ecst.se fotboll

Resultatservice: Måndag 9 september 2019

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

8

tävlingar

53

matcher

34

resultat

9

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Gruppspel
Irland
1-1
Schweiz

1-1 David McGoldrick (85)

0-1 Fabian Schär (74)

Gibraltar
0-6
Danmark

 

0-1 Robert Skov (6)
0-2 Christian Eriksen (straff, 34)
0-3 Christian Eriksen (straff, 50)
0-4 Thomas Delaney (69)
0-5 Christian Gytkjær (73)
0-6 Christian Gytkjær (78)

 
Gruppspel
Rumänien
1-2
Spanien

1-2 Florin Andone (59)

0-1 Sergio Ramos (straff, 29)
0-2 Paco Alcácer (47)
Utvisning Llorente (79)

Norge
2-0
Malta

1-0 Sander Berge (33)
2-0 Joshua King (straff, 45+1)

 

Färöarna
0-4
Sweden

 

0-1 Alexander Isak (12)
0-2 Alexander Isak (15)
0-3 Victor Lindelöf (23)
0-4 Robin Quaison (41)

 
Gruppspel
Israel
1-1
Nordmakedonien

1-0 Eran Zahavi (55)

1-1 Arijan Ademi (64)

 
Gruppspel
Armenien
1-3
Italien

1-0 Alexander Karapetyan (11)
Utvisning Alexander Karapetyan (45+1)

1-1 Andrea Belotti (28)
1-2 Lorenzo Belotti (77)
1-3 Andrea Belotti (80)

Finland
1-0
Grekland

1-0 Teemu Pukki (straff, 52)

 

Bosnien-Hercegovina
5-0
Liechtenstein

1-0 Amer Gojak (11)
2-0 Haris Duljević (80)
3-0 Edin Džeko (85)
4-0 Edin Višća (87)
5-0 Amer Gojak (89)

 

 
Gruppspel
Dominica
21:00
Suriname

Amerikanska Jungfruöarna
21:00
Caymanöarna

Bermuda
00:00
Panama

Grenada
00:00
St Kitts och Nevis

Barbados
00:00
Saint Martin

Franska Guyana
02:00
Belize

Nicaragua
02:00
St Vincent och Grenadinerna

Guatemala
04:00
Anguilla

Bonaire
21:00
Brittiska Jungfruöarna

 
Första omgången, match 1:2
Seychellerna
0-3
Rwanda

Tchad
1-3
Sudan

Somalia
1-0
Zimbabwe

 
Japan
2-0
Paraguay

Sydkorea
2-2
Georgien

Saudiarabien
1-1
Mali

Nordirland
1-0
Luxemburg

Montenegro
2-1
Ungern

Honduras
03:00
Puerto Rico

Peru
03:00
Ecuador

Chile
04:00
Argentina

 
Kvalomgång
Suvorovo
15 : 00
CSKA 1948 Sofia

Partizan
15 : 00
Hebar 1918

Dobrudzha 1919
15 : 00
Lokomotiv Sofia 1929

Zagorets
15 : 00
OFK Pirin

Drenovets
15 : 00
Lovech

 
Andra omgången
Viktoria
0-5
SønderjyskE

 
Tredje omgången
Põhja-Tallinna Volta II
20 : 00
Viimsi

 
Första omgången
Résidence Walferdange
20:00
Erpeldange