ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 12 oktober 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

13

tävlingar

51

matcher

51

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Georgien
0-0
Irland

Danmark
1-0
Schweiz

 
Gruppspel
Färöarna
0-3
Rumänien

Norge
1-1
Spanien

Malta
0-4
Sweden

 
Gruppspel
Bosnien-Hercegovina
4-1
Finland

Liechtenstein
1-1
Armenien

Italien
2-0
Grekland

 
Gruppspel
Saint Martin
3-0
Caymanöarna

Dominikanska republiken
3-0
St Lucia

Jamaica
2-0
Aruba

Montserrat
0-2
El Salvador

Anguilla
0-5
Guatemala

Barbados
1-0
Amerikanska Jungfruöarna

 
Guinea
0-1
Komorerna

Colombia
0-0
Chile

Tunisien
0-0
Kamerun

 
Blackpool
1-2
Rotherham United

Bristol Rovers
1-0
Milton Keynes Dons

Oxford United
3-0
Doncaster Rovers

Peterborough United
2-0
Lincoln City

Portsmouth
0-0
Gillingham

Rochdale
2-1
Accrington Stanley

Southend United
1-4
Wimbledon

 
Carlisle United
2-4
Crewe Alexandra

Crawley Town
2-1
Colchester United

Exeter City
1-0
Forest Green Rovers

Leyton Orient
3-1
Walsall

Macclesfield Town
2-1
Port Vale

Mansfield Town
6-1
Oldham Athletic

Morecambe
1-2
Bradford City

Salford City
1-0
Cambridge United

Scunthorpe United
3-0
Northampton Town

Stevenage
2-1
Grimsby Town

Swindon Town
1-1
Plymouth Argyle

 
Tredje omgången
Paide III
0-3 f
Nõmme Kalju

 
Palanga
0-4
Sūduva

 
Ballymena United
1-1
Crusaders

Cliftonville
1-0
Larne

Coleraine
3-0
Warrenpoint Town

Dungannon Swifts
1-4
Linfield

Glentoran
3-1
Carrick Rangers

 
Tredje omgången
Oravská Poruba
0-7
Slovan Bratislava

 
Girona
0-2
Elche

Almería
0-0
Lugo

Sporting Gijón
1-3
Alcorcón

Extremadura UD
1-1
Ponferradina

Málaga
1-2
Cádiz

 
Aberystwyth Town
2-2
Cardiff MU

Bala Town
2-1
Carmarthen Town

The New Saints
6-2
Airbus UK