ecst.se fotboll

Resultatservice: Tisdag 10 september 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

17

tävlingar

97

matcher

97

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Montenegro
0-3
Tjeckien

England
5-3
Kosovo

 
Gruppspel
Luxemburg
1-3
Serbien

Litauen
1-5
Portugal

 
Gruppspel
Moldavien
0-4
Turkiet

Frankrike
3-0
Andorra

Albanien
4-2
Island

 
Första omgången, match 2:2
Eswatini
0-0
Djibouti

Information Djibouti vidare med sammanlagt 2-1.

Malawi
1-0
Botswana

Information Malawi vidare med sammanlagt 1-0.

Zimbabwe
3-1
Somalia

Information Zimbabwe vidare med sammanlagt 3-2.

Mocambique
2-0
Mauritius

Information Mocambique vidare med sammanlagt 3-0.

Angola
2-1
Gambia

Information Angola vidare med sammanlagt 3-1.

Togo
2-0
Komorerna

Information Togo vidare med sammanlagt 3-1.

Rwanda
7-0
Seychellerna

Information Rwanda vidare med sammanlagt 10-0.

Guinea-Bissau
2-1
São Tomé e Príncipe

Information Guinea-Bissau vidare med sammanlagt 3-1.

Namibia
2-0
Eritrea

Information Namibia vidare med sammanlagt 4-1.

Sudan
0-0
Tchad

Information Sudan vidare med sammanlagt 3-1.

 
Oman
1-0
Libanon

Jordanien
2-4
Paraguay

Tunisien
1-2
Elfenbenskusten

Ukraina
2-2
Nigeria

Irland
3-1
Bulgarien

Marocko
1-0
Niger

USA
1-1
Uruguay

Ecuador
3-0
Bolivia

Colombia
0-0
Venezuela

Honduras
2-1
Chile

Argentina
4-0
Mexiko

Brasilien
0-1
Peru

 
Andra omgången
Middelfart
0-2
Skive

Varde IF Elite
3-4
Thisted

Vendsyssel
1-0
Vejle

B 1908
2-5
Hvidovre

Sønderborg
0-4
Viborg

 
Första kvalomgången, omspel
Ossett United (8)
6–0
Thornaby (9)

Marske United (8)
1–2
Scarborough Athletic (7)

Atherton Collieries (7)
0–1
FC United of Manchester (7)

City of Liverpool (8)
0–4
Warrington Town (7)

Ashton United (7)
4–2
Tadcaster Albion (8)

Colne (8)
1–0
South Shields (7)

Gainsborough Trinity (7)
1–0
Banbury United (7)

Redditch United (7)
1–3
Sutton Coldfield Town (8)

AFC Sudbury (8)
2–3
Deeping Rangers (9)

Canvey Island (8)
2–1
Waltham Abbey (8)

Peterborough Sports (7)
3–2
East Thurrock United (7)

Needham Market (7)
2–1
Dereham Town (8)

Worthing (7)
3–2 f
Hastings United (8)

Arundel (10)
0–4
Ramsgate (8)

Flackwell Heath (9)
3–1
Sutton Athletic (10)

Horsham (7)
3–2
Metropolitan Police (7)

Shepton Mallet (9)
1–2
Tavistock (9)

 
Andra omgången
Grimsby Town
*0-0
Macclesfield Town

Information Grimsby Town vidare efter 5-4 på straffar.

 
Första omgången
Hapoel Tirat HaCarmel
0-1
Pardes Hanna-Karkur

 
Fjärde omgången
Foresta Suceava
2-1
Aerostar Bacău

Popești-Leordeni
1-2
Turris-Oltul T. Măgurele

Flacăra Moreni
1-2
Mioveni

Vediţa Coloneşti
1-2 f
U Craiova 1948

Crişul Chişineu Criş
1-3
UTA Arad

Sănătatea Cluj
3-1
Comuna Recea

Ghiroda şi Giarmata Vii
1-3
Ripensia Timişoara

 
Tredje omgången
Veľké Lovce
0-7
Nitra

Fomat Martin
0-2
Ružomberok

Predmier
1-2
Liptovský Mikuláš

Pezinok
0-6
Senica

Slávia TU Košice
*1-1 f
Zemplín Michalovce

Information Slávia TU Košice vidare efter 4-3 på straffar.

Šalková
1-5
Trenčín

 
Andra omgången
Hlučín
4-2
Vítkovice

 
Andra omgången
Kars 36
0-0* f
Pazarspor

Yeni Orduspor
0-2
Fatsa Belediyespor

Kemerspor 2003
2-0
Karaman Belediyespor

1877 Alemdağspor
2-0
Çatalcaspor

Kocaelispor
3-1
Gölcükspor

İçel İdmanyurdu Spor
1-0
Serik Belediyespor

 
Connah's Quay
1-0
Cefn Druids

The New Saints
2-1
Newtown