ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 19 oktober 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

63

tävlingar

305

matcher

305

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Luftëtari Gjirokastër
1-1
Bylis

Tirana
2-1
Laçi

Vllaznia Shkodër
1-3
Partizani Tirana

Skënderbeu Korçë
0-0
Kukësi

 
Shirak
2-1
Ararat

 
Qəbələ
1-1
Qarabag

Keşlə
1-1
Sabah

 
Standard Liège
1-0
Genk

Kortrijk
2-0
Zulte-Waregem

Oostende
2-3
Eupen

Gent
2-0
Waasland-Beveren

 
Velež
1-0
Zrinjski

Tuzla City
0-3
Radnik Bijeljina

Zvijezda 09
0-2
Borac Banja Luka

Željezničar
2-1
Mladost Doboj Kakanj

 
Botev Plovdiv
0-1
Ludogorets

Levski Sofia
2-1
Arda

 
APOEL
2-0
Doxa

Ethnikos Achna
1-0
Apollon

 
Everton
2-0
West Ham United

Bournemouth
0-0
Norwich City

Aston Villa
2-1
Brighton & Hove Albion

Chelsea
1-0
Newcastle United

Leicester City
2-1
Burnley

Tottenham Hotspur
1-1
Watford

Wolverhampton Wanderers
1-1
Southampton

Crystal Palace
0-2
Manchester City

 
Blackburn Rovers
2-2
Huddersfield Town

Barnsley
1-1
Swansea City

Brentford
3-2
Millwall

Charlton Athletic
3-0
Derby County

Hull City
2-3
Queens Park Rangers

Leeds United
1-0
Birmingham City

Luton Town
3-0
Bristol City

Middlesbrough
0-1
West Bromwich Albion

Reading
1-0
Preston North End

Stoke City
2-0
Fulham

 
Wimbledon
1-0
Portsmouth

Bolton Wanderers
1-3
Rochdale

Doncaster Rovers
2-0
Bristol Rovers

Fleetwood Town
4-1
Burton Albion

Gillingham
1-2
Peterborough United

Milton Keynes Dons
0-0
Coventry City

Rotherham United
1-2
Oxford United

Wycombe Wanderers
1-0
Sunderland

 
Bradford City
2-1
Crawley Town

Cambridge United
4-0
Exeter City

Colchester United
0-1
Morecambe

Crewe Alexandra
3-1
Swindon Town

Forest Green Rovers
2-2
Mansfield Town

Grimsby Town
0-4
Leyton Orient

Newport County
2-1
Scunthorpe United

Northampton Town
2-0
Salford City

Oldham Athletic
0-1
Macclesfield Town

Plymouth Argyle
2-0
Carlisle United

Port Vale
1-1
Stevenage

Walsall
1-2
Cheltenham Town

 
Fjärde kvalomgången
Hednesford Town (7)
0-1
Boston United (6)

Gateshead (6)
5-0
Colne (8)

Barrow (5)
0-1
Solihull Moors (5)

Whitby Town (7)
1-1
Stourbridge (7)

Hartlepool United (5)
1-0
Brackley Town (6)

Nantwich Town (7)
1-0
Kings Lynn Town (6)

Chorley (5)
2-0
Spennymoor Town (6)

Southport (6)
1-3
Altrincham (6)

Tamworth (7)
0-3
Darlington (6)

York City (6)
2-0
Stockport County (5)

Notts County (5)
2-1
Belper Town (8)

Chesterfield (5)
1-1
Wrexham (5)

FC Halifax Town (5)
1-2
Harrogate Town (5)

AFC Fylde (5)
6-1
Peterborough Sports (7)

Whyteleafe (8)
0-3
Chippenham Town (6)

Haringey Borough (7)
0-1
Yeovil Town (5)

Havant & Waterlooville (6)
1-2
Dulwich Hamlet (6)

Ebbsfleet United (5)
1-1
Woking (5)

Welling United (6)
0-0
Eastleigh (5)

Bromley (5)
4-3
Aldershot Town (5)

Maidstone United (6)
4-1
Kings Langley (7)

Maidenhead United (5)
1-1
Wealdstone (6)

Oxford City (6)
2-1
Margate (7)

Bowers & Pitsea (7)
1-2
Chichester City (8)

Hayes & Yeading United (7)
1-1
Poole Town (7)

Royston Town (7)
1-3
Maldon & Tiptree (8)

Potters Bar Town (7)
1-1
Barnet (5)

Torquay United (5)
3-2
Boreham Wood (5)

Sutton United (5)
1-1
Billericay Town (6)

Weymouth (6)
1-2
Dover Athletic (5)

Dartford (6)
2-3
Kingstonian (7)

Carshalton Athletic (7)
2-1
Dagenham & Redbridge (5)

