ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 22 september 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

52

tävlingar

177

matcher

0

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Vllaznia Shkodër
16 : 00
Luftëtari Gjirokastër

Flamurtari
16 : 00
Laçi

 
UE Santa Coloma
12 : 00
FC Santa Coloma

Sant Julià
14 : 00
Inter Club d'Escaldes

Atlètic Club d…
16 : 00
Engordany

Carroi
18 : 00
Ordino

 
Lori
14 : 00
Ararat

Pyunik
15 : 00
Noah

 
Neftçi
16 : 30
Keşlə

 
Standard Liège
14 : 30
Eupen

Club Brugge
18 : 00
Anderlecht

Zulte-Waregem
20 : 00
Gent

 
Zvijezda 09
16 : 30
Velež

Zrinjski
19 : 30
Čelik

 
Lokomotiv Plovdiv
16 : 45
Beroe

Ludogorets
19 : 15
Arda

 
Anorthosis
17 : 00
Pafos

Ethnikos Achna
18 : 00
Nea Salamis

 
Crystal Palace
15 : 00
Wolverhampton Wanderers

West Ham United
15 : 00
Manchester United

Arsenal
17 : 30
Aston Villa

Chelsea
17 : 30
Liverpool

 
Reading
16 : 00
Blackburn Rovers

Sheffield Wednesday
16 : 00
Fulham

Wigan Athletic
16 : 00
Charlton Athletic

West Bromwich Albion
13 : 00
Huddersfield Town

 
Andra kvalomgången
Kingstonian (7)
16 : 00
Grays Athletic (8)

Cray Wanderers (7)
16 : 00
Soham Town Rangers (8)

Biggleswade (8)
16 : 00
Chertsey Town (8)

