ecst.se fotboll

Resultatservice: Måndag 9 september 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

8

tävlingar

172

matcher

172

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Kosovo
2-1
Tjeckien

England
4-0
Bulgarien

 
Gruppspel
Litauen
0-3
Ukraina

Serbien
2-4
Portugal

 
Gruppspel
Island
3-0
Moldavien

Turkiet
1-0
Andorra

Frankrike
4-1
Albanien

 
Första omgången, match 1:2
Botswana
0-0
Malawi

 
Milton Keynes Dons
2-1
Wimbledon

Bristol Rovers
3-3
Accrington Stanley

Coventry City
3-2
Blackpool

Doncaster Rovers
2-1
Rotherham United

Fleetwood Town
2-1
Oxford United

Tranmere Rovers
2-2
Gillingham

Wycombe Wanderers
3-1
Lincoln City

 
Bradford City
2-1
Northampton Town

Cambridge United
0-1
Forest Green Rovers

Carlisle United
1-3
Exeter City

Cheltenham Town
4-2
Stevenage

Colchester United
0-0
Walsall

Grimsby Town
0-2
Crewe Alexandra

Leyton Orient
1-3
Swindon Town

Macclesfield Town
1-1
Crawley Town

Mansfield Town
2-0
Scunthorpe United

Morecambe
2-2
Salford City

Newport County
1-0
Port Vale

Plymouth Argyle
2-2
Oldham Athletic

 
Första kvalomgången
Thornaby (9)
2-2
Ossett United (8)

1874 Northwich (9)
2-0
Pickering Town (8)

Scarborough Athletic (7)
1-1
Marske United (8)

Lancaster City (7)
0-0
Northwich Victoria (9)

FC United of Manchester (7)
2-2
Atherton Collieries (7)

Dunston (8)
0-0
Sunderland RCA (9)

Liversedge (9)
0-2
Stockton Town (9)

Newcastle Benfield (9)
2-3
Runcorn Town (9)

Warrington Town (7)
2-2
City of Liverpool (8)

Charnock Richard (9)
0-4
Irlam (9)

Widnes (8)
0-4
Whitby Town (7)

Tadcaster Albion (8)
2-2
Ashton United (7)

Stalybridge Celtic (7)
0-2
Marine (8)

Trafford (8)
3-0
Bamber Bridge (7)

Glossop North End (8)
1-3
Pontefract Collieries (8)

South Shields (7)
0-0
Colne (8)

Maltby Main (9)
1-5
Ramsbottom United (8)

Morpeth Town (7)
3-1
Hyde United (7)

Seaham Red Star (9)
0-1
Witton Albion (7)

Kirby Muxloe (10)
0-1
Boston Town (9)

Lutterworth Town (9)
0-3
Hednesford Town (7)

Halesowen Town (8)
7-1
Lichfield City (10)

South Normanton Athletic (9)
0-1
Coalville Town (7)

Tamworth (7)
3-1
Nuneaton Borough (7)

Loughborough Dynamo (8)
1-0
Heather St John's (9)

Barwell (7)
4-1
AFC Mansfield (9)

Romulus (9)
0-4
Buxton (7)

Banbury United (7)
2-2
Gainsborough Trinity (7)

Matlock Town (7)
2-1
Basford United (7)

Stratford Town (7)
6-1
Boldmere St. Michaels (9)

Rushall Olympic (7)
3-1
Sheffield (8)

Belper Town (8)
1-0
Alvechurch (7)

Nantwich Town (7)
3-1
Grantham Town (7)

Kidsgrove Athletic (8)
2-1
Cleethorpes Town (8)

Sutton Coldfield Town (8)
1-1
Redditch United (7)

Stafford Rangers (7)
3-0
Mickleover Sports (7)

Bromsgrove Sporting (7)
0-1
Stourbridge (7)

Whitchurch Alport (9)
0-2
Leek Town (8)

Chasetown (8)
1-0
Staveley Miners Welfare (9)

Wingate & Finchley (7)
4-1
London Colney (9)

Soham Town Rangers (8)
3-0
Whitton United (9)

Takeley (9)
0-1
Potters Bar Town (7)

Deeping Rangers (9)
2-2
AFC Sudbury (8)

Enfield Town (7)
1-
AFC Rushden & Diamonds (7)

Kings Langley (7)
3-1
Barking (8)

Hornchurch (7)
6-0
Kempston Rovers (8)

Cheshunt (7)
1-0
Brightlingsea Regent (7)

Stamford (8)
1-0
Witham Town (8)

Biggleswade (8)
2-1
Tilbury (8)

Basildon United (8)
2-1
Coggeshall Town (8)

Royston Town (7)
7-2
Rothwell Corinthians (9)

Histon (8)
0-3
Maldon & Tiptree (8)

Waltham Abbey (8)
2-2
Canvey Island (8)

Colney Heath (9)
1-3
Corby Town (8)

Dunstable Town (9)
3-5
Bishop's Stortford (7)

Grays Athletic (8)
3-1
March Town United (10)

Barton Rovers (8)
4-0
Romford (8)

St Ives Town (7)
2-1
Berkhamsted (8)