 
FCI Levadia
2-1
Kuressaare

Paide
2-1
Tallinna Kalev

Trans
5-2
Maardu

 
Mästerskapsserien
Inter Turku
0-2
KuPS

Ilves
2-1
HJK

Honka
3-0
IFK Mariehamn

 
Nedflyttningsserien
SJK
0-0
Lahti

HIFK
2-0
RoPS

KPV
2-3
VPS

 
Olympique lyonnais
0-0
Dijon

Stade Reims
1-0
Montpellier-Hérault

Angers
0-1
Stade brestois 29

Metz
1-0
Nantes

Toulouse
2-1
Lille

Nîmes Olympique
1-1
Amiens

 
Le Havre
2-2
Lorient

 
Torpedo Kutaisi
0-2
Saburtalo

Dinamo Tbilisi
0-1
Lokomotivi Tbilisi

 
Boca Juniors
1-1
Europa Point

Magpies
1-3
Mons Calpe

 
Olympiakos
2-1
OFI

Panaitolikos
2-2
AEL

 
Sligo Rovers
1-2
Derry City

 
Hapoel Tel Aviv
2-1
Hapoel Kfar Saba

Hapoel Hadera
1-0
Maccabi Netanya

Ironi Kiryat Shmona
1-2
Hapoel Be'er Sheva

Sektzia Nes Tziona
0-4
Beitar Jerusalem

 
Lazio
3-3
Atalanta

Napoli
2-0
Hellas Verona

Juventus
2-1
Bologna

 
Juve Stabia
4-2
Pordenone

Pescara
1-2
Spezia

Venezia
1-0
Salernitana

Virtus Entella
1-1
Trapani

Benevento
1-0
Perugia

 
Atyrau
0-3
Zhetysu

Irtysh
2-1
Kaisar

 
Flamurtari
0-0
Drenica Skënderaj

 
Varaždin
1-0
Istra 1961

Slaven Koprivnica
1-2
Rijeka

 
Ventspils
2-1
Riga

Rīgas FS
2-0
BFC Daugavpils

 
Riteriai
0-0
Kauno Žalgiris

Panevėžys
1-1
Atlantas

Žalgiris
3-0
Stumbras

 
Differdange 03
1-5
Progrès Niederkorn

 
Sileks
3-0
Renova

Rabotnički
1-2
Struga

Borec
2-1
Shkupi

Makedonija GjP
1-1
Vardar

 
Sirens
1-4
Floriana

Birkirkara
1-3
Gzira United

 
Dinamo Auto
4-0
Zimbru

Milsami
1-1
Sheriff

 
Zeta
1-1
Petrovac

Kom
2-3
Budućnost

Rudar
3-1
OFK Titograd

Iskra
2-0
Sutjeska

Podgorica
1-1
Grbalj

 
AZ
2-4
Heerenveen

RKC Waalwijk
1-2
Ajax

Twente
0-1
Willem II

Utrecht
3-0
PSV

VVV
0-4
Vitesse

 
Första omgången
FC 's-Gravenzande
1-3
SteDoCo

 
Carrick Rangers
1-0
Dungannon Swifts

Crusaders
0-2
Coleraine

Institute
0-3
Cliftonville

Linfield
2-1
Ballymena United

Warrenpoint Town
1-3
Glenavon

 
Kristiansund
2-2
Rosenborg

Vålerenga
0-2
Stabæk

 
Korona Kielce
0-1
Wisła Płock

Legia Warszawa
2-1
Lech Poznań

Jagiellonia Białystok
3-2
Cracovia Kraków

 
Tredje omgången
Condeixa
0-1
Rio Ave

Sintra
*1-1 f
Vitoria Guimaraes

Information Sintra vidare efter 4-3 på straffar.

