ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 20 oktober 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

50

tävlingar

154

matcher

154

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Sant Julià
1-0
Carroi

Engordany
3-1
Ordino

Inter Club d'Escaldes
1-0
FC Santa Coloma

Atlètic Club d'Escaldes
0-1
UE Santa Coloma

 
Alashkert
0-1
Lori

Pyunik
1-2
Urartu

 
Neftçi
3-0
Zira

Səbail
0-2
Sumqayıt

 
Mechelen
3-1
Antwerp

Anderlecht
4-1
Sint-Truiden

Cercle Brugge
0-3
Sporting Charleroi

 
Široki Brijeg
2-0
Sloboda Tuzla

 
Lokomotiv Plovdiv
1-0
CSKA Sofia

 
Enosis
0-1
Nea Salamis

Anorthosis
0-0
Omonia

Olympiakos Nicosia
1-1
Pafos

 
Horsens
1-0
Hobro

SønderjyskE
1-4
Nordsjælland

AGF
3-4
Silkeborg

FC København
3-1
Esbjerg

Lyngby
0-3
Brøndby

 
Manchester United
1-1
Liverpool

 
Wigan Athletic
1-0
Nottingham Forest

 
Accrington Stanley
2-0
Ipswich Town

 
Tammeka
1-3
Tulevik

Nõmme Kalju
2-1
Flora

 
Girondins Bordeaux
0-1
Saint-Etienne

Monaco
3-2
Stade rennais

Olympique Marseille
2-0
Strasbourg

 
HB
3-0
TB

Víkingur
0-1
B36

3-2
NSÍ

EB / Streymur
1-2
AB

ÍF
1-3
Skála

 
Chikhura
3-2
Rustavi

WIT Georgia
0-0
Sioni

Dila
0-0
Dinamo Batumi

 
St Joseph's
8-1
Glacis United

Manchester 62
0-7
Europa

 
Panionios
0-1
Asteras Tripolis

Xanthi
0-1
Aris

PAOK
3-0
Lamia

AEK
3-2
Volos

Atromitos
0-1
Panathinaikos

 
Sassuolo
3-4
Internazionale

Cagliari
2-0
SPAL

Sampdoria
0-0
Roma

Udinese
1-0
Torino

Parma
5-1
Genoa

Milan
2-2
Lecce

 
Chievo
2-0
Ascoli

Pisa
1-1
Crotone

Empoli
1-1
Cremonese

 
Tobol
1-2
Ordabasy

Taraz
0-0
Shakhter Karagandy

Aktobe
1-2
Okzhetpes

Astana
3-1
Kairat

 
Drita
2-0
Ballkani

Ferizaj
0-2
Prishtina

 
Inter Zaprešić
3-3
Osijek

Lokomotiva Zagreb
0-0
Hajduk Split

 
Spartaks Jūrmala
2-2
Metta / LU

Liepāja
2-3
Valmiera / BSS

 
Žalgiris
1-3
Sūduva

 
Mondorf-les-Bains
0-4
Racing

Fola Esch
2-1
F91 Dudelange

Etzella Ettelbrück
1-2
UT Pétange

 
Gudja United
0-1
Valletta

Tarxien Rainbows
1-3
Balzan

 
Codru Lozova
0-0
Speranţa Nisporeni

Sfîntul Gheorghe
0-2
Petrocub

 
PEC Zwolle
3-1
ADO Den Haag

Emmen
2-1
Fortuna Sittard

Groningen
2-0
Sparta Rotterdam

Feyenoord
1-1
Heracles

 
Molde
3-1
Haugesund

Ranheim
4-1
Odd

Strømsgodset
1-1
Lillestrøm

Viking
2-1
Tromsø

Sarpsborg 08
1-1
Brann

 
Arka Gdynia
2-2
Lechia Gdańsk

Górnik Zabrze
1-1
ŁKS Łódź

 
Tredje omgången
Águias do Moradal
0-5
Vitória Setúbal

Oliveirense
0-3
Santa Clara

Lusitânia Lourosa
1-1* f
Famalicão

Information Famalicão vidare efter 6-5 på straffar.

Varzim
1-0
Estoril

Valadares Gaia
0-0* f
Canelas 2010

Information Canelas 2010 vidare efter 11-10 på straffar.

Mafra
1-0 f
Fafe

Marinhense
1-0
Fátima

Vitória de Sernache
0-0* f
Sertanense

Information Sertanense vidare efter 5-4 på straffar.

Loures
4-2 f
Benfica Castelo Branco

Pedras Salgadas
1-0
Águeda

Casa Pia
1-3
Vizela

Arouca
1-0
Merelinense

Olímpico do Montijo
0-1
Anadia

Chaves
2-1 f
Boavista

Beira-Mar
*2-2 f
Marítimo

Information Beira-Mar vidare efter 5-4 på straffar.

Leixões
4-2
Praiense

 
Academica Clinceni
0-0
Viitorul

Sepsi
2-3
Astra

Chindia Târgovişte
1-2
FCSB

 
Orenburg
0-1
Krylya Sovetov

Ufa
1-1
CSKA Moscow

Arsenal Tula
1-1
Sochi

Dinamo Moscow
1-1
Krasnodar

 
La Fiorita
2-1
Faetano

Tre Fiori
1-0
Folgore

Murata
2-1
Pennarossa

Domagnano
2-1
Juvenes / Dogana

 
Lugano
0-0
Zürich

Luzern
3-1
Sion

Servette
1-2
St. Gallen

 
Hearts
1-1
Rangers

 
Andra omgången
Stirling University
0-2
Linlithgow Rose

 
Tabor Sežana
4-1
Maribor

Aluminij
5-1
Bravo

 
Trenčín
2-3
Senica

DAC
2-1
Zlaté Moravce

 
Deportivo Alavés
2-0
Celta de Vigo

Real Sociedad
3-1
Real Betis

Espanyol
0-1
Villarreal

Athletic Club
1-1
Real Valladolid

Sevilla
1-0
Levante

 
Fuenlabrada
0-1
Albacete

Deportivo La Coruña
0-2
Málaga

Real Oviedo
4-2
Girona

Tenerife
3-3
Racing Santander

Real Zaragoza
1-2
Mirandés

 
Falkenberg
1-5
AIK

Hammarby
2-0
Malmö FF

IFK Norrköping
1-0
Kalmar FF

 
Brage
3-1
Jönköpings Södra

Norrby
4-0
Trelleborg

 
Bohemians 1905
1-0
Opava

Karviná
0-2
Slovácko

Viktoria Plzen
3-0
Baník Ostrava

Teplice
1-1
Sparta Praha

 
Kayserispor
1-1
Kasımpaşa

Alanyaspor
5-2
Rizespor

Denizlispor
1-2
Fenerbahçe

 
1. FC Köln
3-0
Paderborn

1899 Hoffenheim
2-0
Schalke 04

 
VfB Stuttgart
0-1
Holstein Kiel

Hannover 96
0-0
Osnabrück

Bochum
3-3
Karlsruher SC

 
Mariupol
1-0
Dnipro-1

Dynamo Kyiv
1-0
Oleksandria

Olimpik Donetsk
2-0
Vorskla Poltava

 
Torpedo BelAZ
1-3
Isloch

Dnyapro
2-0
Shakhtyor Soligorsk

Dinamo Stade brestois 29
3-2
Slutsk

 
St. Pölten
2-2
Austria Wien

Swarovski Tirol
0-1
Hartberg

Rapid Wien
1-1
Wolfsberger AC