ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 5 oktober 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

61

tävlingar

253

matcher

253

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Malaysia
6-0
Sri Lanka

Jordanien
0-0
Singapore

 
Skënderbeu Korçë
2-0
Luftëtari Gjirokastër

Partizani Tirana
1-1
Teuta Durrës

Flamurtari
2-2
Tirana

 
Lori
2-2
Pyunik

Ararat-Armenia
2-0
Alashkert

Urartu
2-2
Shirak

 
Sumqayıt
0-0
Keşlə

Neftçi
2-1
Səbail

 
Eupen
0-2
Mechelen

Zulte-Waregem
6-0
Cercle Brugge

Waasland-Beveren
3-1
Oostende

Kortrijk
4-0
Sint-Truiden

 
Tuzla City
3-0
Zvijezda 09

Čelik
2-0
Široki Brijeg

Radnik Bijeljina
3-2
Sloboda Tuzla

Zrinjski
0-0
Sarajevo

 
Botev Vratsa
3-0
Botev Plovdiv

Etar
0-5
Lokomotiv Plovdiv

CSKA Sofia
4-0
Vitosha Bistritsa

 
Pafos
2-1
Omonia

Doxa
1-3
Enosis

Nea Salamis
3-2
AEL

APOEL
Inst
Anorthosis

 
Hobro
0-2
AaB

 
Brighton & Hove Albion
3-0
Tottenham Hotspur

Burnley
1-0
Everton

Liverpool
2-1
Leicester City

Norwich City
1-5
Aston Villa

Watford
0-0
Sheffield United

West Ham United
1-2
Crystal Palace

 
Fulham
2-2
Charlton Athletic

Bristol City
1-0
Reading

Derby County
2-0
Luton Town

Huddersfield Town
3-0
Hull City

Millwall
2-1
Leeds United

Nottingham Forest
1-0
Brentford

Preston North End
5-1
Barnsley

Queens Park Rangers
4-2
Blackburn Rovers

Sheffield Wednesday
1-0
Wigan Athletic

Swansea City
1-2
Stoke City

West Bromwich Albion
4-2
Cardiff City

 
Wimbledon
3-2
Rochdale

Accrington Stanley
2-2
Oxford United

Doncaster Rovers
1-2
Portsmouth

Fleetwood Town
0-1
Ipswich Town

Gillingham
3-1
Southend United

Lincoln City
2-0
Sunderland

Milton Keynes Dons
0-3
Burton Albion

Rotherham United
4-0
Coventry City

Tranmere Rovers
0-1
Shrewsbury Town

Wycombe Wanderers
3-3
Peterborough United

 
Bradford City
2-1
Swindon Town

Cambridge United
2-2
Macclesfield Town

Colchester United
3-1
Stevenage

Crewe Alexandra
1-1
Exeter City

Forest Green Rovers
3-1
Crawley Town

Grimsby Town
0-1
Mansfield Town

Newport County
1-0
Carlisle United

Northampton Town
0-1
Leyton Orient

Oldham Athletic
1-1
Cheltenham Town

Plymouth Argyle
2-2
Scunthorpe United

Port Vale
3-1
Morecambe

Walsall
0-3
Salford City

 
Tredje kvalomgången
Ashton United (7)
2-6
Spennymoor Town (6)

Halesowen Town (8)
0-2
Altrincham (6)

Hednesford Town (7)
4-1
Blyth Spartans (6)

Nantwich Town (7)
1-0
Morpeth Town (7)

Peterborough Sports (7)
1-0
Guiseley (6)

Leek Town (8)
0-2
Kings Lynn Town (6)

Whitby Town (7)
1-1
Gloucester City (6)

Kidsgrove Athletic (8)
0-2
Gateshead (6)

Stourbridge (7)
2-1
Stafford Rangers (7)

Belper Town (8)
2-1
Rushall Olympic (7)

Buxton (7)
1-2
York City (6)

Tamworth (7)
0-0
Hereford (6)

Dunston (8)
2-3
Colne (8)

Farsley Celtic (6)
0-5
Southport (6)

Leamington (6)
0-2
Darlington (6)

Sutton Coldfield Town (8)
0-1
Boston United (6)

Brackley Town (6)
2-0
Warrington Town (7)