Fabril Barreiro
1-3
Moreirense

Louletano
1-2 f
Paços de Ferreira

Pevidem
0-2
Belenenses

Amora
0-1
Sanjoanense

Espinho
2-1
Vilafranquense

Academico Viseu
3-1
Real

Penafiel
0-2
Gil Vicente

Farense
5-2
Desportivo Aves

Feirense
3-0
Tondela

Académica
2-1
Portimonense

Coimbrões
0-5
Porto

Leça
1-3
Sporting Braga

 
CFR Cluj
2-0
Universitatea Craiova

 
Tambov
1 - 2
Ural

Spartak Moscow
0 - 0
Rubin Kazan

Zenit
6-1
Rostov

 
Virtus
2-4
Libertas

Tre Penne
4-2
Fiorentino

Cailungo
2-1
Cosmos

 
Basel
3-1
Thun

Young Boys
4-1
Neuchâtel Xamax

 
Mladost Lučani
1-0
Partizan

Javor Ivanjica
3-2
Bačka Topola

Proleter Novi Sad
2-1
Radnik Surdulica

Radnički Niš
4-1
Napredak

Voždovac
2-0
Mačva Šabac

Spartak Subotica
3-0
Inđija

 
Celtic
6-0
Ross County

Hamilton Academical
1-1
Hibernian

Kilmarnock
2-1
Livingston

Motherwell
0-3
Aberdeen

St. Mirren
2-0
St. Johnstone

 
Andra omgången
Auchinleck Talbot
1-0
Cove Rangers

Stirling Albion
2-0
Strathspey Thistle

Lochee United
1-1
BSC Glasgow

Annan Athletic
2-2
Brechin City

Formartine United
2-2
Gala Fairydean Rovers

Elgin City
3-1
Berwick Rangers

Spartans
0-2
Queen's Park

Rothes
1-3
Inverurie Loco Works

Clachnacuddin
0-7
Brora Rangers

Cowdenbeath
1-1
Broxburn Athletic

East Kilbride
3-1
Gretna 2008

Albion Rovers
1-1
Fort William

 
Slovan Bratislava
2-1
Pohronie

Žilina
1-1
Zemplín Michalovce

Nitra
1-2
Ružomberok

Sereď
2-1
Spartak Trnava

 
Mura
2-2
Triglav

Olimpija
6-0
Rudar

Celje
2-1
Domžale

 
Eibar
0-3
Barcelona

Atlético Madrid
1-1
Valencia

Getafe
2-0
Leganés

Mallorca
1-0
Real Madrid

 
Alcorcón
2-2
Almería

Ponferradina
1-1
Numancia

Elche
0-1
Sporting Gijón

Lugo
3-2
Huesca

Extremadura UD
0-3
Rayo Vallecano

 
Helsingborg
0-2
Häcken

Östersund
2-0
Sirius

 
GAIS
0-1
Varberg

Västerås SK
2-2
Mjällby

Brommapojkarna
2-1
Dalkurd

 
Slovan Liberec
2-2
Jablonec

Sigma Olomouc
1-3
České Budějovice

Zlín
0-2
Mladá Boleslav

Slavia Praha
3-1
Příbram

 
Antalyaspor
0-6
Gençlerbirliği

Trabzonspor
4-1
Gazişehir Gaziantep

İstanbul Başakşehir
2-1
Göztepe

Ankaragücü
0-0
Beşiktaş

 
RB Leipzig
1-1
Wolfsburg

Werder Bremen
1-1
Hertha BSC

Fortuna Düsseldorf
1-0
Mainz 05

Augsburg
2-2
Bayern München

Union Berlin
2-0
Freiburg

Borussia Dortmund
1-0
Borussia Mönchengladbach

 
Jahn Regensburg
1-0
Sandhausen

St. Pauli
0-1
Darmstadt 98

Wehen Wiesbaden
0-0
Heidenheim

 
Karpaty Lviv
0-0
FK Lviv

Zorya Luhansk
2-1
Desna

 
Mezőkövesd-Zsóry
0-0
Fehérvár

Puskás
4-2
Paksi SE

Kaposvári Rákóczi
0-2
Várda SE

Zalaegerszegi TE
0-1
Honvéd

Debrecen
2-1
Diósgyőr

Ferencvaros
1-0
Újpest

 
Slavia
0-1
Neman Grodno

BATE Borisov
1-1
Gomel

Dinamo Minsk
0-2
Vitebsk

 
Airbus UK
2-0
Newtown

Bala Town
1-1
Barry Town United

Cardiff MU
0-1
Connah's Quay

Penybont
2-3
The New Saints

 
Första omgången
Greenfield
3-1
Caersws

Llanrug United
Inst
Aberffraw

Llanberis
Inst
Porthmadog

Guilsfield
2-1
Brymbo

Coedpoeth United
0-5
Gresford Athletic

Holywell
2-3
Llandudno

Prestatyn Sports
2-3
Queens Park

Conwy Borough
1-2
Ruthin Town

Mynydd Isa
Inst
Llanfair United

Waterloo Rovers
1-8
Mold Alexandra

Bangor 1876
*3-3 f
Penycae

Information Bangor 1876 vidare efter 3-2 på straffar.

Blaenau Ffestiniog Amateure
0-2
Buckley Town

Nefyn United
0-2
Bangor City

Flint Town United
9-0
Four Crosses

Corwen
2-3
Colwyn Bay

Dyffryn Nantlle Vale
2-0
Rhydymwyn

Rhyl
2-0
Llangefni Town

Holyhead Hotspur
4-2
Montgomery Town

Llanrhaeadr
1-4
Prestatyn Town

Briton Ferry
2-2* f
Undy Athletic

Information Undy Athletic vidare efter 4-3 på straffar.

Llanelli Town
Inst
Cwmamman United

Croesyceiliog AFC
2-1
Abergavenny Town

Trefelin
2-2* f
Llanidloes Town

Information Llanidloes Town vidare efter 4-3 på straffar.

Garden Village
1-3
Goytre United

Cefn Cribwr
2-1 f
Tredegar Town

Pontypridd Town
3-1
Caerau (Ely)

Cwmbran Celtic
2-3 f
Pontardawe Town

Ammanford
4-1
Cardiff Draconians

Builth Wells
3-2
Ton Pentre

Haverfordwest County
5-0
Penlan Club

Aberbargoed Buds
3-1
Aberaeron

Afan Lido
3-1
Monmouth Town

Chepstow Town
3-2
Taff's Well

Penrhyncoch
2-1 f
Cardiff Corinthians

Swansea University
4-1
Caerleon

Abertillery Bluebirds
3-1
Penparcau

Llantwit Major
0-1
Llandrindod Wells

Chirk AAA
0-3
Llanefydd

FC Cwmaman
2-6
STM Sports

 
LASK
7-2
Mattersburg

Sturm Graz
1-1
Salzburg

Rheindorf Altach
1-4
Admira