ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 20 september 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

33

tävlingar

52

matcher

0

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Kortrijk
20 : 30
Mechelen

 
Cherno More
16 : 30
Botev Plovdiv

CSKA Sofia
19 : 00
Tsarsko selo

 
Olympiakos
18 : 00
AEK

 
OB
19 : 00
AGF

 
Southampton
21 : 00
Bournemouth

 
Nedflyttningsserien
VPS
17 : 30
Lahti

 
Strasbourg
20 : 45
Nantes

 
Paris FC
0-3
Chambly

Grenoble Foot 38
2-2
Lens

 
Sioni
14 : 00
Torpedo Kutaisi

Rustavi
16 : 00
Lokomotivi Tbilisi

Dinamo Batumi
18 : 00
Saburtalo

 
Magpies
20 : 30
Europa

 
Cork City
20 : 45
Finn Harps

Derry City
20 : 45
Bohemians

UCD
20 : 45
Sligo Rovers

Waterford
20 : 45
Dundalk

Shamrock Rovers
21 : 00
St Patrick's Athletic

 
Cagliari
20 : 45
Genoa

 
Frosinone
21 : 00
Venezia

 
Lokomotiva Zagreb
18 : 00
Osijek

 
Mosta
19 : 00
Birkirkara

 
Sfîntul Gheorghe
15 : 00
Milsami

Petrocub
18 : 00
Zimbru

 
Twente
20 : 00
Heracles

 
Piast Gliwice
18 : 00
Raków Częstochowa

Lech Poznań
20 : 30
Jagiellonia Białystok

 
Paços de Ferreira
21:30
Desportivo Aves

 
Gaz Metan Mediaş
19:30
Universitatea Craiova

 
Ufa
16 : 30
Spartak Moskva

 
Första omgången
Broxburn Athletic
16 : 00
East Stirlingshire

Buckie Thistle
16 : 00
Civil Service Strollers

Caledonian Braves
16 : 00
Rothes

Cumbernauld Colts
16 : 00
Penicuik Athletic

Dalbeattie Star
16 : 00
Gala Fairydean Rovers

Edinburgh University
16 : 00
Lochee United

Forres Mechanics
16 : 00
Banks O' Dee

Fort William
16 : 00
Vale of Leithen

Fraserburgh
16 : 00
Bonnyrigg Rose Athletic

Gretna 2008
16 : 00
Hill Of Beath Hawthorn

Inverurie Loco Works
16 : 00
Wick Academy

Linlithgow Rose
16 : 00
Huntly

Keith
16 : 00
Stirling University

Nairn County
16 : 00
Clachnacuddin

Spartans
16 : 00
Deveronvale

Strathspey Thistle
16 : 00
Lossiemouth

Turriff United
16 : 00
Formartine United

 
Getafe
12:00
Mallorca

 
Mirandés
21 : 00
Alcorcón

 
GIF Sundsvall
19 : 00
Djurgården

 
Örgryte
19 : 00
Brage

Frej
19 : 00
GAIS

 
Bohemians 1905
18 : 00
Zlín

 
Göztepe
19 : 30
Konyaspor

 
Schalke 04
20 : 30
Mainz 05

 
Heidenheim
18 : 30
Darmstadt 98

Holstein Kiel
18 : 30
Hannover 96

 
Dnipro-1
18 : 00
Karpaty Lviv

 
FK Minsk
17 : 00
Slavia

Gorodeya
18 : 45
Dinamo Brest

 
Aberystwyth Town
20 : 45
Caernarfon Town