ecst.se fotboll

Resultatservice: Lördag 14 september 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

60

tävlingar

215

matcher

215

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Tirana
3-1
Skënderbeu Korçë

Teuta Durrës
0-0
Vllaznia Shkodër

Luftëtari Gjirokastër
2-1
Flamurtari

 
Shirak
0-0
Gandzasar

 
Sumqayıt
1-2
Zira

Sabah
0-1
Qəbələ

 
Oostende
1-4
Standard Liège

Eupen
1-1
Zulte-Waregem

Sint-Truiden
1-1
Waasland-Beveren

Cercle Brugge
0-2
Club Brugge

 
Velež
1-1
Željezničar

Radnik Bijeljina
1-0
Zrinjski

Čelik
1-0
Mladost Doboj Kakanj

Sloboda Tuzla
3-1
Borac Banja Luka

 
Botev Plovdiv
0-1
CSKA Sofia

Ludogorets
2-0
Etar

 
APOEL
3-0
AEL

Apollon
3-2
Pafos

 
Liverpool
3-1
Newcastle United

Brighton & Hove Albion
1-1
Burnley

Manchester United
1-0
Leicester City

Sheffield United
0-1
Southampton

Tottenham Hotspur
4-0
Crystal Palace

Wolverhampton Wanderers
2-5
Chelsea

Norwich City
3-2
Manchester City

 
Fulham
1-1
West Bromwich Albion

Blackburn Rovers
2-0
Millwall

Charlton Athletic
0-1
Birmingham City

Hull City
2-2
Wigan Athletic

Middlesbrough
1-0
Reading

Preston North End
2-0
Brentford

Queens Park Rangers
3-2
Luton Town

Stoke City
1-2
Bristol City

Swansea City
0-1
Nottingham Forest

 
Wimbledon
1-1
Shrewsbury Town

Accrington Stanley
1-3
Sunderland

Blackpool
0-3
Milton Keynes Dons

Burton Albion
0-0
Coventry City

Gillingham
2-0
Wycombe Wanderers

Ipswich Town
0-0
Doncaster Rovers

Lincoln City
0-1
Bristol Rovers

Oxford United
3-0
Tranmere Rovers

Peterborough United
6-0
Rochdale

Rotherham United
6-1
Bolton Wanderers

Southend United
3-3
Fleetwood Town

 
Crawley Town
1-0
Mansfield Town

Crewe Alexandra
2-3
Cambridge United

Exeter City
2-2
Leyton Orient

Forest Green Rovers
1-0
Colchester United

Northampton Town
2-0
Newport County

Oldham Athletic
2-2
Grimsby Town

Port Vale
1-0
Plymouth Argyle

Salford City
0-2
Cheltenham Town

Scunthorpe United
3-0
Morecambe

Stevenage
2-3
Carlisle United

Swindon Town
3-0
Macclesfield Town

Walsall
0-1
Bradford City

 
FCI Levadia
1-1
Tulevik

Kuressaare
0-3
Paide

Nõmme Kalju
2-2
Trans

 
Nedflyttningsserien
Lahti
3-0
RoPS

 
Paris Saint-Germain
1-0
Strasbourg

Dijon
0-0
Nîmes

Montpellier-Herault
2-1
Nice

Stade brestois 29
0-0
Stade rennais

Girondins Bordeaux
2-0
Metz

 
Clermont Foot 63
0-2
Lorient

 
Dila
0-0
Rustavi

Dinamo Batumi
2-1
Lokomotivi Tbilisi

 
St Joseph's
2-0
Boca Juniors

 
Atromitos
2-3
PAOK

OFI
3-1
Panaitolikos

Olympiakos
5-0
Volos

 
Tredje omgången
Aetos Orfani
2-1
Thesprotos

Elassona
0-1
Aspropyrgos Enosis

 
Final
Derry City
2-2* f
Dundalk

Information Dundalk vidare efter 6-5 på straffar.

 
Final
Víkingur Reykjavík
1-0
FH

 
Maccabi Haifa
2-0
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Tel Aviv
1-1
Sektzia Nes Tziona

