ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 6 oktober 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

48

tävlingar

147

matcher

147

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kukësi
1-2
Vllaznia Shkodër

Laçi
0-0
Bylis

 
Atlètic Club d'Escaldes
1-3
Inter Club d'Escaldes

Carroi
0-3
Engordany

UE Santa Coloma
1-0
Sant Julià

Ordino
0-5
FC Santa Coloma

 
Noah
2-1
Gandzasar

 
Zira
1-1
Qəbələ

Qarabag
2-0
Sabah

 
Club Brugge
4-0
Gent

Royal Antwerp
2-2
Standard Liège

Genk
2-1
Royal Excel Mouscron

 
Mladost Doboj Kakanj
2-2
Velež

Borac Banja Luka
3-0
Željezničar

 
Arda
0-2
Dunav 2010

Ludogorets
2-0
Levski Sofia

 
Apollon
3-1
Olympiakos

 
Esbjerg
1-2
SønderjyskE

Brøndby
3-1
FC København

OB
3-0
Horsens

Randers
2-0
AGF

Silkeborg
1-2
Midtjylland

 
Arsenal
1-0
Bournemouth

Manchester City
0-2
Wolverhampton Wanderers

Southampton
1-4
Chelsea

Newcastle United
1-0
Manchester United

 
Paide
0-1
Nõmme Kalju

FCI Levadia
1-1
Tammeka

 
Mästerskapsserien
HJK
0-1
Inter Turku

KuPS
1-1
Honka

IFK Mariehamn
2-2
Ilves

 
Nedflyttningsserien
RoPS
1-0
SJK

Lahti
1-4
KPV

VPS
2-3
HIFK

 
Lille
2-2
Nîmes

Stade rennais
0-1
Stade Reims

Saint-Etienne
1-0
Olympique Lyonnais

 
Chikhura
2-1
WIT Georgia

Rustavi
0-3
Saburtalo

Dinamo Batumi
1-1
Dinamo Tbilisi

 
Volos
2-3
Atromitos

Asteras Tripolis
1-2
PAOK

OFI
4-1
Panionios

Aris
1-2
Olympiakos

 
Bnei Yehuda
0-1
Hapoel Kfar Saba

Hapoel Ra'anana
2-2
Hapoel Tel Aviv

Maccabi Netanya
0-3
Beitar Jerusalem

 
Fiorentina
1-0
Udinese

Atalanta
3-1
Lecce

Bologna
2-2
Lazio

Roma
1-1
Cagliari

Torino
0-0
Napoli

Internazionale
1-2
Juventus

 
Cremonese
0-2
Cittadella

Salernitana
1-1
Frosinone

Ascoli
0-2
Pescara

 
Ordabasy
1-1
Astana

 
Rijeka
1-1
Lokomotiva Zagreb

 
Hostert
2-0
Victoria Rosport

F91 Dudelange
4-0
Rodange

Racing
2-2
Fola Esch

Progrès Niederkorn
2-2
Mondorf-les-Bains

UT Pétange
2-2
UNA Strassen

Blue Boys Muhlenbach
1-1
Etzella Ettelbrück

 
Floriana
2-1
Tarxien Rainbows

Hamrun Spartans
0-2
Mosta

 
Speranţa Nisporeni
0-0
Zimbru

Codru Lozova
0-4
Sfîntul Gheorghe

Sheriff
2-0
Dinamo-Auto

Petrocub
1-1
Milsami

 
OFK Titograd
0-1
Iskra

 
ADO Den Haag
0-2
Ajax

Fortuna Sittard
4-2
Feyenoord

PSV
4-1
VVV

Willem II
1-1
AZ

 
Haugesund
2-1
Rosenborg

Ranheim
0-2
Sarpsborg 08

Tromsø
5-0
Kristiansund

Lillestrøm
0-0
Bodø / Glimt

Stabæk
0-0
Viking

Brann
0-0
Molde

 
ŁKS Łódź
4-1
Korona Kielce

Cracovia Kraków
1-1
Górnik Zabrze

Piast Gliwice
2-0
Legia Warszawa

 
Viitorul
3-1
CFR Cluj

 
Ural Sverdlovsk Oblast
1-3
Zenit Sankt-Petersburg

Lokomotiv Moskva
2-1
Arsenal Tula

CSKA Moskva
1-3
Rostov

Krasnodar
2-1
Spartak Moskva

 
Faetano
0-1
Pennarossa

Juvenes / Dogana
0-3
Murata

 
Sion
1-2
Lugano

St. Gallen
0-0
Basel

Zürich
0-4
Young Boys

 
Inđija
0-2
Mladost Lučani

Napredak
0-1
Crvena Zvezda

Partizan
1-2
Voždovac

 
Livingston
2-0
Celtic

Rangers
5-0
Hamilton Academical

 
Trenčín
2-2
Zlaté Moravce

Ružomberok
1-1
Slovan Bratislava

 
Triglav
2-3
Olimpija

Rudar
1-2
Aluminij

 
Mallorca
2-0
Espanyol

Celta de Vigo
1-0
Athletic Club

Real Valladolid
0-0
Atletico Madrid

Real Sociedad
1-2
Getafe

Barcelona
4-0
Sevilla

 
Fuenlabrada
2-0
Sporting Gijón

Real Oviedo
1-1
Numancia

Real Zaragoza
0-2
Cádiz

Deportivo La Coruña
0-0
Almería

Huesca
2-0
Málaga

Racing Santander
0-3
Girona

 
Kalmar FF
0-0
AFC Eskilstuna

Djurgården
1-2
Hammarby

Häcken
1-1
Östersund

Elfsborg
4-0
Falkenberg

Malmö FF
1-0
IFK Göteborg

 
Halmstad
3-0
Norrby

Dalkurd
1-1
Frej

Syrianska
1-0
Örgryte

Jönköpings Södra
1-2
GAIS

Trelleborg
2-2
Brage

 
Mladá Boleslav
2-1
Viktoria Plzen

České Budějovice
3-2
Bohemians 1905

Jablonec
0-2
Slavia Praha

 
Sivasspor
3-1
Ankaragücü

Beşiktaş
2-0
Alanyaspor

Gazişehir Gaziantep
1-2
İstanbul Başakşehir

Rizespor
1-2
Trabzonspor

 
Borussia Mönchengladbach
5-1
Augsburg

Wolfsburg
1-0
Union Berlin

Eintracht Frankfurt
2-2
Werder Bremen

 
1. FC Nürnberg
1-1
St. Pauli

Heidenheim
2-3
Bochum

Holstein Kiel
1-2
Jahn Regensburg

 
Dnipro-1
0-2
Shakhtar Donetsk

Kolos Kovalivka
0-4
Dynamo Kyiv

Oleksandria
2-1
Karpaty Lviv

 
Honvéd
0-0
Ferencvaros

 
Isloch
1-1
Dinamo Minsk

Energetyk-BDU
2-0
Vitebsk

Gomel
0-0
Dnyapro

 
Wolfsberger AC
4-0
St. Pölten

Hartberg
1-2
LASK

Austria Wien
1-0
Sturm Graz