ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 21 september 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

53

tävlingar

284

matcher

0

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Skënderbeu Korçë
16 : 00
Teuta Durrës

Kukësi
16 : 00
Tirana

Partizani Tirana
16 : 00
Bylis

 
Yerevan
14 : 00
Urartu

Shirak
14 : 00
Ararat-Armenia

Alashkert
14 : 00
Gandzasar

 
Sumqayıt
15 : 30
Sabah

Səbail
17 : 45
Qəbələ

 
Sporting Charleroi
18 : 00
Sint-Truiden

Royal Antwerp
20 : 00
Cercle Brugge

Waasland-Beveren
20 : 00
Royal Excel Mouscron

Genk
20 : 30
Oostende

 
Mladost Doboj Kakanj
16 : 30
Sloboda Tuzla

Tuzla City
16 : 30
Sarajevo

Borac Banja Luka
19 : 30
Široki Brijeg

Željezničar
19 : 30
Radnik Bijeljina

 
Botev Vratsa
16 : 30
Dunav 2010

Slavia Sofia
19 : 00
Levski Sofia

 
Omonia
17 : 00
Apollon

AEL
19 : 00
Doxa

 
Hobro
12 : 00
SønderjyskE

Nordsjælland
14 : 00
AaB

Silkeborg
14 : 00
Lyngby

Esbjerg
16 : 00
Brøndby

FC København
18 : 00
Midtjylland

 
Leicester City
13 : 30
Tottenham Hotspur

Burnley
16 : 00
Norwich City

Everton
16 : 00
Sheffield United

Manchester City
16 : 00
Watford

Newcastle United
18 : 30
Brighton & Hove Albion

 
Leeds United
13 : 30
Derby County

Birmingham City
16 : 00
Preston North End

Brentford
16 : 00
Stoke City

Bristol City
16 : 00
Swansea City

Cardiff City
16 : 00
Middlesbrough

Luton Town
16 : 00
Hull City

Millwall
16 : 00
Queens Park Rangers

Nottingham Forest
16 : 00
Barnsley

 
Wimbledon
16 : 00
Bristol Rovers

Accrington Stanley
16 : 00
Blackpool

Bolton Wanderers
16 : 00
Sunderland

Doncaster Rovers
16 : 00
Peterborough United

Fleetwood Town
16 : 00
Rochdale

Gillingham
16 : 00
Ipswich Town

Lincoln City
16 : 00
Oxford United

Milton Keynes Dons
16 : 00
Southend United

Rotherham United
16 : 00
Shrewsbury Town

Tranmere Rovers
16 : 00
Burton Albion

Wycombe Wanderers
16 : 00
Portsmouth

 
Bradford City
16 : 00
Carlisle United

Cambridge United
16 : 00
Swindon Town

Colchester United
16 : 00
Leyton Orient

Crewe Alexandra
16 : 00
Salford City

Forest Green Rovers
16 : 00
Stevenage

Grimsby Town
16 : 00
Macclesfield Town

Newport County
16 : 00
Exeter City

Northampton Town
16 : 00
Crawley Town

Oldham Athletic
16 : 00
Morecambe

Plymouth Argyle
16 : 00
Cheltenham Town

Port Vale
16 : 00
Mansfield Town

Walsall
16 : 00
Scunthorpe United

 
Andra kvalomgången
Marine (8)
16 : 00
Dunston (8)

Southport (6)
16 : 00
Scarborough Athletic (7)

Chester (6)
16 : 00
Altrincham (6)

Curzon Ashton (6)
16 : 00
Blyth Spartans (6)

Bradford (Park Avenue) (6)
16 : 00
Morpeth Town (7)

Irlam (9)
16 : 00
York City (6)

Ashton United (7)
16 : 00
Pontefract Collieries (8)

Colne (8)
16 : 00
Ossett United (8)

1874 Northwich (9)
16 : 00
Whitby Town (7)

FC United of Manchester (7)
16 : 00
Warrington Town (7)

Trafford (8)
16 : 00
Darlington (6)

Gateshead (6)
16 : 00
Ramsbottom United (8)

Guiseley (6)
16 : 00
Stockton Town (9)

Lancaster City (7)
16 : 00
Spennymoor Town (6)

Runcorn Town (9)
16 : 00
Farsley Celtic (6)

Alfreton Town (6)
16 : 00
Kings Lynn Town (6)

Stamford (8)
16 : 00
Boston United (6)

Leamington (6)
16 : 00
Chasetown (8)

Kettering Town (6)
16 : 00
Sutton Coldfield Town (8)

Belper Town (8)
16 : 00
Witton Albion (7)

Loughborough Dynamo (8)
16 : 00
Tamworth (7)

AFC Telford United (6)
16 : 00
Nantwich Town (7)

Rushall Olympic (7)
16 : 00
Gainsborough Trinity (7)

Halesowen Town (8)
16 : 00
Stratford Town (7)

Boston Town (9)
16 : 00
Leek Town (8)

Buxton (7)
16 : 00
Corby Town (8)

Matlock Town (7)
16 : 00
Kidsgrove Athletic (8)