Ware (8)
5-1
Leiston (7)

East Thurrock United (7)
1-1
Peterborough Sports (7)

Wisbech Town (8)
1-2
Hitchin Town (7)

Bowers & Pitsea (7)
2-1
Brentwood Town (8)

St Neots Town (8)
2-2
Biggleswade Town (7)

Hadley (9)
3-2
Arlesey Town (9)

Dereham Town (8)
1-1
Needham Market (7)

Lowestoft Town (7)
2-0
Leighton Town (9)

Whitstable Town (8)
0-4
Folkestone Invicta (7)

Chesham United (7)
4-2
Fleet Town (9)

Whyteleafe (8)
1-0
Merstham (7)

Chertsey Town (8)
4-1
Sheppey United (9)

Chichester City (8)
2-0
Chalfont St Peter (8)

Hartley Wintney (7)
3-0
Spelthorne Sports (9)

Bracknell Town (8)
0-2
Carshalton Athletic (7)

Leatherhead (7)
2-2
Lewes (7)

Hanwell Town (8)
2-3
Staines Town (8)

South Park (8)
1-3
Badshot Lea (9)

Tooting & Mitcham United (8)
3-1
AFC Varndeanians (10)

Whitehawk (8)
0-1
Abbey Rangers (9)

Hastings United (8)
3-3
Worthing (7)

Haywards Heath Town (8)
0-1
Hayes & Yeading United (7)

Harrow Borough (7)
5-0
Binfield (9)

Horley Town (9)
1-3
Balham (9)

Westfield (8)
0-1
Chipstead (8)

Haringey Borough (7)
3-0
Herne Bay (8)

Corinthian-Casuals (7)
4-0
Sevenoaks Town (8)

Ashford United (8)
0-3
Farnborough (7)

Ramsgate (8)
0-0
Arundel (10)

Sutton Athletic (10)
1-1
Flackwell Heath (9)

VCD Athletic (8)
1-2
Moneyfields (8)

Bognor Regis Town (7)
3-0
Sittingbourne (8)

Little Common (9)
0-1
Hendon (7)

Horsham YMCA (9)
1-2
Margate (7)

Metropolitan Police (7)
1-1
Horsham (7)

Weston-super-Mare (7)
3-0
Fareham Town (9)

Cinderford Town (8)
5-3
Bideford (8)

Didcot Town (8)
0-1
Poole Town (7)

Truro City (7)
2-1
Wimborne Town (7)

Plymouth Parkway (9)
0-1
Merthyr Town (7)

Bridgwater Town (9)
1-3
Bristol Manor Farm (8)

Winchester City (8)
0-3
Taunton Town (7)

Willand Rovers (8)
1-2
North Leigh (8)

Burnham (9)
2-3
Tiverton Town (7)

Hythe & Dibden (10)
2-4
Kidlington (8)

Tavistock (9)
3-3
Shepton Mallet (9)

Highworth Town (8)
4-2
Exmouth Town (9)

Wantage Town (8)
0-3
Swindon Supermarine (7)

Longlevens (9)
0-2
Portland United (9)

Thatcham Town (8)
2-3
Salisbury (7)

Cirencester Town (8)
1-0
Gosport Borough (7)

Mangotsfield United (8)
0-5
Blackfield & Langley (7)

Sholing (8)
3-0
Bradford Town (9)

 
Tredje omgången
Team Helm
1-21
FCI Levadia

Võru FC Helios
2-1
Tartu Welco

 
Kvartsfinal
Sligo Rovers
4-0
UCD

 
Femte omgången
Maccabi Ironi Tamra
0-2
Hapoel Bnei Zalafa

 
Första omgången
Daring Echternach
1-0
Atert Bissen

Vinesca Ehnen
2-1
Orania Vianden

CeBra 01
1-2
Minerva Lintgen

Jeunesse Useldange
1-7
Grevenmacher

 
Kvalomgång
Ta' Xbiex
1-2
Munxar Falcons

Ghaxaq
4-1
Żebbuġ Rovers

Kirkop United
2-3
Kercem Ajax

Siggiewi
1-0
Marsaskala

 
Ballymena United
4-0
Warrenpoint Town

Cliftonville
0-1
Linfield

Coleraine
5-0
Dungannon Swifts

Glentoran
2-1
Larne

Institute
0-6
Crusaders

 
Första omgången
Câmara de Lobos
0-4
Felgueiras 1932

Pevidem
1-3
Berço

São João Ver
0-3
Sanjoanense

Manteigas
1-3
Bustelo

Sintra
1-0
Loures

Lagos
1-0
Lusitano GC Évora

Lusitânia
1-2
Amora

 
Andra kvalomgången
Jeanfield Swifts
2-5
Linlithgow Rose

 
Deportivo La Coruña
0-1
Albacete

Málaga
0-1
Almería

Extremadura UD
0-0
Numancia

Fuenlabrada
1-1
Ponferradina

Tenerife
0-0
Las Palmas

 
Aberystwyth Town
1-2
Airbus UK

Barry Town United
0-0
Caernarfon Town

Carmarthen Town
2-2
Cardiff MU

Penybont
1-6
Bala Town