ecst.se fotboll

Resultatservice: Söndag 15 september 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

53

tävlingar

158

matcher

156

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Laçi
1-0
Partizani Tirana

Bylis
2-1
Kukësi

 
Engordany
2-5
Sant Julià

FC Santa Coloma
2-0
Atlètic Club d…

Ordino
2-1
UE Santa Coloma

Inter Club d'E…
2-0
Carroi

 
Ararat
1-0
Noah

 
Keşlə
1-2
Səbail

Qarabag
2-0
Neftçi

 
Anderlecht
1-2
Royal Antwerp

Gent
3-0
Mechelen

Royal Excel Mouscron
2-0
Kortrijk

 
Široki Brijeg
1-3
Tuzla City

Sarajevo
2-0
Zvijezda 09

 
Dunav 2010
0-0
Slavia Sofia

Levski Sofia
3-0
Cherno More

 
Doxa
1-1
Ethnikos Achna

AEK
2-2
Omonia

Enosis
1-2
Anorthosis

 
AGF
3-0
AaB

Esbjerg
0-3
Randers

Lyngby
0-3
Midtjylland

Hobro
2-1
FC København

Brøndby
4-2
Nordsjælland

 
Bournemouth
3-1
Everton

Watford
2-2
Arsenal

 
Huddersfield Town
0-2
Sheffield Wednesday

Barnsley
0-2
Leeds United

 
Maardu
0-1
Tammeka

 
Mästerskapsserien
Inter Turku
2-0
IFK Mariehamn

KuPS
1-0
HJK

Ilves
0-2
Honka

 
Nantes
1-0
Stade Reims

Saint-Etienne
2-2
Toulouse

Monaco
3-4
Olympique Marseille

 
Víkingur
1-1
AB

HB
3-0
Skála

3-0
TB

ÍF
2-3
EB/Streymur

NSÍ
0-3
B36

 
WIT Georgia
0-3
Dinamo Tbilisi

 
College 1975
1-3
Magpies

Europa
1-0
Europa Point

 
Xanthi
2-1
Asteras Tripolis

AEK
2-0
Lamia

Panionios
1-0
AEL

Aris
4-0
Panathinaikos

 
Tredje omgången
Episkopi
1-2
Trikala

Panthiraikos
15 : 00
OF Ierapetra

Thinaliakos
0-1 f
Kavala

Pandramaikos
0-3
Ionikos

Xenophon Krestena
1-2
Egaleo

Panserraikos
2-0
Triglia

 
KA
1-1
HK

 
Bnei Yehuda
0-0
Maccabi Netanya

Ashdod
2-2
Hapoel Be'er Sheva

 
Genoa
1-2
Atalanta

Brescia
3-4
Bologna

Parma
1-3
Cagliari

SPAL
2-1
Lazio

Roma
4-2
Sassuolo

Hellas Verona
0-1
Milan

 
Cosenza
1-2
Pescara

Crotone
0-0
Empoli

Pisa
4-1
Cremonese

 
Irtysh
1-0
Taraz

Tobol
1-0
Okzhetpes

Ordabasy
0-2
Kaisar

Aktobe
3-2
Atyrau

Astana
2-1
Shakhter Karagandy

Kairat
4-1
Zhetysu

 
Ferizaj
0-1
Vushtrria

Flamurtari
2-0
Dukagjini

 
Osijek
2-2
Varaždin

Rijeka
1-1
Hajduk Split

 
Rīgas FS
6-0
Spartaks Jūrmala

 
Etzella Ettelbrück
3-2
UNA Strassen

Racing
2-2
Victoria Rosport

Jeunesse d'Esch
0-3
Fola Esch

UT Pétange
3-2
Mondorf-les-Bains

Blue Boys Muhlenbach
0-2
Differdange 03

 
Gudja United
1-1
Santa Lucia

Valletta
1-1
Floriana

 
Första omgången
Gharb Rangers
18 : 00
Xewkija Tigers

Msida St. Joseph
1-2
Attard

Xaghra United
3-1
Ghajnsielem

 
Sfîntul Gheorghe
1-0
Dinamo-Auto

Milsami
0-0
Speranţa Nisporeni

 
PEC Zwolle
6-2
RKC Waalwijk

Feyenoord
3-2
ADO Den Haag

Heracles
4-1
Willem II

Fortuna Sittard
2-3
Twente

 
Molde
3-0
Tromsø

Haugesund
0-0
Mjøndalen

Bodø / Glimt
3-3
Stabæk

Strømsgodset
1-0
Ranheim

Viking
2-0
Odd

Kristiansund
1-0
Brann

 
Pogoń Szczecin
1-0
ŁKS Łódź

Górnik Zabrze
0-0
Śląsk Wrocław

 
Santa Clara
2-0
Moreirense

Rio Ave
2-4
Tondela

Marítimo
1-3
Belenenses

Portimonense
2-3
Porto

Boavista
1-1
Sporting CP

 
Första omgången
Velense
0-5
Alcochetense

 
Politehnica Iași
0-0
Hermannstadt

Universitatea Craiova
0-1
FCSB

 
Orenburg
2-1
Rubin Kazan

Tambov
0-2
CSKA Moskva

FK Krasnodar
4-2
Krylya Sovetov

 
Andra omgången
Stade Nyonnais
0-1
Thun

Bellinzona
1-2
Neuchâtel Xamax

Bassecourt
0-3
Rapperswil-Jona

Aarau
1-2
Sion

Wohlen
0-4
Luzern

 
Bačka Topola
0-0
Mačva Šabac

Mladost Lučani
2-0
Spartak Subotica

 
Slovan Bratislava
2-0
Spartak Trnava

 
Triglav
2-3
Domžale

Olimpija
2-2
Celje

Mura
1-0
Tabor Sežana

 
Eibar
1-2
Espanyol

Deportivo Alavés
0-1
Sevilla

Celta de Vigo
0-2
Granada

Real Valladolid
1-1
Osasuna

Real Betis
1-1
Getafe

 
Albacete
0-4
Tenerife

Real Oviedo
0-2
Elche

Real Zaragoza
3-1
Extremadura UD

Lugo
2-0
Fuenlabrada

Sporting Gijón
1-1
Deportivo La Coruña

 
Hammarby
6-2
IFK Göteborg

Häcken
1-2
AIK

Malmö FF
1-0
IFK Norrköping

 
Brage
3-1
Dalkurd

Norrby
1-1
Varberg

 
Karviná
0-0
Bohemians 1905

Zlín
0-2
Sparta Praha

Baník Ostrava
2-1
České Budějovice

 
Ankaragücü
0-4
Yeni Malatyaspor

Rizespor
0-0
Göztepe

Denizlispor
0-1
Konyaspor

Trabzonspor
2-2
Gençlerbirliği

 
1899 Hoffenheim
0-3
Freiburg

Paderborn
1-5
Schalke 04

 
Darmstadt 98
3-3
1. FC Nürnberg

Bochum
2-2
Dynamo Dresden

Erzgebirge Aue
1-0
Osnabrück

 
Mariupol
1-1
Olimpik Donetsk

Dynamo Kyiv
1-2
Desna

Kolos Kovalivka
1-0
FK Lviv

 
Slavia
2-2
Energetyk-BDU

Isloch
0-1
Shakhtyor Soligorsk

Dinamo Minsk
2-1
Slutsk

 
Rapid Wien
5-0
Admira

Rheindorf Altach
6-0
St. Pölten

Wolfsberger AC
3-0
Austria Wien