ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 18 september 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

21

tävlingar

81

matcher

81

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Club Brugge
0-0
Galatasaray

Olympiakos
2-2
Tottenham Hotspur

Paris Saint-Germain
3-0
Real Madrid

Bayern München
3-0
Crvena Zvezda

Shakhtar Donetsk
0-3
Manchester City

Dinamo Zagreb
4-0
Atalanta

Atletico Madrid
2-2
Juventus

Bayer Leverkusen
1-2
Lokomotiv Moskva

 
Första omgången, match 1:2
Tërbuni Pukë
0-2
Teuta Durrës

Veleçiku Koplik
3-2
Flamurtari

Shënkolli
0-0
Tirana

Iliria Fushë-Krujë
2-1
Kastrioti Krujë

Burreli
0-1
Vllaznia Shkodër

Erzeni Shijak
3-0
Dinamo Tirana

Korabi Peshkopi
2-1
Besëlidhja Lezhë

Devolli
1-4
Skënderbeu Korçë

Elbasani
0-0
Laçi

Turbina Cërrik
0-1
Luftëtari Gjirokastër

Pogradeci
0-4
Bylis

Egnatia Rrogozhinë
0-1
Besa Kavajë

Lushnja
2-1
Oriku

Vora
0-3
Partizani Tirana

Shkumbini Peqin
1-3
Kukësi

Apolonia Fier
Avbr
Kamza

 
Engordany
2-1
FC Santa Coloma

 
Noah
0-0
Shirak

Ararat-Armenia
1-0
Ararat

 
Första omgången
Krupa na Vrbasu
0-0* f
Tuzla City

Information Tuzla City vdare efter 7-6 på straffar.

Bratstvo Gračanica
2-3
Velež

Kozara Gradiška
1-1* f
Sloboda Tuzla

Information Sloboda Tuzla vidare efter 5-3 på straffar.

GOŠK Gabela
*1-1 f
Radnik Bijeljina

Information GOŠK Gabela vidare efter 4-2 på straffar.

Ljubuski
2-4
Sarajevo

Tekstilac Derventa
0-3
Željezničar

Orašje
0-4
Borac Banja Luka

Rudar Kakanj
3-0
Čelik

Modriča
0-3
Zvijezda 09

Jedinstvo Bihać
1-2
Mladost Doboj …

Budućnost Banovići
1-1* f
Široki Brijeg

Information Široki Brijeg vidare efter 4-1 på straffar.

Zvijezda Gradačac
0-4
Zrinjski

Rudar Prijedor
4-1
Slavija

Olimpik Sarajevo
2-1
Radnik Hadžići

Ljubić Prnjavor
*1-1 f
Travnik

Information Ljubić Prnjavor vidare efter 5-4 på straffar.

Skugrić 1964
0-10
TOŠK Tešanj

 
Trans
3-2
Tammeka

Maardu
2-4
Paide

Flora
2-1
FCI Levadia

 
NSÍ
0-1

 
Tredje omgången
Pellana
0-2
Ialysos

Veria
2-0
Diagoras

 
FH
6-4
ÍBV

Fylkir
3-1
Víkingur

 
Trepça'89
0-1
Prishtina

Llapi
2-2
Drita

Gjilani
1-0
Ballkani

 
Riga
0-0
Ventspils

 
Andra omgången
Balzers II
2-4
Triesenberg

 
Semifinal
Banga
2-0
Palanga

 
Rabotnički
1-0
Makedonija GjP

Sileks
3-0
Borec

Renova
0-2
Shkendija

Struga
0-0
Akademija Pandev

Shkupi
1-2
Vardar

 
Zeta
1-0
Podgorica

Kom
5-0
Rudar

Petrovac
0-1
Iskra

Budućnost
1-4
Sutjeska

Grbalj
0-2
OFK Titograd

 
Wisła Płock
1-0
Legia Warszawa

 
Spartak Trnava
0-0
Senica

 
Tredje omgången
Trenčianske Stankovce
0-2
Nové Mesto nad Váhom

Novohrad Lučenec
0-1
Komárno

Stará Ľubovňa
2-3
Žilina

 
Andra omgången
Triglav
1-3
Mura

Brda Dobrovo
0-3
Domžale

Koper
3-2
Maribor

Aluminij
1-0
Tabor Sežana

 
Fuenlabrada
Inst
Real Zaragoza

Huesca
0-1
Albacete

Lugo
2-2
Ponferradina

Deportivo La Coruña
3-3
Numancia

 
Teplice
2-0
Mladá Boleslav