Hapoel Hadera
4-0
Hapoel Ra'anana

Hapoel Kfar Saba
0-1
Maccabi Tel Aviv

 
Fiorentina
0-0
Juventus

Napoli
2-0
Sampdoria

Internazionale
1-0
Udinese

 
Ascoli
2-0
Livorno

Cittadella
2-0
Trapani

Perugia
0-0
Juve Stabia

Virtus Entella
1-0
Frosinone

Venezia
0-2
Chievo

 
Drenica Skënderaj
0-2
Gjilani

Drita
1-0
Feronikeli

 
Inter Zaprešić
3-1
Slaven Koprivnica

Gorica
0-0
Lokomotiva Zagreb

 
Ventspils
1-1
Jelgava

BFC Daugavpils
2-2
Valmiera/BSS

Riga
5-0
Metta/LU

 
Palanga
2-3
Kauno Žalgiris

Stumbras
Inst
Riteriai

 
Hostert
1-0
F91 Dudelange

 
Shkendija
3-0
Rabotnički

Vardar
3-0
Struga

Makedonija GjP
3-1
Borec

Shkupi
1-0
Sileks

 
Gzira United
1-1
Sliema Wanderers

Sirens
2-1
Hibernians

Birkirkara
3-3
Balzan

Senglea Athletic
2-1
Mosta

 
Första omgången
Sannat Lions
0-1
Gharghur

Siggiewi
0-4
Victoria Hotspurs

Mtarfa
0-2
Ghaxaq

Qala Saints
2-3
Dingli Swallows

 
Codru Lozova
0-2
Zimbru

Petrocub
0-0
Sheriff

 
Grbalj
0-0
Zeta

OFK Titograd
2-1
Budućnost

Sutjeska
3-0
Petrovac

Iskra
0-2
Kom

Rudar
2-1
Podgorica

 
AZ
5-1
Sparta Rotterdam

Ajax
4-1
Heerenveen

VVV
2-1
Groningen

PSV
5-0
Vitesse

Utrecht
3-1
Emmen

 
Institute
1-4
Larne

Ballymena United
1-1
Coleraine

Crusaders
3-2
Glenavon

Dungannon Swifts
0-4
Cliftonville

Linfield
1-0
Glentoran

Warrenpoint Town
0-3
Carrick Rangers

 
Rosenborg
3-1
Lillestrøm

 
Raków Częstochowa
2-0
Arka Gdynia

Lechia Gdańsk
2-1
Lech Poznań

Korona Kielce
1-1
Wisła Kraków

 
Famalicão
4-2
Paços de Ferreira

Benfica
2-0
Gil Vicente

Vitoria Guimaraes
5-1
Desportivo Aves

 
Chindia Târgovişte
0-0
Sepsi

Dinamo Bucureşti
1-1
Botoşani

 
Spartak Moskva
1-2
Ural Sverdlovsk Oblast

Sochi
0-1
Lokomotiv Moskva

 
Tre Penne
1-2
Tre Fiori

 
Andra omgången
Spiez
0-4 f
Linth

Sursee
1-2
Bulle

Freienbach
2-11
Young Boys

Olympique de Genève
1-2
Bavois

Béroche-Gorgier
2-1
Lancy

Kriens
2-4
Stade Lausanne-Ouchy

Lausanne Sport
3-0
Lugano

Meyrin
0-3
Basel

Wil
1-2
Zürich

 
Crvena Zvezda
2-1
Inđija

Javor Ivanjica
3-0
Rad Beograd

Radnik Surdulica
1-4
Napredak

Voždovac
2-2
Čukarički

Proleter Novi Sad
0-3
Partizan

 
Hamilton Academical
0-1
Celtic

Aberdeen
1-1
St. Johnstone

Hearts
2-3
Motherwell

Kilmarnock
2-0
Hibernian

Rangers
3-1
Livingston

Ross County
2-1
St. Mirren

 
Pohronie
0-3
Nitra

Zemplín Michalovce
2-1
Trenčín

Senica
0-1
DAC Dunajska Stredá

Zlaté Moravce
0-0
Žilina

Ružomberok
1-1
Sereď

 
Maribor
2-1
Aluminij

 
Real Madrid
3-2
Levante

Leganés
0-3
Villarreal

Real Sociedad
2-0
Atlético Madrid

Barcelona
5-2
Valencia

 
Mirandés
1-1
Málaga

Numancia
1-0
Huesca

Las Palmas
0-3
Almería

Cádiz
2-0
Girona

Ponferradina
1-1
Alcorcón

 
Örebro
0-0
GIF Sundsvall

Östersund
1-2
Kalmar FF

 
Örgryte
0-1
Trelleborg

Öster
0-2
Jönköpings Södra

Syrianska
0-3
Frej

 
Slovan Liberec
1-1
Teplice

Mladá Boleslav
6-0
Příbram

Slavia Praha
3-0
Slovácko

 
İstanbul Başakşehir
1-1
Sivasspor

Gazişehir Gaziantep
3-2
Beşiktaş

Antalyaspor
2-2
Kayserispor

 
Borussia Dortmund
4-0
Bayer Leverkusen

Mainz 05
2-1
Hertha BSC

Augsburg
2-1
Eintracht Frankfurt

1. FC Köln
0-1
Borussia Mönchengladbach

Union Berlin
1-2
Werder Bremen

RB Leipzig
1-1
Bayern München

 
Hannover 96
0-2
Arminia Bielefeld

Heidenheim
3-0
Holstein Kiel

Jahn Regensburg
2-3
VfB Stuttgart

 
Oleksandria
2-0
Dnipro-1

Shakhtar Donetsk
4-3
Zorya Luhansk

Karpaty Lviv
2-1
Vorskla Poltava

 
Újpest
3-2
Debrecen

Honvéd
0-1
Fehérvár

Várda SE
1-2
Mezőkövesd-Zsóry

Diósgyőr
1-0
Zalaegerszegi TE

Puskás
2-0
Kaposvári Rákóczi

Paksi SE
0-4
Ferencvaros

 
Torpedo BelAZ
1-0
Neman Grodno

Dinamo Brest
3-0
FK Minsk

BATE Borisov
2-1
Gorodeya

 
Airbus UK
0-1
Barry Town United

Caernarfon Town
3-2
Penybont

Cefn Druids
3-3
Carmarthen Town

Newtown
1-0
Bala Town

 
Salzburg
7-2
Hartberg

Sturm Graz
0-2
LASK

Mattersburg
0-2
Swarovski Tirol