ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 2 oktober 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

17

tävlingar

60

matcher

60

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Genk
0-0
Napoli

Slavia Praha
0-2
Borussia Dortmund

Liverpool
4-3
Salzburg

Zenit Sankt-Petersburg
3-1
Benfica

RB Leipzig
0-2
Olympique lyonnais

Barcelona
2-1
Internazionale

Valencia
0-3
Ajax

Lille
1-2
Chelsea

 
Mexiko
2-0
Trinidad och Tobago

 
Första omgången, match 2:2
Teuta Durrës
6-2
Tërbuni Pukë

Information Teuta Durrës vidare med sammanlagt 8-2.

Flamurtari
5-0
Veleçiku Koplik

Information Flamurtari vidare med sammanlagt 7-3.

Tirana
4-0
Shënkolli

Information Tirana vidare med sammanlagt 4-0.

Kastrioti Krujë
1-0
Iliria Fushë-Krujë

Information Kastrioti Krujë vidare med sammanlagt 2-2 och fler mål på bortaplan.

Vllaznia Shkodër
2-0
Burreli

Information Vllaznia Shkodër vidare med sammanlagt 3-0.

Dinamo Tirana
0-1
Erzeni Shijak

Information Erzeni Shijak vidare med sammanlagt 4-0.

Besëlidhja Lezhë
1-0
Korabi Peshkopi

Information Besëlidhja Lezhë vidare med sammanlagt 2-2 och fler mål på bortaplan.

Skënderbeu Korçë
0-2
Devolli

Information Skënderbeu Korçë vidare med sammanlagt 4-3.

Laçi
4-0
Elbasani

Information Laçi vidare med sammanlagt 4-0.

Bylis
1-2
Pogradeci

Information Bylis vidare med sammanlagt 5-2.

Besa Kavajë
2-0
Egnatia Rrogozhinë

Information Besa Kavajë vidare med sammanlagt 3-0.

Oriku
0-2
Lushnja

Information Lushnja vidare med sammanlagt 4-1.

Kamza
0-3
Apolonia Fier

Information Apolonia Fier vidare med sammanlagt 6-0.

 
Andra omgången
Zrinjski
2-0
Sloboda Tuzla

Olimpik Sarajevo
3-0
TOŠK Tešanj

Ljubić Prnjavor
0-2
GOŠK Gabela

Zvijezda 09
0-6
Borac Banja Luka

Tuzla City
1-0
Velež

Rudar Prijedor
*
Rudar Kakanj

Information Rudar Kakanj vidare efter 5-4 på straffar.

Željezničar
6-1
Mladost Doboj …

Široki Brijeg
3-2
Sarajevo

 
Anorthosis
3-1
Apollon

 
Tredje omgången
HIK
0-1
Silkeborg

 
Barnsley
2-2
Derby County

Brentford
1-1
Bristol City

Cardiff City
3-0
Queens Park Rangers

Charlton Athletic
1-2
Swansea City

Luton Town
1-1
Millwall

 
Dinamo Tbilisi
2-1
Saburtalo

 
Fjärde omgången
Ialysos
1-0
Kerkyra

Aetos Orfani
0-1
Apollon Larissa

Aspropyrgos Enosis
0-2
PAS Giannina

 
Andra omgången
Aiolikos
2-0
Korinthos

 
Feronikeli
1-2
Llapi

Dukagjini
1-0
Trepça'89

Ferizaj
1-2
Ballkani

 
Sūduva
5-0
Palanga

 
Andra omgången, match 1:2
Grbalj
3-1
Iskra

Ibar
0-0
Zeta

Sutjeska
4-0
Lovćen

Petnjica
0-3
Podgorica

Rudar
0-0
Budućnost

Petrovac
2-0
Drezga

Bokelj
1-2
OFK Titograd

 
Fjärde omgången
Malženice
0-0* f
Senica

Information Senica vidare efter 4-1 på straffar.

 
Cádiz
1-0
Huesca

Mirandés
1-1
Lugo

Ponferradina
0-2
Las Palmas

Tenerife
0-1
Real Oviedo

 
Tredje omgången
Chlumec nad Cidlinou
2-1
Bohemians 1905

 
Fjärde omgången
Rukh Vynnyky
0-1
Mariupol