Hednesford Town (7)
16 : 00
Barwell (7)

Kidderminster Harriers (6)
16 : 00
Stafford Rangers (7)

Coalville Town (7)
16 : 00
Stourbridge (7)

Beaconsfield Town (7)
16 : 00
Hemel Hempstead Town (6)

Corinthian-Casuals (7)
16 : 00
Chelmsford City (6)

Walthamstow (9)
16 : 00
Abbey Rangers (9)

Balham (9)
16 : 00
Royston Town (7)

Tonbridge Angels (6)
16 : 00
Eastbourne Borough (6)

Margate (7)
16 : 00
Concord Rangers (6)

Hendon (7)
16 : 00
Deeping Rangers (9)

St Ives Town (7)
16 : 00
Canvey Island (8)

Maidstone United (6)
16 : 00
Cheshunt (7)

Potters Bar Town (7)
16 : 00
Hornchurch (7)

Bishop's Stortford (7)
16 : 00
Peterborough Sports (7)

Dulwich Hamlet (6)
16 : 00
Bognor Regis Town (7)

Flackwell Heath (9)
16 : 00
Slough Town (6)

Billericay Town (6)
16 : 00
Basildon United (8)

Tooting & Mitcham United (8)
16 : 00
Dorking Wanderers (6)

Hadley (9)
16 : 00
Ramsgate (8)

Lewes (7)
16 : 00
Bowers & Pitsea (7)

Harrow Borough (7)
16 : 00
Carshalton Athletic (7)

Biggleswade Town (7)
16 : 00
Ware (8)

Badshot Lea (9)
16 : 00
Hayes & Yeading United (7)

Lowestoft Town (7)
16 : 00
Needham Market (7)

Barton Rovers (8)
16 : 00
Hitchin Town (7)

Enfield Town (7)
16 : 00
Braintree Town (6)

Maldon & Tiptree (8)
16 : 00
Wingate & Finchley (7)

Moneyfields (8)
16 : 00
Whyteleafe (8)

Hartley Wintney (7)
16 : 00
Chichester City (8)

Horsham (7)
16 : 00
Dartford (6)

St Albans City (6)
16 : 00
Worthing (7)

Kings Langley (7)
16 : 00
Folkestone Invicta (7)

Haringey Borough (7)
16 : 00
Staines Town (8)

Farnborough (7)
16 : 00
Wealdstone (6)

Welling United (6)
16 : 00
Chipstead (8)

Chesham United (7)
16 : 00
Hampton & Richmond Borough (6)

Weston-super-Mare (7)
16 : 00
Merthyr Town (7)

Sholing (8)
16 : 00
Weymouth (6)

Hereford (6)
16 : 00
Truro City (7)

Portland United (9)
16 : 00
Salisbury (7)

Havant & Waterlooville (6)
16 : 00
Taunton Town (7)

Cirencester Town (8)
16 : 00
Chippenham Town (6)

Tavistock (9)
16 : 00
Highworth Town (8)

Tiverton Town (7)
16 : 00
Bristol Manor Farm (8)

Poole Town (7)
16 : 00
Hungerford Town (6)

Swindon Supermarine (7)
16 : 00
Bath City (6)

Oxford City (6)
16 : 00
North Leigh (8)

Kidlington (8)
16 : 00
Gloucester City (6)

Brackley Town (6)
16 : 00
Cinderford Town (8)

Blackfield & Langley (7)
16 : 00
Dorchester Town (7)

