ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 18 oktober 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

35

tävlingar

56

matcher

56

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Teuta Durrës
1-0
Flamurtari

 
Noah
3-1
Yerevan

 
Royal Excel Mouscron
0-1
Club Brugge

 
FK Sarajevo
2-0
Čelik

 
Vitosha Bistritsa
0-2
Cherno More

Dunav
0-2
Etar

 
AaB
1-0
OB

 
Cardiff City
1-1
Sheffield Wednesday

 
Lincoln City
0-0
Shrewsbury Town

Tranmere Rovers
1-1
Southend United

 
Nice
1-4
Paris Saint-Germain

 
Caen
0-0
Valenciennes

Troyes
2-1
Le Mans

Chambly
0-0
Sochaux

Grenoble Foot 38
0-0
Orléans

Ajaccio
0-0
Nancy-Lorraine

LB Châteauroux
0-1
Paris FC

Clermont Foot
0-1
Rodez

Chamois niortais
0-0
EA Guingamp

 
Cork City
1-0
Dundalk

St Patrick's Athletic
0-0
Bohemians

UCD
0-3
Shamrock Rovers

Finn Harps
1-0
Waterford

 
Cittadella
1-3
Cosenza

 
Dukagjini
1-0
Vushtrria

Feronikeli
1-2
Gjilani

Llapi
4-1
repça'89

 
Gorica
2-4
Dinamo Zagreb

 
Shkendija
0-1
Akademija Pandev

 
Mosta
1-0
Santa Lucia

Senglea Athletic
2-0
Sliema Wanderers

 
Larne
2-3
Glentoran

 
Zagłębie Lubin
0-1
Pogoń Szczecin

Wisła Kraków
1-2
Piast Gliwice

 
Tredje omgången
Cova Piedade
0-4
Benfica

 
Hermannstadt
0-0
Voluntari

Dinamo Bucureşti
2-0
Gaz Metan Mediaş

 
Akhmat Grozny
0-2
Lokomotiv Moscow

 
Čukarički
0-0
Vojvodina

Crvena Zvezda
3-1
Rad Beograd

 
Bonnyrigg Ros…
2-0
Buckie Thistle

Edinburgh City
3-1
Banks O' Dee

 
Granada
1-0
Osasuna

 
Cádiz
2-0
Las Palmas

 
AFC Eskilstuna
1-0
GIF Sundsvall

 
Frej
0-3
Halmstad

 
Galatasaray
3-2
Sivasspor

 
Eintracht Frankfurt
3-0
Bayer Leverkusen

 
Greuther Fürth
2-0
Dynamo Dresden

Erzgebirge Aue
4-3
1. FC Nürnberg

 
Shakhtar Dontesk
6-0
Kolos Kovalivka

 
FK Minsk
Inst
Tarpeda

 
Cefn Druids
3-1
Caernarfon Town

Carmarthen Town
0-0
Aberystwyth Town

 
Första omgången
Cambrian & Clydach
7-3
Ynyshir Albions