Oxford City (6)
2-0
Hampton & Richmond Borough (6)

Lowestoft Town (7)
1-2
Carshalton Athletic (7)

Dulwich Hamlet (6)
3-0
Eastbourne Borough (6)

Canvey Island (8)
1-1
Bowers & Pitsea (7)

Bristol Manor Farm (8)
0-0
Wealdstone (6)

Kingstonian (7)
1-1
Weston-super-Mare (7)

Haringey Borough (7)
1-0
Cray Wanderers (7)

Welling United (6)
4-1
Tavistock (9)

Maldon & Tiptree (8)
6-1
Chertsey Town (8)

Chippenham Town (6)
3-3
Slough Town (6)

Salisbury (7)
2-4
Margate (7)

Abbey Rangers (9)
0-2
Whyteleafe (8)

Kings Langley (7)
3-0
Corinthian-Casuals (7)

Ware (8)
1-2
Potters Bar Town (7)

Hayes & Yeading United (7)
5-4
Hendon (7)

Royston Town (7)
2-1
Beaconsfield Town (7)

Tooting & Mitcham United (8)
0-2
Poole Town (7)

Havant & Waterlooville (6)
3-0
Hadley (9)

Billericay Town (6)
4-2
Bath City (6)

Blackfield & Langley (7)
1-4
Dartford (6)

Weymouth (6)
4-1
St Albans City (6)

Chichester City (8)
1-0
Enfield Town (7)

Maidstone United (6)
2-1
Hitchin Town (7)