 
Paide
12 : 00
Tulevik

Nõmme Kalju
12 : 00
Tallinna Kalev

FCI Levadia
15 : 00
Trans

 
Mästerskapsserien
Honka
12 : 00
HJK

 
Nedflyttningsserien
KPV
14 : 00
RoPS

HIFK
17 : 00
SJK

 
Olympique Marseille
17 : 30
Montpellier-Herault

Stade Reims
20 : 00
Monaco

Metz
20 : 00
Amiens

Girondins Bordeaux
20 : 00
Stade brestois 29

Nîmes
20 : 00
Toulouse

Nice
20 : 00
Dijon

 
Caen
15 : 00
Lens

 
Chikhura
14 : 00
Dinamo Tbilisi

WIT Georgia
16 : 00
Dila

 
Volos NFC
16:15
OFI

Asteras Tripolis
18:30
Atromitos

Panaitolikos
19:00
AEK

 
Maccabi Netanya
17 : 00
Hapoel Kfar Saba

Sektzia Nes Tziona
18 : 00
Bnei Yehuda

Ironi Kiryat Shmona
19 : 30
Beitar Jerusalem

Maccabi Tel Aviv
19 : 30
Maccabi Haifa

 
Udinese
15 : 00
Brescia

Juventus
18 : 00
Hellas Verona

Milan
20 : 45
Internazionale

 
Benevento
15 : 00
Cosenza

Cremonese
15 : 00
Crotone

Empoli
15 : 00
Cittadella

Juve Stabia
15 : 00
Ascoli

Livorno
15 : 00
Pordenone

Pescara
15 : 00
Virtus Entella

Spezia
15 : 00
Perugia

Chievo
18 : 00
Pisa

 
Okzhetpes
11 : 00
Irtysh

Kaisar
14 : 00
Kairat

Taraz
14 : 00
Atyrau

 
Slaven Koprivnica
16 : 30
Gorica

Varaždin
19 : 00
Dinamo Zagreb

 
Jelgava
13 : 00
Rīgas FS

Spartaks Jūrmala
14 : 00
Liepāja

 
Riteriai
12 : 00
Žalgiris

Kauno Žalgiris
14 : 00
Sūduva

Atlantas
Inst
Stumbras

 
Hibernians
18 : 00
Senglea Athletic

Hamrun Spartans
18 : 00
Sirens

Balzan
20 : 00
Valletta

Sliema Wanderers
20 : 15
Gudja United

 
Codru Lozova
15 : 00
Dinamo-Auto

Speranţa Nisporeni
18 : 00
Sheriff

 
Sparta Rotterdam
18 : 30
RKC Waalwijk

Willem II
19 : 45
VVV

Groningen
19 : 45
PEC Zwolle

Vitesse
20 : 45
Fortuna Sittard

 
Cliftonville
16 : 00
Institute

Coleraine
16 : 00
Crusaders

Glenavon
16 : 00
Ballymena United

Glentoran
16 : 00
Warrenpoint Town

Larne
16 : 00
Dungannon Swifts

 
Brann
18 : 00
Haugesund

 
ŁKS Łódź
15 : 00
Arka Gdynia

Lechia Gdańsk
17 : 30
Korona Kielce

Śląsk Wrocław
20 : 00
Zagłębie Lubin

 
Belenenses
19:00
Rio Ave

Moreirense
21:30
Benfica

 
Voluntari
14:00
Academica Clinceni

Sepsi
16:30
Hermannstadt

Astra Giurgiu
19:30
Dinamo Bucureşti

 
Akhmat Grozny
13 : 00
Krylya Sovetov

Zenit Sankt-Petersburg
18 : 00
Rubin Kazan

Tambov
18 : 00
Rostov

 
Inđija
16:00
Radnički Niš

Spartak Subotica
18:00
Javor Ivanjica

Čukarički
18:00
Mladost Lučani

Napredak
18:00
Bačka Topola

Rad Beograd
18:00
Radnik Surdulica

Vojvodina
20:00
Voždovac

Mačva Šabac
20:00
Proleter Novi Sad

 
Livingston
16 : 00
Aberdeen

Motherwell
16 : 00
Ross County

St. Mirren
16 : 00
Hamilton Academical

 
DAC Dunajska Stredá
17 : 00
Ružomberok

Sereď
19 : 00
Zlaté Moravce

Žilina
19 : 00
Pohronie

Nitra
19 : 00
Zemplín Michalovce

 
Aluminij
18 : 00
Tabor Sežana

 
Villarreal
13:00
Real Valladolid

Levante
16:00
Eibar

Atlético Madrid
18:30
Celta de Vigo

Granada
21:00
Barcelona

 
Cádiz
16 : 00
Deportivo La Coruña

Real Zaragoza
18 : 00
Lugo

Rayo Vallecano
20 : 00
Almería

Albacete
20 : 30
Málaga

 
Falkenberg
13 : 30
Östersund

IFK Norrköping
16 : 00
Örebro

Kalmar FF
16 : 00
Häcken

IFK Göteborg
18 : 00
Sirius

 
Varberg
13 : 30
Syrianska

Jönköpings Södra
16 : 00
Norrby

Dalkurd
16 : 00
Öster

 
Slovácko
16 : 30
Teplice

Opava
16 : 30
Slovan Liberec

Příbram
16 : 30
Karviná

České Budějovice
19 : 00
Viktoria Plzen

 
Kasımpaşa
14 : 00
Antalyaspor

Kayserispor
16 : 30
Denizlispor

Fenerbahçe
19 : 00
Ankaragücü

 
Bayern München
15 : 30
1. FC Köln

Bayer Leverkusen
15 : 30
Union Berlin

Hertha BSC
15 : 30
Paderborn

Freiburg
15 : 30
Augsburg

Werder Bremen
18 : 30
RB Leipzig

 
VfB Stuttgart
13 : 00
Greuther Fürth

1. FC Nürnberg
13 : 00
Karlsruher SC

Sandhausen
13 : 00
Bochum

Wehen Wiesbaden
13 : 00
Arminia Bielefeld

 
FK Lviv
13 : 00
Olimpik Donetsk

Zorya Luhansk
16 : 00
Mariupol

 
Energetyk-BDU
13 : 00
Isloch

Slutsk
15 : 00
Torpedo BelAZ

Neman Grodno
17 : 00
Dnyapro

Shakhtyor Soligorsk
19 : 45
Vitebsk

 
Bala Town
15 : 30
Cardiff MU

Carmarthen Town
15 : 30
The New Saints

Newtown
15 : 30
Connah's Quay

Penybont
15 : 30
Airbus UK

 
Mattersburg
17 : 00
Sturm Graz

Admira
17 : 00
St. Pölten

Swarovski Tirol
17 : 00
Rapid Wien