orient

Scunthorpe United
3-1
Exeter City

Swindon Town
1-0
Stevenage

 
Fjärde kvalomgången, omspel
Wrexham (5)
1-0
Chesterfield (5)

Woking (5)
0-1
Ebbsfleet United (5)

Eastleigh (5)
4-2
Welling United (6)

Wealdstone (6)
0-2
Maidenhead United (5)

Poole Town (7)
2-3
Hayes & Yeading United (7)

Barnet (5)
3-1
Potters Bar Town (7)

Billericay Town (6)
5-2
Sutton United (5)

 
Fjärde omgången
Trans
21-0
Eston Villa II

 
Derry City
1-3
St Patrick's Athletic

 
Vushtrria
0-1
Feronikeli

 
Kvartsfinal, match 1:2
Celje
1-1
Radomlje

 
Örgryte
1-1
Degerfors