 
Kuressaare
4-1
Tulevik

Maardu
2-2
Tallinna Kalev

Flora
1-0
Trans

 
Paris Saint-Germain
4-0
Angers

Dijon
1-0
Strasbourg

Montpellier-Herault
3-1
Monaco

Toulouse
1-3
Girondins Bordeaux

Stade brestois 29
2-0
Metz

Nantes
1-0
Nice

 
Auxerre
2-0
Le Havre

 
Skála
5-1
TB

HB
0-2
NSÍ

EB/Streymur
0-4
B36

Víkingur
Inst

ÍF
4-6
AB

 
Sioni
0-4
Dila

Lokomotivi Tbilisi
2-0
Torpedo Kutaisi

 
Mons Calpe
0-2
Europa Point

 
Panathinaikos
0-1
Xanthi

AEL
0-0
AEK

 
Sligo Rovers
0-0
Shamrock Rovers

 
Maccabi Tel Aviv
0-0
Hapoel Hadera

Sektzia Nes Tziona
0-3
Maccabi Haifa

Hapoel Haifa
0-3
Hapoel Be'er Sheva

 
SPAL
1-0
Parma

Hellas Verona
2-0
Sampdoria

Genoa
1-2
Milan

 
Cosenza
1-1
Venezia

Crotone
3-1
Virtus Entella

Livorno
3-4
Chievo

Pordenone
2-0
Empoli

Spezia
0-1
Benevento

Trapani
1-2
Juve Stabia

 
Zhetysu
2-1
Irtysh

Okzhetpes
2-3
Taraz

Kairat
6-0
Aktobe

 
Llapi
2-4
Ferizaj

 
Hajduk Split
2-0
Varaždin

Dinamo Zagreb
1-0
Slaven Koprivnica

Osijek
2-1
Gorica

 
Liepāja
2-1
Metta/LU

Jelgava
5-2
Spartaks Jūrmala

BFC Daugavpils
1-1
Ventspils

Valmiera/BSS
1-3
Rīgas FS

 
Kauno Žalgiris
1-2
Žalgiris

Atlantas
2-1
Riteriai

Stumbras
Inst
Palanga

Sūduva
3-1
Panevėžys

 
Jeunesse d'Esch
1-1
Differdange 03

 
Shkendija
0-0
Vardar

Makedonija GjP
0-0
Shkupi

Borec
3-2
Struga

Akademija Pandev
2-0
Sileks

 
Santa Lucia
0-0
Senglea Athletic

Balzan
1-0
Gudja United

Hibernians
0-1
Birkirkara

Sliema Wanderers
0-1
Sirens

 
Sutjeska
2-1
Zeta

Grbalj
2-2
Rudar

Budućnost
1-9
Podgorica

Petrovac
2-1
Kom

 
Heracles
2-0
Emmen

Sparta Rotterdam
2-1
Twente

Vitesse
2-1
Utrecht

Heerenveen
1-0
PEC Zwolle

 
Carrick Rangers
1-4
Coleraine

Institute
1-1
Ballymena United

Warrenpoint Town
4-3
Dungannon Swifts

 
Odd
1-1
Vålerenga

 
Pogoń Szczecin
1-2
Raków Częstochowa

Lech Poznań
4-0
Wisła Kraków

Lechia Gdańsk
1-2
Zagłębie Lubin

 
Desportivo Aves
0-1
Tondela

 
Tredje omgången, gruppspel
Sporting Covilhã
1-1
Vitória Setúbal

Paços de Ferreira
1-1
Marítimo

Portimonense
1-1
Rio Ave

 
Gaz Metan Mediaş
2-1
Academica Clinceni

FCSB
1-1
Dinamo Bucureşti

 
Ufa
0-1
Akhmat Grozny

Orenburg
2-0
Dinamo Moscow

Rubin Kazan
2-1
Tambov

Sochi
0-2
Krylya Sovetov

 
Folgore
2-2
Domagnano

Tre Fiori
1-2
La Fiorita

Virtus
0-1
Cailungo

 
Neuchâtel Xamax
2-2
Servette

Thun
0-2
Luzern

 
Čukarički
2-0
Javor Ivanjica

Mačva Šabac
0-1
Radnički Niš

Rad Beograd
1-1
Proleter Novi Sad

Radnik Surdulica
1-0
Bačka Topola

 
Aberdeen
1-1
Hibernian

Hearts
0-1
Kilmarnock

Motherwell
2-0
St. Mirren

Ross County
2-2
St. Johnstone

 
Spartak Trnava
1-2
DAC Dunajska Stredá

Žilina
1-0
Sereď

Nitra
1-4
Senica

Pohronie
2-2
Zemplín Michalovce

 
Bravo
2-2
Celje

Domžale
1-0
Tabor Sežana

Maribor
0-0
Mura

 
Leganes
1-2
Levante

Real Madrid
4-2
Granada

Valencia
2-1
Deportivo Alavés

Osasuna
2-1
Villarreal

 
Lugo
0-2
Las Palmas

Elche
1-1
Rayo Vallecano

Ponferradina
2-0
Mirandés

Tenerife
1-2
Extremadura UD

 
GIF Sundsvall
4-4
IFK Norrköping

AIK
2-0
Örebro

Sirius
2-1
Helsingborg

 
Varberg
4-0
Västerås SK

Mjällby
3-2
Öster

Degerfors
2-1
Brommapojkarna

 
Opava
0-1
Teplice

Baník Ostrava
4-0
Zlín

Příbram
0-0
Sigma Olomouc

Sparta Praha
4-0
Karviná

 
Kasımpaşa
1-4
Konyaspor

Göztepe
4-0
Kayserispor

Gençlerbirliği
0-0
Galatasaray

 
Bayern München
1-2
1899 Hoffenheim

Bayer Leverkusen
1-1
RB Leipzig

Freiburg
2-2
Borussia Dortmund

Paderborn
1-2
Mainz 05

Schalke 04
1-1
1. FC Köln

 
Hamburger SV
2-0
Greuther Fürth

Dynamo Dresden
0-2
Hannover 96

Sandhausen
2-2
Erzgebirge Aue

 
Vorskla Poltava
1-1
Mariupol

Desna
1-0
Olimpik Donetsk

FK Lviv
0-0
Zorya Luhansk

 
Újpest
1-2
Mezőkövesd-Zsóry

Várda SE
3-3
Zalaegerszegi TE

Paksi SE
2-1
Kaposvári Rákóczi

Diósgyőr
1-1
Puskás

Fehérvár
2-1
Debrecen

 
Slutsk
0-3
BATE Borisov

Shakhtyor Soligorsk
3-0
Torpedo BelAZ

Neman Grodno
0-1
Dinamo Brest

 
Airbus UK
1-1
Cardiff MU

Carmarthen Town
1-2
Connah's Quay

Newtown
2-3
Barry Town United

 
Salzburg
6-0
Rheindorf Altach

Mattersburg
2-3
Rapid Wien

Admira
3-1
Swarovski Tirol