ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 11 september 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

7

tävlingar

63

matcher

63

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Andra omgången
Marstal / Rise
2-6 f
AGF

Nørresundby
0-8
AaB

Fremad Amager
*1-1 f
Lyngby

Information Fremad Amager vidare efter 5-4 på straffar.

 
Första kvalomgången, omspel
Northwich Victoria (9)
1-2
Lancaster City (7)

Sunderland RCA (9)
0-5
Dunston (8)

Biggleswade Town (7)
2-0
St Neots Town (8)

Lewes (7)
*2-2 f
Leatherhead (7)

Information Lewes (7) vidare efter 3-1 på straffar.

 
Tredje omgången
K-Järve JK Järve II
*0-0 f
Tallinna Kalev III

Information K-Järve JK Järve II vidare efter 10-9 på straffar.

 
Fjärde omgången
Metalul Buzău
1-0 f
Focşani

Făurei
2-1
Farul Constanţa 1920

CSA Steaua Bucureşti
1-2 f
Concordia Chiajna

Sportul Snagov
0-1
Petrolul 52

Tunari
0-2
Metaloglobus

Olimpic Cetate
0-1 f
Csikszereda

CSM Reşiţa
1-0
ASU Poli Timişoara

Industria Galda de Jos
4-3
Avântul Reghin

Sânmartin
1-2
Universitatea Cluj

Flacăra Horezu
2-1
Argeș

Rapid Bucureşti
3-0
Dunărea Călăraşi

 
Tredje omgången
Družstevník Jacovce
2-0
Alekšince

Družstevník Radimov
1-0
Boleráz

Belá
0-10
Sereď

Dunajská Lužná
7-0
Lokomotíva DNV

Družstevník Bešenov
2-0
Slovan Levice

Kolárovo
0-1
Marcelová

Tatran Krásno
0-4
Spartak Trnava

Spartak V. nad Kysucou
*0-0 f
Púchov

Information Spartak V. nad Kysucou vidare efter 9-8 på straffar.

Agrifop Stakcin
2-5
Spartak Medzilaborce

Vranov nad Topľou
1-1* f
Partizán Bardejov

Information Partizán Bardejov vidare efter 5-4 på straffar.

Kechnec
1-1* f
Mladosť Kalša

Information Mladosť Kalša vidare efter 3-1 på straffar.

Šarišské Michaľany
0-2
FK Košice

Tatran Prešov
0-2
Poprad

Spišské Podhradie
1-0
Podbrezová

Strečno
1-10
Dukla Banská Bystrica

Pata
1-2
Petržalka

Horná Krupá
2-4
Skalica

 
Andra omgången
Tolmin
0-6
Celje

Radomlje
3-2 f
Gorica

Nafta
2-0
Krško

 
Andra omgången
Ağrı 1970
*3-3 f
Artvin Hopaspor

Information Ağrı 1970 vidare efter 4-2 på straffar.

1954 Kelkit Belediyespor
1-0
Ofspor

Görelespor
3-0
Yomraspor

Yeşilyurt Belediyespor
0-5
Elazığ Belediyespor

Cizrespor
1-1* f
Diyarbekirspor

Information Diyarbekirspor vidare efter 6-5 på straffar.

Karaköprü Belediyespor
1-2
Siirt İl Özel İdaresi

Batman Petrolspor
1-3
Mardin BB

1074 Çankırıspor
5-2
Kastamonu Öze…

Çankaya FK
1-4
Kırıkkale Büyük Anadolu

Altındağ Belediyespor
1-2
Yozgatspor 1959

Tokatspor
0-2
Erbaaspor

Erzin Spor
3-1
Kilis Belediyespor

Nevşehir Belediyespor
0-1
Osmaniyespor

Kozan Spor FK
0-3
Payasspor

Silivrispor
2-0 f
Bursa Yıldırımspor

Maltepespor
1-3
Erokspor

Şile Yıldızspor
1-2 f
Karacabey Belediyespor

Tepecikspor
1-0
Halide Edip Adıvar

Bayrampaşaspor
4-1
Bigaspor

Düzcespor
0-2
Darıca Gençlerbirligi

Manisaspor
1-2
Turgutluspor

Tavşanlı Linyitspor
0-1
Somaspor

Buca FK
2-2* f
Nazilli Belediyespor

Information Nazilli Belediyespor vidare efter 5-3 på straffar.

Fethiyespor
3-2
Kızılcabölükspor