ecst.se fotboll

Resultatservice: Tisdag 17 september 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

12

tävlingar

48

matcher

48

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Olympique lyonnais
1-1
Zenit Sankt-Petersburg

Internazionale
1-1
Slavia Praha

Chelsea
0-1
Valencia

Ajax
3-0
Lille

Benfica
1-2
RB Leipzig

Borussia Dortmund
0-0
Barcelona

Napoli
2-0
Liverpool

Salzburg
6-2
Genk

 
Lori
2-1
Urartu

Alashkert
5-1
Yerevan

Gandzasar
1-2
Pyunik

 
Bristol Rovers
1-1
Gillingham

Coventry City
2-1
Wimbledon

Doncaster Rovers
0-2
Blackpool

Milton Keynes Dons
0-1
Ipswich Town

Portsmouth
2-2
Burton Albion

Rochdale
1-1
Lincoln City

Shrewsbury Town
4-3
Southend United

Sunderland
1-1
Rotherham United

Tranmere Rovers
2-2
Peterborough United

Wycombe Wanderers
1-1
Accrington Stanley

Bolton Wanderers
0-0
Oxford United

 
Carlisle United
0-0
Forest Green Rovers

Cheltenham Town
3-2
Bradford City

Crawley Town
2-2
Plymouth Argyle

Exeter City
2-0
Port Vale

Leyton Orient
1-2
Crewe Alexandra

Macclesfield Town
1-1
Newport County

Mansfield Town
0-4
Cambridge United

Morecambe
0-1
Walsall

Salford City
1-0
Grimsby Town

Scunthorpe United
2-2
Oldham Athletic

Stevenage
0-1
Northampton Town

Swindon Town
0-3
Colchester United

 
Tulevik
0-3
Nõmme Kalju

Tallinna Kalev
2-1
Kuressaare

 
Första omgången
Pansamiakos Vathyllou
0-0* f
Aiolikos

Information Aiolikos vidare efter 4-2 på straffar.

 
Andra omgången
Schaan II
*0-0 f
Ruggell II

Information Schaan II vidare efter 7-6 på straffar.

Schaan
5-3 f
Eschen / Mauren II

Eschen / Maure…
1-3
Triesenberg

 
Semifinal
Sūduva
4-2 f
Žalgiris

 
Andra omgången
Ballinamallard United
4-5 f
Linfield

 
Tredje omgången
Fiľakovo
0-0* f
DAC Dunajska Stredá

Information DAC Dunajska Stredá vidare efter 6-5 på straffar.

 
Almería
3-1
Girona

Málaga
1-1
Rayo Vallecano

Racing Santander
4-0
Mirandés

Alcorcón
3-0
Cádiz

 
Degerfors
2-1
Mjällby