 
Kuressaare
12 : 00
Maardu

Tammeka
14 : 00
Flora

 
Mästerskapsserien
IFK Mariehamn
17 : 30
KuPS

Ilves
17 : 30
Inter Turku

 
Stade rennais
15 : 00
Lille

Angers
17 : 00
Saint-Etienne

Olympique Lyonnais
21 : 00
Paris Saint-Germain

 
TB
15:30
NSÍ

B36
16:00
ÍF

AB
18:00

 
Europa Point
16 : 00
Glacis United

Mons Calpe
18 : 15
Lions Gibraltar

 
AEL
14:00
Xanthi

PAOK
17:30
Aris

Lamia
18:30
Panionios

Panathinaikos
19:30
Olympiakos

 
Hapoel Ra'anana
18 : 00
Ashdod

Hapoel Haifa
19 : 15
Hapoel Hadera

 
Sassuolo
12 : 30
SPAL

Bologna
15 : 00
Roma

Lecce
15 : 00
Napoli

Sampdoria
15 : 00
Torino

Atalanta
18 : 00
Fiorentina

Lazio
20 : 45
Parma

 
Trapani
21 : 00
Salernitana

 
Zhetysu
12 : 00
Astana

Shakhter Karagandy
12 : 00
Tobol

Ordabasy
14 : 00
Aktobe

 
Drita
15 : 00
Trepça'89

Dukagjini
15 : 00
Feronikeli

Prishtina
20 : 00
Gjilani

 
Hajduk Split
16 : 30
Inter Zaprešić

Istra 1961
19 : 00
Rijeka

 
Metta/LU
15 : 00
Ventspils

Valmiera/BSS
17 : 00
Riga

 
Andra omgången
Pratzerthal-Redange
16 : 00
Jeunesse Junglinster

Green Boys
16 : 00
Esch

URB
16 : 00
Progrès Niederkorn

Berdenia Berbourg
16 : 00
Wiltz

Minerva Lintgen
16 : 00
Jeunesse Canach

Avenir Beggen
16 : 00
Etzella Ettelbrück

The Belval Belvaux
16 : 00
Swift Hesperange

Koeppchen
16 : 00
UN Käerjéng

Vinesca Ehnen
16 : 00
UT Pétange

Grevenmacher
16 : 00
Fola Esch

Noertzange
16 : 00
Jeunesse d'Esch

Munsbach
16 : 00
Blue Boys Muhlenbach

Steinfort
16 : 00
Yellow Boys Weiler

SC Ell
16 : 00
Mondercange

Tricolore Gasperich
16 : 00
Rodange

Bastendorf
16 : 00
Rumelange

Luxembourg-Porto
16 : 00
Racing

Résidence Walferdange
16 : 00
RM Hamm Benfica

Jeunesse Schieren
16 : 00
Union Mertert

Minière Lasauvage
16 : 00
Victoria Rosport

Red Boys Aspelt
16 : 00
UNA Strassen

Red Black Egalité
16 : 00
Hostert

Red Star Merl-Belair
16 : 00
Mondorf-les-Bains

Sandweiler
16 : 00
Mamer

Schengen
16 : 00
Blô-Weiss Medernach

Kehlen
16 : 00
Sanem

Rupensia Lusitanos
16 : 00
Blo Weiss Itzig

Bettembourg
16 : 00
Union Kayl-Tétange

Norden
16 : 00
Alisontia Steinsel

Daring Echternach
16 : 00
F91 Dudelange

Berdorf Consdorf
18 : 30
Lorentzweiler

 
Akademija Pandev
15 : 30
Shkupi

Vardar
15 : 30
Sileks

Shkendija
15 : 30
Struga

Makedonija GjP
15 : 30
Renova

Borec
15 : 30
Rabotnički

 
Santa Lucia
18 : 00
Tarxien Rainbows

Floriana
20 : 00
Gzira United

 
OFK Titograd
15 : 00
Zeta

Sutjeska
15 : 00
Grbalj

Iskra
15 : 00
Budućnost

Rudar
15 : 00
Petrovac

Podgorica
15 : 00
Kom

 
Heerenveen
12 : 15
Utrecht

Emmen
14 : 30
Feyenoord

ADO Den Haag
16 : 45
AZ

PSV
16 : 45
Ajax

 
Vålerenga
18 : 00
Viking

Ranheim
18 : 00
Bodø / Glimt

Odd
18 : 00
Sarpsborg 08

Tromsø
18 : 00
Strømsgodset

Lillestrøm
18 : 00
Kristiansund

Mjøndalen
20 : 00
Rosenborg

 
Wisła Płock
12 : 30
Wisła Kraków

Pogoń Szczecin
15 : 00
Górnik Zabrze

Cracovia Kraków
17 : 30
Legia Warszawa

 
Gil Vicente
16:30
Boavista

Tondela
19:00
Vitoria Guimaraes

Vitória Setúbal
19:00
Portimonense

Porto
21:30
Santa Clara

 
Botoşani
16:30
Chindia Târgovişte

FCSB
19:30
CFR Cluj

 
Orenburg
10 : 30
Lokomotiv Moskva

Dinamo Moscow
13 : 00
Sochi

Arsenal Tula
15 : 30
Ural Sverdlovsk Oblast

CSKA Moskva
18 : 00
FK Krasnodar

 
Partizan
18:00
Crvena Zvezda

 
St. Johnstone
13 : 15
Rangers

Celtic
14 : 00
Kilmarnock

Hibernian
16 : 00
Hearts

 
Trenčín
18 : 00
Slovan Bratislava

 
Rudar
14 : 00
Domžale

Triglav
16 : 00
Maribor

Mura
18 : 00
Celje

Olimpija
20 : 15
Bravo

 
Espanyol
14:00
Real Sociedad

Valencia
16:00
Leganés

Athletic Club
18:30
Deportivo Alavés

Osasuna
21:00
Real Betis

Sevilla
21:00
Real Madrid

 
Ponferradina
12 : 00
Real Oviedo

Girona
16 : 00
Las Palmas

Numancia
18 : 00
Elche

Sporting Gijón
18 : 00
Racing Santander

Extremadura UD
20 : 00
Huesca

Tenerife
20 : 00
Fuenlabrada

 
Hammarby
15 : 00
AIK

Helsingborg
17 : 30
AFC Eskilstuna

Elfsborg
17 : 30
Malmö FF

 
Västerås SK
15 : 00
Degerfors

Mjällby
15 : 00
Brommapojkarna

Halmstad
17 : 30
Trelleborg

 
Mladá Boleslav
15 : 30
Baník Ostrava

Sparta Praha
18 : 00
Slavia Praha

 
Rizespor
13 : 00
Gazişehir Gaziantep

Gençlerbirliği
15 : 30
Alanyaspor

Yeni Malatyaspor
18 : 00
Galatasaray

 
Borussia Mönchengladbach
15 : 30
Fortuna Düsseldorf

Eintracht Frankfurt
18 : 00
Borussia Dortmund

 
Hamburger SV
13 : 30
Erzgebirge Aue

Dynamo Dresden
13 : 30
Jahn Regensburg

Osnabrück
13 : 30
St. Pauli

 
Desna
13 : 00
Shakhtar Donetsk

Vorskla Poltava
16 : 00
Dynamo Kyiv

Kolos Kovalivka
18 : 30
Oleksandria

 
Zalaegerszegi TE
17 : 00
Ferencvaros

 
Tarpeda
Inst
BATE Borisov

Gomel
16 : 00
Dinamo Minsk

 
Barry Town United
15 : 30
Cefn Druids

 
Austria Wien
14 : 30
Rheindorf Altach

Hartberg
14 : 30
Wolfsberger AC

LASK
17 : 00
Salzburg