ecst.se fotboll

Resultatservice: Måndag 9 september 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

8

tävlingar

105

matcher

104

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Schweiz
4-0
Gibraltar

Georgien
0-0
Danmark

 
Gruppspel
Rumänien
1-0
Malta

Spanien
4-0
Färöarna

Sweden
1-1
Norge

 
Gruppspel
Armenien
4-2
Bosnien-Hercegovina

Grekland
1-1
Liechtenstein

Finland
1-2
Italien

 
Första omgången, match 2:2
Lesotho
1-1
Etiopien

Information Etiopien vidare med sammanlagt 1-1 och fler mål på bortaplan.

Tanzania
*1-1 f
Burundi

Information Tanzania vidare med sammanlagt 2-2 och 3-0 på straffar.

Ekvatorialguinea
1-0
Sydsudan

Information Ekvatorialguinea vidare med sammanlagt 2-1.

Sierra Leone
1-0
Liberia

Information Liberia vidare med sammanlagt 3-2.

 
Kenya
1-1
Uganda

 
Första kvalomgången
Aylesbury United (8)
0-3
Walthamstow (9)

Kingstonian (7)
2-0
Walton Casuals (7)

Cray Wanderers (7)
2-1
Bedfont Sports (8)

Evesham United (8)
0-2
Dorchester Town (7)

 
Andra omgången
Panthiraikos
1-0
AEEK INKA

 
Femte omgången
Ironi Baka El Garbiya
1-2 f
Hapoel Migdal HaEmek

Maccabi Ashdod
19 : 45
Hapoel Kfar Shalem

 
Kvartsfinal
Sūduva
1-0
Panevėžys

 
Första omgången
Luna Obercorn
0-2
Sanem

Les Aiglons Dalheim
0-3
Sandweiler

Clemency
2-6
Norden

Luxembourg-Porto
1-0
Sporting Mertzig

Alliance Aischdall
2-3
Union Kayl-Tétange

Racing Troisvierges
1-9
Berdenia Berbourg

Rambrouch
0-3
URB

Kehlen
4-1
Marisca Mersch

Jeunesse Biwer
0-2
The Belval Belvaux

Blo Weiss Itzig
9-1
Feulen

Olympia Christnach
0-9
Koeppchen

Kopstal 33
3-5 f
SC Ell

Moutfort / Medingen
0-9
Lorentzweiler

Munsbach
7-2
Brouch

Folschette
0-1
Avenir Beggen

Pratzerthal-Redange
2-1 f
Young Boys

Green Boys
3-0
Sporting Bertrange

Les Ardoisiers Perlé
2-4
Steinfort

Noertzange
4-2
Boevange/Attert

Biekerech
2-4
Red Star Merl-Belair

Tricolore Gasperich
3-1
Reisdorf

Rupensia Lusitanos
*2-2 f
Colmarberg

Information Rupensia Lusitanos vidare efter 6-5 på straffar.

Claravallis Clervaux
1-5
Berdorf Consdorf

Jeunesse Schieren
4-0
Hosingen

Ehlerange
1-5
Schengen

Kischpelt Wilwerwiltz
2-5
Red Boys Aspelt

Obercorn
0-2
Schifflange

Jeunesse Gilsdorf
1-2
Minière Lasauvage

Syra Mensdorf
3-4
Bettembourg

Bastendorf
5-1
Koerich

Schouweiler
1-3 f
Red Black Egalité

 
Rio Ave
1-1
Vitoria Guimaraes

 
Första omgången
Sertanense
*1-1 f
Oleiros

Information Sertanense vidare efter 5-3 på straffar.

Alverca
3-0
Sacavenense

Fafe
3-0
Rebordelo

Mirandela
2-0
Atlético Arcos

Pedras Salgadas
3-1
Vila Pouca

Montalegre
1-0
Cerveira

Maria da Fonte
3-0
Bragança

GD Prado
1-2
Carção

Vilarinho
0-2
Oliveirense

União Madeira
1-0
Vila Real

Amarante
2-1
Trofense

Porto Cruz
0-3
AR São Martinho

Pedras Rubras
0-3
Vizela

Paredes
0-0* f
Lusitânia Lourosa

Information Lusitânia Lourosa vidare efter 4-2 på straffar.

Espinho
2-0
Castro Daire

Arouca
5-0
Rebordosa

Coimbrões
4-1
Régua

Canelas 2010
3-1
Valadares Gaia

Gondomar
3-1
Leça

Mortágua
4-2
Anadia

Condeixa
*0-0 f
Oliveira Hospital

Information Condeixa vidare efter 5-4 på straffar.

Águeda
5-0
Ferreira de Aves

Beira-Mar
6-0
Pampilhosense

Vila Cortez
0-3
Ginásio Figueirense

Lusitano FCV
3-2
Ançã

GRAP
2-3
AD Portomosense

Vila Velha de Ródão
0-5
Caldas

União de Leiria
5-0
Crato

Marinhense
0-0* f
Fátima

Information Fátima vidare efter 4-1 på straffar.

Águias do Moradal
2-4
Vitória de Sernache

São Roque (Açores)
0-1
Torreense

União Almeirim
2-3
União Santarém

Sintrense
1-0 f
Coruchense

Coutada
2-0
Fayal

Pêro Pinheiro
*2-2 f
1º Dezembro

Information Pêro Pinheiro vidare efter 4-2 på straffar.

Real
4-1
Estrela Vendas Novas

Oriental Lisboa
2-0
Ideal

Olhanense
1-0
Armacenenses

Aljustrelense
3-2
Vasco da Gama AC

Juventude Évora
2-2* f
Moncarapachense

Information Moncarapachense vidare efter 7-6 på straffar.

Louletano
1-0
Ferreiras

Penedo Gordo
2-0
Praia Milfontes

Merelinense
*0-0 f
Ponte da Barca

Information Merelinense vidadre efter 5-4 på straffar.

Eléctrico
0-7
Benfica Castelo Branco

Praiense
4-0 f
Fabril Barreiro

Fontinhas
1-3 f
Pinhalnovense

Rabo Peixe
1-0
Olímpico do Montijo

 
Huesca
1-0
Sporting Gijón

Girona
3-1
Rayo Vallecano

Elche
1-1
Lugo

Mirandés
2-1
Real Oviedo

Alcorcón
0-3
Real Zaragoza