ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 13 september 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

35

tävlingar

56

matcher

56

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Yerevan
0-1
Lori

Urartu
1-1
Ararat-Armenia

Pyunik
0-3
Alashkert

 
Sporting Charleroi
2-1
Genk

 
Tsarsko selo
2-3
Lokomotiv Plovdiv

Arda
2-1
Botev Vratsa

 
SønderjyskE
0-0
Horsens

 
Derby County
1-1
Cardiff City

 
Flora
5-0
Tallinna Kalev

 
Nedflyttningsserien
SJK
1-1
VPS

HIFK
3-1
KPV

 
Lille
2-1
Angers

Amiens
2-2
Olympique Lyonnais

 
Chamois niortais
0-1
Grenoble Foot 38

Troyes
2-1
Caen

Chambly
1-4
Auxerre

Rodez
4-1
Le Mans

EA Guingamp
1-1
Nancy Lorraine

Ajaccio
0-0
Orléans

Le Havre
0-0
Paris FC

Sochaux-Montbéliard
0-0
Valenciennes

 
Glacis United
0-5
Mons Calpe

 
Bohemians
1-2
Waterford

St Patrick's Athletic
0-0
UCD

Sligo Rovers
3-1
Finn Harps

 
Pordenone
1-0
Spezia

 
Ballkani
3-2
Trepça'89

Prishtina
0-1
Llapi

 
Dinamo Zagreb
1-0
Istra 1961

 
Atlantas
0-4
Sūduva

Žalgiris
5-0
Panevėžys

 
Akademija Pandev
2-0
Renova

 
Tarxien Rainbows
2-3
Hamrun Spartans

 
Första omgången
Kercem Ajax
5-0
Munxar Falcons

Nadur Youngsters
4-0
Oratory Youths

 
Zagłębie Lubin
5-0
Wisła Płock

Jagiellonia Białystok
0-0
Legia Warszawa

 
Vitória Setúbal
1-0
Sporting Braga

 
Academica Clinceni
1-1
Astra Giurgiu

CFR Cluj
5-0
Voluntari

 
Zenit Sankt-Petersburg
3-1
Arsenal Tula

 
Andra omgången
Grasshopper
1-0
Servette

Winterthur
2-0
St. Gallen

 
Radnički Niš
1-2
Vojvodina

 
Rudar
1-4
Bravo

 
Mallorca
0-0
Athletic Club

 
Rayo Vallecano
2-0
Racing Santander

 
Sirius
2-0
Falkenberg

 
GAIS
1-1
Halmstad

 
Sigma Olomouc
2-0
Opava

 
Galatasaray
1-0
Kasımpaşa

 
Fortuna Düsseldorf
1-1
Wolfsburg

 
Greuther Fürth
2-1
Wehen Wiesbaden

Karlsruher SC
1-0
Sandhausen

 
Dnyapro
Inst
Tarpeda

 
Connah's Quay
4-1
Aberystwyth Town